2017-07-22   06:43:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 14
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  14 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  13:47   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
 
Gren 14, 100m Frisim Pojkar  Finaler (3) 
Sponsor: Cloetta 
14 år och yngre: Daniel Kertes (1999) 53.43 2013 FM: Elias Persson 56.31 
15 år: Oscar Ekström (1994) 52.88 2009 FM: Joham Rydahl 53.74 
16 - 17 år: Måns Hjelm (1992) 51.29 2009 FM: Daniel Kertes 51.93 
 
Heat 1 (3) (14 år och yngre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
331  Job Sanders  2003  AF2703  JÖNKÖPING    50m  57.73 
757  Erik Lööw  2003  AH1303  SÖDERTÄLJE    50m  57.27 
477  David Falk  2003  AD3103  MKK    50m  57.16 
462  Lukas Miderbäck  2003  AC5903  SK LÖDDE    50m  56.24 
548  Troy Kroonder  2003  AG8903  SK NEPTUN    50m  57.05 
294  Simon Fröde  2003  AB0303  JÄRFÄLLA S    50m  57.16 
239  Henning Cederlund  2003  AI1303  HS    50m  57.59 
586  Viktor Henrysson  2003  AE5303  OSKARSHAMN    50m  58.40 

 
Heat 2 (3) (15 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
898  Johannes Strömberg  2002  AI3102  VELLINGE-N    50m  56.41 
245  Daniel Fischer  2002  AC0302  HS    50m  56.06 
566  John Brolin  2002  AB6302  NKK    50m  55.82 
493  Elias Persson  2002  AI7902  MKK    50m  54.05 
866  Felix Bengs-Stattin  2002  AD4702  UMEÅ SS    50m  54.59 
717  Joel Berglund  2002  AG9702  SUNDSVALL    50m  55.97 
837  Julius Gustavsson  2002  AD0102  TÄBY SIM    50m  56.29 
Erik Stensson  2002  AC2902  VÄRNAMO SS    50m  56.46 

 
Heat 3 (3) (16 - 17 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
Linus Kahl  2001  AE1501  WISBY SS    50m  54.43 
280  Dante Vollmer  2001  AH3501  HS    50m  54.30 
38  Erik Ohlsén  2000  AF4300  VÄSTERVIK    50m  53.58 
296  Robin Hanson  2001  AA2701  JÄRFÄLLA S    50m  51.80 
326  Tim Lärkfeldt  2000  AC9900  JÖNKÖPING    50m  53.48 
601  Gustav Östlund  2000  AH1100  POSEIDON    50m  54.04 
181  Melker Olsson  2000  AC5100  ELFSBORG    50m  54.31 
880  Jonatan Carlsson  2001  AJ6301  VARBERG    50m  54.47 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  14 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  13:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start