2017-11-19   22:49:03
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 30
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  15 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  19:08   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
 
Gren 30, 400m Medley Pojkar  Försök (5) 
Sponsor: Swimshop 
15 år och yngre: Robin Hanson (2001) 4:38.04 2016 FM: Robin Hansson 4:38.04 
16 - 17 år: Erik Persson (1993) 4:28.59 2011 FM: Karl Gustav Gérnyi 4:39.18 
 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
679  Ludvig Jansson  2002  AI0902  SPÅRVÄGEN    50m  5:43.55 
892  Viktor Hansson  2003  AM7103  VELLINGE-N    50m  5:31.12 
472  Bo Beckman  2002  AI4902  MKK    50m  5:17.94 
18  Christopher Lindholm  2002  AQ1702  VÄSBY SS    50m  5:15.46 
523  Viktor Sjöström  2001  AB2101  MASS    50m  5:17.47 
460  Ian Hangård  2002  AB5302  SK LÖDDE    50m  5:21.08 
310  Linus Thörn  2002  AN6102  JÄRFÄLLA S    50m  5:32.49 
879  Noa Carlenius  2002  AE9302  VARBERG    25m  5:34.08 

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
685  Andreas Wallén  2002  AP9302  SPÅRVÄGEN    50m  5:13.66 
350  Alexander Nylén  2000  AD4300  KARLSKO SF    50m  5:10.66 
206  Anton Jönsson  2001  AL4501  ESLÖVS SS    50m  5:08.69 
203  Axel Witt  2000  AE5100  ESKILSTUNA    50m  5:07.03 
183  Albin Svenneby  2001  AL4301  ELFSBORG    50m  5:08.47 
717  Joel Berglund  2002  AG9702  SUNDSVALL    50m  5:10.46 
850  Lukas Roosmark  2002  AI1702  TÄBY SIM    50m  5:11.35 
715  Mathieu Gripon  2001  BA5101  STRÖMSTAD    50m  5:14.89 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
William Kerman  2001  AA6501  ANDERSTORP    50m  5:05.10 
458  Tim Brinkhagen  2001  AC9901  SK LÖDDE    50m  5:03.81 
207  Filip Salbrink  2002  AH6502  ESLÖVS SS    50m  5:03.24 
623  Linus Holmdahl  2001  AE4101  S 77    50m  5:03.14 
213  Jakob Källquist  2001  AC0901  GÄVLE SS    50m  5:03.22 
586  Viktor Henrysson  2003  AE5303  OSKARSHAMN    50m  5:03.26 
626  Edwin Nystrand  2002  AE8902  SALA SS    50m  5:04.05 
348  Igor Blagojevic  2000  AG5700  KARLSKO SF    50m  5:05.16 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
873  Mikael Söderberg  2003  AA9303  UPSALA S    50m  5:02.26 
837  Julius Gustavsson  2002  AD0102  TÄBY SIM    50m  4:56.50 
521  Sebastian Petersson  2000  AB1500  MASS    50m  4:52.12 
309  Samuel Talback  2000  AB8500  JÄRFÄLLA S    50m  4:50.27 
869  Carl Göransson  2000  AQ8300  UPSALA S    50m  4:51.30 
293  Elias Fröde  2001  AE9901  JÄRFÄLLA S    50m  4:55.61 
830  Josef Al-Khalili  2000  AE5700  TÄBY SIM    50m  4:59.02 
304  Linus Nykvist  2001  AH3701  JÄRFÄLLA S    50m  5:02.42 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
680  Jonas Malmring  2001  AO1701  SPÅRVÄGEN    50m  5:00.20 
280  Dante Vollmer  2001  AH3501  HS    50m  4:56.29 
294  Simon Fröde  2003  AB0303  JÄRFÄLLA S    50m  4:51.66 
396  Emil Hassling  2000  AC1900  LANDSKRONA    50m  4:35.62 
Linus Kahl  2001  AE1501  WISBY SS    50m  4:50.35 
Erik Stensson  2002  AC2902  VÄRNAMO SS    50m  4:55.26 
241  Dennis Dukic  2000  AC4500  HS    50m  4:57.96 
17  William Lernå  2002  AF4102  VÄSBY SS    50m  5:02.35 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  15 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  19:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start