2017-11-18   12:53:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 22
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  14 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  19:49   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
 
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar  Försök (12) 
Sponsor: TS Reklam 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 59.25 2006 FM: Robin Björklund 1:00.73 
15 år: Robin Hanson (2001) 56.77 2016 FM: Robin Hansson 56.77 
16 - 17 år: Albin Lövgren (1999) 55.91 2016 FM: Albin Lövgren 55.91 
 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
411  Anton Swedblom  2002  AR1302  SK LAXEN    50m  1:10.61 
156  Oliver Rasool  2003  AI0103  SPIF SF    50m  1:09.44 
262  William Lundblad  2004  AC9904  HS    50m  1:09.34 
637  Felix Wrakén  2003  AB8903  S 02    50m  1:09.28 
256  Oliver Kock  2003  AK1903  HS    50m  1:09.30 
681  David Neuhardt  2003  AU6103  SPÅRVÄGEN    50m  1:09.36 
587  Carl Löfgren  2003  AE7303  OSKARSHAMN    50m  1:09.58 
507  Elias Persson  2002  AA7502  SS MORA    50m  1:23.52 

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
380  Simon Persson  2003  AA1703  KK KARPEN    50m  1:09.10 
758  Theo Oerther  2003  AF0503  SÖDERTÄLJE    50m  1:08.73 
851  Isac Rune  2003  AM9503  TÄBY SIM    50m  1:08.65 
318  Gabriel Eriksson  2004  AT2504  JÖNKÖPING    50m  1:08.48 
548  Troy Kroonder  2003  AG8903  SK NEPTUN    50m  1:08.55 
804  Arvid Nilsson  2003  AK4303  SK TRITON    50m  1:08.65 
239  Henning Cederlund  2003  AI1303  HS    50m  1:09.06 
100  Mattias Kvist  2003  AB5503  ÖSMO SS    50m  1:09.25 

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
212  Carl Hansson  2003  AE9703  GÄVLE SS    50m  1:08.02 
77  Stig Greiner  2003  AM0703  ÄNGELHOLM    50m  1:07.59 
775  Kevin Cheng  2002  AI8702  SÖDERTÖRN    50m  1:06.60 
653  Lukas Malmström  2003  AF5303  SKURU IK    50m  1:06.50 
664  Dennis Partanen  2003  AI5703  SKÖVDE SS    50m  1:06.51 
632  Daniel Clasén  2003  AL1503  S 02    50m  1:06.84 
679  Ludvig Jansson  2002  AI0902  SPÅRVÄGEN    50m  1:07.95 
599  Nils Tired  2003  AH2903  POSEIDON    50m  1:08.11 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
651  Axel Flykt-Rosén  2002  AQ5102  SKURU IK    50m  1:06.07 
612  Philip Chen  2000  AC4700  S 71    50m  1:06.05 
757  Erik Lööw  2003  AH1303  SÖDERTÄLJE    50m  1:05.95 
551  Oscar Mogard Linden  2002  AS8702  SK NEPTUN    50m  1:05.90 
516  Felix Jedbratt  2003  AJ7703  MASS    50m  1:05.90 
528  Alvin Välkki  2004  AE3504  MASS    50m  1:06.01 
483  Hugo Lennartsson  2004  AE0904  MKK    50m  1:06.07 
802  Linus Forsgren  2003  AA1103  SK TRITON    50m  1:06.44 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
850  Lukas Roosmark  2002  AI1702  TÄBY SIM    50m  1:05.40 
577  Jonathan Myrlander  2000  AA7300  NÄSSJÖ    50m  1:04.82 
873  Mikael Söderberg  2003  AA9303  UPSALA S    50m  1:04.54 
508  Henrik Eriksson  2002  AJ6902  MOTALA SS    50m  1:04.43 
879  Noa Carlenius  2002  AE9302  VARBERG    50m  1:04.52 
586  Viktor Henrysson  2003  AE5303  OSKARSHAMN    50m  1:04.59 
735  Dennie Halilovic  2002  AC0702  SK SYDSIM    50m  1:05.11 
752  Jakob Borrman  2002  BA1102  SÖDERTÄLJE    50m  1:05.41 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
709  Tor Selander  2002  AH4902  SKK    50m  1:04.27 
626  Edwin Nystrand  2002  AE8902  SALA SS    50m  1:03.84 
685  Andreas Wallén  2002  AP9302  SPÅRVÄGEN    50m  1:03.53 
276  Jacob Söderberg  2003  AD2103  HS    50m  1:03.37 
259  Gustav Lind  2002  AG7702  HS    50m  1:03.49 
492  Lukas Patzer  2002  AG5902  MKK    50m  1:03.56 
110  Leonardo Montes  2002  AN2902  SS04    50m  1:03.85 
182  David Reinholdsson  2002  AI3502  ELFSBORG    50m  1:04.39 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
898  Johannes Strömberg  2002  AI3102  VELLINGE-N    50m  1:03.24 
711  Carl Wennerholm  2002  AH3902  SKK    50m  1:02.86 
866  Felix Bengs-Stattin  2002  AD4702  UMEÅ SS    50m  1:02.69 
477  David Falk  2003  AD3103  MKK    50m  1:02.33 
18  Christopher Lindholm  2002  AQ1702  VÄSBY SS    50m  1:02.44 
572  Eric Lundström Silke  2003  AF8903  NKK    50m  1:02.75 
462  Lukas Miderbäck  2003  AC5903  SK LÖDDE    50m  1:02.88 
786  Elliot Nyström  2002  AD6902  SÖDERTÖRN    50m  1:03.31 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
623  Linus Holmdahl  2001  AE4101  S 77    50m  1:02.13 
348  Igor Blagojevic  2000  AG5700  KARLSKO SF    50m  1:02.09 
493  Elias Persson  2002  AI7902  MKK    50m  1:01.86 
213  Jakob Källquist  2001  AC0901  GÄVLE SS    50m  1:01.76 
78  Petter Hellzén  2000  AA6300  ÄNGELHOLM    50m  1:01.80 
829  Jonas Al-Khalili  2002  AI6502  TÄBY SIM    50m  1:02.05 
803  Joar Modigh  2001  AO1101  SK TRITON    50m  1:02.10 
625  Marcus Johnsson  2002  AN2502  SALA SS    50m  1:02.25 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
William Kerman  2001  AA6501  ANDERSTORP    50m  1:01.71 
Robin Pettersson  2000  AD2500  VÄRNAMO SS    50m  1:01.52 
897  Hugo Stenskepp  2003  AI6303  VELLINGE-N    50m  1:01.48 
715  Mathieu Gripon  2001  BA5101  STRÖMSTAD    50m  1:01.24 
489  Primus Olsson  2000  AV7100  MKK    50m  1:01.43 
778  Johan Javier Gutierrez  2002  AM9502  SÖDERTÖRN    50m  1:01.49 
460  Ian Hangård  2002  AB5302  SK LÖDDE    50m  1:01.66 
869  Carl Göransson  2000  AQ8300  UPSALA S    50m  1:01.73 

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
351  Axel Auer  2003  AB8103  KARLSKRONA    50m  1:00.60 
880  Jonatan Carlsson  2001  AJ6301  VARBERG    50m  1:00.00 
529  Tobias Åberg  2000  AB2500  MASS    50m  59.16 
279  Stefan Varga  2000  AH3500  HS    50m  57.95 
640  Isak Larsson  2000  AF4900  SJÖBO SS    50m  58.70 
Linus Kahl  2001  AE1501  WISBY SS    50m  59.53 
Erik Stensson  2002  AC2902  VÄRNAMO SS    50m  1:00.13 
717  Joel Berglund  2002  AG9702  SUNDSVALL    50m  1:00.94 

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
565  Robin Björklund  2002  AA9502  NJURUNDA    50m  1:00.23 
760  Björn Seeliger  2000  BA7300  SÖDERTÄLJE    50m  59.81 
280  Dante Vollmer  2001  AH3501  HS    50m  59.13 
823  Oskar Iwarsson  2000  AI0300  TUREBERG    50m  57.45 
38  Erik Ohlsén  2000  AF4300  VÄSTERVIK    50m  58.56 
521  Sebastian Petersson  2000  AB1500  MASS    50m  59.39 
268  Gustav Persson  2000  AJ4500  HS    50m  1:00.05 
571  Victor Lovinge  2000  AD6300  NKK    50m  1:00.83 

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
72  Max Persson  2001  AE9501  YSTADS SS    50m  1:00.23 
680  Jonas Malmring  2001  AO1701  SPÅRVÄGEN    50m  59.77 
830  Josef Al-Khalili  2000  AE5700  TÄBY SIM    50m  58.89 
296  Robin Hanson  2001  AA2701  JÄRFÄLLA S    50m  56.51 
332  Anton Steindl  2000  AB2900  JÖNKÖPING    50m  58.40 
255  Victor Klingeryd Jalamo  2000  AT4500  HS    50m  59.29 
784  Anton Marijanovic  2000  AG0100  SÖDERTÖRN    50m  1:00.05 
734  Jens Christiansen  2001  AJ7901  SK SYDSIM    50m  1:00.64 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  14 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  19:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start