2017-11-18   01:48:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 8
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  12 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  21:05   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
 
Gren 8, 200m Medley Flickor  Försök (15) 
Sponsor: Nordic Feel AB 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Annie Hegmegi 2:27.25 
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Wilma Johansson 2:23.18 
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Anna Miram 2:23.16 
 
Heat 1 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
639  Emmy Johnsson  2001  AT6801  SJÖBO SS    25m  2:28.98 
670  Liesel Williamsson  2000  AX6400  SKÖVDE SS    25m  2:28.55 
278  Sarah Wallin  2000  AH9800  HS    25m  2:28.14 
867  Saga Sandström  2000  AJ8200  UMEÅ SS    25m  2:23.46 
308  Elin Södersten  2000  AI5800  JÄRFÄLLA S    25m  2:26.58 
615  Micaela Jönsson  2001  AD3801  S 71    25m  2:28.54 
791  Wilma Roloff  2000  BA7600  SÖDERTÖRN    25m  2:28.97 
578  Nellie Myrlander  2003  AA9203  NÄSSJÖ    25m  2:31.24 

 
Heat 2 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
727  Sofie Tolf  2002  AN1402  SUNDSVALL    50m  2:40.70 
763  Isabel Teglöf  2003  AZ3203  SÖDERTÄLJE    50m  2:40.06 
311  Dimitra Tsirona  2002  AP3602  JÄRFÄLLA S    50m  2:39.97 
232  Elsa Bitzén  2003  AD8203  SK HAJEN    50m  2:39.75 
519  Sara Nyqvist  2003  BG4603  MASS    50m  2:39.80 
627  Lisa Nystrand  2006  AA1206  SALA SS    50m  2:40.04 
51  Felicia Rogell  2003  AQ6603  VÄSTERÅS    50m  2:40.14 
405  Nathalie Barrington  2002  AY9202  SK LAXEN    50m  2:42.61 

 
Heat 3 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
773  Olivia Bäckström  2005  AM0205  SÖDERTÖRN    50m  2:39.60 
269  Nina Podric  2004  BU7604  HS    50m  2:39.54 
513  Boiana Gradinarska  2004  AJ5204  MASS    50m  2:39.31 
669  Malin Vestman  2003  AL5803  SKÖVDE SS    50m  2:39.09 
334  Wilma Svensson  2004  AG6604  JÖNKÖPING    50m  2:39.25 
631  Selma Avdic  2003  AM6803  S 02    50m  2:39.41 
184  Sofia Åstedt  2003  AF1403  ELFSBORG    50m  2:39.57 
267  Alice Persson  2003  AN5803  HS    50m  2:39.74 

 
Heat 4 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
298  Josefine Iwarson  2003  AT1603  JÄRFÄLLA S    50m  2:38.74 
139  Hannah Olsson-Lindhé  2003  AB6203  TRELLEBORG    50m  2:38.36 
59  Saga Bodsjö  2002  AE1402  VÄXJÖ SS    50m  2:37.87 
543  Madicken Eriksson  2003  AX8203  SK NEPTUN    50m  2:37.76 
164  Olivia Hansson  2003  AP5403  KIVIKS SK    50m  2:37.79 
142  Isabelle Sering  2002  AI2602  TRELLEBORG    50m  2:38.01 
834  Jennie Ewerbring  2003  AT6603  TÄBY SIM    50m  2:38.39 
301  Amanda Lindqvist  2002  AU6202  JÄRFÄLLA S    50m  2:38.82 

 
Heat 5 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
435  Thilde Smedbäck  2004  AD3404  LASS    50m  2:37.59 
877  Cornelia Almqvist  2002  AJ6602  VARBERG    50m  2:37.27 
22  Jennifer Nyblom  2003  AC1603  VÄSBY SS    50m  2:37.21 
367  Isabelle Rydahl  2003  AC0203  KARLSTAD    50m  2:37.14 
12  Tuva Björkén  2003  AC0603  VÄSBY SS    50m  2:37.17 
488  Mollie Morfelt  2003  AG8803  MKK    50m  2:37.23 
427  Felicia Järvikari  2002  AH9802  LASS    50m  2:37.38 
265  Emilia Nordén  2003  AT3803  HS    50m  2:37.71 

 
Heat 6 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
832  Embla Börjesson  2002  AZ1802  TÄBY SIM    50m  2:36.79 
666  Hilja Schimmel  2003  AV3603  SKÖVDE SS    50m  2:36.74 
260  Tyra Littorin  2004  AG8404  HS    50m  2:36.41 
425  Wilma Holmertz  2003  AD1803  LASS    50m  2:36.14 
870  Matilda Lantz  2002  AP6802  UPSALA S    50m  2:36.40 
86  Cornelia Johansson  2003  AF1803  ÖSA    50m  2:36.68 
251  Alicia Johansson  2003  AI2603  HS    50m  2:36.78 
81  Alma Sandberg  2002  AU3802  ÄNGELHOLM    50m  2:37.11 

 
Heat 7 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
776  Saliha Colic  2003  AX8803  SÖDERTÖRN    50m  2:35.69 
215  Helmi Swanson  2004  AB6604  GÄVLE SS    50m  2:35.22 
220  Linnea Edgren  2002  AT7202  GÖTEBORG    50m  2:35.05 
667  Linn Suchomel  2003  AD2203  SKÖVDE SS    50m  2:34.70 
429  Vera Karlsson  2003  AI8403  LASS    50m  2:35.03 
480  Johanna Ingner  2002  AI4202  MKK    50m  2:35.14 
299  Louise Larsson  2002  AH2802  JÄRFÄLLA S    50m  2:35.45 
330  Nadija Sabic  2002  AI7802  JÖNKÖPING    50m  2:36.03 

 
Heat 8 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
674  Julia Augustsson  2000  BC9200  SPÅRVÄGEN    50m  2:34.51 
846  Smilla Malm  2003  AQ4203  TÄBY SIM    50m  2:34.34 
90  Ida Nederman  2000  AU7400  ÖSA    50m  2:34.33 
65  Clara Örnhem  2002  AE2402  VÄXJÖ SS    50m  2:34.08 
736  Isabella Lagnerup  2000  AS7800  SK SYDSIM    50m  2:34.17 
549  Isa Lundgren Sonnergren  2004  AW5404  SK NEPTUN    50m  2:34.34 
257  Sandra Lendt  2000  AH0400  HS    50m  2:34.49 
614  Felicia Huynh  2000  AW8400  S 71    50m  2:34.70 

 
Heat 9 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
234  Ella Laurén  2001  AO1201  SK HAJEN    50m  2:33.82 
842  Cornelia Jerresand  2000  AG6800  TÄBY SIM    50m  2:33.48 
140  Nicola Parfitt  2000  AE3400  TRELLEBORG    50m  2:33.30 
82  Filippa Sundström  2001  AG4201  ÄNGELHOLM    50m  2:32.78 
297  Emma Hansson  2002  AQ9602  JÄRFÄLLA S    50m  2:33.23 
185  Tilda Öman  2000  AI7200  ELFSBORG    50m  2:33.32 
138  Davilda Lareva  2000  AE4400  TRELLEBORG    50m  2:33.67 
271  Nelly Rasmusson  2001  AO7201  HS    50m  2:34.07 

 
Heat 10 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
346  Tea Winblad  2004  AH7404  KALMAR SS    50m  2:32.65 
660  Sofia Henningsson  2004  AH8204  SKÖVDE SS    50m  2:32.57 
121  Marit Cuperus  2002  BD0202  UDDEVALLA    50m  2:32.45 
663  Ida Lövgren  2001  AB2801  SKÖVDE SS    50m  2:32.27 
Tone Sandsjö  2003  AF5403  WISBY SS    50m  2:32.40 
409  Tilde Morin  2002  AM5202  SK LAXEN    50m  2:32.55 
644  Lina Sjöholm  2000  AD7200  SJÖBO SS    50m  2:32.63 
701  Amanda Eriksson  2001  AH9801  SKK    50m  2:32.66 

 
Heat 11 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
819  Astrid Eriksson  2001  AD1201  TUREBERG    50m  2:32.04 
91  Lina Nederman  2000  AP0600  ÖSA    50m  2:31.71 
40  Agnes Wedel  2000  AX7200  VÄSTERVIK    50m  2:31.59 
594  Sara Jendbro  2000  BA7800  POSEIDON    50m  2:31.51 
149  Tuva Glimmerud-Gullbjörk  2000  BP6600  SPIF SF    50m  2:31.57 
289  Ella Arrhén Andersson  2002  AX8402  JÄRFÄLLA S    50m  2:31.69 
10  Tova Andersson  2001  AH8201  VÄSBY SS    50m  2:31.92 
23  Elin Peng  2003  AJ7603  VÄSBY SS    50m  2:32.15 

 
Heat 12 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
414  Mellie Wijk  2002  AM1602  SK LAXEN    50m  2:31.34 
221  Andrea Reinhold  2001  AS3401  GÖTEBORG    50m  2:31.22 
468  Johanna Andersson  2002  AK8202  MKK    50m  2:31.07 
14  Cornelia Eklund  2000  AC1800  VÄSBY SS    50m  2:30.84 
354  Ida Rosenius  2000  AI7400  KARLSKRONA    50m  2:30.98 
725  Wilma Persson  2001  AC0401  SUNDSVALL    50m  2:31.21 
196  Jennie Isaksen  2000  AV8600  ESKILSTUNA    50m  2:31.27 
610  Isabella Revstedt  2001  AN2801  SK RAN    50m  2:31.38 

 
Heat 13 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
745  Elsa Bergh  2002  AG7202  SÖDERHAMN    50m  2:30.46 
520  Tova Olsson  2001  AB8801  MASS    50m  2:29.64 
555  Alexandra Vartiainen  2001  BW1801  SK NEPTUN    50m  2:27.68 
589  Hanna Bergman  2001  AF9601  POSEIDON    50m  2:23.80 
158  Caroline Wallenborg  2000  AL3800  SPIF SF    50m  2:26.66 
665  Tuva Rosebrink  2001  AJ7601  SKÖVDE SS    50m  2:28.27 
609  Stina Lindberg  2000  AC6200  SK RAN    50m  2:30.28 
249  Rebecca Hesslevik  2000  AZ0800  HS    50m  2:30.83 

 
Heat 14 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
579  Simone Karlsson  2001  AI2201  OSBY SS    50m  2:30.43 
76  Jennifer Bergström  2002  AA9402  ÅKERSBERGA    50m  2:29.50 
514  Kamelia Gradinarska  2001  AI3601  MASS    50m  2:27.57 
762  Emma Sundstrand  2001  AJ3201  SÖDERTÄLJE    50m  2:21.75 
319  Annie Hegmegi  2003  AA1403  JÖNKÖPING    50m  2:24.44 
728  Elise Öberg  2002  AE8402  SUNDSVALL    50m  2:27.81 
379  Linnéa Persson  2002  AA5802  KK KARPEN    50m  2:30.10 
292  Ebba Edbom  2002  AQ4602  JÄRFÄLLA S    50m  2:30.72 

 
Heat 15 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
678  Linn Herlin  2002  AU6402  SPÅRVÄGEN    50m  2:30.34 
580  Moa Olofsson  2002  AG8202  OSBY SS    50m  2:28.99 
619  Emilia Rönningdal  2002  AC6202  S 71    50m  2:27.32 
325  Wilma Johansson  2001  AT7401  JÖNKÖPING    50m  2:21.19 
48  Edith Jernstedt  2002  AG1202  VÄSTERÅS    50m  2:23.92 
210  Frida Lannhard  2000  AB6800  FALUN    50m  2:27.77 
777  Emelie Fast  2004  AR4204  SÖDERTÖRN    50m  2:29.77 
52  Filippa Sterling  2002  AE7402  VÄSTERÅS    50m  2:30.48 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  12 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  21:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start