2017-07-22   06:37:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 13
Heatlista 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  13 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  19:28   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
 
Gren 13, 400m Frisim Flickor  Försök (9) 
Sponsor: Freker Sport 
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 4:21.01 1998 FM: Josefin Mikkelsen 4:33.33 
15 år: Ida Mattsson (1985) 4:21.10 2000 FM: Alexandra Vartiainen 4:36.60 
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:20.99 2000 FM: Hanns Rosvall 4:28.61 
 
Heat 1 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
667  Linn Suchomel  2003  AD2203  SKÖVDE SS    25m  4:42.66 
289  Ella Arrhén Andersson  2002  AX8402  JÄRFÄLLA S    25m  4:38.95 
762  Emma Sundstrand  2001  AJ3201  SÖDERTÄLJE    25m  4:33.49 
437  Alice Thörnros  2001  AT8601  LASS    25m  4:33.91 
660  Sofia Henningsson  2004  AH8204  SKÖVDE SS    25m  4:40.95 
               
               

 
Heat 2 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
725  Wilma Persson  2001  AC0401  SUNDSVALL    25m  4:33.00 
413  Karin Widerberg  2003  AO3803  SK LAXEN    50m  5:05.45 
441  Amanda Weiding  2003  BF9803  LASS    50m  5:00.12 
543  Madicken Eriksson  2003  AX8203  SK NEPTUN    50m  4:56.03 
173  Emma Ragnarsson  2004  AI4203  SS DELFIN    50m  4:59.70 
896  Klara Rödin  2003  AE2603  VELLINGE-N    50m  5:04.91 
55  Victoria Åberg  2001  AL7201  VÄSTERÅS    25m  4:28.06 
170  Alice Möller  2000  AD9200  SS DELFIN    25m  4:33.34 

 
Heat 3 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
743  Ida Lithner  2004  AB6204  SÄFFLE SS    50m  4:54.31 
51  Felicia Rogell  2003  AQ6603  VÄSTERÅS    50m  4:53.11 
763  Isabel Teglöf  2003  AZ3203  SÖDERTÄLJE    50m  4:52.40 
251  Alicia Johansson  2003  AI2603  HS    50m  4:52.13 
491  Julia Osterman  2004  AS5804  MKK    50m  4:52.37 
297  Emma Hansson  2002  AQ9602  JÄRFÄLLA S    50m  4:52.65 
854  Thilda Ström  2003  AT5803  TÄBY SIM    50m  4:54.08 
236  Angelina Agrell  2003  AR6803  HS    50m  4:54.58 

 
Heat 4 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
367  Isabelle Rydahl  2003  AC0203  KARLSTAD    50m  4:51.83 
252  Ebba Jälminger  2002  AO9602  HS    50m  4:50.66 
260  Tyra Littorin  2004  AG8404  HS    50m  4:50.59 
613  Tilda Ericsson  2002  AH0402  S 71    50m  4:49.94 
301  Amanda Lindqvist  2002  AU6202  JÄRFÄLLA S    50m  4:50.11 
631  Selma Avdic  2003  AM6803  S 02    50m  4:50.60 
488  Mollie Morfelt  2003  AG8803  MKK    50m  4:51.46 
881  Thea Carlsson  2002  AM9402  VARBERG    50m  4:52.12 

 
Heat 5 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
235  Sara Nobrell  2002  BM1402  SK HAJEN    50m  4:49.61 
62  Natalie Noreblad  2002  AS0202  VÄXJÖ SS    50m  4:49.20 
272  Ellen Rosdahl  2002  AO0802  HS    50m  4:48.12 
23  Elin Peng  2003  AJ7603  VÄSBY SS    50m  4:46.09 
376  Clara Aronsson  2002  AE4202  KK KARPEN    50m  4:46.43 
356  Ella Simander  2002  AU4802  KARLSKRONA    50m  4:48.55 
655  Felicia Östlund  2002  BD6202  SKURU IK    50m  4:49.26 
465  Carolina Åsberg  2002  AJ1802  SK LÖDDE    50m  4:49.70 

 
Heat 6 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
728  Elise Öberg  2002  AE8402  SUNDSVALL    50m  4:45.06 
76  Jennifer Bergström  2002  AA9402  ÅKERSBERGA    50m  4:44.35 
414  Mellie Wijk  2002  AM1602  SK LAXEN    50m  4:44.02 
Ebba Andersson  2001  AL2601  VÄSBY SS    50m  4:43.23 
540  Vilma Brolund  2001  AO9801  SK NEPTUN    50m  4:43.36 
705  Smilla Lönnberg  2001  AQ0801  SKK    50m  4:44.11 
434  Andrea Palm  2000  AF7200  LASS    50m  4:44.73 
121  Marit Cuperus  2002  BD0202  UDDEVALLA    50m  4:45.60 

 
Heat 7 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
292  Ebba Edbom  2002  AQ4602  JÄRFÄLLA S    50m  4:42.33 
616  Moa Karlsson  2002  AC1202  S 71    50m  4:40.59 
164  Olivia Hansson  2003  AP5403  KIVIKS SK    50m  4:40.19 
49  Elvira Mörtstrand  2003  AH9603  VÄSTERÅS    50m  4:39.94 
265  Emilia Nordén  2003  AT3803  HS    50m  4:40.00 
308  Elin Södersten  2000  AI5800  JÄRFÄLLA S    50m  4:40.37 
659  Vera Fransson  2001  AB7401  SKÖVDE SS    50m  4:41.71 
852  Esther Rydbeck Nordén  2001  BN8801  TÄBY SIM    50m  4:42.43 

 
Heat 8 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
210  Frida Lannhard  2000  AB6800  FALUN    50m  4:39.27 
451  Sabina Alman  2003  AL0403  LULEÅ SS    50m  4:36.62 
281  Olivia Ülger  2000  AK3800  HS    50m  4:34.60 
487  Josephine Mikkelsen  2002  AI5202  MKK    50m  4:31.16 
619  Emilia Rönningdal  2002  AC6202  S 71    50m  4:32.68 
791  Wilma Roloff  2000  BA7600  SÖDERTÖRN    50m  4:36.14 
815  Annie Lätt  2001  AO0601  TROLLHÄTTA    50m  4:38.57 
506  Ebba Olsson  2001  AM7201  MARIESTAD    50m  4:39.80 

 
Heat 9 (9) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
721  Gloria Muzito  2002  BO6202  SUNDSVALL    50m  4:39.03 
555  Alexandra Vartiainen  2001  BW1801  SK NEPTUN    50m  4:36.60 
542  Rebecka Ehn  2000  AO7600  SK NEPTUN    50m  4:34.31 
644  Lina Sjöholm  2000  AD7200  SJÖBO SS    50m  4:30.89 
247  Ebba Hallbäck  2000  AL0600  HS    50m  4:32.28 
790  Emma Roloff  2002  AT6402  SÖDERTÖRN    50m  4:35.82 
82  Filippa Sundström  2001  AG4201  ÄNGELHOLM    50m  4:37.69 
520  Tova Olsson  2001  AB8801  MASS    50m  4:39.29 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  13 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  19:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start