2017-09-20   07:44:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 5
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  12 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  21:05   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar  Försök (8) 
Sponsor: Freker Sport AB 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Simon Fröde 4:24.94 
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Robin Hanson 4:06.74 
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 4:00.93 2009 FM: Daniel Kertes 4:03.62 
 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
63  Anton Strand  2003  AH8903  VÄXJÖ SS    25m  4:32.71 
239  Henning Cederlund  2003  AI1303  HS    25m  4:28.45 
679  Ludvig Jansson  2002  AI0902  SPÅRVÄGEN    50m  4:58.36 
512  Lukas Fredholm  2003  AE9903  MASS    50m  4:49.68 
879  Noa Carlenius  2002  AE9302  VARBERG    50m  4:56.33 
259  Gustav Lind  2002  AG7702  HS    25m  4:22.35 
462  Lukas Miderbäck  2003  AC5903  SK LÖDDE    25m  4:32.46 
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
897  Hugo Stenskepp  2003  AI6303  VELLINGE-N    50m  4:48.31 
83  Hugo Vaide  2003  AD8903  ÄNGELHOLM    50m  4:46.23 
305  Marcus Nykvist  2004  AB1504  JÄRFÄLLA S    50m  4:45.37 
470  Jacob Baxmann  2003  AP2103  MKK    50m  4:44.87 
212  Carl Hansson  2003  AE9703  GÄVLE SS    50m  4:44.93 
295  Rasmus Hanson  2003  AB1303  JÄRFÄLLA S    50m  4:45.57 
892  Viktor Hansson  2003  AM7103  VELLINGE-N    50m  4:46.92 
617  Noah Malmgren  2004  AB2704  S 71    50m  4:49.46 

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
463  Nils Wergeland  2002  AE4902  SK LÖDDE    50m  4:42.68 
548  Troy Kroonder  2003  AG8903  SK NEPTUN    50m  4:41.01 
276  Jacob Söderberg  2003  AD2103  HS    50m  4:40.07 
551  Oscar Mogard Linden  2002  AS8702  SK NEPTUN    50m  4:39.05 
898  Johannes Strömberg  2002  AI3102  VELLINGE-N    50m  4:40.00 
25  Ivar Simonsson  2002  AO9502  VÄSBY SS    50m  4:40.60 
471  Liam Bech  2003  AQ2303  MKK    50m  4:41.33 
587  Carl Löfgren  2003  AE7303  OSKARSHAMN    50m  4:43.51 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
735  Dennie Halilovic  2002  AC0702  SK SYDSIM    50m  4:37.68 
454  Ji An Wang  2003  AA2303  LULEÅ SS    50m  4:35.29 
477  David Falk  2003  AD3103  MKK    50m  4:33.90 
18  Christopher Lindholm  2002  AQ1702  VÄSBY SS    50m  4:33.64 
126  Charlie Tranberg  2002  AK5102  UDDEVALLA    50m  4:33.79 
586  Viktor Henrysson  2003  AE5303  OSKARSHAMN    50m  4:34.18 
472  Bo Beckman  2002  AI4902  MKK    50m  4:35.94 
245  Daniel Fischer  2002  AC0302  HS    50m  4:37.91 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
141  Mattias Rydqvist  2000  AB7500  TRELLEBORG    50m  4:32.61 
207  Filip Salbrink  2002  AH6502  ESLÖVS SS    50m  4:32.21 
711  Carl Wennerholm  2002  AH3902  SKK    50m  4:31.58 
16  Eric Hansson  2002  AD0302  VÄSBY SS    50m  4:31.25 
248  Gustaf Hansson  2001  AD5101  HS    50m  4:31.48 
458  Tim Brinkhagen  2001  AC9901  SK LÖDDE    50m  4:31.84 
914  Emil Kernen  2002  AC7702  KATRINEHOL    50m  4:32.46 
642  Alfred Persson  2000  AG4900  SJÖBO SS    50m  4:32.63 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
873  Mikael Söderberg  2003  AA9303  UPSALA S    50m  4:30.26 
866  Felix Bengs-Stattin  2002  AD4702  UMEÅ SS    50m  4:29.43 
69  Anton Jansson  2002  AC4702  YSTADS SS    50m  4:28.55 
William Kerman  2001  AA6501  ANDERSTORP    50m  4:27.58 
837  Julius Gustavsson  2002  AD0102  TÄBY SIM    50m  4:28.48 
21  Martin Melinder  2001  AG1301  VÄSBY SS    50m  4:29.12 
439  Oliver Tykesson  2000  AJ3700  LASS    50m  4:30.02 
105  Leo Jakobsson  2002  AG4302  SS04    50m  4:31.24 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
293  Elias Fröde  2001  AE9901  JÄRFÄLLA S    50m  4:24.70 
527  Sam Taheri  2000  AF5300  MASS    50m  4:20.88 
78  Petter Hellzén  2000  AA6300  ÄNGELHOLM    50m  4:18.14 
296  Robin Hanson  2001  AA2701  JÄRFÄLLA S    50m  4:02.43 
241  Dennis Dukic  2000  AC4500  HS    50m  4:10.35 
869  Carl Göransson  2000  AQ8300  UPSALA S    50m  4:19.14 
333  Viktor Svan  2000  AH0300  JÖNKÖPING    50m  4:23.46 
838  Victor Halldén  2000  AP7300  TÄBY SIM    50m  4:26.06 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
718  Johan Ekengren  2001  AA6901  SUNDSVALL    50m  4:24.04 
652  Gabriel Henkel  2001  AS3301  SKURU IK    50m  4:20.53 
368  Johan Rydahl  2001  AF4901  KARLSTAD    50m  4:15.92 
181  Melker Olsson  2000  AC5100  ELFSBORG    50m  4:01.44 
322  Marcus Holmquist  2000  AK2500  JÖNKÖPING    50m  4:07.05 
544  Wiggo Frohde  2000  AX3300  SK NEPTUN    50m  4:18.91 
724  Viktor Näslund  2001  AF1301  SUNDSVALL    50m  4:21.80 
294  Simon Fröde  2003  AB0303  JÄRFÄLLA S    50m  4:24.94 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  12 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  21:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start