2017-07-23   20:34:18
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 8
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  13 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  13:50   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
 
Gren 8, 200m Medley Flickor  Finaler (3) 
Sponsor: Nordic Feel AB 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Annie Hegmegi 2:27.25 
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Wilma Johansson 2:23.18 
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Anna Miram 2:23.16 
 
Heat 1 (3) (14 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
660  Sofia Henningsson  2004  AH8204  SKÖVDE SS    50m  2:33.11 
666  Hilja Schimmel  2003  AV3603  SKÖVDE SS    50m  2:32.47 
Tone Sandsjö  2003  AF5403  WISBY SS    50m  2:29.78 
319  Annie Hegmegi  2003  AA1403  JÖNKÖPING    50m  2:26.55 
777  Emelie Fast  2004  AR4204  SÖDERTÖRN    50m  2:27.92 
846  Smilla Malm  2003  AQ4203  TÄBY SIM    50m  2:31.10 
267  Alice Persson  2003  AN5803  HS    50m  2:32.54 
429  Vera Karlsson  2003  AI8403  LASS    50m  2:34.38 

 
Heat 2 (3) (15 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
76  Jennifer Bergström  2002  AA9402  ÅKERSBERGA    50m  2:30.96 
745  Elsa Bergh  2002  AG7202  SÖDERHAMN    50m  2:30.87 
728  Elise Öberg  2002  AE8402  SUNDSVALL    50m  2:28.84 
48  Edith Jernstedt  2002  AG1202  VÄSTERÅS    50m  2:25.58 
619  Emilia Rönningdal  2002  AC6202  S 71    50m  2:26.58 
52  Filippa Sterling  2002  AE7402  VÄSTERÅS    50m  2:30.17 
678  Linn Herlin  2002  AU6402  SPÅRVÄGEN    50m  2:30.92 
289  Ella Arrhén Andersson  2002  AX8402  JÄRFÄLLA S    50m  2:32.25 

 
Heat 3 (3) (16 - 17 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
609  Stina Lindberg  2000  AC6200  SK RAN    50m  2:30.42 
354  Ida Rosenius  2000  AI7400  KARLSKRONA    50m  2:29.64 
589  Hanna Bergman  2001  AF9601  POSEIDON    50m  2:26.45 
762  Emma Sundstrand  2001  AJ3201  SÖDERTÄLJE    50m  2:24.03 
325  Wilma Johansson  2001  AT7401  JÖNKÖPING    50m  2:26.18 
594  Sara Jendbro  2000  BA7800  POSEIDON    50m  2:28.85 
210  Frida Lannhard  2000  AB6800  FALUN    50m  2:29.75 
674  Julia Augustsson  2000  BC9200  SPÅRVÄGEN    50m  2:30.97 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  13 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  13:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start