2017-11-22   12:04:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Dansk Open Masters 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Løb 1, 4X50m Frisvømning Mix 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
232  Mix D Sigma  205  SIGMA    25 m  1:55.41   
310  Hs Fri Mix  171  HØRSHOLM    25 m  2:00.00   
227  Mix B Sigma  155  SIGMA    25 m  2:00.03   
247  Täby Sim Mix 200  200  TÄBY SIM    25 m  2:02.00   
182  Roskilde Masters C 1  189  ROSKILDE    25 m  2:05.00   
275  Usg Sildehajer  159  U.S.G    25 m  2:10.00   
41  Helsingør Mix  160  HELSINGØR    25 m  2:15.00   
87  Oldies F Hermes Masters  282  HSK HERMES    25 m  2:58.00   
138  Mix 1 Korsør E  251  KORSÖR    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
2_S
Løb 2, 100m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
205  Lianee Thomas  1985  BIRKERØD  8593AA  25 m  58.42   
280  Kirketerp-Møller Nikolaj  1990  U.S.G  9039AC  25 m  59.95   
269  Christensen Christian  1991  U.S.G  9181AB  25 m  1:03.00   
203  Holmsteen Peter  1963  BIRKERØD  6361AA  25 m  1:06.21   
185  Nørregaard Morten  1977  DELTA  7737AA  25 m  1:06.37   
245  Graversen Kasper Bruun  1981  VEJLE    25 m  1:06.51   
85  Edge Cai  1991  HSK HERMES    25 m  1:07.00   
266  Vestergaard Thomas  1989  U.S.G  8997AB  25 m  1:07.00   
105  Kohnagel Mark André  1972  HSK HERMES    25 m  1:09.00   
10  281  Michelsen Michel  1994  U.S.G  9431AB  25 m  1:09.00   
11  126  Flade Ricco  1974  HVIDOVRE  7479AA  25 m  1:10.00   
12  291  Mirkovic Sebastian Broksø  1996  VEST  9689AE  25 m  1:10.75   
13  306  Schacht Michael  1967  HØRSHOLM  6765AA  25 m  1:11.15   
14  196  Dalsgaard Anders  1970  BIRKERØD  7055AA  25 m  1:12.01   
15  290  Højgaard Mathias Roer  1994  VEST  9447AA  25 m  1:12.29   
16  28  Sørensen Preben  1957  GSK  5761AA  25 m  1:20.00   
17  44  Saltenis Giedrius  1982  HELSINGØR  8255AB  25 m  1:20.00   
18  113  Hyllested Bo  1949  HSK HERMES  4921AA  25 m  1:20.00   
19  195  Christensen Lars J  1960  BIRKERØD  6005AA  25 m  1:21.35   
20  166  Andersen Per  1956  RINGSTED  5623AA  25 m  1:23.94   
21  130  Deneken Gerhard  1963  KORSÖR  6353AA  25 m  1:24.23   
22  111  Nielsen Flemming  1954  HSK HERMES  5411AA  25 m  1:28.00   
23  308  Juul Claus Bobjerg  1972  HØRSHOLM  7259AA  25 m  1:28.41   
24  188  Elborne Steen  1957  ALLERØD  5731AA  25 m  1:29.32   
25  81  Aziz Nabil  1943  HSK HERMES    25 m  1:36.00   
26  88  Johansen Jan  1940  HSK HERMES  4001AA  25 m  1:40.00   
27  135  Larsen Hans  1943  KORSÖR  4311AA  25 m     
28  148  Larsen Mads Bo  1964  KØGE  6465AA  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
3_S
Løb 3, 100m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
255  Duijm Marianne  1993  U.S.G  9316AL  25 m  1:08.00   
147  Jensen Mathilde  1988  KØGE  8892AB  25 m  1:08.49   
256  Schmidt Julie  1995  U.S.G  9578AK  25 m  1:09.48   
83  Christiansen Anna-Marie  1990  HSK HERMES    25 m  1:12.90   
260  Hansen Laura Smidt  1992  U.S.G  9268AK  25 m  1:15.00   
143  Christensen Madoka  1977  KØGE  7752AA  25 m  1:16.23   
261  Ehlers Simone  1987  U.S.G  8742AD  25 m  1:17.00   
122  P Line Sandgaard  1980  HVIDOVRE    25 m  1:17.03   
98  Roslyng Anne  1983  HSK HERMES    25 m  1:17.77   
10  160  Steen Jannie Aarkrogh  1968  NÆSTVED  6834AA  25 m  1:18.09   
11  144  Hartmann Helle  1985  KØGE  8516AB  25 m  1:19.13   
12  99  Pedersen Carola  1989  HSK HERMES    25 m  1:20.37   
13  167  Andersen Pia  1976  RINGSTED    25 m  1:22.00   
14  82  Bech Signe  1988  HSK HERMES    25 m  1:24.18   
15  169  Dyrbak Lene  1971  RINGSTED  7124AA  25 m  1:27.68   
16  210  Olin Ulla  1963  BIRKERØD  6322AA  25 m  1:27.86   
17  301  Kaavé Susanne  1975  HØRSHOLM  7546AA  25 m  1:28.09   
18  177  Baunkjær Lene Dreistrup  1967  ROSKILDE  6744AA  25 m  1:30.00   
19  198  Dugbæk Dorte  1976  BIRKERØD  7684AA  25 m  1:30.86   
20  238  Damberg Inge-Lise  1957  VATCPH-STT  5762AA  25 m  1:35.72   
21  304  Ladegaard Hanne Gosvig  1968  HØRSHOLM  6804AA  25 m  1:37.15   
22  133  Klausen Hanne  1960  KORSÖR  6042AA  25 m  1:40.02   
23  241  Pedersen Berit Marx  1950  VATCPH-STT  5012AA  25 m  1:43.51   
24  136  Sørensen Bente  1947  KORSÖR  4702AA  25 m  1:43.58   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
4_S
Løb 4, 200m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
313  Andersen Emil  1992  TRITON B  9273AH  25 m  2:29.29   
152  Kaspersen Odd Roar  1971  Lambertset    25 m  2:34.00   
Carstensen Jacob  1978  ESBJERG  7833AA  25 m  2:35.00   
Eriksen Michael  1979  AGF  7961AA  25 m  2:37.00   
154  Frederiksen Christian A.  1981  NÆSTVED  8155AA  25 m  2:37.08   
248  Scherling Stefan  1972  TÄBY SIM  AC5172  25 m  2:38.02   
14  Sørensen Martin Utiger  1977  ESBJERG  7753AA  25 m  2:40.00   
115  Pedersen Jan Boier  1983  HSK HERMES  8371AA  25 m  2:40.40   
246  Graversen Christian  1978  VEJLE    25 m  2:45.01   
10  315  Waterval Jesper  1975  TRITON B  7521AB  50 m  2:50.68   
11  267  Jørgensen Rasmus Fog  1981  U.S.G  8181AB  25 m  2:55.00   
12  273  Byron Lars Kruse  1960  U.S.G  6041AA  25 m  3:02.00   
13  15  Krogh Peter  1961  GENTOFTE  6115AA  25 m  3:10.00   
14  214  Schäfer Ulrik  1962  BIRKERØD  6273AA  25 m  3:10.19   
15  278  Harning Morten  1966  U.S.G  6695AA  25 m  3:13.86   
16  212  Pedersen John Bøgehus  1968  BIRKERØD  6837AA  25 m  3:15.00   
17  162  Knudsen Leif  1951  RSF TRI  5131AA  25 m  3:15.21   
18  317  Larsen Jan Hyldegaard  1967  LYNGBY  6713AA  25 m  3:54.00   
19  149  Olsen Jacob  1972  KØGE  7229AA  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
5_S
Løb 5, 200m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
215  Suhr Caroline  1971  BIRKERØD  7192AA  25 m  2:48.96   
257  Vilstrup Emma  1994  U.S.G  9446AQ  25 m  2:50.50   
146  Them Charlotte  1976  KØGE  7654AA  25 m  3:00.85   
243  Thulstrup Pia  1961  VATCPH-STT  6144AA  25 m  3:01.70   
34  Mikkelsen Karen  1986  H2ODENSE  8642AC  25 m  3:14.40   
84  Delani Louise  1984  HSK HERMES  8414AA  25 m  3:15.00   
209  Olin Tenna  1991  BIRKERØD  9134AD  25 m  3:21.52   
132  Haugaard Kirsten  1965  KORSÖR  6524AA  25 m  4:02.89   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
6_S
Løb 6, 100m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
280  Kirketerp-Møller Nikolaj  1990  U.S.G  9039AC  25 m  49.55   
204  Iversen Claus Lerche  1977  BIRKERØD  7741AA  25 m  50.69   
200  Gjerløv Mads  1972  BIRKERØD  7237AA  25 m  54.16   
208  Nielsen Michael  1985  BIRKERØD  8531AA  25 m  57.06   
Nikolajsen Lars  1967  ESBJERG  6769AA  25 m  58.00   
85  Edge Cai  1991  HSK HERMES    25 m  58.50   
286  Olsen Thomas  1992  VEST  9209AH  25 m  59.07   
239  Johansen Dan Ole  1960  VATCPH-STT  6075AA  25 m  59.70   
245  Graversen Kasper Bruun  1981  VEJLE    25 m  59.81   
10  178  Hagbarth Simon  1974  ROSKILDE  7477AA  25 m  1:00.00   
11  281  Michelsen Michel  1994  U.S.G  9431AB  25 m  1:00.00   
12  29  Hansen Kaj  1974  GSK  7461AA  25 m  1:00.50   
13  246  Graversen Christian  1978  VEJLE    25 m  1:01.01   
14  312  Hansen Dennis Arreborg  1988  HØRSHOLM  8819AA  25 m  1:02.32   
15  142  Backs Martin  1972  KØGE  7297AA  25 m  1:03.24   
16  283  Nørskov Jens  1984  VEST  8419AB  25 m  1:04.22   
17  158  Møller Per F.  1960  NÆSTVED    25 m  1:04.32   
18  43  Lind Allan  1966  HELSINGØR  6629AA  25 m  1:06.00   
19  145  Hjort Steen  1972  KØGE  7221AB  50 m  1:06.72   
20  249  Håkansson Peter  1965  TÄBY SIM  AA6365  25 m  1:06.75   
21  32  Toft Søren  1956  GSK  5681AA  25 m  1:07.00   
22  307  Petersen Henrik  1969  HØRSHOLM  6917AA  25 m  1:07.39   
23  44  Saltenis Giedrius  1982  HELSINGØR  8255AB  25 m  1:08.00   
24  171  Halgreen Jens  1954  RINGSTED  5401AA  25 m  1:08.49   
25  130  Deneken Gerhard  1963  KORSÖR  6353AA  25 m  1:10.78   
26  113  Hyllested Bo  1949  HSK HERMES  4921AA  25 m  1:15.00   
27  116  Wedekind Jürgen  1956  HSK HERMES    25 m  1:15.00   
28  179  Kjærum Jens  1957  ROSKILDE  5791AA  25 m  1:15.00   
29  91  Hyllested Finn  1944  HSK HERMES  4401AA  25 m  1:24.00   
30  88  Johansen Jan  1940  HSK HERMES  4001AA  25 m  1:26.00   
31  308  Juul Claus Bobjerg  1972  HØRSHOLM  7259AA  25 m     
32  309  Maguet Rémi  1986  HØRSHOLM  8657AC  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
7_S
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
255  Duijm Marianne  1993  U.S.G  9316AL  25 m  1:00.05   
172  Sørensen Margit  1972  RINGSTED  7216AA  25 m  1:02.31   
83  Christiansen Anna-Marie  1990  HSK HERMES    25 m  1:05.46   
98  Roslyng Anne  1983  HSK HERMES    25 m  1:06.94   
180  Degner Louise G.  1981  ROSKILDE    25 m  1:08.00   
36  Pii Anne-Sofie  1970  H2ODENSE  7014AA  25 m  1:08.20   
Hauge Rita  1965  AGF  6504AA  25 m  1:08.30   
153  Carstensen Tine  1962  NÆSTVED  6212AA  25 m  1:09.59   
251  Thuné Camilla  1967  TÄBY SIM  AA3267  25 m  1:11.10   
10  250  Fältman Helena  1980  TÄBY SIM  AB1680  25 m  1:11.38   
11  34  Mikkelsen Karen  1986  H2ODENSE  8642AC  25 m  1:12.59   
12  103  Petersen Pia Vibe  1964  HSK HERMES  6412AA  25 m  1:14.00   
13  170  Engberg Louise Green  1978  RINGSTED  7866AA  25 m  1:14.15   
14  207  Maunsbach Cecilia  1964  BIRKERØD  6464AA  25 m  1:15.00   
15  316  Gottlieb Bente Holm  1966  HØRSHOLM  6682AA  25 m  1:15.00   
16  301  Kaavé Susanne  1975  HØRSHOLM  7546AA  25 m  1:16.56   
17  133  Klausen Hanne  1960  KORSÖR  6042AA  25 m  1:20.02   
18  240  Ketelsen Elisabeth  1943  VATCPH-STT  4322AA  25 m  1:20.49   
19  198  Dugbæk Dorte  1976  BIRKERØD  7684AA  25 m  1:20.54   
20  238  Damberg Inge-Lise  1957  VATCPH-STT  5762AA  25 m  1:23.31   
21  150  Stevnsborg Hanne  1957  KØGE  5752AA  25 m  1:23.44   
22  95  Pedersen Anne-Mette L.  1960  HSK HERMES  6072AA  25 m  1:24.27   
23  94  Løschenkohl Sidsel Rytter  1991  HSK HERMES    25 m  1:45.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
8_S
Løb 8, 50m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
192  Weng Claus  1972  ALLERØD  7279AA  25 m  29.77   
Jacobsen Bo  1967  ESBJERG  6781AA  25 m  31.00   
185  Nørregaard Morten  1977  DELTA  7737AA  25 m  31.02   
127  Kortegaard Rene  1966  JYLLINGE  6661AA  25 m  31.40   
291  Mirkovic Sebastian Broksø  1996  VEST  9689AE  25 m  31.41   
197  Drachmann Christian  1968  BIRKERØD  6833AA  25 m  31.93   
105  Kohnagel Mark André  1972  HSK HERMES    25 m  32.90   
306  Schacht Michael  1967  HØRSHOLM  6765AA  25 m  33.46   
313  Andersen Emil  1992  TRITON B  9273AH  25 m  33.72   
10  290  Højgaard Mathias Roer  1994  VEST  9447AA  25 m  34.73   
11  307  Petersen Henrik  1969  HØRSHOLM  6917AA  25 m  35.50   
12  119  Lange Jesper  1967  HVIDOVRE  6739AA  25 m  35.82   
13  165  Andersen Hans-Christian S  1969  RINGSTED  6907AA  25 m  36.30   
14  189  Gydesen Jes  1961  ALLERØD  6111AA  25 m  36.32   
15  28  Sørensen Preben  1957  GSK  5761AA  25 m  38.00   
16  112  Larsen Kim  1957  HSK HERMES    25 m  39.00   
17  166  Andersen Per  1956  RINGSTED  5623AA  25 m  39.06   
18  202  Haahr Lars Peder  1959  BIRKERØD  5913AA  25 m  40.70   
19  188  Elborne Steen  1957  ALLERØD  5731AA  25 m  41.49   
20  88  Johansen Jan  1940  HSK HERMES  4001AA  25 m  42.00   
21  81  Aziz Nabil  1943  HSK HERMES    25 m  45.00   
22  114  Kjær Erik  1935  HSK HERMES  3511AA  25 m  1:01.93   
23  135  Larsen Hans  1943  KORSÖR  4311AA  25 m  1:02.43   
24  148  Larsen Mads Bo  1964  KØGE  6465AA  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
9_S
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
83  Christiansen Anna-Marie  1990  HSK HERMES    25 m  31.22   
256  Schmidt Julie  1995  U.S.G  9578AK  25 m  32.04   
98  Roslyng Anne  1983  HSK HERMES    25 m  34.54   
160  Steen Jannie Aarkrogh  1968  NÆSTVED  6834AA  25 m  35.19   
42  Johansen Annine  1984  HELSINGØR  8436AA  25 m  36.00   
37  Povlsen Kirsten  1978  H2ODENSE  7808AA  25 m  36.39   
251  Thuné Camilla  1967  TÄBY SIM  AA3267  25 m  38.64   
157  Larsen Vibeke  1961  NÆSTVED  6114AA  25 m  39.05   
82  Bech Signe  1988  HSK HERMES    25 m  40.62   
10  36  Pii Anne-Sofie  1970  H2ODENSE  7014AA  25 m  42.77   
11  210  Olin Ulla  1963  BIRKERØD  6322AA  25 m  42.91   
12  206  Lilleør Henriette  1970  BIRKERØD    25 m  43.00   
13  304  Ladegaard Hanne Gosvig  1968  HØRSHOLM  6804AA  25 m  43.16   
14  136  Sørensen Bente  1947  KORSÖR  4702AA  25 m  45.80   
15  133  Klausen Hanne  1960  KORSÖR  6042AA  25 m  47.16   
16  90  Johansen Majken  1958  HSK HERMES  5842AA  25 m  52.00   
17  241  Pedersen Berit Marx  1950  VATCPH-STT  5012AA  25 m  58.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
10_S
Løb 10, 4X100m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
221  Medley B Sigma  137  SIGMA    25 m  4:00.93   
224  Medley D Sigma  200  SIGMA    25 m  4:32.11   
11  Esbjerg D  201  ESBJERG    25 m  4:38.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
11_S
Løb 11, 4X100m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
174  Ringsted Svømmeklub C 11  171  RINGSTED    25 m  5:20.00   
222  Medley C Sigma  179  SIGMA    25 m  5:25.01   
39  Helsingør Damer  160  HELSINGØR    25 m  5:40.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
12_S
Løb 12, 400m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
115  Pedersen Jan Boier  1983  HSK HERMES  8371AA  25 m  5:05.05   
315  Waterval Jesper  1975  TRITON B  7521AB  25 m  5:05.05   
268  Solvang Rune  1980  U.S.G  8065AA  25 m  5:11.64   
211  Pedersen Henrik  1965  BIRKERØD  6561AA  25 m  5:13.43   
286  Olsen Thomas  1992  VEST  9209AH  25 m  5:20.80   
161  Petersen Christian  1971  NÆSTVED  7125AA  25 m  5:25.00   
186  Pedersen Anders Meinert  1961  DELTA  6125AA  25 m  6:19.17   
15  Krogh Peter  1961  GENTOFTE  6115AA  25 m  6:30.00   
43  Lind Allan  1966  HELSINGØR  6629AA  25 m  6:30.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
13_S
Løb 13, 400m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
255  Duijm Marianne  1993  U.S.G  9316AL  25 m  5:30.00   
99  Pedersen Carola  1989  HSK HERMES    25 m  6:30.00   
101  Poulsen Tina D.  1973  HSK HERMES  7352AA  25 m  6:51.00   
108  Møller Hanne  1958  HSK HERMES  5802AA  25 m  8:45.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
14_S
Løb 14, 4X50m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
216  Fri C Sigma  163  SIGMA    25 m  1:34.27   
22  Gsc Race Club Gr. B  159  GLADSAXE    25 m  1:35.90   
11  Esbjerg D  201  ESBJERG    25 m  1:45.00   
265  Usg Hajer  159  U.S.G    25 m  1:50.00   
124  Hvidovre Herrer G  320  HVIDOVRE    25 m  1:52.11   
219  Fri D Sigma  202  SIGMA    25 m  1:54.45   
140  Køge Herrer  180  KØGE    25 m  1:55.00   
305  Hs Fri  171  HØRSHOLM    25 m  1:55.00   
282  de Stærke  127  VEST    25 m     
10  287  de Unge  91  VEST    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
15_S
Løb 15, 4X50m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
259  Usg Babysharks  96  U.S.G    25 m  1:52.00   
39  Helsingør Damer  160  HELSINGØR    25 m  2:15.00   
93  Piger B Hermes Masters  139  HSK HERMES    25 m  2:15.00   
254  Usg Sild  119  U.S.G    25 m  2:15.00   
218  Fri C Sigma  174  SIGMA    25 m  2:16.15   
100  Unge C Hermes Masters  173  HSK HERMES    25 m  2:20.00   
107  Voksne E Hermes Masters  250  HSK HERMES    25 m  2:40.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
16_S
Løb 16, 50m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
35  Pedersen Anders Bo  1981  H2ODENSE  8191AA  25 m  25.82   
192  Weng Claus  1972  ALLERØD  7279AA  25 m  26.23   
Jacobsen Bo  1967  ESBJERG  6781AA  25 m  27.00   
200  Gjerløv Mads  1972  BIRKERØD  7237AA  25 m  28.48   
245  Graversen Kasper Bruun  1981  VEJLE    25 m  28.81   
288  Mirkovic Oliver  1993  VEST  9379AH  25 m  28.99   
120  Olesen Frank  1973  HVIDOVRE    25 m  29.15   
208  Nielsen Michael  1985  BIRKERØD  8531AA  25 m  29.39   
128  Palmus Michal  1976  JYLLINGE  7609AA  25 m  29.50   
10  196  Dalsgaard Anders  1970  BIRKERØD  7055AA  25 m  29.51   
11  211  Pedersen Henrik  1965  BIRKERØD  6561AA  25 m  29.62   
12  246  Graversen Christian  1978  VEJLE    25 m  29.91   
13  281  Michelsen Michel  1994  U.S.G  9431AB  25 m  30.00   
14  29  Hansen Kaj  1974  GSK  7461AA  25 m  30.20   
15  178  Hagbarth Simon  1974  ROSKILDE  7477AA  25 m  30.30   
16  105  Kohnagel Mark André  1972  HSK HERMES    25 m  31.00   
17  142  Backs Martin  1972  KØGE  7297AA  50 m  31.10   
18  148  Larsen Mads Bo  1964  KØGE  6465AA  25 m  31.28   
19  290  Højgaard Mathias Roer  1994  VEST  9447AA  25 m  31.49   
20  149  Olsen Jacob  1972  KØGE  7229AA  50 m  31.96   
21  189  Gydesen Jes  1961  ALLERØD  6111AA  25 m  31.96   
22  252  Olsson Bengt  1956  TÄBY SIM  AA5156  25 m  32.00   
23  306  Schacht Michael  1967  HØRSHOLM  6765AA  50 m  32.16   
24  195  Christensen Lars J  1960  BIRKERØD  6005AA  25 m  32.88   
25  165  Andersen Hans-Christian S  1969  RINGSTED  6907AA  25 m  33.15   
26  119  Lange Jesper  1967  HVIDOVRE  6739AA  25 m  33.19   
27  267  Jørgensen Rasmus Fog  1981  U.S.G  8181AB  25 m  34.00   
28  308  Juul Claus Bobjerg  1972  HØRSHOLM  7259AA  25 m  34.71   
29  166  Andersen Per  1956  RINGSTED  5623AA  25 m  34.87   
30  112  Larsen Kim  1957  HSK HERMES    25 m  35.00   
31  179  Kjærum Jens  1957  ROSKILDE  5791AA  25 m  35.00   
32  291  Mirkovic Sebastian Broksø  1996  VEST  9689AE  25 m  35.00   
33  32  Toft Søren  1956  GSK  5681AA  25 m  36.00   
34  236  Bækgaard Finn  1955  VATCPH-STT  5521AA  25 m  38.90   
35  171  Halgreen Jens  1954  RINGSTED  5401AA  25 m  38.91   
36  88  Johansen Jan  1940  HSK HERMES  4001AA  25 m  40.00   
37  81  Aziz Nabil  1943  HSK HERMES    25 m  41.00   
38  309  Maguet Rémi  1986  HØRSHOLM  8657AC  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
17_S
Løb 17, 50m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
255  Duijm Marianne  1993  U.S.G  9316AL  25 m  29.50   
83  Christiansen Anna-Marie  1990  HSK HERMES    25 m  29.80   
215  Suhr Caroline  1971  BIRKERØD  7192AA  25 m  30.92   
143  Christensen Madoka  1977  KØGE  7752AA  25 m  31.92   
167  Andersen Pia  1976  RINGSTED    25 m  32.00   
99  Pedersen Carola  1989  HSK HERMES    25 m  33.00   
261  Ehlers Simone  1987  U.S.G  8742AD  25 m  33.00   
156  Juel Sanne  1965  NÆSTVED  6532AA  25 m  33.99   
122  P Line Sandgaard  1980  HVIDOVRE    25 m  34.00   
10  153  Carstensen Tine  1962  NÆSTVED  6212AA  25 m  34.99   
11  263  Lønne Mie  1992  U.S.G  9238AB  25 m  35.00   
12  170  Engberg Louise Green  1978  RINGSTED  7866AA  25 m  36.00   
13  169  Dyrbak Lene  1971  RINGSTED  7124AA  25 m  36.99   
14  316  Gottlieb Bente Holm  1966  HØRSHOLM  6682AA  50 m  37.00   
15  301  Kaavé Susanne  1975  HØRSHOLM  7546AA  25 m  38.37   
16  210  Olin Ulla  1963  BIRKERØD  6322AA  25 m  38.83   
17  177  Baunkjær Lene Dreistrup  1967  ROSKILDE  6744AA  25 m  39.00   
18  95  Pedersen Anne-Mette L.  1960  HSK HERMES  6072AA  25 m  42.24   
19  150  Stevnsborg Hanne  1957  KØGE  5752AA  25 m  43.18   
20  238  Damberg Inge-Lise  1957  VATCPH-STT  5762AA  25 m  43.77   
21  241  Pedersen Berit Marx  1950  VATCPH-STT  5012AA  25 m  49.22   
22  90  Johansen Majken  1958  HSK HERMES  5842AA  25 m  51.00   
23  144  Hartmann Helle  1985  KØGE  8516AB  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
18_S
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
205  Lianee Thomas  1985  BIRKERØD  8593AA  25 m  2:04.41   
204  Iversen Claus Lerche  1977  BIRKERØD  7741AA  25 m  2:12.25   
85  Edge Cai  1991  HSK HERMES    25 m  2:20.00   
315  Waterval Jesper  1975  TRITON B  7521AB  25 m  2:24.52   
268  Solvang Rune  1980  U.S.G  8065AA  25 m  2:26.19   
10  Stokholm Henry Lykke  1969  ESBJERG  6911AA  25 m  2:30.00   
197  Drachmann Christian  1968  BIRKERØD  6833AA  25 m  2:32.18   
214  Schäfer Ulrik  1962  BIRKERØD  6273AA  25 m  2:57.46   
186  Pedersen Anders Meinert  1961  DELTA  6125AA  25 m  3:03.60   
10  188  Elborne Steen  1957  ALLERØD  5731AA  25 m  3:34.97   
11  81  Aziz Nabil  1943  HSK HERMES    25 m  3:56.00   
12  114  Kjær Erik  1935  HSK HERMES  3511AA  25 m  4:54.88   
13  307  Petersen Henrik  1969  HØRSHOLM  6917AA  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
19_S
Løb 19, 200m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
151  Tietze Linda Lund  1984  KØGE  8442AA  25 m  2:29.88   
83  Christiansen Anna-Marie  1990  HSK HERMES    25 m  2:35.00   
260  Hansen Laura Smidt  1992  U.S.G  9268AK  25 m  2:35.00   
257  Vilstrup Emma  1994  U.S.G  9446AQ  25 m  2:35.12   
98  Roslyng Anne  1983  HSK HERMES    25 m  2:42.08   
172  Sørensen Margit  1972  RINGSTED  7216AA  25 m  2:42.43   
37  Povlsen Kirsten  1978  H2ODENSE  7808AA  25 m  2:45.00   
160  Steen Jannie Aarkrogh  1968  NÆSTVED  6834AA  25 m  2:50.89   
207  Maunsbach Cecilia  1964  BIRKERØD  6464AA  25 m  3:05.00   
10  157  Larsen Vibeke  1961  NÆSTVED  6114AA  25 m  3:07.30   
11  240  Ketelsen Elisabeth  1943  VATCPH-STT  4322AA  25 m  3:14.97   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
20_S
Løb 20, 50m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
248  Scherling Stefan  1972  TÄBY SIM  AC5172  25 m  29.55   
Johannessen Sørin Martin  1991  ESBJERG  9149AF  25 m  30.00   
269  Christensen Christian  1991  U.S.G  9181AB  25 m  30.00   
288  Mirkovic Oliver  1993  VEST  9379AH  25 m  30.53   
313  Andersen Emil  1992  TRITON B  9273AH  25 m  30.70   
Eriksen Michael  1979  AGF  7961AA  25 m  30.90   
154  Frederiksen Christian A.  1981  NÆSTVED  8155AA  25 m  31.04   
152  Kaspersen Odd Roar  1971  Lambertset    25 m  31.56   
14  Sørensen Martin Utiger  1977  ESBJERG  7753AA  25 m  32.00   
10  266  Vestergaard Thomas  1989  U.S.G  8997AB  25 m  33.00   
11  246  Graversen Christian  1978  VEJLE    25 m  33.01   
12  281  Michelsen Michel  1994  U.S.G  9431AB  25 m  34.00   
13  203  Holmsteen Peter  1963  BIRKERØD  6361AA  25 m  34.83   
14  148  Larsen Mads Bo  1964  KØGE  6465AA  25 m  35.00   
15  267  Jørgensen Rasmus Fog  1981  U.S.G  8181AB  25 m  35.00   
16  185  Nørregaard Morten  1977  DELTA  7737AA  25 m  35.50   
17  105  Kohnagel Mark André  1972  HSK HERMES    25 m  35.60   
18  149  Olsen Jacob  1972  KØGE  7229AA  25 m  35.95   
19  239  Johansen Dan Ole  1960  VATCPH-STT  6075AA  25 m  36.60   
20  273  Byron Lars Kruse  1960  U.S.G  6041AA  25 m  36.60   
21  35  Pedersen Anders Bo  1981  H2ODENSE  8191AA  25 m  37.00   
22  28  Sørensen Preben  1957  GSK  5761AA  25 m  38.50   
23  171  Halgreen Jens  1954  RINGSTED  5401AA  25 m  38.65   
24  212  Pedersen John Bøgehus  1968  BIRKERØD  6837AA  25 m  38.83   
25  199  Føyn Anders  1961  BIRKERØD  6135AA  25 m  39.28   
26  278  Harning Morten  1966  U.S.G  6695AA  25 m  39.63   
27  Hemmer Per  1957  AGF  5771AA  25 m  39.82   
28  116  Wedekind Jürgen  1956  HSK HERMES    25 m  40.00   
29  130  Deneken Gerhard  1963  KORSÖR  6353AA  25 m  40.00   
30  111  Nielsen Flemming  1954  HSK HERMES  5411AA  25 m  41.00   
31  155  Grønlund Ebbe  1951  NÆSTVED  5111AA  25 m  41.00   
32  162  Knudsen Leif  1951  RSF TRI  5131AA  25 m  41.55   
33  29  Hansen Kaj  1974  GSK  7461AA  25 m  41.90   
34  119  Lange Jesper  1967  HVIDOVRE  6739AA  25 m  43.14   
35  237  Christensen Torsten  1954  VATCPH-STT  5421AA  25 m  48.00   
36  106  Kragerup Jan  1952  HSK HERMES  5201AA  25 m  48.10   
37  112  Larsen Kim  1957  HSK HERMES    25 m  50.00   
38  181  Halby Mogens  1944  ROSKILDE  4411AA  25 m  52.50   
39  284  Frischauf Michael  1983  VEST    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
21_S
Løb 21, 50m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
215  Suhr Caroline  1971  BIRKERØD  7192AA  25 m  35.28   
147  Jensen Mathilde  1988  KØGE  8892AB  25 m  36.13   
243  Thulstrup Pia  1961  VATCPH-STT  6144AA  25 m  36.30   
255  Duijm Marianne  1993  U.S.G  9316AL  25 m  36.50   
146  Them Charlotte  1976  KØGE  7654AA  25 m  37.20   
13  Nikolajsen Charlotte  1977  ESBJERG    25 m  39.50   
156  Juel Sanne  1965  NÆSTVED  6532AA  25 m  39.99   
167  Andersen Pia  1976  RINGSTED    25 m  40.00   
84  Delani Louise  1984  HSK HERMES  8414AA  25 m  40.70   
10  34  Mikkelsen Karen  1986  H2ODENSE  8642AC  25 m  40.83   
11  316  Gottlieb Bente Holm  1966  HØRSHOLM  6682AA  25 m  41.00   
12  170  Engberg Louise Green  1978  RINGSTED  7866AA  25 m  41.69   
13  261  Ehlers Simone  1987  U.S.G  8742AD  25 m  42.00   
14  209  Olin Tenna  1991  BIRKERØD  9134AD  25 m  42.89   
15  98  Roslyng Anne  1983  HSK HERMES    25 m  42.90   
16  194  Bøgsted Anette  1962  BIRKERØD  6234AA  25 m  43.17   
17  82  Bech Signe  1988  HSK HERMES    25 m  44.01   
18  99  Pedersen Carola  1989  HSK HERMES    25 m  44.05   
19  206  Lilleør Henriette  1970  BIRKERØD    25 m  45.30   
20  108  Møller Hanne  1958  HSK HERMES  5802AA  25 m  46.00   
21  241  Pedersen Berit Marx  1950  VATCPH-STT  5012AA  25 m  49.08   
22  297  Strange Kirsten  1944  VORDINGB  4422AA  25 m  49.94   
23  150  Stevnsborg Hanne  1957  KØGE  5752AA  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
22_S
Løb 22, 4X100m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
216  Fri C Sigma  163  SIGMA    25 m  3:33.54   
Esbjerg C2  163  ESBJERG    25 m  3:44.00   
219  Fri D Sigma  202  SIGMA    25 m  3:58.27   
294  Vest Crew Pre  96  VEST    25 m  4:15.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
23_S
Løb 23, 4X100m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
141  Køge Damer B  140  KØGE    25 m  4:05.00   
96  Piger B Hermes Masters  131  HSK HERMES    25 m  5:05.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
24_S
Løb 24, 800m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
Carstensen Jacob  1978  ESBJERG  7833AA  25 m  8:50.00   
200  Gjerløv Mads  1972  BIRKERØD  7237AA  25 m  9:16.18   
115  Pedersen Jan Boier  1983  HSK HERMES  8371AA  25 m  9:45.45   
161  Petersen Christian  1971  NÆSTVED  7125AA  25 m  9:50.22   
245  Graversen Kasper Bruun  1981  VEJLE    25 m  10:31.01   
186  Pedersen Anders Meinert  1961  DELTA  6125AA  25 m  10:35.83   
249  Håkansson Peter  1965  TÄBY SIM  AA6365  25 m  10:51.35   
214  Schäfer Ulrik  1962  BIRKERØD  6273AA  25 m  11:20.00   
213  Petræus Johnny  1957  BIRKERØD  5733AA  25 m  11:41.46   
10  121  Olesen Jan K.  1975  HVIDOVRE    25 m  12:01.25   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
25_S
Løb 25, 800m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
258  Rübner-Petersen Susanne  1994  U.S.G  9448AA  25 m  10:20.00   
84  Delani Louise  1984  HSK HERMES  8414AA  25 m  10:22.55   
172  Sørensen Margit  1972  RINGSTED  7216AA  25 m  11:05.56   
250  Fältman Helena  1980  TÄBY SIM  AB1680  25 m  11:17.60   
193  Bengtson Dorthe Rathmann  1966  BIRKERØD  6652AA  50 m  11:19.87   
251  Thuné Camilla  1967  TÄBY SIM  AA3267  25 m  11:19.99   
240  Ketelsen Elisabeth  1943  VATCPH-STT  4322AA  25 m  13:20.34   
94  Løschenkohl Sidsel Rytter  1991  HSK HERMES    25 m  14:00.00   
95  Pedersen Anne-Mette L.  1960  HSK HERMES  6072AA  25 m  14:10.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
26_S
Løb 26, 4X50m Medley Mix 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
139  Køge Mix B  140  KØGE    25 m  2:05.00   
233  Mix D Sigma  200  SIGMA    25 m  2:09.08   
253  Täby Sim Mix 160  160  TÄBY SIM    25 m  2:09.22   
159  Master Mix D Næstved  203  NÆSTVED    25 m  2:11.97   
230  Mix C Sigma  194  SIGMA    25 m  2:17.95   
104  Unge C Hermes Masters  166  HSK HERMES    25 m  2:20.00   
183  Roskilde Masters C 26  189  ROSKILDE    25 m  2:23.00   
311  Hs Mix  187  HØRSHOLM    25 m  2:25.00   
92  Oldies F Hermes Masters  287  HSK HERMES    25 m  3:20.00   
10  295  Vordingborg Masters Mixf  294  VORDINGB    25 m  4:00.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
27_S
Løb 27, 400m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
204  Iversen Claus Lerche  1977  BIRKERØD  7741AA  25 m  3:54.63   
Carstensen Jacob  1978  ESBJERG  7833AA  25 m  4:10.00   
184  Munoz Martín Hernández  1994  AD SEVILLA    25 m  4:25.00   
161  Petersen Christian  1971  NÆSTVED  7125AA  25 m  4:41.50   
211  Pedersen Henrik  1965  BIRKERØD  6561AA  50 m  4:55.32   
186  Pedersen Anders Meinert  1961  DELTA  6125AA  25 m  5:09.01   
274  Biering-Sørensen Fin  1948  U.S.G  4801AA  25 m  5:50.00   
106  Kragerup Jan  1952  HSK HERMES  5201AA  25 m  6:05.00   
187  Roed Jesper  1953  DELTA  5301AA  25 m  6:33.34   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
28_S
Løb 28, 400m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
260  Hansen Laura Smidt  1992  U.S.G  9268AK  25 m  4:56.00   
84  Delani Louise  1984  HSK HERMES  8414AA  25 m  5:06.20   
261  Ehlers Simone  1987  U.S.G  8742AD  25 m  5:25.00   
250  Fältman Helena  1980  TÄBY SIM  AB1680  25 m  5:26.40   
193  Bengtson Dorthe Rathmann  1966  BIRKERØD  6652AA  25 m  5:27.42   
36  Pii Anne-Sofie  1970  H2ODENSE  7014AA  25 m  5:30.27   
240  Ketelsen Elisabeth  1943  VATCPH-STT  4322AA  25 m  6:25.91   
95  Pedersen Anne-Mette L.  1960  HSK HERMES  6072AA  25 m  6:45.00   
277  Biering-Sørensen Maja  1952  U.S.G  5202AA  25 m  8:00.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
29_S
Løb 29, 100m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
205  Lianee Thomas  1985  BIRKERØD  8593AA  25 m  58.57   
315  Waterval Jesper  1975  TRITON B  7521AB  25 m  1:04.44   
10  Stokholm Henry Lykke  1969  ESBJERG  6911AA  25 m  1:07.00   
127  Kortegaard Rene  1966  JYLLINGE  6661AA  25 m  1:07.80   
281  Michelsen Michel  1994  U.S.G  9431AB  25 m  1:10.00   
306  Schacht Michael  1967  HØRSHOLM  6765AA  25 m  1:12.75   
283  Nørskov Jens  1984  VEST  8419AB  25 m  1:13.53   
291  Mirkovic Sebastian Broksø  1996  VEST  9689AE  25 m  1:13.53   
271  Rasmussen Ebbe  1949  U.S.G  4901AA  25 m  1:19.80   
10  29  Hansen Kaj  1974  GSK  7461AA  25 m  1:19.90   
11  307  Petersen Henrik  1969  HØRSHOLM  6917AA  25 m  1:20.22   
12  242  Rasmussen Jan Råsø  1962  VATCPH-STT  6201AA  25 m  1:25.14   
13  166  Andersen Per  1956  RINGSTED  5623AA  25 m  1:27.79   
14  112  Larsen Kim  1957  HSK HERMES    25 m  1:30.00   
15  188  Elborne Steen  1957  ALLERØD  5731AA  25 m  1:34.88   
16  81  Aziz Nabil  1943  HSK HERMES    25 m  1:36.00   
17  88  Johansen Jan  1940  HSK HERMES  4001AA  25 m  1:40.00   
18  114  Kjær Erik  1935  HSK HERMES  3511AA  25 m  2:18.82   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
30_S
Løb 30, 100m Rygsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
172  Sørensen Margit  1972  RINGSTED  7216AA  50 m  1:09.40   
83  Christiansen Anna-Marie  1990  HSK HERMES    25 m  1:09.42   
151  Tietze Linda Lund  1984  KØGE  8442AA  25 m  1:09.53   
98  Roslyng Anne  1983  HSK HERMES    25 m  1:15.32   
160  Steen Jannie Aarkrogh  1968  NÆSTVED  6834AA  25 m  1:17.64   
37  Povlsen Kirsten  1978  H2ODENSE  7808AA  25 m  1:17.78   
207  Maunsbach Cecilia  1964  BIRKERØD  6464AA  25 m  1:28.00   
34  Mikkelsen Karen  1986  H2ODENSE  8642AC  25 m  1:30.00   
90  Johansen Majken  1958  HSK HERMES  5842AA  25 m  2:01.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
31_S
Løb 31, 200m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
313  Andersen Emil  1992  TRITON B  9273AH  25 m  2:22.08   
203  Holmsteen Peter  1963  BIRKERØD  6361AA  25 m  2:26.02   
268  Solvang Rune  1980  U.S.G  8065AA  25 m  2:28.01   
85  Edge Cai  1991  HSK HERMES    25 m  2:30.00   
163  Brøndum Morten  1978  RSF TRI  7861AB  25 m  2:30.00   
105  Kohnagel Mark André  1972  HSK HERMES    25 m  2:31.00   
196  Dalsgaard Anders  1970  BIRKERØD  7055AA  25 m  2:40.29   
161  Petersen Christian  1971  NÆSTVED  7125AA  25 m  2:40.30   
318  Rasmussen Henrik Schramm  1967  LYNGBY  6719AA  25 m  2:42.00   
10  239  Johansen Dan Ole  1960  VATCPH-STT  6075AA  25 m  2:43.42   
11  214  Schäfer Ulrik  1962  BIRKERØD  6273AA  25 m  2:53.21   
12  30  Brink Jess  1966  GSK  6651AA  25 m  2:55.58   
13  186  Pedersen Anders Meinert  1961  DELTA  6125AA  25 m  2:56.84   
14  15  Krogh Peter  1961  GENTOFTE  6115AA  25 m  3:02.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
32_S
Løb 32, 200m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
264  Nyström Emma Festirstein  1996  U.S.G  9632BA  25 m  2:29.95   
257  Vilstrup Emma  1994  U.S.G  9446AQ  25 m  2:33.50   
261  Ehlers Simone  1987  U.S.G  8742AD  25 m  2:47.00   
99  Pedersen Carola  1989  HSK HERMES    25 m  2:55.00   
33  Vickery Anette  1976  GSK  7652AA  25 m  2:57.60   
109  Møller Else  1958  HSK HERMES  5812AA  25 m  3:55.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
33_S
Løb 33, 50m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
280  Kirketerp-Møller Nikolaj  1990  U.S.G  9039AC  25 m  22.21   
35  Pedersen Anders Bo  1981  H2ODENSE  8191AA  25 m  24.22   
192  Weng Claus  1972  ALLERØD  7279AA  25 m  24.65   
200  Gjerløv Mads  1972  BIRKERØD  7237AA  25 m  24.72   
248  Scherling Stefan  1972  TÄBY SIM  AC5172  25 m  25.43   
208  Nielsen Michael  1985  BIRKERØD  8531AA  25 m  25.83   
Nikolajsen Lars  1967  ESBJERG  6769AA  25 m  26.00   
239  Johansen Dan Ole  1960  VATCPH-STT  6075AA  25 m  26.31   
125  Strange Casper  1977  HVIDOVRE    25 m  26.90   
10  306  Schacht Michael  1967  HØRSHOLM  6765AA  25 m  27.45   
11  286  Olsen Thomas  1992  VEST  9209AH  25 m  27.62   
12  29  Hansen Kaj  1974  GSK  7461AA  25 m  27.70   
13  212  Pedersen John Bøgehus  1968  BIRKERØD  6837AA  25 m  27.97   
14  283  Nørskov Jens  1984  VEST  8419AB  25 m  27.99   
15  163  Brøndum Morten  1978  RSF TRI  7861AB  25 m  28.00   
16  279  Jensen Søren  1975  U.S.G  7511AA  25 m  28.00   
17  252  Olsson Bengt  1956  TÄBY SIM  AA5156  25 m  28.50   
18  290  Højgaard Mathias Roer  1994  VEST  9447AA  25 m  28.73   
19  189  Gydesen Jes  1961  ALLERØD  6111AA  25 m  29.09   
20  312  Hansen Dennis Arreborg  1988  HØRSHOLM  8819AA  25 m  29.12   
21  119  Lange Jesper  1967  HVIDOVRE  6739AA  25 m  29.37   
22  158  Møller Per F.  1960  NÆSTVED    25 m  29.58   
23  145  Hjort Steen  1972  KØGE  7221AB  50 m  29.60   
24  307  Petersen Henrik  1969  HØRSHOLM  6917AA  25 m  29.76   
25  242  Rasmussen Jan Råsø  1962  VATCPH-STT  6201AA  25 m  29.86   
26  32  Toft Søren  1956  GSK  5681AA  25 m  30.00   
27  165  Andersen Hans-Christian S  1969  RINGSTED  6907AA  25 m  30.16   
28  30  Brink Jess  1966  GSK  6651AA  25 m  30.41   
29  166  Andersen Per  1956  RINGSTED  5623AA  25 m  30.89   
30  199  Føyn Anders  1961  BIRKERØD  6135AA  25 m  30.89   
31  28  Sørensen Preben  1957  GSK  5761AA  25 m  31.00   
32  31  Lønborg Lars  1964  GSK  6403AA  25 m  32.00   
33  236  Bækgaard Finn  1955  VATCPH-STT  5521AA  25 m  32.52   
34  274  Biering-Sørensen Fin  1948  U.S.G  4801AA  25 m  33.00   
35  202  Haahr Lars Peder  1959  BIRKERØD  5913AA  25 m  33.56   
36  81  Aziz Nabil  1943  HSK HERMES    25 m  36.00   
37  88  Johansen Jan  1940  HSK HERMES  4001AA  25 m  39.00   
38  114  Kjær Erik  1935  HSK HERMES  3511AA  25 m  1:01.72   
39  131  Filus Michael  1950  KORSÖR  5021AA  25 m     
40  142  Backs Martin  1972  KØGE  7297AA  25 m     
41  309  Maguet Rémi  1986  HØRSHOLM  8657AC  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
34_S
Løb 34, 50m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
151  Tietze Linda Lund  1984  KØGE  8442AA  25 m  27.04   
258  Rübner-Petersen Susanne  1994  U.S.G  9448AA  25 m  28.27   
256  Schmidt Julie  1995  U.S.G  9578AK  25 m  28.98   
83  Christiansen Anna-Marie  1990  HSK HERMES    25 m  29.20   
314  Kousgard Katja  1974  TRITON B  7402AA  25 m  29.62   
98  Roslyng Anne  1983  HSK HERMES    25 m  30.34   
Hauge Rita  1965  AGF  6504AA  25 m  30.71   
153  Carstensen Tine  1962  NÆSTVED  6212AA  25 m  31.53   
160  Steen Jannie Aarkrogh  1968  NÆSTVED  6834AA  25 m  31.69   
10  156  Juel Sanne  1965  NÆSTVED  6532AA  25 m  31.99   
11  190  Juul Tilde  1974  ALLERØD  7426AA  25 m  32.54   
12  301  Kaavé Susanne  1975  HØRSHOLM  7546AA  25 m  33.52   
13  82  Bech Signe  1988  HSK HERMES    25 m  33.63   
14  194  Bøgsted Anette  1962  BIRKERØD  6234AA  25 m  34.65   
15  210  Olin Ulla  1963  BIRKERØD  6322AA  25 m  34.72   
16  238  Damberg Inge-Lise  1957  VATCPH-STT  5762AA  25 m  35.58   
17  168  Christensen Connie Tue  1961  RINGSTED  6132AA  25 m  36.40   
18  150  Stevnsborg Hanne  1957  KØGE  5752AA  25 m  37.09   
19  95  Pedersen Anne-Mette L.  1960  HSK HERMES  6072AA  25 m  37.34   
20  201  Haahr Hanne  1962  BIRKERØD  6254AA  25 m  39.40   
21  277  Biering-Sørensen Maja  1952  U.S.G  5202AA  25 m  39.80   
22  303  Kent Kathleen  1986  HØRSHOLM    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
35_S
Løb 35, 100m Brystsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
Johannessen Sørin Martin  1991  ESBJERG  9149AF  25 m  1:05.00   
248  Scherling Stefan  1972  TÄBY SIM  AC5172  25 m  1:06.93   
313  Andersen Emil  1992  TRITON B  9273AH  25 m  1:07.19   
288  Mirkovic Oliver  1993  VEST  9379AH  25 m  1:09.36   
152  Kaspersen Odd Roar  1971  Lambertset    25 m  1:09.60   
Eriksen Michael  1979  AGF  7961AA  25 m  1:09.90   
154  Frederiksen Christian A.  1981  NÆSTVED  8155AA  25 m  1:10.74   
267  Jørgensen Rasmus Fog  1981  U.S.G  8181AB  25 m  1:15.00   
281  Michelsen Michel  1994  U.S.G  9431AB  25 m  1:15.00   
10  185  Nørregaard Morten  1977  DELTA  7737AA  25 m  1:16.82   
11  105  Kohnagel Mark André  1972  HSK HERMES    25 m  1:17.49   
12  315  Waterval Jesper  1975  TRITON B  7521AB  25 m  1:19.01   
13  149  Olsen Jacob  1972  KØGE  7229AA  50 m  1:20.67   
14  272  Lorentzen Gert  1965  U.S.G    25 m  1:22.00   
15  273  Byron Lars Kruse  1960  U.S.G  6041AA  25 m  1:22.00   
16  148  Larsen Mads Bo  1964  KØGE  6465AA  25 m  1:22.65   
17  Hemmer Per  1957  AGF  5771AA  25 m  1:25.34   
18  214  Schäfer Ulrik  1962  BIRKERØD  6273AA  25 m  1:26.24   
19  171  Halgreen Jens  1954  RINGSTED  5401AA  25 m  1:26.80   
20  199  Føyn Anders  1961  BIRKERØD  6135AA  25 m  1:28.97   
21  162  Knudsen Leif  1951  RSF TRI  5131AA  25 m  1:29.25   
22  111  Nielsen Flemming  1954  HSK HERMES  5411AA  25 m  1:32.00   
23  112  Larsen Kim  1957  HSK HERMES    25 m  1:35.00   
24  116  Wedekind Jürgen  1956  HSK HERMES    25 m  1:35.00   
25  317  Larsen Jan Hyldegaard  1967  LYNGBY  6713AA  25 m  1:39.20   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
36_S
Løb 36, 100m Brystsvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
215  Suhr Caroline  1971  BIRKERØD  7192AA  25 m  1:17.80   
243  Thulstrup Pia  1961  VATCPH-STT  6144AA  25 m  1:20.82   
146  Them Charlotte  1976  KØGE  7654AA  25 m  1:22.20   
156  Juel Sanne  1965  NÆSTVED  6532AA  25 m  1:27.27   
33  Vickery Anette  1976  GSK  7652AA  25 m  1:28.71   
84  Delani Louise  1984  HSK HERMES  8414AA  25 m  1:29.66   
34  Mikkelsen Karen  1986  H2ODENSE  8642AC  25 m  1:30.00   
170  Engberg Louise Green  1978  RINGSTED  7866AA  25 m  1:30.48   
209  Olin Tenna  1991  BIRKERØD  9134AD  25 m  1:32.56   
10  82  Bech Signe  1988  HSK HERMES    25 m  1:33.00   
11  316  Gottlieb Bente Holm  1966  HØRSHOLM  6682AA  25 m  1:34.00   
12  13  Nikolajsen Charlotte  1977  ESBJERG    25 m  1:35.00   
13  206  Lilleør Henriette  1970  BIRKERØD    25 m  1:42.00   
14  108  Møller Hanne  1958  HSK HERMES  5802AA  25 m  1:44.00   
15  86  Grønbech Winnie  1953  HSK HERMES  5302AA  25 m  1:58.50   
16  147  Jensen Mathilde  1988  KØGE  8892AB  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
37_S
Løb 37, 200m Frisvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
204  Iversen Claus Lerche  1977  BIRKERØD  7741AA  25 m  1:49.20   
280  Kirketerp-Møller Nikolaj  1990  U.S.G  9039AC  25 m  1:50.00   
205  Lianee Thomas  1985  BIRKERØD  8593AA  25 m  1:56.97   
Carstensen Jacob  1978  ESBJERG  7833AA  25 m  1:57.00   
200  Gjerløv Mads  1972  BIRKERØD  7237AA  25 m  2:00.28   
184  Munoz Martín Hernández  1994  AD SEVILLA    25 m  2:05.00   
85  Edge Cai  1991  HSK HERMES    25 m  2:10.00   
203  Holmsteen Peter  1963  BIRKERØD  6361AA  25 m  2:10.09   
208  Nielsen Michael  1985  BIRKERØD  8531AA  25 m  2:11.13   
10  286  Olsen Thomas  1992  VEST  9209AH  25 m  2:11.20   
11  158  Møller Per F.  1960  NÆSTVED    25 m  2:24.57   
12  249  Håkansson Peter  1965  TÄBY SIM  AA6365  25 m  2:27.31   
13  186  Pedersen Anders Meinert  1961  DELTA  6125AA  25 m  2:29.56   
14  113  Hyllested Bo  1949  HSK HERMES  4921AA  25 m  2:40.00   
15  274  Biering-Sørensen Fin  1948  U.S.G  4801AA  25 m  2:45.00   
16  106  Kragerup Jan  1952  HSK HERMES  5201AA  25 m  2:53.00   
17  187  Roed Jesper  1953  DELTA  5301AA  25 m  2:59.21   
18  91  Hyllested Finn  1944  HSK HERMES  4401AA  25 m  3:00.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
38_S
Løb 38, 200m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
264  Nyström Emma Festirstein  1996  U.S.G  9632BA  25 m  2:11.70   
260  Hansen Laura Smidt  1992  U.S.G  9268AK  25 m  2:19.00   
172  Sørensen Margit  1972  RINGSTED  7216AA  25 m  2:19.58   
84  Delani Louise  1984  HSK HERMES  8414AA  25 m  2:26.89   
33  Vickery Anette  1976  GSK  7652AA  25 m  2:28.50   
98  Roslyng Anne  1983  HSK HERMES    25 m  2:28.54   
36  Pii Anne-Sofie  1970  H2ODENSE  7014AA  50 m  2:33.38   
193  Bengtson Dorthe Rathmann  1966  BIRKERØD  6652AA  25 m  2:35.51   
250  Fältman Helena  1980  TÄBY SIM  AB1680  25 m  2:35.67   
10  251  Thuné Camilla  1967  TÄBY SIM  AA3267  25 m  2:36.46   
11  210  Olin Ulla  1963  BIRKERØD  6322AA  25 m  2:43.64   
12  301  Kaavé Susanne  1975  HØRSHOLM  7546AA  50 m  3:02.20   
13  240  Ketelsen Elisabeth  1943  VATCPH-STT  4322AA  25 m  3:05.38   
14  95  Pedersen Anne-Mette L.  1960  HSK HERMES  6072AA  25 m  3:06.37   
15  277  Biering-Sørensen Maja  1952  U.S.G  5202AA  25 m  4:00.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
39_S
Løb 39, 4X50m Medley Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
223  Medley C Sigma  163  SIGMA    25 m  1:48.15   
Esbjerg C1  165  ESBJERG    25 m  1:49.00   
225  Medley D Sigma  202  SIGMA    25 m  2:01.09   
270  Usg Moby Dick  279  U.S.G    25 m  2:20.00   
292  Vest Drenge  122  VEST    25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
40_S
Løb 40, 4X50m Medley Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
259  Usg Babysharks  96  U.S.G    25 m  2:10.00   
176  Ringsted Svømmeklub C 40  171  RINGSTED    25 m  2:16.00   
226  Medley D Sigma  204  SIGMA    25 m  2:27.11   
235  Stt E Litedamer  279  VATCPH-STT    25 m  2:28.70   
300  Hs Damer  169  HØRSHOLM    25 m  2:34.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
41_S
Løb 41, 100m Butterfly Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
204  Iversen Claus Lerche  1977  BIRKERØD  7741AA  25 m  55.49   
35  Pedersen Anders Bo  1981  H2ODENSE  8191AA  25 m  57.19   
Jacobsen Bo  1967  ESBJERG  6781AA  25 m  1:01.00   
185  Nørregaard Morten  1977  DELTA  7737AA  25 m  1:01.44   
315  Waterval Jesper  1975  TRITON B  7521AB  25 m  1:02.24   
211  Pedersen Henrik  1965  BIRKERØD  6561AA  25 m  1:08.20   
196  Dalsgaard Anders  1970  BIRKERØD  7055AA  25 m  1:09.57   
161  Petersen Christian  1971  NÆSTVED  7125AA  25 m  1:10.00   
286  Olsen Thomas  1992  VEST  9209AH  25 m  1:10.09   
10  142  Backs Martin  1972  KØGE  7297AA  50 m  1:12.72   
11  293  Christiansen Jimmy Dahl  1975  VEST  7519AA  25 m  1:16.00   
12  15  Krogh Peter  1961  GENTOFTE  6115AA  25 m  1:16.34   
13  119  Lange Jesper  1967  HVIDOVRE  6739AA  25 m  1:19.73   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
42_S
Løb 42, 100m Butterfly Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
256  Schmidt Julie  1995  U.S.G  9578AK  25 m  1:04.48   
99  Pedersen Carola  1989  HSK HERMES    25 m  1:16.30   
156  Juel Sanne  1965  NÆSTVED  6532AA  25 m  1:19.99   
209  Olin Tenna  1991  BIRKERØD  9134AD  25 m  1:24.57   
98  Roslyng Anne  1983  HSK HERMES    25 m  1:30.00   
109  Møller Else  1958  HSK HERMES  5812AA  25 m  1:58.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 
43_S
Løb 43, 4X100m Frisvømning Mix 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
231  Mix C Sigma  162  SIGMA    25 m  4:03.04   
319  Køge Mix B  180  KØGE    25 m  4:08.00   
229  Mix B Sigma  154  SIGMA    25 m  4:10.35   
234  Mix D Sigma  207  SIGMA    25 m  4:36.99   
110  Voksne E Hermes Masters  241  HSK HERMES    25 m  5:30.00   
87  Oldies F Hermes Masters  282  HSK HERMES    25 m  6:44.00   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 marts 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start