2017-09-22   22:23:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 17
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  13 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  19:28   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
 
Gren 17, 200m Fjärilsim Flickor  Försök (11) 
Sponsor: Nordic Feel AB 
15 år och yngre: Mikaela Laurén (1976) 2:17.29 1991 FM: Annie Hegmegi 2:26.48 
16 - 17 år: Louise Hansson (1996) 2:14.11 2013 FM: Sara Junevik 2:21.86 
 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
790  Emma Roloff  2002  AT6402  SÖDERTÖRN    25m  2:34.42 
894  Ida Larsson  2002  AL8202  VELLINGE-N    50m  2:48.07 
619  Emilia Rönningdal  2002  AC6202  S 71    25m  2:30.59 
               
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
546  Vendela Hillström  2003  AW5803  SK NEPTUN    50m  2:47.60 
700  Klara Eklöf  2002  AH2202  SKK    50m  2:47.20 
635  Signe Kåberg  2002  BG1402  S 02    50m  2:46.91 
22  Jennifer Nyblom  2003  AC1603  VÄSBY SS    50m  2:46.31 
650  Victoria Danielsson  2002  BP6802  SKURU IK    50m  2:46.64 
882  Ellie Geigel  2003  BR2203  VARBERG    50m  2:46.91 
107  Emma Lundmark  2003  AT1803  SS04    50m  2:47.50 
               

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
875  Amanda Viksten  2004  AK8604  UPSALA S    50m  2:45.88 
682  Fanny Odin  2000  AR7200  SPÅRVÄGEN    50m  2:45.65 
173  Emma Ragnarsson  2004  AI4203  SS DELFIN    50m  2:44.86 
513  Boiana Gradinarska  2004  AJ5204  MASS    50m  2:44.66 
197  Nora Laine  2000  AP8400  ESKILSTUNA    50m  2:44.76 
410  Therese Pålsson  2001  BJ4401  SK LAXEN    50m  2:45.22 
407  Erika Grüneberger  2001  AZ6201  SK LAXEN    50m  2:45.72 
581  Alma Torkelsson  2003  AE5603  OSBY SS    50m  2:46.12 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
427  Felicia Järvikari  2002  AH9802  LASS    50m  2:44.36 
896  Klara Rödin  2003  AE2603  VELLINGE-N    50m  2:43.99 
260  Tyra Littorin  2004  AG8404  HS    50m  2:43.83 
618  Anna-Luisa Permarker  2002  AH1402  S 71    50m  2:43.26 
727  Sofie Tolf  2002  AN1402  SUNDSVALL    50m  2:43.52 
608  Isabella Frykholm  2001  BD9201  SK RAN    50m  2:43.88 
645  Clara Steen  2003  BE3603  SJÖBO SS    50m  2:44.17 
902  Elin Ljunggren  2000  AC5200  HVETLANDA    50m  2:44.50 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
59  Saga Bodsjö  2002  AE1402  VÄXJÖ SS    50m  2:43.04 
429  Vera Karlsson  2003  AI8403  LASS    50m  2:42.71 
166  Emma Larsson  2002  AY0602  BORLÄNGE    50m  2:42.46 
834  Jennie Ewerbring  2003  AT6603  TÄBY SIM    50m  2:42.29 
895  Ebba Löfgren  2001  BU9601  VELLINGE-N    50m  2:42.30 
19  Emelie Lindström  2003  AJ7403  VÄSBY SS    50m  2:42.51 
519  Sara Nyqvist  2003  BG4603  MASS    50m  2:42.95 
301  Amanda Lindqvist  2002  AU6202  JÄRFÄLLA S    50m  2:43.17 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
595  Mary Lagoguez  2001  BD9801  POSEIDON    50m  2:42.11 
179  Astrid Lilja  2002  AE3602  ELFSBORG    50m  2:41.79 
582  Ellen Torkelsson  2000  AD4800  OSBY SS    50m  2:41.40 
437  Alice Thörnros  2001  AT8601  LASS    50m  2:41.33 
258  Emmie Lennberger  2000  AN7200  HS    50m  2:41.39 
308  Elin Södersten  2000  AI5800  JÄRFÄLLA S    50m  2:41.55 
195  Frida Gustafsson  2001  AM5401  ESKILSTUNA    50m  2:41.94 
536  Sara Andersson  2000  AO6600  SK NEPTUN    50m  2:42.23 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
468  Johanna Andersson  2002  AK8202  MKK    50m  2:41.05 
194  Saga Bäckström  2002  AD9202  ESKILSTUNA    50m  2:40.07 
737  Frida Nordefell  2000  AF1800  SK SYDSIM    50m  2:39.36 
199  Rebecka Loikala  2000  AS7700  ESKILSTUNA    50m  2:38.88 
346  Tea Winblad  2004  AH7404  KALMAR SS    50m  2:39.07 
598  Ditte Oredsson  2003  AM9403  POSEIDON    50m  2:39.91 
208  Sara Wilhelmsson  2001  AO6201  ESLÖVS SS    50m  2:40.25 
764  Nadia Welin-Berger  2002  AU4402  SÖDERTÄLJE    50m  2:41.28 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
667  Linn Suchomel  2003  AD2203  SKÖVDE SS    50m  2:38.38 
316  Agnes Arberg  2001  AF6201  JÖNKÖPING    50m  2:37.96 
159  Sofia Walsh  2002  AF3402  SPIF SF    50m  2:37.13 
537  Amanda Bekkewold  2001  BM3401  SK NEPTUN    50m  2:35.95 
311  Dimitra Tsirona  2002  AP3602  JÄRFÄLLA S    50m  2:36.94 
386  Saga Nyborg  2003  AK9603  KSLS    50m  2:37.52 
23  Elin Peng  2003  AJ7603  VÄSBY SS    50m  2:38.18 
277  Clara Thomasson  2001  BD6601  HS    50m  2:38.69 

 
Heat 9 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
234  Ella Laurén  2001  AO1201  SK HAJEN    50m  2:34.50 
249  Rebecca Hesslevik  2000  AZ0800  HS    50m  2:32.71 
379  Linnéa Persson  2002  AA5802  KK KARPEN    50m  2:28.12 
48  Edith Jernstedt  2002  AG1202  VÄSTERÅS    50m  2:24.92 
755  Carolina Jonsson  2002  AU5402  SÖDERTÄLJE    50m  2:25.61 
542  Rebecka Ehn  2000  AO7600  SK NEPTUN    50m  2:31.59 
722  Joyce Muzito  2001  BT4401  SUNDSVALL    50m  2:33.54 
631  Selma Avdic  2003  AM6803  S 02    50m  2:35.87 

 
Heat 10 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
86  Cornelia Johansson  2003  AF1803  ÖSA    50m  2:33.84 
580  Moa Olofsson  2002  AG8202  OSBY SS    50m  2:32.27 
261  Alicia Lundblad  2001  AF6801  HS    50m  2:26.31 
319  Annie Hegmegi  2003  AA1403  JÖNKÖPING    50m  2:24.38 
274  Julia Stenhård  2000  AN1200  HS    50m  2:25.54 
514  Kamelia Gradinarska  2001  AI3601  MASS    50m  2:29.29 
50  Lina Rehnman  2002  AZ4802  VÄSTERÅS    50m  2:33.16 
81  Alma Sandberg  2002  AU3802  ÄNGELHOLM    50m  2:35.46 

 
Heat 11 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
174  Tindra Aminoff  2003  AU5403  ELFSBORG    50m  2:33.80 
663  Ida Lövgren  2001  AB2801  SKÖVDE SS    50m  2:32.03 
196  Jennie Isaksen  2000  AV8600  ESKILSTUNA    50m  2:26.29 
325  Wilma Johansson  2001  AT7401  JÖNKÖPING    50m  2:24.16 
526  Ida Swegmark  2000  AZ6600  MASS    50m  2:25.01 
307  Linnéa Sandh  2000  BS1400  JÄRFÄLLA S    50m  2:28.56 
706  Elsa Nordström  2001  AV9401  SKK    50m  2:32.72 
815  Annie Lätt  2001  AO0601  TROLLHÄTTA    50m  2:34.58 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  13 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  19:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start