2017-09-20   07:48:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 5
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  13 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  13:50   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar  Finaler (3) 
Sponsor: Freker Sport AB 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Simon Fröde 4:24.94 
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Robin Hanson 4:06.74 
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 4:00.93 2009 FM: Daniel Kertes 4:03.62 
 
Heat 1 (3) (14 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
462  Lukas Miderbäck  2003  AC5903  SK LÖDDE    50m  4:36.67 
873  Mikael Söderberg  2003  AA9303  UPSALA S    50m  4:33.17 
586  Viktor Henrysson  2003  AE5303  OSKARSHAMN    50m  4:30.49 
294  Simon Fröde  2003  AB0303  JÄRFÄLLA S    50m  4:24.88 
477  David Falk  2003  AD3103  MKK    50m  4:24.95 
239  Henning Cederlund  2003  AI1303  HS    50m  4:32.31 
548  Troy Kroonder  2003  AG8903  SK NEPTUN    50m  4:36.60 
276  Jacob Söderberg  2003  AD2103  HS    50m  4:37.50 

 
Heat 2 (3) (15 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
126  Charlie Tranberg  2002  AK5102  UDDEVALLA    50m  4:30.28 
69  Anton Jansson  2002  AC4702  YSTADS SS    50m  4:27.89 
259  Gustav Lind  2002  AG7702  HS    50m  4:26.68 
837  Julius Gustavsson  2002  AD0102  TÄBY SIM    50m  4:19.54 
866  Felix Bengs-Stattin  2002  AD4702  UMEÅ SS    50m  4:22.20 
16  Eric Hansson  2002  AD0302  VÄSBY SS    50m  4:27.43 
245  Daniel Fischer  2002  AC0302  HS    50m  4:30.12 
207  Filip Salbrink  2002  AH6502  ESLÖVS SS    50m  4:31.27 

 
Heat 3 (3) (16 - 17 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
652  Gabriel Henkel  2001  AS3301  SKURU IK    50m  4:17.57 
544  Wiggo Frohde  2000  AX3300  SK NEPTUN    50m  4:15.85 
322  Marcus Holmquist  2000  AK2500  JÖNKÖPING    50m  4:13.72 
181  Melker Olsson  2000  AC5100  ELFSBORG    50m  4:11.49 
296  Robin Hanson  2001  AA2701  JÄRFÄLLA S    50m  4:13.04 
241  Dennis Dukic  2000  AC4500  HS    50m  4:13.86 
869  Carl Göransson  2000  AQ8300  UPSALA S    50m  4:17.39 
368  Johan Rydahl  2001  AF4901  KARLSTAD    50m  4:17.62 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  13 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  13:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start