Program för Sum-Sim (50m) 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 33
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2017 |
|
Utskriftsdatum |
15 juli 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
19:08 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 juli 2017 |
|
|
|
|
Gren 33, 200m Frisim Flickor |
Försök (10) |
Sponsor: Speedo |
15 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 2:03.98 2007 FM: Tova Andersson 2:09.46 |
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 2:02.65 2012 FM: Nikki Brockmar 2:07.13 |
|
Heat 1 (10) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
211 |
1 |
Clara Florén |
2002 |
AL6202 |
GÄVLE SS |
|
50m |
2:19.81 |
453 |
2 |
Alva Gonzalez-Glanberg |
2002 |
AA1802 |
LULEÅ SS |
|
50m |
2:18.05 |
356 |
3 |
Ella Simander |
2002 |
AU4802 |
KARLSKRONA |
|
50m |
2:17.91 |
275 |
4 |
Wilma Svensson |
2002 |
BK8402 |
HS |
|
50m |
2:17.78 |
881 |
5 |
Thea Carlsson |
2002 |
AM9402 |
VARBERG |
|
50m |
2:17.91 |
631 |
6 |
Selma Avdic |
2003 |
AM6803 |
S 02 |
|
50m |
2:17.94 |
480 |
7 |
Johanna Ingner |
2002 |
AI4202 |
MKK |
|
50m |
2:18.11 |
753 |
8 |
Tina Huslid |
2000 |
AF0600 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:22.02 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
743 |
1 |
Ida Lithner |
2004 |
AB6204 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
2:17.44 |
289 |
2 |
Ella Arrhén Andersson |
2002 |
AX8402 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:17.34 |
23 |
3 |
Elin Peng |
2003 |
AJ7603 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:17.19 |
621 |
4 |
Alva Back |
2002 |
AQ8802 |
S 77 |
|
50m |
2:17.09 |
580 |
5 |
Moa Olofsson |
2002 |
AG8202 |
OSBY SS |
|
50m |
2:17.16 |
367 |
6 |
Isabelle Rydahl |
2003 |
AC0203 |
KARLSTAD |
|
50m |
2:17.24 |
475 |
7 |
Ester Eilertsson |
2003 |
AE0203 |
MKK |
|
50m |
2:17.41 |
660 |
8 |
Sofia Henningsson |
2004 |
AH8204 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
2:17.76 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
260 |
1 |
Tyra Littorin |
2004 |
AG8404 |
HS |
|
50m |
2:16.67 |
65 |
2 |
Clara Örnhem |
2002 |
AE2402 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
2:16.64 |
236 |
3 |
Angelina Agrell |
2003 |
AR6803 |
HS |
|
50m |
2:16.40 |
488 |
4 |
Mollie Morfelt |
2003 |
AG8803 |
MKK |
|
50m |
2:16.20 |
252 |
5 |
Ebba Jälminger |
2002 |
AO9602 |
HS |
|
50m |
2:16.28 |
491 |
6 |
Julia Osterman |
2004 |
AS5804 |
MKK |
|
50m |
2:16.49 |
759 |
7 |
Hilma Ramdén |
2000 |
AF4600 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:16.65 |
272 |
8 |
Ellen Rosdahl |
2002 |
AO0802 |
HS |
|
50m |
2:16.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
171 |
1 |
Astrid Nilsson |
2004 |
AA3604 |
SS DELFIN |
|
50m |
2:16.15 |
616 |
2 |
Moa Karlsson |
2002 |
AC1202 |
S 71 |
|
50m |
2:15.46 |
196 |
3 |
Jennie Isaksen |
2000 |
AV8600 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
2:15.01 |
9 |
4 |
Ebba Andersson |
2001 |
AL2601 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:14.94 |
164 |
5 |
Olivia Hansson |
2003 |
AP5403 |
KIVIKS SK |
|
50m |
2:15.00 |
277 |
6 |
Clara Thomasson |
2001 |
BD6601 |
HS |
|
50m |
2:15.05 |
235 |
7 |
Sara Nobrell |
2002 |
BM1402 |
SK HAJEN |
|
50m |
2:16.10 |
376 |
8 |
Clara Aronsson |
2002 |
AE4202 |
KK KARPEN |
|
50m |
2:16.19 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
540 |
1 |
Vilma Brolund |
2001 |
AO9801 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:14.78 |
170 |
2 |
Alice Möller |
2000 |
AD9200 |
SS DELFIN |
|
50m |
2:14.70 |
257 |
3 |
Sandra Lendt |
2000 |
AH0400 |
HS |
|
50m |
2:14.66 |
140 |
4 |
Nicola Parfitt |
2000 |
AE3400 |
TRELLEBORG |
|
50m |
2:14.57 |
705 |
5 |
Smilla Lönnberg |
2001 |
AQ0801 |
SKK |
|
50m |
2:14.65 |
816 |
6 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
AA2600 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
2:14.69 |
4 |
7 |
Tone Sandsjö |
2003 |
AF5403 |
WISBY SS |
|
50m |
2:14.74 |
819 |
8 |
Astrid Eriksson |
2001 |
AD1201 |
TUREBERG |
|
50m |
2:14.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
841 |
1 |
Alexandra Jensen |
2001 |
BG6801 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:14.44 |
221 |
2 |
Andrea Reinhold |
2001 |
AS3401 |
GÖTEBORG |
|
50m |
2:14.24 |
308 |
3 |
Elin Södersten |
2000 |
AI5800 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:13.91 |
791 |
4 |
Wilma Roloff |
2000 |
BA7600 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:13.73 |
506 |
5 |
Ebba Olsson |
2001 |
AM7201 |
MARIESTAD |
|
50m |
2:13.82 |
852 |
6 |
Esther Rydbeck Nordén |
2001 |
BN8801 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:14.23 |
265 |
7 |
Emilia Nordén |
2003 |
AT3803 |
HS |
|
50m |
2:14.29 |
720 |
8 |
Sofia Mannela |
2001 |
AC9201 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:14.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
49 |
1 |
Elvira Mörtstrand |
2003 |
AH9603 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:13.69 |
180 |
2 |
Emelie Melin |
2000 |
AK9600 |
ELFSBORG |
|
50m |
2:13.58 |
815 |
3 |
Annie Lätt |
2001 |
AO0601 |
TROLLHÄTTA |
|
50m |
2:13.14 |
790 |
4 |
Emma Roloff |
2002 |
AT6402 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
2:12.91 |
451 |
5 |
Sabina Alman |
2003 |
AL0403 |
LULEÅ SS |
|
50m |
2:12.93 |
292 |
6 |
Ebba Edbom |
2002 |
AQ4602 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:13.28 |
307 |
7 |
Linnéa Sandh |
2000 |
BS1400 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:13.58 |
82 |
8 |
Filippa Sundström |
2001 |
AG4201 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
2:13.71 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
45 |
1 |
Malin Eklund |
2001 |
AL9201 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
2:11.98 |
210 |
2 |
Frida Lannhard |
2000 |
AB6800 |
FALUN |
|
50m |
2:10.67 |
659 |
3 |
Vera Fransson |
2001 |
AB7401 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
2:09.61 |
762 |
4 |
Emma Sundstrand |
2001 |
AJ3201 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:08.63 |
589 |
5 |
Hanna Bergman |
2001 |
AF9601 |
POSEIDON |
|
50m |
2:09.08 |
247 |
6 |
Ebba Hallbäck |
2000 |
AL0600 |
HS |
|
50m |
2:10.17 |
76 |
7 |
Jennifer Bergström |
2002 |
AA9402 |
ÅKERSBERGA |
|
50m |
2:11.61 |
414 |
8 |
Mellie Wijk |
2002 |
AM1602 |
SK LAXEN |
|
50m |
2:12.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
542 |
1 |
Rebecka Ehn |
2000 |
AO7600 |
SK NEPTUN |
|
50m |
2:11.84 |
842 |
2 |
Cornelia Jerresand |
2000 |
AG6800 |
TÄBY SIM |
|
50m |
2:10.63 |
281 |
3 |
Olivia Ülger |
2000 |
AK3800 |
HS |
|
50m |
2:09.57 |
619 |
4 |
Emilia Rönningdal |
2002 |
AC6202 |
S 71 |
|
50m |
2:08.45 |
526 |
5 |
Ida Swegmark |
2000 |
AZ6600 |
MASS |
|
50m |
2:08.98 |
644 |
6 |
Lina Sjöholm |
2000 |
AD7200 |
SJÖBO SS |
|
50m |
2:09.85 |
481 |
7 |
Klara Johansson |
2001 |
AO5401 |
MKK |
|
50m |
2:11.52 |
364 |
8 |
Linnéa Englund |
2003 |
AI5403 |
KARLSTAD |
|
50m |
2:12.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
487 |
1 |
Josephine Mikkelsen |
2002 |
AI5202 |
MKK |
|
50m |
2:11.77 |
725 |
2 |
Wilma Persson |
2001 |
AC0401 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:10.52 |
10 |
3 |
Tova Andersson |
2001 |
AH8201 |
VÄSBY SS |
|
50m |
2:09.46 |
520 |
4 |
Tova Olsson |
2001 |
AB8801 |
MASS |
|
50m |
2:08.26 |
261 |
5 |
Alicia Lundblad |
2001 |
AF6801 |
HS |
|
50m |
2:08.86 |
721 |
6 |
Gloria Muzito |
2002 |
BO6202 |
SUNDSVALL |
|
50m |
2:09.69 |
755 |
7 |
Carolina Jonsson |
2002 |
AU5402 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
2:11.08 |
291 |
8 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
AI1401 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
2:12.01 |
Skapad av WinGrodan 1.25.15 |
Utskriftsdatum |
15 juli 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport |
Utskriftstid |
19:08 |
|