2018-12-19   13:31:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Vårsimiaden Distrikt 2017, Karlskoga (Försök)

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 6/5 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00)

Heatlista Gren 8
Heatlista 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  09:18   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
 
Gren 8, 100m Bröstsim Pojk 11-13  Finaler (5) 
Sponsor: Saab Bofors Test Center 
 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
44  Alvin Sundén  2005  AJ4905  KARLSKO SF    25m   
139  Rasmus Falk  2004  AW3704  ÖSA    25m   
56  Erik Bjurenhed  2006  AI2506  KARLSTAD    25m  2:13.52 
61  Gabriel Eder  2006  AO7306  KARLSTAD    25m  2:13.62 
71  Anton Lundman  2006  AI6507  KARLSTAD    25m   
52  Ahmad Amro  2006  AR1906  KARLSTAD    25m   

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
137  Emils Daniels Dambis  2004  AW4104  ÖSA    25m  2:00.00 
33  Elias Jansson  2006  AC3706  KARLSKO SF    25m  1:55.39 
151  Mathias Kördel  2006  AH3506  ÖSA    25m  1:50.00 
32  Viktor Hellberg  2006  AC0706  KARLSKO SF    25m  1:52.08 
72  Erik Pellfolk  2005  AG7305  KARLSTAD    25m  1:56.62 
Leon Fredriksson  2004  AW3504  ARVIKA SS    25m  2:06.04 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
136  Vilhelm Crommert  2005  AP2905  ÖSA    25m  1:50.00 
31  Lukas Franz  2005  AJ5905  KARLSKO SF    25m  1:49.17 
57  Marcus Bülund  2004  AE4304  KARLSTAD    25m  1:48.60 
97  Ali Arian  2004  AT8704  SÄFFLE SS    25m  1:48.92 
160  Alex Sahib  2005  AR2305  ÖSA    25m  1:50.00 
157  Lukas Palmer  2004  AX3704  ÖSA    25m  1:50.00 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
178  Leo Karlsson  2006  AH6706  HK SIM    25m  1:45.82 
172  Casper Larsson  2006  AG7906  SOLSTA    25m  1:41.57 
101  Adam Feki  2005  AC8905  SÄFFLE SS    25m  1:39.66 
153  Gustav Larsson  2005  AQ0105  ÖSA    25m  1:40.00 
15  Noel Spelling  2006  AJ4106  FILIPSTAD    25m  1:45.07 
William Lindblom  2004  AE3104  ARVIKA SS    25m  1:46.81 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
26  Emil Wåhlén  2004  AF3104  GRUMS SS    25m  1:36.45 
18  Emil Axelsson  2004  AD4704  GRUMS SS    25m  1:34.62 
164  Markuss Virats  2004  AV1704  ÖSA    25m  14.00 
17  Edvin Axelsson  2004  AD5704  GRUMS SS    25m  1:33.37 
175  David Eriksson  2004  AO2104  HK SIM    25m  1:35.19 
112  Erik Mulikov  2005  AA5105  SÄFFLE SS    25m  1:37.11 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  09:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner