Program for Sum-Sim (50m) 2017
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Gren 24, 200m Frisim Pojkar |
15 år och yngre: Adam Paulsson (1995) 1:56.74 2010 FM: Robin Hansson 1:57.18 |
16 - 17 år: Mats Westergren (1994) 1:52.87 2011 FM: Alexander Löfqvist 1:56.27 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
15 år och yngre |
1 | 837 | Gustavsson Julius | 2002 | TÄBY SIM | AD0102 | 50 m | 2:02.82 | |
2 | 493 | Persson Elias | 2002 | MKK | AI7902 | 50 m | 2:02.91 | |
3 | 717 | Berglund Joel | 2002 | SUNDSVALL | AG9702 | 50 m | 2:03.52 | |
4 | 294 | Fröde Simon | 2003 | JÄRFÄLLA S | AB0303 | 50 m | 2:03.62 | |
5 | 245 | Fischer Daniel | 2002 | HS | AC0302 | 50 m | 2:04.29 | |
6 | 7 | Stensson Erik | 2002 | VÄRNAMO SS | AC2902 | 50 m | 2:04.75 | |
7 | 866 | Bengs-Stattin Felix | 2002 | UMEÅ SS | AD4702 | 50 m | 2:05.84 | |
8 | 898 | Strömberg Johannes | 2002 | VELLINGE-N | AI3102 | 50 m | 2:06.26 | |
9 | 711 | Wennerholm Carl | 2002 | SKK | AH3902 | 50 m | 2:06.29 | |
10 | 239 | Cederlund Henning | 2003 | HS | AI1303 | 50 m | 2:06.37 | |
11 | 462 | Miderbäck Lukas | 2003 | SK LÖDDE | AC5903 | 50 m | 2:06.65 | |
12 | 477 | Falk David | 2003 | MKK | AD3103 | 50 m | 2:06.97 | |
13 | 478 | Gerstenfeld Carl | 2002 | MKK | AI5902 | 50 m | 2:07.07 | |
14 | 548 | Kroonder Troy | 2003 | SK NEPTUN | AG8903 | 50 m | 2:07.07 | |
15 | 122 | Gustafson Oskar | 2002 | UDDEVALLA | AE1302 | 50 m | 2:07.08 | |
16 | 752 | Borrman Jakob | 2002 | SÖDERTÄLJE | BA1102 | 50 m | 2:07.26 | |
17 | 735 | Halilovic Dennie | 2002 | SK SYDSIM | AC0702 | 50 m | 2:07.44 | |
18 | 454 | Wang Ji An | 2003 | LULEÅ SS | AA2303 | 50 m | 2:07.49 | |
19 | 586 | Henrysson Viktor | 2003 | OSKARSHAMN | AE5303 | 50 m | 2:07.78 | |
20 | 677 | Henriksen Gustav | 2002 | SPÅRVÄGEN | AM1702 | 50 m | 2:08.31 | |
21 | 126 | Tranberg Charlie | 2002 | UDDEVALLA | AK5102 | 50 m | 2:08.56 | |
22 | 69 | Jansson Anton | 2002 | YSTADS SS | AC4702 | 50 m | 2:08.59 | |
23 | 207 | Salbrink Filip | 2002 | ESLÖVS SS | AH6502 | 50 m | 2:08.62 | |
24 | 16 | Hansson Eric | 2002 | VÄSBY SS | AD0302 | 50 m | 2:08.66 | |
25 | 685 | Wallén Andreas | 2002 | SPÅRVÄGEN | AP9302 | 50 m | 2:08.69 | |
26 | 87 | Laszewski Michal | 2002 | ÖSA | AC4902 | 50 m | 2:08.73 | |
27 | 709 | Selander Tor | 2002 | SKK | AH4902 | 50 m | 2:08.82 | |
28 | 110 | Montes Leonardo | 2002 | SS04 | AN2902 | 50 m | 2:08.83 | |
29 | 105 | Jakobsson Leo | 2002 | SS04 | AG4302 | 50 m | 2:08.87 | |
30 | 786 | Nyström Elliot | 2002 | SÖDERTÖRN | AD6902 | 50 m | 2:09.27 | |
31 | 168 | Ates Birkan | 2002 | SS DELFIN | AD8302 | 50 m | 2:09.35 | |
32 | 551 | Mogard Linden Oscar | 2002 | SK NEPTUN | AS8702 | 50 m | 2:09.37 | |
33 | 566 | Brolin John | 2002 | NKK | AB6302 | 50 m | 2:09.69 | |
34 | 873 | Söderberg Mikael | 2003 | UPSALA S | AA9303 | 50 m | 2:09.70 | |
35 | 328 | Nukovic Eldin | 2002 | JÖNKÖPING | AE5102 | 50 m | 2:09.78 |
16 - 17 år |
1 | 296 | Hanson Robin | 2001 | JÄRFÄLLA S | AA2701 | 50 m | 1:52.81 | |
2 | 326 | Lärkfeldt Tim | 2000 | JÖNKÖPING | AC9900 | 50 m | 1:55.66 | |
3 | 181 | Olsson Melker | 2000 | ELFSBORG | AC5100 | 50 m | 1:55.98 | |
4 | 396 | Hassling Emil | 2000 | LANDSKRONA | AC1900 | 50 m | 1:56.05 | |
5 | 322 | Holmquist Marcus | 2000 | JÖNKÖPING | AK2500 | 50 m | 1:56.84 | |
6 | 241 | Dukic Dennis | 2000 | HS | AC4500 | 50 m | 1:59.78 | |
7 | 544 | Frohde Wiggo | 2000 | SK NEPTUN | AX3300 | 50 m | 2:00.42 | |
8 | 784 | Marijanovic Anton | 2000 | SÖDERTÖRN | AG0100 | 50 m | 2:00.84 | |
9 | 13 | Brandt Simon | 2000 | VÄSBY SS | AJ4700 | 50 m | 2:01.25 | |
10 | 78 | Hellzén Petter | 2000 | ÄNGELHOLM | AA6300 | 50 m | 2:01.56 | |
11 | 724 | Näslund Viktor | 2001 | SUNDSVALL | AF1301 | 50 m | 2:01.97 | |
12 | 280 | Vollmer Dante | 2001 | HS | AH3501 | 50 m | 2:02.33 | |
13 | 869 | Göransson Carl | 2000 | UPSALA S | AQ8300 | 50 m | 2:03.15 | |
14 | 785 | Mylläri Anton | 2001 | SÖDERTÖRN | AB9501 | 50 m | 2:03.19 | |
15 | 1 | Kerman William | 2001 | ANDERSTORP | AA6501 | 50 m | 2:03.21 | |
16 | 601 | Östlund Gustav | 2000 | POSEIDON | AH1100 | 50 m | 2:03.26 | |
17 | 652 | Henkel Gabriel | 2001 | SKURU IK | AS3301 | 50 m | 2:03.48 | |
18 | 590 | Bergstrand Victor | 2000 | POSEIDON | AI8100 | 50 m | 2:03.50 | |
19 | 141 | Rydqvist Mattias | 2000 | TRELLEBORG | AB7500 | 50 m | 2:03.73 | |
20 | 529 | Åberg Tobias | 2000 | MASS | AB2500 | 50 m | 2:03.90 | |
21 | 527 | Taheri Sam | 2000 | MASS | AF5300 | 50 m | 2:04.30 | |
22 | 333 | Svan Viktor | 2000 | JÖNKÖPING | AH0300 | 50 m | 2:04.43 | |
23 | 486 | Ludvigsson Anders | 2000 | MKK | AV8500 | 50 m | 2:04.81 | |
24 | 838 | Halldén Victor | 2000 | TÄBY SIM | AP7300 | 50 m | 2:05.19 | |
25 | 489 | Olsson Primus | 2000 | MKK | AV7100 | 50 m | 2:05.26 | |
26 | 718 | Ekengren Johan | 2001 | SUNDSVALL | AA6901 | 50 m | 2:05.28 | |
27 | 806 | Nolén Nicolas | 2000 | SK TRITON | AG4500 | 50 m | 2:05.95 | |
28 | 21 | Melinder Martin | 2001 | VÄSBY SS | AG1301 | 50 m | 2:07.55 | |
29 | 715 | Gripon Mathieu | 2001 | STRÖMSTAD | BA5101 | 50 m | 2:08.21 | |
30 | 803 | Modigh Joar | 2001 | SK TRITON | AO1101 | 50 m | 2:08.89 | |
31 | 871 | Ljunggren Johan | 2001 | UPSALA S | AN6101 | 50 m | 2:10.76 | |
32 | 793 | Schreck Klaudius | 2001 | SÖDERTÖRN | AN2701 | 25 m | 1:59.13 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 07 juli 2017 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 23:37 |