2017-11-22   13:54:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

24_S
Gren 24, 200m Frisim Pojkar 
15 år och yngre: Adam Paulsson (1995) 1:56.74 2010 FM: Robin Hansson 1:57.18 
16 - 17 år: Mats Westergren (1994) 1:52.87 2011 FM: Alexander Löfqvist 1:56.27 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och yngre 
837  Gustavsson Julius  2002  TÄBY SIM  AD0102  50 m  2:02.82   
493  Persson Elias  2002  MKK  AI7902  50 m  2:02.91   
717  Berglund Joel  2002  SUNDSVALL  AG9702  50 m  2:03.52   
294  Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  50 m  2:03.62   
245  Fischer Daniel  2002  HS  AC0302  50 m  2:04.29   
Stensson Erik  2002  VÄRNAMO SS  AC2902  50 m  2:04.75   
866  Bengs-Stattin Felix  2002  UMEÅ SS  AD4702  50 m  2:05.84   
898  Strömberg Johannes  2002  VELLINGE-N  AI3102  50 m  2:06.26   
711  Wennerholm Carl  2002  SKK  AH3902  50 m  2:06.29   
10  239  Cederlund Henning  2003  HS  AI1303  50 m  2:06.37   
11  462  Miderbäck Lukas  2003  SK LÖDDE  AC5903  50 m  2:06.65   
12  477  Falk David  2003  MKK  AD3103  50 m  2:06.97   
13  478  Gerstenfeld Carl  2002  MKK  AI5902  50 m  2:07.07   
14  548  Kroonder Troy  2003  SK NEPTUN  AG8903  50 m  2:07.07   
15  122  Gustafson Oskar  2002  UDDEVALLA  AE1302  50 m  2:07.08   
16  752  Borrman Jakob  2002  SÖDERTÄLJE  BA1102  50 m  2:07.26   
17  735  Halilovic Dennie  2002  SK SYDSIM  AC0702  50 m  2:07.44   
18  454  Wang Ji An  2003  LULEÅ SS  AA2303  50 m  2:07.49   
19  586  Henrysson Viktor  2003  OSKARSHAMN  AE5303  50 m  2:07.78   
20  677  Henriksen Gustav  2002  SPÅRVÄGEN  AM1702  50 m  2:08.31   
21  126  Tranberg Charlie  2002  UDDEVALLA  AK5102  50 m  2:08.56   
22  69  Jansson Anton  2002  YSTADS SS  AC4702  50 m  2:08.59   
23  207  Salbrink Filip  2002  ESLÖVS SS  AH6502  50 m  2:08.62   
24  16  Hansson Eric  2002  VÄSBY SS  AD0302  50 m  2:08.66   
25  685  Wallén Andreas  2002  SPÅRVÄGEN  AP9302  50 m  2:08.69   
26  87  Laszewski Michal  2002  ÖSA  AC4902  50 m  2:08.73   
27  709  Selander Tor  2002  SKK  AH4902  50 m  2:08.82   
28  110  Montes Leonardo  2002  SS04  AN2902  50 m  2:08.83   
29  105  Jakobsson Leo  2002  SS04  AG4302  50 m  2:08.87   
30  786  Nyström Elliot  2002  SÖDERTÖRN  AD6902  50 m  2:09.27   
31  168  Ates Birkan  2002  SS DELFIN  AD8302  50 m  2:09.35   
32  551  Mogard Linden Oscar  2002  SK NEPTUN  AS8702  50 m  2:09.37   
33  566  Brolin John  2002  NKK  AB6302  50 m  2:09.69   
34  873  Söderberg Mikael  2003  UPSALA S  AA9303  50 m  2:09.70   
35  328  Nukovic Eldin  2002  JÖNKÖPING  AE5102  50 m  2:09.78   
16 - 17 år 
296  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  50 m  1:52.81   
326  Lärkfeldt Tim  2000  JÖNKÖPING  AC9900  50 m  1:55.66   
181  Olsson Melker  2000  ELFSBORG  AC5100  50 m  1:55.98   
396  Hassling Emil  2000  LANDSKRONA  AC1900  50 m  1:56.05   
322  Holmquist Marcus  2000  JÖNKÖPING  AK2500  50 m  1:56.84   
241  Dukic Dennis  2000  HS  AC4500  50 m  1:59.78   
544  Frohde Wiggo  2000  SK NEPTUN  AX3300  50 m  2:00.42   
784  Marijanovic Anton  2000  SÖDERTÖRN  AG0100  50 m  2:00.84   
13  Brandt Simon  2000  VÄSBY SS  AJ4700  50 m  2:01.25   
10  78  Hellzén Petter  2000  ÄNGELHOLM  AA6300  50 m  2:01.56   
11  724  Näslund Viktor  2001  SUNDSVALL  AF1301  50 m  2:01.97   
12  280  Vollmer Dante  2001  HS  AH3501  50 m  2:02.33   
13  869  Göransson Carl  2000  UPSALA S  AQ8300  50 m  2:03.15   
14  785  Mylläri Anton  2001  SÖDERTÖRN  AB9501  50 m  2:03.19   
15  Kerman William  2001  ANDERSTORP  AA6501  50 m  2:03.21   
16  601  Östlund Gustav  2000  POSEIDON  AH1100  50 m  2:03.26   
17  652  Henkel Gabriel  2001  SKURU IK  AS3301  50 m  2:03.48   
18  590  Bergstrand Victor  2000  POSEIDON  AI8100  50 m  2:03.50   
19  141  Rydqvist Mattias  2000  TRELLEBORG  AB7500  50 m  2:03.73   
20  529  Åberg Tobias  2000  MASS  AB2500  50 m  2:03.90   
21  527  Taheri Sam  2000  MASS  AF5300  50 m  2:04.30   
22  333  Svan Viktor  2000  JÖNKÖPING  AH0300  50 m  2:04.43   
23  486  Ludvigsson Anders  2000  MKK  AV8500  50 m  2:04.81   
24  838  Halldén Victor  2000  TÄBY SIM  AP7300  50 m  2:05.19   
25  489  Olsson Primus  2000  MKK  AV7100  50 m  2:05.26   
26  718  Ekengren Johan  2001  SUNDSVALL  AA6901  50 m  2:05.28   
27  806  Nolén Nicolas  2000  SK TRITON  AG4500  50 m  2:05.95   
28  21  Melinder Martin  2001  VÄSBY SS  AG1301  50 m  2:07.55   
29  715  Gripon Mathieu  2001  STRÖMSTAD  BA5101  50 m  2:08.21   
30  803  Modigh Joar  2001  SK TRITON  AO1101  50 m  2:08.89   
31  871  Ljunggren Johan  2001  UPSALA S  AN6101  50 m  2:10.76   
32  793  Schreck Klaudius  2001  SÖDERTÖRN  AN2701  25 m  1:59.13   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start