2018-12-13   14:44:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Polisen Head Summer Cup 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 6
Heatlista 
 
  Tävling  Polisen Head Summer Cup    Utskriftsdatum  30 juni 2017   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  14:17   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 juni 2017         
 
 
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar  Finaler (14) 
Heat 1 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
550  Isak Monka  2003  AY8903  SK NEPTUN    50m  44.79 
142  Oliver Rundström  2008  AC9108  SK NEPTUN    50m   
202  Albin Löfqvist  2006  AM3706  SKK    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
132  Vincent Nordlander  2007  AF2707  SK NEPTUN    50m   
221  Alvin Hamzehnejad  2004  AV9304  SÖDERTÖRN    50m   
264  Eric Fransson  2006  AN0506  TÄBY SIM    50m   
217  Julius Dorch Juliusson  2007  AC7707  SÖDERTÖRN    50m   
97  Theodor Gladare  2007  AC0707  SK NEPTUN    50m   
272  Albin Holmgren  2009  AA9309  TÄBY SIM    50m   
               

 
Heat 3 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
458  Mikail Arslan  2005  AH9305  SPIF SF    25m  52.24 
204  Hugo Patrikson  2006  AJ6506  SKK    25m  51.92 
190  Isak Malmfors  2005  AI8705  SKURU IK    25m  50.41 
325  Filip Hallin  2006  AD6106  UPSALA S    25m  48.17 
273  Caspian Humble  2005  AO6705  TÄBY SIM    25m  49.93 
414  Teodor Berglund  2006  AM7306  SS04    25m  51.30 
183  Eskil Bränström  2006  AE3506  SKURU IK    25m  51.92 
195  Simon Alveskär Lundfeldt  2005  AG4505  SKK    50m  54.81 

 
Heat 4 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
205  Emil Berg  2003  AK4903  SÖDERTÄLJE    25m  46.99 
145  Axel Skott Storheden  2006  AI3506  SK NEPTUN    50m  44.93 
418  Neo Carlberg  2005  AA8505  SS04    25m  44.73 
530  Rannar Laast  2005    KPS    50m  43.90 
184  Manfred Bränström  2005  AI6705  SKURU IK    25m  44.04 
262  Sixten Ersson  2007  AD5307  TÄBY SIM    25m  44.85 
201  William Hamilton  2006  AM2706  SKK    25m  45.43 
340  Ravi Parekh  2005  AL7705  UPSALA S    25m  47.10 

 
Heat 5 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
256  Jan Danovskij  2007  AD8307  TÄBY SIM    25m  43.60 
243  Elton Söderberg  2006  AH0306  SÖDERTÖRN    25m  42.73 
250  Daniel Bebenek  2006  AC4706  TÄBY SIM    25m  42.56 
242  Gustav Storell  2006  AL4106  SÖDERTÖRN    25m  41.37 
268  Oliver Haux  2005  AR4705  TÄBY SIM    25m  41.57 
150  Tee Thern  2006  AC3106  SK NEPTUN    50m  42.57 
319  Malte Franzén  2007  AA3707  UPSALA S    25m  42.95 
200  Samuel Flores  2008  AA8908  SKK    25m  43.61 

 
Heat 6 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
547  Sebastian Pratt  2004    VERDALA    50m  41.21 
235  Felix Noe Glaser  2003  AS5903  SÖDERTÖRN    25m  40.58 
57  Maxim Jelagin  2005  AJ9505  LIDINGÖ SK    25m  40.08 
108  Uno Härmark  2005  AD8705  SK NEPTUN    25m  39.45 
329  Lukas Höglund  2004  AK0904  UPSALA S    50m  39.54 
455  Alexander Youssef  2004  AS2504  SS04    25m  40.22 
373  Ivar Lövefors  2003  AY4903  VÄSBY SS    50m  40.71 
526  Asmo Angerjas  2004    MYFITNESS    50m  41.34 

 
Heat 7 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
134  Philip Palmqvist  2005  AR1505  SK NEPTUN    25m  38.70 
401  Michael Andrée  2004  AX7904  ÖSMO SS    50m  38.15 
169  Felix Mårvad  2003  AS2303  SALA SS    50m  37.65 
105  Aksel Hillerström Vagli  2006  AC8706  SK NEPTUN    50m  37.29 
343  William Rismyhr  2004  AK5104  UPSALA S    50m  37.32 
65  Ferdinand Bang  2005  AF1305  SK NEPTUN    25m  37.73 
546  Nicolas Monfort  2005    VERDALA    50m  38.64 
328  Elias Holst  2002  AO9302  UPSALA S    25m  39.43 

 
Heat 8 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
266  Leo Güleryüz  2006  AA4906  TÄBY SIM    25m  36.74 
312  Oskar Andersson  2003  AG6503  UPSALA S    50m  36.68 
223  Kevin Hellman  2005  AC6705  SÖDERTÖRN    50m  36.07 
316  Joel Fischer  2003  AE8103  UPSALA S    50m  35.73 
87  Jonatan Eriksson  2006  AB1106  SK NEPTUN    50m  35.78 
359  Christopher Dufva  2006  AS2306  VÄSBY SS    50m  36.45 
277  Noah Juhlin Fredriksson  2005  AI2505  TÄBY SIM    25m  36.72 
232  Tobias Lindberg  2005  AI7105  SÖDERTÖRN    25m  37.02 

 
Heat 9 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
342  Adi Ramovic  2004  AG9304  UPSALA S    25m  35.66 
345  Andreas Savin  2003  AG9503  UPSALA S    25m  35.36 
529  Lars Kuljus  2005    KPS    50m  35.11 
288  Marcus Persson Taylor  2005  AC4905  TÄBY SIM    25m  35.04 
416  Simon Brouzell  2003  AX3103  SS04    25m  35.10 
245  Daner Alex Tapia  2005  AG9305  SÖDERTÖRN    25m  35.18 
186  Victor Bäckström  2003  AQ1303  SKURU IK    25m  35.65 
419  Tim Carlberg  2003  AI5503  SS04    25m  35.73 

 
Heat 10 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
433  Tiger Khan  2002  AY5102  SS04    25m  34.43 
220  Emil Gunnarsson  2004  AM0504  SÖDERTÖRN    25m  33.90 
346  Kevin Shiva  2002  AB1102  UPSALA S    25m  33.12 
425  Elliot Höft  2002  AY5302  SS04    50m  33.02 
402  Liam Björklund  2003  AB6503  ÖSMO SS    50m  33.06 
478  Axel Lewander  2004  AI7304  SPIF SF    25m  33.40 
398  Karl Fällman  2002  AO1302  Ö-VIKS ASS    25m  34.41 
539  Sindre Moldsvor  2000    VESTBYEN T    50m  34.46 

 
Heat 11 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
331  Alexander Karlsson  2002  AQ4102  UPSALA S    50m  32.24 
524  Robin Aloe  2000    MYFITNESS    50m  32.00 
139  Karl Johan Rasmuson  2001  AT0901  SK NEPTUN    50m  31.47 
317  Jonatan Fischer  2001  AM1301  UPSALA S    25m  31.29 
333  Johan Ljunggren  2001  AN6101  UPSALA S    25m  31.46 
485  Kiflom Mogos  2001  AQ1901  SPIF SF    25m  31.74 
207  Pelle Andersson  2001  AY2101  SÖDERTÖRN    50m  32.22 
62  Oliver Albinzon  2005  AC3105  SK NEPTUN    25m  32.82 

 
Heat 12 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
165  Jakob Hanson  2002  AJ4902  SALA SS    25m  30.97 
424  Lars Hennert  1961  AA5561  SS04    25m  30.46 
226  Gustav Jonsson  2002  AG6502  SÖDERTÖRN    25m  29.71 
392  Robin Flyman  1995  BA0795  ÖSA    25m  29.54 
429  Leo Jakobsson  2002  AG4302  SS04    25m  29.55 
42  Tim Hansson  2001  AM7101  FALUN    25m  29.79 
408  Zain Mardeni  2001  AY0501  ÖSMO SS    50m  30.67 
214  Alexis Camacho  2001  AE5301  SÖDERTÖRN    50m  31.00 

 
Heat 13 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
349  Mikael Söderberg  2003  AA9303  UPSALA S    50m  29.40 
227  Viktor Jändel  1996  AV6196  SÖDERTÖRN    25m  29.10 
390  William Jansson  2000  AX1100  ÅKERSBERGA    25m  28.90 
344  Philip Rosvall  2001  AP2501  UPSALA S    50m  28.52 
92  Walter Forsberg Meinhart  1999  AQ0399  SK NEPTUN    25m  28.89 
125  Oscar Mogard Linden  2002  AS8702  SK NEPTUN    25m  29.10 
463  Kenzo Buchli  2000  AL0700  SPIF SF    25m  29.19 
171  Edwin Nystrand  2002  AE8902  SALA SS    25m  29.48 

 
Heat 14 (14) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
311  Alexander Almasi  2000  AB0300  UPSALA S    25m  27.95 
238  Elliot Nyström  2002  AD6902  SÖDERTÖRN    25m  27.92 
39  Henrik Bransell  1999  AG2599  FALUN    25m  27.76 
537  Thomas Johansen  1999    VESTBYEN T    50m  27.49 
465  Alexander Dimitriou  2000  AQ6900  SPIF SF    25m  27.63 
166  Marcus Johnsson  2002  AN2502  SALA SS    25m  27.83 
486  Tyrone Nilsson-Deya  2001  AS7901  SPIF SF    25m  27.92 
445  Leonardo Montes  2002  AN2902  SS04    25m  28.17 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 juni 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  14:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner