2017-11-22   21:27:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

15_S
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor 
14 år och yngre: Hannah Brunzell (2001) 1:11.10 2015 FM: Julia Månsson 1:14.25 
15 år: Hanna Westrin (1991) 1:11.19 2006 FM: Nelly Rasmusson 1:14.67 
16 - 17 år: Sophie Hansson (1998) 1:09.25 2015 FM: Sara Wallberg 1:13.40 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
14 år och yngre 
364  Englund Linnéa  2003  KARLSTAD  AI5403  50 m  1:12.25   
777  Fast Emelie  2004  SÖDERTÖRN  AR4204  50 m  1:13.36   
666  Schimmel Hilja  2003  SKÖVDE SS  AV3603  50 m  1:14.07   
Sandsjö Tone  2003  WISBY SS  AF5403  50 m  1:14.85   
215  Swanson Helmi  2004  GÄVLE SS  AB6604  50 m  1:16.61   
846  Malm Smilla  2003  TÄBY SIM  AQ4203  50 m  1:17.07   
184  Åstedt Sofia  2003  ELFSBORG  AF1403  50 m  1:17.37   
12  Björkén Tuva  2003  VÄSBY SS  AC0603  50 m  1:17.74   
660  Henningsson Sofia  2004  SKÖVDE SS  AH8204  50 m  1:17.89   
10  747  Flyman Victoria  2003  SÖDERHAMN  AE9203  50 m  1:18.20   
11  27  Wissinger Michelle  2004  VÄSBY SS  BN3604  50 m  1:18.24   
12  425  Holmertz Wilma  2003  LASS  AD1803  50 m  1:18.78   
13  667  Suchomel Linn  2003  SKÖVDE SS  AD2203  50 m  1:18.85   
14  669  Vestman Malin  2003  SKÖVDE SS  AL5803  50 m  1:18.94   
15  22  Nyblom Jennifer  2003  VÄSBY SS  AC1603  50 m  1:19.35   
16  346  Winblad Tea  2004  KALMAR SS  AH7404  50 m  1:19.66   
17  878  Berggren Ronja  2003  VARBERG  AE1403  50 m  1:19.82   
18  772  Barrios Olivia  2004  SÖDERTÖRN  AR9204  50 m  1:19.91   
19  756  Lindberg Vilma  2004  SÖDERTÄLJE  AL9204  50 m  1:19.95   
20  290  Arvehed Moa  2003  JÄRFÄLLA S  AT7803  50 m  1:20.03   
21  545  Hagström Alva  2003  SK NEPTUN  AU1203  50 m  1:20.06   
22  835  Franks Ingrid  2003  TÄBY SIM  AT5603  50 m  1:20.21   
23  232  Bitzén Elsa  2003  SK HAJEN  AD8203  50 m  1:20.29   
24  515  Hackwitz Thindra  2003  MASS  BG9403  50 m  1:20.30   
25  421  Viberg Cecilia  2003  LIDINGÖ SK  AU1603  50 m  1:20.35   
26  627  Nystrand Lisa  2006  SALA SS  AA1206  50 m  1:20.56   
27  102  Hann Ebba  2004  SK ÄGIR  AN6804  50 m  1:20.68   
28  429  Karlsson Vera  2003  LASS  AI8403  50 m  1:21.11   
29  165  Haglöv Louise  2003  BORLÄNGE  BC9603  50 m  1:21.13   
30  219  Edgren Johanna  2004  GÖTEBORG  AZ5604  50 m  1:21.53   
31  176  Askengren Stråhle Nelly  2003  ELFSBORG  AE7403  50 m  1:21.59   
32  885  Warborn Stella  2003  VARBERG  AW4603  50 m  1:21.62   
33  687  Wullrich Emilia  2003  SPÅRVÄGEN  BI8203  50 m  1:21.64  EFT 
34  801  Bokander Siri  2003  SK TRITON  BF8403  50 m  1:21.71   
35  490  Orban Kristina  2004  MKK  AS9804  50 m  1:21.74   
36  127  Wester Evelina  2004  UDDEVALLA  AO6204  50 m  1:21.84   
37  233  Dahlqvist Thea  2003  SK HAJEN  AR4603  50 m  1:21.95   
38  298  Iwarson Josefine  2003  JÄRFÄLLA S  AT1603  50 m  1:22.02   
39  746  Eklund Filippa  2004  SÖDERHAMN  AS6204  50 m  1:22.12   
40  901  Haraldsson Ella  2003  HVETLANDA  AH5603  50 m  1:22.22   
41  397  Hassling Emma  2004  LANDSKRONA  AD5404  50 m  1:22.27   
42  813  Alström Daniella  2003  TROLLHÄTTA  AM7203  50 m  1:22.27   
43  699  Brunnberg Hilma  2003  SKK  BI0603  50 m  1:22.39   
44  137  Duratovic Erma  2005  TRELLEBORG  AP2205  50 m  1:22.50   
45  844  Lindberg Izabelle  2003  TÄBY SIM  AX6603  50 m  1:22.50   
46  578  Myrlander Nellie  2003  NÄSSJÖ  AA9203  50 m  1:22.55   
47  428  Karlsson Martina  2003  LASS  AA9603  50 m  1:22.60   
48  387  Thulin Annie  2003  KSLS  AK1803  50 m  1:22.63   
49  384  Jarl Halvarsson Olivia  2003  KSLS  AX2203  50 m  1:22.81   
50  773  Bäckström Olivia  2005  SÖDERTÖRN  AM0205  25 m  1:15.74   
51  776  Colic Saliha  2003  SÖDERTÖRN  AX8803  25 m  1:16.44   
15 år 
89  Månsson Julia  2002  ÖSA  BL9202  50 m  1:10.94   
745  Bergh Elsa  2002  SÖDERHAMN  AG7202  50 m  1:14.28   
52  Sterling Filippa  2002  VÄSTERÅS  AE7402  50 m  1:14.66   
220  Edgren Linnea  2002  GÖTEBORG  AT7202  50 m  1:15.86   
619  Rönningdal Emilia  2002  S 71  AC6202  50 m  1:15.95   
877  Almqvist Cornelia  2002  VARBERG  AJ6602  50 m  1:16.02   
238  Bengtsson Lisa  2002  HS  AE5802  50 m  1:16.42   
832  Börjesson Embla  2002  TÄBY SIM  AZ1802  50 m  1:16.43   
65  Örnhem Clara  2002  VÄXJÖ SS  AE2402  50 m  1:16.52   
10  728  Öberg Elise  2002  SUNDSVALL  AE8402  50 m  1:17.09   
11  76  Bergström Jennifer  2002  ÅKERSBERGA  AA9402  50 m  1:17.26   
12  580  Olofsson Moa  2002  OSBY SS  AG8202  50 m  1:17.74   
13  409  Morin Tilde  2002  SK LAXEN  AM5202  50 m  1:18.27   
14  379  Persson Linnéa  2002  KK KARPEN  AA5802  50 m  1:18.36   
15  254  Kjellnäs Sara  2002  HS  AO6602  50 m  1:18.45   
16  727  Tolf Sofie  2002  SUNDSVALL  AN1402  50 m  1:18.58   
17  299  Larsson Louise  2002  JÄRFÄLLA S  AH2802  50 m  1:18.75   
18  468  Andersson Johanna  2002  MKK  AK8202  50 m  1:18.76   
19  708  Segerström Nora  2002  SKK  BM0802  50 m  1:19.02   
20  678  Herlin Linn  2002  SPÅRVÄGEN  AU6402  50 m  1:19.35   
21  106  Karls Sofia  2002  SS04  AH7202  50 m  1:19.73   
22  870  Lantz Matilda  2002  UPSALA S  AP6802  50 m  1:19.89   
23  381  Rudolf Vilma  2002  KK KARPEN  AW1202  50 m  1:20.12   
24  192  Walldén Adelina  2002  SK ENA  AS2602  50 m  1:20.29   
25  297  Hansson Emma  2002  JÄRFÄLLA S  AQ9602  50 m  1:20.70   
26  573  Öhrn Lovisa  2002  NKK  AJ8802  50 m  1:20.83   
27  797  Virtanen Jenny  2002  SÖDERTÖRN  BS0202  50 m  1:21.21   
28  405  Barrington Nathalie  2002  SK LAXEN  AY9202  50 m  1:21.35   
29  553  Starrost Elma  2002  SK NEPTUN  AN4202  50 m  1:21.56   
30  378  Olsson Emilia  2002  KK KARPEN  AA6802  50 m  1:22.15   
31  426  Högberg Alva  2002  LASS  BF0202  50 m  1:22.23   
32  47  Holmberg Julia  2002  VÄSTERÅS  AE4402  50 m  1:22.71   
16 - 17 år 
257  Lendt Sandra  2000  HS  AH0400  50 m  1:13.48   
158  Wallenborg Caroline  2000  SPIF SF  AL3800  50 m  1:13.50   
555  Vartiainen Alexandra  2001  SK NEPTUN  BW1801  50 m  1:13.53   
45  Eklund Malin  2001  VÄSTERÅS  AL9201  50 m  1:14.23   
352  Gladher Tea  2000  KARLSKRONA  AB1400  50 m  1:14.31   
609  Lindberg Stina  2000  SK RAN  AC6200  50 m  1:14.54   
271  Rasmusson Nelly  2001  HS  AO7201  50 m  1:14.67   
150  Granert Lea  2001  SPIF SF  BQ1401  50 m  1:14.97   
250  Horvath Daniella  2001  HS  AO9601  50 m  1:15.03   
10  11  Björkén Julia  2001  VÄSBY SS  AL1601  50 m  1:15.36   
11  325  Johansson Wilma  2001  JÖNKÖPING  AT7401  50 m  1:15.41   
12  221  Reinhold Andrea  2001  GÖTEBORG  AS3401  50 m  1:15.49   
13  588  Palmqvist Lisa  2000  OSKARSHAMN  AK4800  50 m  1:15.60   
14  37  Ekström Thea  2001  VÄSTERVIK  AW5801  50 m  1:15.73   
15  177  Holström Linea  2000  ELFSBORG  AC4600  50 m  1:15.91   
16  594  Jendbro Sara  2000  POSEIDON  BA7800  50 m  1:16.17   
17  570  Lindroth Ella  2001  NKK  AE1201  50 m  1:16.20   
18  674  Augustsson Julia  2000  SPÅRVÄGEN  BC9200  50 m  1:16.45   
19  385  Lantz Thilde  2001  KSLS  AX6201  50 m  1:16.85   
20  596  Le Jenny  2000  POSEIDON  AP2800  50 m  1:17.14   
21  556  Virgin Hannah  2000  SK NEPTUN  BQ7800  50 m  1:17.46   
22  886  Westholm Sara  2001  VARBERG  AL8801  50 m  1:17.54   
23  836  Franks Julia  2000  TÄBY SIM  AR5400  50 m  1:18.00   
24  36  Claesén Felicia  2001  VÄSTERVIK  BO4201  50 m  1:18.01   
25  607  Berg Vickie  2000  SK RAN  AS2800  50 m  1:18.10   
26  40  Wedel Agnes  2000  VÄSTERVIK  AX7200  50 m  1:18.37   
27  244  Ericsson Alva  2000  HS  AN8200  50 m  1:18.37   
28  90  Nederman Ida  2000  ÖSA  AU7400  50 m  1:18.68   
29  210  Lannhard Frida  2000  FALUN  AB6800  50 m  1:18.83   
30  615  Jönsson Micaela  2001  S 71  AD3801  50 m  1:19.01   
31  701  Eriksson Amanda  2001  SKK  AH9801  50 m  1:19.01   
32  287  Wikström Tove  2001  HÄRNÖSAND  AC0201  50 m  1:19.03   
33  119  Aronsson Fanny  2000  UDDEVALLA  BE5400  50 m  1:19.08   
34  736  Lagnerup Isabella  2000  SK SYDSIM  AS7800  50 m  1:19.18   
35  278  Wallin Sarah  2000  HS  AH9800  50 m  1:19.38   
36  140  Parfitt Nicola  2000  TRELLEBORG  AE3400  50 m  1:19.41   
37  595  Lagoguez Mary  2001  POSEIDON  BD9801  50 m  1:19.41   
38  450  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  50 m  1:19.51   
39  867  Sandström Saga  2000  UMEÅ SS  AJ8200  50 m  1:19.56   
40  839  Hedlund Smilla  2001  TÄBY SIM  BH5801  50 m  1:19.62   
41  589  Bergman Hanna  2001  POSEIDON  AF9601  50 m  1:19.79   
42  91  Nederman Lina  2000  ÖSA  AP0600  50 m  1:19.93   
43  354  Rosenius Ida  2000  KARLSKRONA  AI7400  50 m  1:19.97   
44  438  Tudegård Erika  2001  LASS  AR8801  50 m  1:20.03   
45  646  Stålnacke Sofia  2001  SJÖBO SS  AT7801  50 m  1:20.05   
46  341  Andersson Lisa  2001  KALMAR SS  BC0601  50 m  1:20.10   
47  643  Schubert Olga  2000  SJÖBO SS  AK2800  50 m  1:20.22   
48  725  Persson Wilma  2001  SUNDSVALL  AC0401  50 m  1:20.25   
49  729  Öberg Hanna  2000  SUNDSVALL  AC6400  50 m  1:20.42   
50  149  Glimmerud-Gullbjörk Tuva  2000  SPIF SF  BP6600  50 m  1:20.45   
51  170  Möller Alice  2000  SS DELFIN  AD9200  50 m  1:20.46   
52  751  Arnou Solène  2000  SÖDERTÄLJE  AX4600  50 m  1:20.58   
53  582  Torkelsson Ellen  2000  OSBY SS  AD4800  50 m  1:20.59   
54  517  Jörstam Elsa  2001  MASS  AR4601  50 m  1:20.64   
55  79  Ingvarsson Miranda  2001  ÄNGELHOLM  AE6401  50 m  1:20.67   
56  197  Laine Nora  2000  ESKILSTUNA  AP8400  50 m  1:20.77   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Svenska Simförbundet  Utskriftstid  23:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start