2017-09-24   12:29:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 24
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  14 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  19:49   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
 
Gren 24, 200m Frisim Pojkar  Försök (8) 
Sponsor: Speedo 
15 år och yngre: Adam Paulsson (1995) 1:56.74 2010 FM: Robin Hansson 1:57.18 
16 - 17 år: Mats Westergren (1994) 1:52.87 2011 FM: Alexander Löfqvist 1:56.27 
 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
873  Mikael Söderberg  2003  AA9303  UPSALA S    50m  2:09.70 
551  Oscar Mogard Linden  2002  AS8702  SK NEPTUN    50m  2:09.37 
786  Elliot Nyström  2002  AD6902  SÖDERTÖRN    50m  2:09.27 
168  Birkan Ates  2002  AD8302  SS DELFIN    50m  2:09.35 
566  John Brolin  2002  AB6302  NKK    50m  2:09.69 
871  Johan Ljunggren  2001  AN6101  UPSALA S    50m  2:10.76 
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
105  Leo Jakobsson  2002  AG4302  SS04    50m  2:08.87 
87  Michal Laszewski  2002  AC4902  ÖSA    50m  2:08.73 
16  Eric Hansson  2002  AD0302  VÄSBY SS    50m  2:08.66 
69  Anton Jansson  2002  AC4702  YSTADS SS    50m  2:08.59 
207  Filip Salbrink  2002  AH6502  ESLÖVS SS    50m  2:08.62 
685  Andreas Wallén  2002  AP9302  SPÅRVÄGEN    50m  2:08.69 
709  Tor Selander  2002  AH4902  SKK    50m  2:08.82 
803  Joar Modigh  2001  AO1101  SK TRITON    50m  2:08.89 

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
677  Gustav Henriksen  2002  AM1702  SPÅRVÄGEN    50m  2:08.31 
21  Martin Melinder  2001  AG1301  VÄSBY SS    50m  2:07.55 
735  Dennie Halilovic  2002  AC0702  SK SYDSIM    50m  2:07.44 
122  Oskar Gustafson  2002  AE1302  UDDEVALLA    50m  2:07.08 
752  Jakob Borrman  2002  BA1102  SÖDERTÄLJE    50m  2:07.26 
454  Ji An Wang  2003  AA2303  LULEÅ SS    50m  2:07.49 
715  Mathieu Gripon  2001  BA5101  STRÖMSTAD    50m  2:08.21 
126  Charlie Tranberg  2002  AK5102  UDDEVALLA    50m  2:08.56 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
478  Carl Gerstenfeld  2002  AI5902  MKK    50m  2:07.07 
462  Lukas Miderbäck  2003  AC5903  SK LÖDDE    50m  2:06.65 
711  Carl Wennerholm  2002  AH3902  SKK    50m  2:06.29 
806  Nicolas Nolén  2000  AG4500  SK TRITON    50m  2:05.95 
793  Klaudius Schreck  2001  AN2701  SÖDERTÖRN    50m  2:06.24 
239  Henning Cederlund  2003  AI1303  HS    50m  2:06.37 
477  David Falk  2003  AD3103  MKK    50m  2:06.97 
548  Troy Kroonder  2003  AG8903  SK NEPTUN    50m  2:07.07 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
718  Johan Ekengren  2001  AA6901  SUNDSVALL    50m  2:05.28 
838  Victor Halldén  2000  AP7300  TÄBY SIM    50m  2:05.19 
Erik Stensson  2002  AC2902  VÄRNAMO SS    50m  2:04.75 
527  Sam Taheri  2000  AF5300  MASS    50m  2:04.30 
333  Viktor Svan  2000  AH0300  JÖNKÖPING    50m  2:04.43 
486  Anders Ludvigsson  2000  AV8500  MKK    50m  2:04.81 
489  Primus Olsson  2000  AV7100  MKK    50m  2:05.26 
866  Felix Bengs-Stattin  2002  AD4702  UMEÅ SS    50m  2:05.84 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
717  Joel Berglund  2002  AG9702  SUNDSVALL    50m  2:03.52 
869  Carl Göransson  2000  AQ8300  UPSALA S    50m  2:03.15 
13  Simon Brandt  2000  AJ4700  VÄSBY SS    50m  2:01.25 
181  Melker Olsson  2000  AC5100  ELFSBORG    50m  1:55.98 
241  Dennis Dukic  2000  AC4500  HS    50m  1:59.78 
280  Dante Vollmer  2001  AH3501  HS    50m  2:02.33 
601  Gustav Östlund  2000  AH1100  POSEIDON    50m  2:03.26 
245  Daniel Fischer  2002  AC0302  HS    50m  2:04.29 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
590  Victor Bergstrand  2000  AI8100  POSEIDON    50m  2:03.50 
493  Elias Persson  2002  AI7902  MKK    50m  2:02.91 
784  Anton Marijanovic  2000  AG0100  SÖDERTÖRN    50m  2:00.84 
326  Tim Lärkfeldt  2000  AC9900  JÖNKÖPING    50m  1:55.66 
322  Marcus Holmquist  2000  AK2500  JÖNKÖPING    50m  1:56.84 
724  Viktor Näslund  2001  AF1301  SUNDSVALL    50m  2:01.97 
William Kerman  2001  AA6501  ANDERSTORP    50m  2:03.21 
529  Tobias Åberg  2000  AB2500  MASS    50m  2:03.90 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
652  Gabriel Henkel  2001  AS3301  SKURU IK    50m  2:03.48 
837  Julius Gustavsson  2002  AD0102  TÄBY SIM    50m  2:02.82 
544  Wiggo Frohde  2000  AX3300  SK NEPTUN    50m  2:00.42 
296  Robin Hanson  2001  AA2701  JÄRFÄLLA S    50m  1:52.81 
396  Emil Hassling  2000  AC1900  LANDSKRONA    50m  1:56.05 
78  Petter Hellzén  2000  AA6300  ÄNGELHOLM    50m  2:01.56 
785  Anton Mylläri  2001  AB9501  SÖDERTÖRN    50m  2:03.19 
141  Mattias Rydqvist  2000  AB7500  TRELLEBORG    50m  2:03.73 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  14 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  19:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start