Program för DM/JDM 2017, Simrishamn
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Heatlista Gren 8
|
Tävling |
DM-JDM |
|
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Simrishamn |
|
Utskriftstid |
09:03 |
|
|
Arrangör |
Ystads Simsällskap - Österlensim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
03 juni 2017 |
|
|
|
|
Gren 8, 50m Ryggsim Herrar |
Finaler (7) |
Sponsor: Hummel |
|
Beräknad start 11:31 |
Heat 1 (7) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
639 |
3 |
Elliot Larsson |
2000 |
AF3300 |
SK LÖDDE |
|
50m |
33.57 |
429 |
4 |
Gustav Lind |
2002 |
AG7702 |
HS |
|
50m |
33.35 |
513 |
5 |
Nikolaos Tarnanidis |
2002 |
AY3902 |
KLIPPAN |
|
50m |
33.56 |
587 |
6 |
Adam Ringdahl |
1998 |
AR7198 |
MKK |
|
50m |
33.58 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
486 |
1 |
Marcus Barkrot |
2002 |
AD7502 |
KARLSKRONA |
|
50m |
32.95 |
540 |
2 |
Tim Petersson |
1999 |
AB9799 |
LANDSKRONA |
|
50m |
32.67 |
619 |
3 |
Jakob Börjesson |
2001 |
AG9901 |
SJÖBO SS |
|
50m |
32.62 |
765 |
4 |
Emil Jespersen |
2001 |
AI9901 |
YSTADS SS |
|
50m |
32.48 |
725 |
5 |
Tim Berthelsson |
2000 |
AJ1700 |
SS DELFIN |
|
50m |
32.58 |
787 |
6 |
Hugo Vaide |
2003 |
AD8903 |
ÄNGELHOLM |
|
50m |
32.66 |
397 |
7 |
Filip Salbrink |
2002 |
AH6502 |
ESLÖVS SS |
|
50m |
32.70 |
536 |
8 |
Lucas Lindblom |
2000 |
AG8500 |
LANDSKRONA |
|
50m |
33.04 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
452 |
1 |
Jacob Söderberg |
2003 |
AD2103 |
HS |
|
50m |
32.31 |
774 |
2 |
Martin Stoltz |
2000 |
AR4900 |
YSTADS SS |
|
25m |
32.25 |
641 |
3 |
Lukas Miderbäck |
2003 |
AC5903 |
SK LÖDDE |
|
50m |
32.11 |
566 |
4 |
Tim Hagerström |
1999 |
AH8799 |
MKK |
|
50m |
32.02 |
496 |
5 |
Gustav Vallbo |
1999 |
AV4399 |
KARLSKRONA |
|
50m |
32.08 |
532 |
6 |
Emil Hassling |
2000 |
AC1900 |
LANDSKRONA |
|
50m |
32.11 |
590 |
7 |
Philip Stenberg |
2001 |
AB9101 |
MKK |
|
50m |
32.25 |
474 |
8 |
Johan Killman |
1999 |
AI6799 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
32.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
667 |
1 |
Oscar Johansson |
2000 |
AH4500 |
POSEIDON |
|
25m |
31.96 |
699 |
2 |
Thor Grandin |
2002 |
AG4502 |
SK SYDSIM |
|
50m |
31.82 |
575 |
3 |
Karl Liljegren |
2001 |
AE7901 |
MKK |
|
50m |
31.49 |
771 |
4 |
Gustaf Persson |
2001 |
AJ4301 |
YSTADS SS |
|
50m |
31.31 |
740 |
5 |
Axel Lloyd |
1999 |
AE4599 |
TRELLEBORG |
|
50m |
31.36 |
472 |
6 |
Erik Juliusson |
1998 |
AQ2798 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
31.73 |
759 |
7 |
Hugo Stenskepp |
2003 |
AI6303 |
VELLINGE-N |
|
50m |
31.86 |
613 |
8 |
Philip Rantzow |
1999 |
AC7399 |
S 71 |
|
50m |
31.96 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
745 |
1 |
Mattias Rydqvist |
2000 |
AB7500 |
TRELLEBORG |
|
50m |
31.06 |
724 |
2 |
Birkan Ates |
2002 |
AD8302 |
SS DELFIN |
|
50m |
30.83 |
463 |
3 |
Dante Vollmer |
2001 |
AH3501 |
HS |
|
25m |
30.67 |
715 |
4 |
Arvid Nilsson |
2003 |
AK4303 |
SK TRITON |
|
50m |
30.41 |
431 |
5 |
Karl Lindekrantz |
1999 |
AN0599 |
HS |
|
50m |
30.55 |
698 |
6 |
Jens Christiansen |
2001 |
AJ7901 |
SK SYDSIM |
|
50m |
30.71 |
567 |
7 |
Filip Hinderup |
2001 |
AH5101 |
MKK |
|
50m |
30.97 |
476 |
8 |
Jesper Lundqvist |
1999 |
AU6599 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
31.23 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
645 |
1 |
Nils Wergeland |
2002 |
AE4902 |
SK LÖDDE |
|
50m |
30.24 |
760 |
2 |
Johannes Strömberg |
2002 |
AI3102 |
VELLINGE-N |
|
50m |
29.55 |
529 |
3 |
Christoffer Dellhede |
2001 |
AD0501 |
LANDSKRONA |
|
50m |
28.75 |
621 |
4 |
Isak Larsson |
2000 |
AF4900 |
SJÖBO SS |
|
50m |
28.68 |
534 |
5 |
Oskar Hoff |
1998 |
AH0198 |
LANDSKRONA |
|
50m |
28.75 |
660 |
6 |
Victor Bergstrand |
2000 |
AI8100 |
POSEIDON |
|
50m |
28.88 |
615 |
7 |
Alexander Trudov |
1999 |
AT5399 |
S 71 |
|
50m |
30.21 |
636 |
8 |
Tim Brinkhagen |
2001 |
AC9901 |
SK LÖDDE |
|
50m |
30.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
741 |
1 |
Victor Lloyd |
1996 |
AH8796 |
TRELLEBORG |
|
50m |
28.60 |
683 |
2 |
Gergö Nagy |
1995 |
AZ6995 |
POSEIDON |
|
50m |
28.23 |
433 |
3 |
Daniel Lundahl |
1991 |
AG5991 |
HS |
|
25m |
28.07 |
404 |
4 |
Jesper Björk |
1993 |
AU5793 |
HS |
|
50m |
26.01 |
556 |
5 |
Mattias Carlsson |
1990 |
AP3590 |
MKK |
|
50m |
26.31 |
543 |
6 |
Hampus Svensson |
1999 |
AE5199 |
LANDSKRONA |
|
50m |
28.20 |
528 |
7 |
Alfred Christensson |
1998 |
AH0398 |
LANDSKRONA |
|
50m |
28.55 |
425 |
8 |
Gustav Kroon |
1998 |
AM6398 |
HS |
|
50m |
28.62 |
Skapad av WinGrodan 1.25.10 |
Utskriftsdatum |
03 juni 2017 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap |
Utskriftstid |
09:03 |
|