Startliste for Øst Årgang
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 25
|
Stævne navn |
Øst Årgang |
|
Udskriftsdato |
23 april 2017 |
|
|
Stævne by |
Ringsted |
|
Udskriftstidspunkt |
08:38 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Ringsted Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 april 2017 |
|
|
|
|
Løb 25, 200m Medley Damer |
Finaler (20) |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 2:11.33 2011-11-25 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 2:07.08 2009-04-18 |
|
Vejledende starttid 10:22 |
Heat 1 (20) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
357 |
3 |
Freya Ry Nielsen |
2005 |
0544AJ |
GSK |
|
25m |
|
275 |
4 |
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
0582AG |
RINGSTED |
|
25m |
3:09.12 |
112 |
5 |
Petrine R. E. Sørensen |
2005 |
0512AB |
HASLEV |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
320 |
1 |
Marie Louise B Andersen |
2005 |
0552AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
3:08.57 |
232 |
2 |
Emma Karoline Guldberg |
2005 |
0578AK |
KVIK |
|
25m |
3:08.25 |
337 |
3 |
Mille Vester-Christensen |
2005 |
0556AL |
SØLLERØD |
|
25m |
3:06.05 |
46 |
4 |
Luna Trojlsgaard |
2004 |
0482AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
3:04.66 |
134 |
5 |
Selma V Studnitz Andersen |
2005 |
0518AB |
HERLUFSHOL |
|
25m |
3:05.83 |
284 |
6 |
Signe Krag Andersen |
2004 |
0434AP |
ALLERØD |
|
25m |
3:07.16 |
248 |
7 |
Olivia Mai Gustafson |
2005 |
0596AC |
KØGE |
|
25m |
3:08.56 |
203 |
8 |
Caroline Bjørn Hvilsom |
2005 |
0588AA |
KORSØR |
|
25m |
3:08.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
175 |
1 |
Kirstine Haunstrup Larsen |
2005 |
0596AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:03.16 |
297 |
2 |
Nikoline R. Amstrup |
2005 |
0594AE |
BIRKERØD |
|
25m |
3:01.27 |
377 |
3 |
Kajsa Salomonsen |
2005 |
0514AD |
VAT CPH-MK |
|
25m |
3:00.91 |
135 |
4 |
Frederikke B. Hansen |
2005 |
0532AE |
HERLUFSHOL |
|
25m |
3:00.17 |
137 |
5 |
Amalie Østerlund |
2005 |
0584AJ |
HERLUFSHOL |
|
25m |
3:00.42 |
111 |
6 |
Amalie Wichmann Larsen |
2005 |
0564AB |
HASLEV |
|
25m |
3:01.27 |
118 |
7 |
Emmely Östman Pedersen |
2005 |
0588AN |
HELSINGØR |
|
25m |
3:01.62 |
123 |
8 |
Mikkeline Rud Wiberg |
2005 |
0584AH |
HELSINGØR |
|
25m |
3:03.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
296 |
1 |
Caroline Sofie Aagaard |
2005 |
0526AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:59.78 |
182 |
2 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:59.70 |
106 |
3 |
Annika Britt Larsen |
2005 |
0586AD |
TUNE |
|
25m |
2:59.24 |
333 |
4 |
Ida Marie Platzer |
2005 |
0572AC |
SØLLERØD |
|
25m |
2:58.62 |
91 |
5 |
Ellen Marie Ulrich-Jørgen |
2005 |
0544AA |
GLADSAXE |
|
25m |
2:59.10 |
233 |
6 |
Caroline Koch |
2005 |
0536AC |
KVIK |
|
25m |
2:59.38 |
358 |
7 |
Antoinette Zafra |
2005 |
0518AA |
GSK |
|
25m |
2:59.75 |
174 |
8 |
Ana Rosa Kragh |
2005 |
0518AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:59.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
197 |
1 |
Clara Secher Termansen |
2005 |
0556AJ |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:58.25 |
380 |
2 |
Emma Zambrano Thorsen |
2004 |
0402AH |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:57.77 |
282 |
3 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
0582AD |
RINGSTED |
|
25m |
2:57.17 |
122 |
4 |
Caroline Trøjgaard |
2005 |
0566AH |
HELSINGØR |
|
25m |
2:56.07 |
45 |
5 |
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
0596AG |
FR.VÆRK |
|
25m |
2:56.56 |
289 |
6 |
Caroline Bach Mindested |
2005 |
0592AF |
ALLERØD |
|
25m |
2:57.37 |
28 |
7 |
Isabella Larsen |
2005 |
0592AK |
JYLLINGE |
|
25m |
2:58.03 |
29 |
8 |
Isabel Lillebæk |
2004 |
0466AT |
JYLLINGE |
|
25m |
2:58.39 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
376 |
1 |
Hannah B. Pedersen |
2005 |
0574AD |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:53.64 |
67 |
2 |
Luna Christensen |
2005 |
0566AC |
GLADSAXE |
|
25m |
2:53.19 |
335 |
3 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
0486AT |
SØLLERØD |
|
25m |
2:52.71 |
24 |
4 |
Silja Brage |
2005 |
0544AL |
JYLLINGE |
|
25m |
2:51.67 |
332 |
5 |
Anna Nørskov |
2004 |
0414AO |
SØLLERØD |
|
25m |
2:52.35 |
342 |
6 |
Sophie Lærke Sandell |
2005 |
0524AD |
TRITON B |
|
25m |
2:53.16 |
113 |
7 |
Caroline Villum Færch |
2005 |
0502AG |
HELSINGØR |
|
25m |
2:53.53 |
236 |
8 |
Alma Heyn Stage |
2004 |
0462AC |
KVIK |
|
25m |
2:55.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
53 |
1 |
Cecilie C. Helmark |
2005 |
0502AL |
GENTOFTE |
|
25m |
2:51.56 |
181 |
2 |
Thea Pedersen |
2003 |
0364AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:51.11 |
193 |
3 |
Martha Hjuler Britze |
2004 |
0488AC |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:49.28 |
31 |
4 |
Emma Ekman |
2004 |
0494AG |
LAKSEN |
|
25m |
2:48.49 |
183 |
5 |
Malou Soelberg |
2004 |
0438AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:49.04 |
231 |
6 |
Mille Maxwell Berthou |
2005 |
0534AA |
KVIK |
|
25m |
2:50.64 |
366 |
7 |
Liva Lund Hansen |
2005 |
0542AE |
VI39 |
|
25m |
2:51.36 |
336 |
8 |
Carla Lyhne Weiner |
2003 |
0318AU |
SØLLERØD |
|
25m |
2:51.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
204 |
1 |
Elida Thornsen |
2005 |
0528AA |
KORSØR |
|
25m |
2:48.20 |
331 |
2 |
Emilie Nepper-Christensen |
2003 |
0372AU |
SØLLERØD |
|
25m |
2:48.05 |
372 |
3 |
Nønne Christensen |
2004 |
0486AM |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:47.83 |
57 |
4 |
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
0534AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:47.68 |
264 |
5 |
Julie Danfred Jørgensen |
2004 |
0408AF |
LYNGBY |
|
25m |
2:47.71 |
103 |
6 |
Nicoline H. Baadsgaard |
2004 |
0464AK |
TUNE |
|
25m |
2:47.84 |
168 |
7 |
Laura Vangkilde |
2004 |
0422AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:48.16 |
325 |
8 |
Karoline Nielsen |
2004 |
0422AB |
SLAGELSE |
|
25m |
2:48.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
360 |
1 |
Josephine B. U. Danielsen |
2003 |
0326AD |
VATCPH-STT |
|
25m |
2:47.60 |
201 |
2 |
Frida Bang Stanelt |
2004 |
0422AL |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:47.05 |
198 |
3 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:46.56 |
39 |
4 |
Freja Møller |
2004 |
0442AF |
SLANGERUP |
|
25m |
2:46.12 |
277 |
5 |
Sophie Grandjean |
2003 |
0346AR |
RINGSTED |
|
25m |
2:46.49 |
301 |
6 |
Laura Boutrup |
2003 |
0302AB |
BIRKERØD |
|
25m |
2:47.00 |
129 |
7 |
Amanda Da Silva B. Madsen |
2005 |
0554AB |
HERLEV |
|
25m |
2:47.47 |
235 |
8 |
Elisabeth Roskær |
2004 |
0464AC |
KVIK |
|
25m |
2:47.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
262 |
1 |
Laura Borre Jacobsen |
2004 |
0488AD |
LYNGBY |
|
25m |
2:45.68 |
378 |
2 |
Liva Søby |
2004 |
0402AD |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:45.59 |
136 |
3 |
Josefine Krumbak |
2004 |
0458AD |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:45.33 |
121 |
4 |
Mathilde Maria Thorsen |
2004 |
0484AI |
HELSINGØR |
|
25m |
2:45.03 |
60 |
5 |
Clara Toft |
2004 |
0406AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:45.16 |
138 |
6 |
Johanne Baes Aaholst |
2004 |
0454AE |
HILLERØD |
|
25m |
2:45.50 |
185 |
7 |
Sofie Bak |
2003 |
0336AN |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:45.59 |
353 |
8 |
Mathilde Mathiesen |
2004 |
0432AD |
AIF |
|
25m |
2:45.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
109 |
1 |
Josefine Arbo Sørensen |
2004 |
0446AD |
TUNE |
|
25m |
2:44.65 |
56 |
2 |
Isabella Victoria Nimb |
2004 |
0428AK |
GENTOFTE |
|
25m |
2:44.50 |
299 |
3 |
Katrine Bonefeld |
2004 |
0456AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:44.37 |
250 |
4 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
0352AC |
KØGE |
|
25m |
2:43.42 |
249 |
5 |
Elisabeth Them Jensen |
2004 |
0464AA |
KØGE |
|
25m |
2:44.36 |
367 |
6 |
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
0402AP |
VI39 |
|
25m |
2:44.41 |
386 |
7 |
Laura L. Hørning |
2004 |
0456AC |
GSK |
|
25m |
2:44.59 |
90 |
8 |
Viktoria Freja Sørensen |
2004 |
0476AA |
GLADSAXE |
|
25m |
2:44.69 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
230 |
1 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
0308AO |
KVIK |
|
25m |
2:42.77 |
295 |
2 |
Emma Stoltz |
2004 |
0448AE |
ALLERØD |
|
25m |
2:42.70 |
341 |
3 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
2:42.35 |
114 |
4 |
Linnea Hietala |
2004 |
0442AE |
HELSINGØR |
|
25m |
2:41.88 |
291 |
5 |
Cassandra G. Nygaard |
2003 |
0398AD |
ALLERØD |
|
25m |
2:41.91 |
63 |
6 |
Astrid M. Østergaard |
2004 |
0412AS |
GENTOFTE |
|
25m |
2:42.46 |
97 |
7 |
Emma Hebsgaard Nielsen |
2003 |
0362AE |
ISHØJ |
|
25m |
2:42.76 |
287 |
8 |
Therese Sand Frederiksen |
2003 |
0374AT |
ALLERØD |
|
25m |
2:42.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
221 |
1 |
Sarah Sirek Hansen |
2003 |
0352AB |
KVIK |
|
25m |
2:41.03 |
266 |
2 |
Cathrine Toftelund Larsen |
2003 |
0306AO |
LYNGBY |
|
25m |
2:40.38 |
243 |
3 |
Benedicte Them Jensen |
2004 |
0454AA |
KØGE |
|
25m |
2:39.94 |
52 |
4 |
Frederikke Falk-List |
2004 |
0488AB |
GENTOFTE |
|
25m |
2:39.69 |
62 |
5 |
Josephine Holst Vinther |
2004 |
0432AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:39.74 |
25 |
6 |
Christine Henriksen |
2003 |
0376AM |
JYLLINGE |
|
25m |
2:39.95 |
239 |
7 |
Katja Skovdal Lorentzen |
2003 |
0338AQ |
KØGE |
|
25m |
2:40.47 |
40 |
8 |
Luna Emilie Olsen |
2003 |
0312AC |
SLANGERUP |
|
25m |
2:41.28 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
169 |
1 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:38.94 |
304 |
2 |
Esther Marie Heunicke |
2003 |
0344AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:38.42 |
374 |
3 |
Thippe de Neergaard |
2003 |
0368AL |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:38.10 |
104 |
4 |
Sidse M. Ø. Engsbro |
2004 |
0482AK |
TUNE |
|
25m |
2:37.85 |
127 |
5 |
Thea F. Johansen |
2003 |
0324AA |
HERLEV |
|
25m |
2:37.94 |
324 |
6 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
25m |
2:38.30 |
37 |
7 |
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
0414AM |
SLANGERUP |
|
25m |
2:38.49 |
51 |
8 |
Anne Sofie Evald |
2004 |
0486AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:39.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
167 |
1 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
0394AV |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:37.77 |
226 |
2 |
Rebekka Giessing |
2003 |
0364AE |
KVIK |
|
25m |
2:37.23 |
228 |
3 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
0374AC |
KVIK |
|
25m |
2:36.43 |
240 |
4 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
0378AI |
KØGE |
|
25m |
2:35.96 |
133 |
5 |
Anna Wrist-Elkjær |
2003 |
0398AE |
HERLEV |
|
25m |
2:36.09 |
125 |
6 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
HERLEV |
|
25m |
2:36.65 |
36 |
7 |
Liva Buchholt Johansen |
2003 |
0306AA |
SLANGERUP |
|
25m |
2:37.71 |
86 |
8 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GLADSAXE |
|
25m |
2:37.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
309 |
1 |
Maria Lund |
2003 |
0334AH |
BIRKERØD |
|
25m |
2:35.93 |
48 |
2 |
Alberte V. Bisgaard |
2003 |
0336AK |
GENTOFTE |
|
25m |
2:35.63 |
225 |
3 |
Sofie Findahl Andersen |
2003 |
0382AB |
KVIK |
|
25m |
2:34.31 |
26 |
4 |
Pernille Elm Jensen |
2003 |
0302AI |
JYLLINGE |
|
25m |
2:34.04 |
163 |
5 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:34.08 |
298 |
6 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:34.87 |
241 |
7 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
25m |
2:35.68 |
164 |
8 |
Mia Lindberg |
2003 |
0322AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:35.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
308 |
1 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
25m |
2:32.59 |
242 |
2 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
25m |
2:32.33 |
73 |
3 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
25m |
2:31.68 |
32 |
4 |
Lærke Schelde-Mollerup |
2003 |
0358AB |
LAKSEN |
|
25m |
2:30.05 |
293 |
5 |
Julie K Rose |
2003 |
0324AL |
ALLERØD |
|
25m |
2:30.26 |
223 |
6 |
Amalie Nielsen |
2003 |
0338AV |
KVIK |
|
25m |
2:31.96 |
160 |
7 |
Hannah Höesch |
2003 |
0336AM |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:32.52 |
254 |
8 |
Sofia Norre Bendt |
2003 |
0316AG |
LYNGBY |
|
25m |
2:33.10 |
|
|
Heat 18 (20) (Årg. 2005-2005) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
245 |
1 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
0508AB |
KØGE |
|
25m |
2:46.90 |
132 |
2 |
Josephine Thomsen |
2005 |
0506AG |
HERLEV |
|
25m |
2:45.69 |
195 |
3 |
Caroline Salskov Jensen |
2005 |
0526AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:41.42 |
171 |
4 |
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
0582AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:37.85 |
364 |
5 |
Schastine Skifter Tabor |
2005 |
0598AB |
VATCPH-STT |
|
25m |
2:37.89 |
80 |
6 |
Nikoline Marie Lange |
2005 |
0594AF |
GLADSAXE |
|
25m |
2:44.20 |
30 |
7 |
Maya Hauerberg Terp |
2005 |
0564AA |
JYLLINGE |
|
25m |
2:46.63 |
173 |
8 |
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:47.03 |
|
|
Heat 19 (20) (Årg. 2004-2004) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
302 |
1 |
Kajsa G. Christensen |
2004 |
0484AA |
BIRKERØD |
|
25m |
2:37.15 |
50 |
2 |
Asta Poulsen Dolan |
2004 |
0414AH |
GENTOFTE |
|
25m |
2:36.17 |
162 |
3 |
Jasmin Philip |
2004 |
0418AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:31.88 |
344 |
4 |
Liva Stjernholm |
2004 |
0486AA |
TRITON B |
|
25m |
2:27.26 |
373 |
5 |
Sofie Bruun Høvring |
2004 |
0408AB |
VAT CPH-MK |
|
25m |
2:31.25 |
64 |
6 |
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
0478AC |
GLADSAXE |
|
25m |
2:35.12 |
166 |
7 |
Josefine Zebitz |
2004 |
0454AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:36.26 |
350 |
8 |
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
0492AD |
VEST |
|
25m |
2:37.52 |
|
|
Heat 20 (20) (Årg. 2003-2003) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
219 |
1 |
Tine Petersen |
2003 |
0304AO |
KVIK |
|
25m |
2:29.15 |
218 |
2 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
25m |
2:28.96 |
58 |
3 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GENTOFTE |
|
25m |
2:26.33 |
59 |
4 |
Clara Rybak-Andersen |
2003 |
0342AO |
GENTOFTE |
|
25m |
2:21.78 |
159 |
5 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:22.83 |
145 |
6 |
Kirstine Mørk Rasmussen |
2003 |
0352AQ |
HOLBÆK |
|
25m |
2:26.61 |
85 |
7 |
Terese Kjøller Rudbeck |
2003 |
0342AQ |
GLADSAXE |
|
25m |
2:29.12 |
220 |
8 |
Emilie Meng |
2003 |
0318AC |
KVIK |
|
25m |
2:29.84 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
23 april 2017 |
Licens til Ringsted Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:38 |
|