2017-09-22   22:28:38
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 9
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  12 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  21:05   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Pojkar  Försök (9) 
Sponsor: TYR 
15 år och yngre: Robin Hansson (2001) 2:06.82 2016 FM: Robin Hansson 2:06.82 
16 - 17 år: Viktor Fridsjö (1998) 2:05.43 2015-06-25 
 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
704  Fredrik Jacobsson  2001  AK8701  SKK    25m  2:17.68 
633  Noah Emanuelsson  2003  AI8703  S 02    50m  2:38.82 
310  Linus Thörn  2002  AN6102  JÄRFÄLLA S    50m  2:38.72 
182  David Reinholdsson  2002  AI3502  ELFSBORG    50m  2:38.02 
587  Carl Löfgren  2003  AE7303  OSKARSHAMN    50m  2:38.27 
845  Simon Lörinc  2003  AK8503  TÄBY SIM    50m  2:38.76 
775  Kevin Cheng  2002  AI8702  SÖDERTÖRN    50m  2:39.23 
803  Joar Modigh  2001  AO1101  SK TRITON    25m  2:37.30 

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
508  Henrik Eriksson  2002  AJ6902  MOTALA SS    50m  2:37.76 
463  Nils Wergeland  2002  AE4902  SK LÖDDE    50m  2:37.47 
679  Ludvig Jansson  2002  AI0902  SPÅRVÄGEN    50m  2:36.72 
664  Dennis Partanen  2003  AI5703  SKÖVDE SS    50m  2:36.53 
350  Alexander Nylén  2000  AD4300  KARLSKO SF    50m  2:36.62 
380  Simon Persson  2003  AA1703  KK KARPEN    50m  2:37.15 
709  Tor Selander  2002  AH4902  SKK    50m  2:37.67 
593  Axel Hörestrand  2002  AN0702  POSEIDON    50m  2:37.99 

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
411  Anton Swedblom  2002  AR1302  SK LAXEN    50m  2:35.30 
516  Felix Jedbratt  2003  AJ7703  MASS    50m  2:35.07 
105  Leo Jakobsson  2002  AG4302  SS04    50m  2:34.35 
879  Noa Carlenius  2002  AE9302  VARBERG    50m  2:33.87 
566  John Brolin  2002  AB6302  NKK    50m  2:33.98 
328  Eldin Nukovic  2002  AE5102  JÖNKÖPING    50m  2:34.75 
21  Martin Melinder  2001  AG1301  VÄSBY SS    50m  2:35.18 
851  Isac Rune  2003  AM9503  TÄBY SIM    50m  2:35.76 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
25  Ivar Simonsson  2002  AO9502  VÄSBY SS    50m  2:32.73 
551  Oscar Mogard Linden  2002  AS8702  SK NEPTUN    50m  2:32.63 
599  Nils Tired  2003  AH2903  POSEIDON    50m  2:30.09 
829  Jonas Al-Khalili  2002  AI6502  TÄBY SIM    50m  2:28.68 
802  Linus Forsgren  2003  AA1103  SK TRITON    50m  2:29.61 
758  Theo Oerther  2003  AF0503  SÖDERTÄLJE    50m  2:31.88 
850  Lukas Roosmark  2002  AI1702  TÄBY SIM    50m  2:32.68 
632  Daniel Clasén  2003  AL1503  S 02    50m  2:33.63 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
294  Simon Fröde  2003  AB0303  JÄRFÄLLA S    50m  2:27.43 
576  Adam Karlsson  2000  AK5900  NORRTÄLJE    50m  2:26.20 
172  Jakob Petersen  2001  AD9901  SS DELFIN    50m  2:26.17 
866  Felix Bengs-Stattin  2002  AD4702  UMEÅ SS    50m  2:24.92 
752  Jakob Borrman  2002  BA1102  SÖDERTÄLJE    50m  2:25.12 
586  Viktor Henrysson  2003  AE5303  OSKARSHAMN    50m  2:26.20 
348  Igor Blagojevic  2000  AG5700  KARLSKO SF    50m  2:26.92 
897  Hugo Stenskepp  2003  AI6303  VELLINGE-N    50m  2:28.60 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
572  Eric Lundström Silke  2003  AF8903  NKK    50m  2:24.54 
412  Gunnar Widerberg  2000  AG3700  SK LAXEN    50m  2:23.94 
206  Anton Jönsson  2001  AL4501  ESLÖVS SS    50m  2:23.60 
54  Gellert Szabo  2001  AM6901  VÄSTERÅS    50m  2:23.17 
715  Mathieu Gripon  2001  BA5101  STRÖMSTAD    50m  2:23.60 
626  Edwin Nystrand  2002  AE8902  SALA SS    50m  2:23.73 
597  Linus Ljunghusen  2000  AT6900  POSEIDON    50m  2:24.32 
293  Elias Fröde  2001  AE9901  JÄRFÄLLA S    50m  2:24.73 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
680  Jonas Malmring  2001  AO1701  SPÅRVÄGEN    50m  2:21.06 
18  Christopher Lindholm  2002  AQ1702  VÄSBY SS    50m  2:19.79 
830  Josef Al-Khalili  2000  AE5700  TÄBY SIM    50m  2:16.57 
332  Anton Steindl  2000  AB2900  JÖNKÖPING    50m  2:09.34 
565  Robin Björklund  2002  AA9502  NJURUNDA    50m  2:14.44 
351  Axel Auer  2003  AB8103  KARLSKRONA    50m  2:18.07 
806  Nicolas Nolén  2000  AG4500  SK TRITON    50m  2:20.72 
711  Carl Wennerholm  2002  AH3902  SKK    50m  2:22.40 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
527  Sam Taheri  2000  AF5300  MASS    50m  2:20.96 
489  Primus Olsson  2000  AV7100  MKK    50m  2:19.37 
368  Johan Rydahl  2001  AF4901  KARLSTAD    50m  2:15.50 
823  Oskar Iwarsson  2000  AI0300  TUREBERG    50m  2:09.17 
521  Sebastian Petersson  2000  AB1500  MASS    50m  2:14.35 
William Kerman  2001  AA6501  ANDERSTORP    50m  2:17.47 
717  Joel Berglund  2002  AG9702  SUNDSVALL    50m  2:20.27 
873  Mikael Söderberg  2003  AA9303  UPSALA S    50m  2:22.39 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
78  Petter Hellzén  2000  AA6300  ÄNGELHOLM    50m  2:20.77 
869  Carl Göransson  2000  AQ8300  UPSALA S    50m  2:18.91 
255  Victor Klingeryd Jalamo  2000  AT4500  HS    50m  2:14.87 
296  Robin Hanson  2001  AA2701  JÄRFÄLLA S    50m  2:06.82 
529  Tobias Åberg  2000  AB2500  MASS    50m  2:10.57 
280  Dante Vollmer  2001  AH3501  HS    50m  2:17.43 
460  Ian Hangård  2002  AB5302  SK LÖDDE    50m  2:19.85 
623  Linus Holmdahl  2001  AE4101  S 77    50m  2:21.09 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  12 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  21:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start