2017-11-18   01:44:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 32
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  15 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  19:08   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
 
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar  Försök (11) 
Sponsor: OLKA Sportresor 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 1:00.49 2006 FM: Simon Fröde 1:03.49 
15 år: Axel Pettersson (1995) 1:00.34 2010 FM: Max Engström 1:01.95 
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 57.33 2012 FM: Olle Sköld 58.56 
 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
750  John Aldrin  2001  AI8101  SÖDERTÄLJE    25m  1:00.18 
156  Oliver Rasool  2003  AI0103  SPIF SF    50m  1:11.57 
516  Felix Jedbratt  2003  AJ7703  MASS    50m  1:11.54 
707  Otto Reithner  2003  AE4303  SKK    50m  1:11.51 
758  Theo Oerther  2003  AF0503  SÖDERTÄLJE    50m  1:11.52 
524  Karl Skogsberg  2003  AF2103  MASS    50m  1:11.57 
167  Juan Esbjörnsson  2002  AQ6902  BOTK-RÖNN    50m  1:14.76 
               

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
200  Alex Ly  2003  AE6103  ESKILSTUNA    50m  1:11.48 
212  Carl Hansson  2003  AE9703  GÄVLE SS    50m  1:11.38 
155  Gustav Niring  2004  AE6304  SPIF SF    50m  1:11.26 
821  Ludvig Holfve  2003  AG5503  TUREBERG    50m  1:11.23 
318  Gabriel Eriksson  2004  AT2504  JÖNKÖPING    50m  1:11.24 
320  Anton Hegmegi  2005  AA2105  JÖNKÖPING    50m  1:11.28 
303  Sid Lundgren  2003  AF2303  JÄRFÄLLA S    50m  1:11.40 
788  Henry Plavans  2005  AB6105  SÖDERTÖRN    50m  1:11.50 

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
897  Hugo Stenskepp  2003  AI6303  VELLINGE-N    50m  1:11.11 
664  Dennis Partanen  2003  AI5703  SKÖVDE SS    50m  1:10.97 
377  William Bevréus  2003  AA5703  KK KARPEN    50m  1:10.43 
464  Anton Witzell  2004  AC4904  SK LÖDDE    50m  1:10.35 
592  Joel Henriksson  2003  AL2503  POSEIDON    50m  1:10.41 
471  Liam Bech  2003  AQ2303  MKK    50m  1:10.48 
872  Adi Ramovic  2004  AG9304  UPSALA S    50m  1:11.06 
20  William Malmborg  2003  AW8503  VÄSBY SS    50m  1:11.22 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
100  Mattias Kvist  2003  AB5503  ÖSMO SS    50m  1:09.85 
462  Lukas Miderbäck  2003  AC5903  SK LÖDDE    50m  1:09.38 
653  Lukas Malmström  2003  AF5303  SKURU IK    50m  1:09.30 
53  Lucas Sterling  2004  AC6704  VÄSTERÅS    50m  1:08.82 
276  Jacob Söderberg  2003  AD2103  HS    50m  1:09.22 
349  Philip Löfbom  2003  AC0903  KARLSKO SF    50m  1:09.36 
83  Hugo Vaide  2003  AD8903  ÄNGELHOLM    50m  1:09.40 
528  Alvin Välkki  2004  AE3504  MASS    50m  1:10.03 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
331  Job Sanders  2003  AF2703  JÖNKÖPING    50m  1:08.28 
477  David Falk  2003  AD3103  MKK    50m  1:07.94 
857  Erik Åstrand  2003  AO2903  TÄBY SIM    50m  1:07.85 
87  Michal Laszewski  2002  AC4902  ÖSA    50m  1:07.69 
351  Axel Auer  2003  AB8103  KARLSKRONA    50m  1:07.75 
913  Kevin Grahn  2003  AH9103  KATRINEHOL    50m  1:07.86 
259  Gustav Lind  2002  AG7702  HS    50m  1:08.05 
345  Philip Turkowitch  2003  AY0703  KALMAR SS    50m  1:08.48 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
757  Erik Lööw  2003  AH1303  SÖDERTÄLJE    50m  1:07.61 
577  Jonathan Myrlander  2000  AA7300  NÄSSJÖ    50m  1:07.52 
64  Emanuel Tidåsen  2002  AQ3702  VÄXJÖ SS    50m  1:07.27 
248  Gustaf Hansson  2001  AD5101  HS    50m  1:06.14 
328  Eldin Nukovic  2002  AE5102  JÖNKÖPING    50m  1:06.51 
168  Birkan Ates  2002  AD8302  SS DELFIN    50m  1:07.36 
482  Oscar Klittbo  2002  AA2702  MKK    50m  1:07.61 
829  Jonas Al-Khalili  2002  AI6502  TÄBY SIM    50m  1:07.67 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
586  Viktor Henrysson  2003  AE5303  OSKARSHAMN    50m  1:05.99 
804  Arvid Nilsson  2003  AK4303  SK TRITON    50m  1:05.80 
793  Klaudius Schreck  2001  AN2701  SÖDERTÖRN    50m  1:05.62 
479  Filip Hinderup  2001  AH5101  MKK    50m  1:05.57 
78  Petter Hellzén  2000  AA6300  ÄNGELHOLM    50m  1:05.57 
38  Erik Ohlsén  2000  AF4300  VÄSTERVIK    50m  1:05.73 
321  Oscar Hegmegi  2001  AB9301  JÖNKÖPING    50m  1:05.95 
17  William Lernå  2002  AF4102  VÄSBY SS    50m  1:06.05 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
642  Alfred Persson  2000  AG4900  SJÖBO SS    50m  1:05.14 
828  Gustav Ahlqvist  2003  AK6503  TÄBY SIM    50m  1:04.92 
792  Jonathan Sandqvist  2003  AO3703  SÖDERTÖRN    50m  1:04.92 
332  Anton Steindl  2000  AB2900  JÖNKÖPING    50m  1:04.85 
565  Robin Björklund  2002  AA9502  NJURUNDA    50m  1:04.88 
120  Alexander Assor  2000  AE2900  UDDEVALLA    50m  1:04.92 
101  David Eby  2001  AP4101  SK ÄGIR    50m  1:05.03 
754  Guillermo Illanes  2000  AE8100  SÖDERTÄLJE    50m  1:05.18 

 
Heat 9 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
898  Johannes Strömberg  2002  AI3102  VELLINGE-N    50m  1:04.05 
13  Simon Brandt  2000  AJ4700  VÄSBY SS    50m  1:03.38 
640  Isak Larsson  2000  AF4900  SJÖBO SS    50m  1:01.76 
181  Melker Olsson  2000  AC5100  ELFSBORG    50m  59.94 
296  Robin Hanson  2001  AA2701  JÄRFÄLLA S    50m  1:01.00 
880  Jonatan Carlsson  2001  AJ6301  VARBERG    50m  1:02.52 
342  Anton Hong  2000  AI8900  KALMAR SS    50m  1:03.56 
853  Victor Simic  2000  AD5500  TÄBY SIM    50m  1:04.50 

 
Heat 10 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
823  Oskar Iwarsson  2000  AI0300  TUREBERG    50m  1:03.96 
677  Gustav Henriksen  2002  AM1702  SPÅRVÄGEN    50m  1:03.01 
326  Tim Lärkfeldt  2000  AC9900  JÖNKÖPING    50m  1:01.62 
279  Stefan Varga  2000  AH3500  HS    50m  58.82 
784  Anton Marijanovic  2000  AG0100  SÖDERTÖRN    50m  1:00.85 
914  Emil Kernen  2002  AC7702  KATRINEHOL    50m  1:02.34 
463  Nils Wergeland  2002  AE4902  SK LÖDDE    50m  1:03.50 
245  Daniel Fischer  2002  AC0302  HS    50m  1:04.42 

 
Heat 11 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
309  Samuel Talback  2000  AB8500  JÄRFÄLLA S    50m  1:03.62 
213  Jakob Källquist  2001  AC0901  GÄVLE SS    50m  1:02.57 
394  Christoffer Dellhede  2001  AD0501  LANDSKRONA    50m  1:01.08 
760  Björn Seeliger  2000  BA7300  SÖDERTÄLJE    50m  57.09 
567  Max Engström  2001  AC9301  NKK    50m  1:00.61 
294  Simon Fröde  2003  AB0303  JÄRFÄLLA S    50m  1:02.13 
571  Victor Lovinge  2000  AD6300  NKK    50m  1:03.48 
680  Jonas Malmring  2001  AO1701  SPÅRVÄGEN    50m  1:04.12 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  15 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  19:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start