Program för Sum-Sim (50m) 2017
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 32
|
Tävling |
Sum-Sim (50m) 2017 |
|
Utskriftsdatum |
15 juli 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Malmö |
|
Utskriftstid |
19:08 |
|
|
Arrangör |
SSF/Malmö KK |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 juli 2017 |
|
|
|
|
Gren 32, 100m Ryggsim Pojkar |
Försök (11) |
Sponsor: OLKA Sportresor |
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 1:00.49 2006 FM: Simon Fröde 1:03.49 |
15 år: Axel Pettersson (1995) 1:00.34 2010 FM: Max Engström 1:01.95 |
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 57.33 2012 FM: Olle Sköld 58.56 |
|
Heat 1 (11) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
750 |
1 |
John Aldrin |
2001 |
AI8101 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:00.18 |
156 |
2 |
Oliver Rasool |
2003 |
AI0103 |
SPIF SF |
|
50m |
1:11.57 |
516 |
3 |
Felix Jedbratt |
2003 |
AJ7703 |
MASS |
|
50m |
1:11.54 |
707 |
4 |
Otto Reithner |
2003 |
AE4303 |
SKK |
|
50m |
1:11.51 |
758 |
5 |
Theo Oerther |
2003 |
AF0503 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:11.52 |
524 |
6 |
Karl Skogsberg |
2003 |
AF2103 |
MASS |
|
50m |
1:11.57 |
167 |
7 |
Juan Esbjörnsson |
2002 |
AQ6902 |
BOTK-RÖNN |
|
50m |
1:14.76 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
200 |
1 |
Alex Ly |
2003 |
AE6103 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
1:11.48 |
212 |
2 |
Carl Hansson |
2003 |
AE9703 |
GÄVLE SS |
|
50m |
1:11.38 |
155 |
3 |
Gustav Niring |
2004 |
AE6304 |
SPIF SF |
|
50m |
1:11.26 |
821 |
4 |
Ludvig Holfve |
2003 |
AG5503 |
TUREBERG |
|
50m |
1:11.23 |
318 |
5 |
Gabriel Eriksson |
2004 |
AT2504 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:11.24 |
320 |
6 |
Anton Hegmegi |
2005 |
AA2105 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:11.28 |
303 |
7 |
Sid Lundgren |
2003 |
AF2303 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:11.40 |
788 |
8 |
Henry Plavans |
2005 |
AB6105 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:11.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
897 |
1 |
Hugo Stenskepp |
2003 |
AI6303 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:11.11 |
664 |
2 |
Dennis Partanen |
2003 |
AI5703 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
1:10.97 |
377 |
3 |
William Bevréus |
2003 |
AA5703 |
KK KARPEN |
|
50m |
1:10.43 |
464 |
4 |
Anton Witzell |
2004 |
AC4904 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:10.35 |
592 |
5 |
Joel Henriksson |
2003 |
AL2503 |
POSEIDON |
|
50m |
1:10.41 |
471 |
6 |
Liam Bech |
2003 |
AQ2303 |
MKK |
|
50m |
1:10.48 |
872 |
7 |
Adi Ramovic |
2004 |
AG9304 |
UPSALA S |
|
50m |
1:11.06 |
20 |
8 |
William Malmborg |
2003 |
AW8503 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:11.22 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
100 |
1 |
Mattias Kvist |
2003 |
AB5503 |
ÖSMO SS |
|
50m |
1:09.85 |
462 |
2 |
Lukas Miderbäck |
2003 |
AC5903 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:09.38 |
653 |
3 |
Lukas Malmström |
2003 |
AF5303 |
SKURU IK |
|
50m |
1:09.30 |
53 |
4 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
1:08.82 |
276 |
5 |
Jacob Söderberg |
2003 |
AD2103 |
HS |
|
50m |
1:09.22 |
349 |
6 |
Philip Löfbom |
2003 |
AC0903 |
KARLSKO SF |
|
50m |
1:09.36 |
83 |
7 |
Hugo Vaide |
2003 |
AD8903 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:09.40 |
528 |
8 |
Alvin Välkki |
2004 |
AE3504 |
MASS |
|
50m |
1:10.03 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
331 |
1 |
Job Sanders |
2003 |
AF2703 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:08.28 |
477 |
2 |
David Falk |
2003 |
AD3103 |
MKK |
|
50m |
1:07.94 |
857 |
3 |
Erik Åstrand |
2003 |
AO2903 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:07.85 |
87 |
4 |
Michal Laszewski |
2002 |
AC4902 |
ÖSA |
|
50m |
1:07.69 |
351 |
5 |
Axel Auer |
2003 |
AB8103 |
KARLSKRONA |
|
50m |
1:07.75 |
913 |
6 |
Kevin Grahn |
2003 |
AH9103 |
KATRINEHOL |
|
50m |
1:07.86 |
259 |
7 |
Gustav Lind |
2002 |
AG7702 |
HS |
|
50m |
1:08.05 |
345 |
8 |
Philip Turkowitch |
2003 |
AY0703 |
KALMAR SS |
|
50m |
1:08.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
757 |
1 |
Erik Lööw |
2003 |
AH1303 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:07.61 |
577 |
2 |
Jonathan Myrlander |
2000 |
AA7300 |
NÄSSJÖ |
|
50m |
1:07.52 |
64 |
3 |
Emanuel Tidåsen |
2002 |
AQ3702 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
1:07.27 |
248 |
4 |
Gustaf Hansson |
2001 |
AD5101 |
HS |
|
50m |
1:06.14 |
328 |
5 |
Eldin Nukovic |
2002 |
AE5102 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:06.51 |
168 |
6 |
Birkan Ates |
2002 |
AD8302 |
SS DELFIN |
|
50m |
1:07.36 |
482 |
7 |
Oscar Klittbo |
2002 |
AA2702 |
MKK |
|
50m |
1:07.61 |
829 |
8 |
Jonas Al-Khalili |
2002 |
AI6502 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:07.67 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
586 |
1 |
Viktor Henrysson |
2003 |
AE5303 |
OSKARSHAMN |
|
50m |
1:05.99 |
804 |
2 |
Arvid Nilsson |
2003 |
AK4303 |
SK TRITON |
|
50m |
1:05.80 |
793 |
3 |
Klaudius Schreck |
2001 |
AN2701 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:05.62 |
479 |
4 |
Filip Hinderup |
2001 |
AH5101 |
MKK |
|
50m |
1:05.57 |
78 |
5 |
Petter Hellzén |
2000 |
AA6300 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
1:05.57 |
38 |
6 |
Erik Ohlsén |
2000 |
AF4300 |
VÄSTERVIK |
|
50m |
1:05.73 |
321 |
7 |
Oscar Hegmegi |
2001 |
AB9301 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:05.95 |
17 |
8 |
William Lernå |
2002 |
AF4102 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:06.05 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
642 |
1 |
Alfred Persson |
2000 |
AG4900 |
SJÖBO SS |
|
50m |
1:05.14 |
828 |
2 |
Gustav Ahlqvist |
2003 |
AK6503 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:04.92 |
792 |
3 |
Jonathan Sandqvist |
2003 |
AO3703 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:04.92 |
332 |
4 |
Anton Steindl |
2000 |
AB2900 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:04.85 |
565 |
5 |
Robin Björklund |
2002 |
AA9502 |
NJURUNDA |
|
50m |
1:04.88 |
120 |
6 |
Alexander Assor |
2000 |
AE2900 |
UDDEVALLA |
|
50m |
1:04.92 |
101 |
7 |
David Eby |
2001 |
AP4101 |
SK ÄGIR |
|
50m |
1:05.03 |
754 |
8 |
Guillermo Illanes |
2000 |
AE8100 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:05.18 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
898 |
1 |
Johannes Strömberg |
2002 |
AI3102 |
VELLINGE-N |
|
50m |
1:04.05 |
13 |
2 |
Simon Brandt |
2000 |
AJ4700 |
VÄSBY SS |
|
50m |
1:03.38 |
640 |
3 |
Isak Larsson |
2000 |
AF4900 |
SJÖBO SS |
|
50m |
1:01.76 |
181 |
4 |
Melker Olsson |
2000 |
AC5100 |
ELFSBORG |
|
50m |
59.94 |
296 |
5 |
Robin Hanson |
2001 |
AA2701 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:01.00 |
880 |
6 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
AJ6301 |
VARBERG |
|
50m |
1:02.52 |
342 |
7 |
Anton Hong |
2000 |
AI8900 |
KALMAR SS |
|
50m |
1:03.56 |
853 |
8 |
Victor Simic |
2000 |
AD5500 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:04.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
823 |
1 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
AI0300 |
TUREBERG |
|
50m |
1:03.96 |
677 |
2 |
Gustav Henriksen |
2002 |
AM1702 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:03.01 |
326 |
3 |
Tim Lärkfeldt |
2000 |
AC9900 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
1:01.62 |
279 |
4 |
Stefan Varga |
2000 |
AH3500 |
HS |
|
50m |
58.82 |
784 |
5 |
Anton Marijanovic |
2000 |
AG0100 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
1:00.85 |
914 |
6 |
Emil Kernen |
2002 |
AC7702 |
KATRINEHOL |
|
50m |
1:02.34 |
463 |
7 |
Nils Wergeland |
2002 |
AE4902 |
SK LÖDDE |
|
50m |
1:03.50 |
245 |
8 |
Daniel Fischer |
2002 |
AC0302 |
HS |
|
50m |
1:04.42 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
309 |
1 |
Samuel Talback |
2000 |
AB8500 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:03.62 |
213 |
2 |
Jakob Källquist |
2001 |
AC0901 |
GÄVLE SS |
|
50m |
1:02.57 |
394 |
3 |
Christoffer Dellhede |
2001 |
AD0501 |
LANDSKRONA |
|
50m |
1:01.08 |
760 |
4 |
Björn Seeliger |
2000 |
BA7300 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
57.09 |
567 |
5 |
Max Engström |
2001 |
AC9301 |
NKK |
|
50m |
1:00.61 |
294 |
6 |
Simon Fröde |
2003 |
AB0303 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:02.13 |
571 |
7 |
Victor Lovinge |
2000 |
AD6300 |
NKK |
|
50m |
1:03.48 |
680 |
8 |
Jonas Malmring |
2001 |
AO1701 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:04.12 |
Skapad av WinGrodan 1.25.15 |
Utskriftsdatum |
15 juli 2017 |
Licensierad till: IC Control Media & Sport |
Utskriftstid |
19:08 |
|