2018-12-13   17:42:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Polisen Head Summer Cup 2017

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 4
Heatlista 
 
  Tävling  Polisen Head Summer Cup    Utskriftsdatum  30 juni 2017   
  Tävlingsort  Eriksdalsbadet    Utskriftstid  14:17   
  Arrangör  Stockholmspolisens IF Simförening         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 juni 2017         
 
 
 
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar  Finaler (12) 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
200  Samuel Flores  2008  AA8908  SKK    50m   
297  Robin Suves  2006  AS1306  TÄBY SIM    50m   
242  Gustav Storell  2006  AL4106  SÖDERTÖRN    50m   
550  Isak Monka  2003  AY8903  SK NEPTUN    50m  1:29.73 
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
279  Kevin Lenstad  2005  AU3905  TÄBY SIM    50m   
256  Jan Danovskij  2007  AD8307  TÄBY SIM    50m   
305  Edward Watson  2008  AC8108  TÄBY SIM    50m   
203  William Martin-Lamm  2006  AJ5506  SKK    50m   
272  Albin Holmgren  2009  AA9309  TÄBY SIM    50m   
369  Junes Khattab  2006  AK0106  VÄSBY SS    50m   
237  Niklas Nygren  2006  AL1106  SÖDERTÖRN    50m   
174  Oliver Struwe  2008  AE8108  SALA SS    50m   

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
90  Milton Eriksson  2007  AC8307  SK NEPTUN    50m   
262  Sixten Ersson  2007  AD5307  TÄBY SIM    50m   
202  Albin Löfqvist  2006  AM3706  SKK    25m  1:59.31 
204  Hugo Patrikson  2006  AJ6506  SKK    25m  1:50.30 
301  Arvid Thoresson  2005  AS5505  TÄBY SIM    25m  1:55.88 
285  Carl Olsson  2008  AE5708  TÄBY SIM    50m   
308  William Zhao  2006  AN8306  TÄBY SIM    50m   
384  Erik Svensson  2007  AH5507  VÄSBY SS    50m   

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
422  Jakob Fridsell  2005  AT4905  SS04    25m  1:45.03 
268  Oliver Haux  2005  AR4705  TÄBY SIM    25m  1:39.15 
259  Elvin Degerbalkan  2006  AH6106  TÄBY SIM    25m  1:38.79 
183  Eskil Bränström  2006  AE3506  SKURU IK    25m  1:38.23 
184  Manfred Bränström  2005  AI6705  SKURU IK    25m  1:38.44 
363  Erik Frantz  2006  AK1106  VÄSBY SS    25m  1:38.88 
198  Casper Drozdz  2006  AG2306  SKK    25m  1:42.68 
264  Eric Fransson  2006  AN0506  TÄBY SIM    25m  1:45.74 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
325  Filip Hallin  2006  AD6106  UPSALA S    25m  1:37.39 
201  William Hamilton  2006  AM2706  SKK    25m  1:36.58 
414  Teodor Berglund  2006  AM7306  SS04    25m  1:35.90 
175  William Struwe  2006  AE1306  SALA SS    25m  1:34.30 
150  Tee Thern  2006  AC3106  SK NEPTUN    25m  1:34.55 
145  Axel Skott Storheden  2006  AI3506  SK NEPTUN    25m  1:36.13 
221  Alvin Hamzehnejad  2004  AV9304  SÖDERTÖRN    50m  1:37.11 
418  Neo Carlberg  2005  AA8505  SS04    25m  1:37.54 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
57  Maxim Jelagin  2005  AJ9505  LIDINGÖ SK    25m  1:33.49 
87  Jonatan Eriksson  2006  AB1106  SK NEPTUN    25m  1:32.71 
250  Daniel Bebenek  2006  AC4706  TÄBY SIM    25m  1:31.38 
273  Caspian Humble  2005  AO6705  TÄBY SIM    25m  1:29.34 
373  Ivar Lövefors  2003  AY4903  VÄSBY SS    25m  1:29.34 
302  Benjamin Todorovac Hallongren  2006  AM7706  TÄBY SIM    25m  1:31.95 
401  Michael Andrée  2004  AX7904  ÖSMO SS    25m  1:33.12 
340  Ravi Parekh  2005  AL7705  UPSALA S    25m  1:33.65 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
319  Malte Franzén  2007  AA3707  UPSALA S    25m  1:28.72 
530  Rannar Laast  2005    KPS    50m  1:25.40 
105  Aksel Hillerström Vagli  2006  AC8706  SK NEPTUN    25m  1:24.62 
108  Uno Härmark  2005  AD8705  SK NEPTUN    25m  1:24.22 
169  Felix Mårvad  2003  AS2303  SALA SS    50m  1:24.46 
99  Filip Granqvist  2001  AN8501  SK NEPTUN    25m  1:25.09 
397  Ståle Danemyr  2002  AO0302  Ö-VIKS ASS    50m  1:28.65 
24  Marcus Hedlund  2002  AT1902  BOTK-RÖNN    25m  1:29.16 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
80  Gustav Edman  2005  AG3505  SK NEPTUN    25m  1:23.25 
266  Leo Güleryüz  2006  AA4906  TÄBY SIM    25m  1:23.05 
531  Artur Hunt  2004    KPS    50m  1:22.40 
245  Daner Alex Tapia  2005  AG9305  SÖDERTÖRN    25m  1:20.94 
343  William Rismyhr  2004  AK5104  UPSALA S    25m  1:21.59 
316  Joel Fischer  2003  AE8103  UPSALA S    25m  1:22.40 
205  Emil Berg  2003  AK4903  SÖDERTÄLJE    25m  1:23.16 
532  Sixten Heinloon  2003    KPS    50m  1:23.50 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
49  Johan Werkmästar  2002  AI4502  FALUN    25m  1:20.04 
359  Christopher Dufva  2006  AS2306  VÄSBY SS    50m  1:19.20 
329  Lukas Höglund  2004  AK0904  UPSALA S    25m  1:18.59 
345  Andreas Savin  2003  AG9503  UPSALA S    50m  1:17.50 
232  Tobias Lindberg  2005  AI7105  SÖDERTÖRN    25m  1:17.93 
312  Oskar Andersson  2003  AG6503  UPSALA S    50m  1:19.08 
478  Axel Lewander  2004  AI7304  SPIF SF    25m  1:19.45 
134  Philip Palmqvist  2005  AR1505  SK NEPTUN    25m  1:20.42 

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
143  Jan Salentin  2004  AT2104  SK NEPTUN    25m  1:17.05 
346  Kevin Shiva  2002  AB1102  UPSALA S    25m  1:16.03 
525  Ralf Erik Prits  2004    MYFITNESS    50m  1:14.87 
402  Liam Björklund  2003  AB6503  ÖSMO SS    25m  1:14.66 
22  Juan Esbjörnsson  2002  AQ6902  BOTK-RÖNN    50m  1:14.76 
223  Kevin Hellman  2005  AC6705  SÖDERTÖRN    25m  1:15.84 
277  Noah Juhlin Fredriksson  2005  AI2505  TÄBY SIM    25m  1:16.53 
328  Elias Holst  2002  AO9302  UPSALA S    25m  1:17.46 

 
Heat 11 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
317  Jonatan Fischer  2001  AM1301  UPSALA S    25m  1:13.70 
539  Sindre Moldsvor  2000    VESTBYEN T    50m  1:11.36 
342  Adi Ramovic  2004  AG9304  UPSALA S    25m  1:10.38 
488  Gustav Niring  2004  AE6304  SPIF SF    25m  1:08.16 
390  William Jansson  2000  AX1100  ÅKERSBERGA    25m  1:08.33 
423  Oskar Fridsell  2003  AS7503  SS04    25m  1:10.51 
62  Oliver Albinzon  2005  AC3105  SK NEPTUN    25m  1:13.48 
165  Jakob Hanson  2002  AJ4902  SALA SS    25m  1:13.76 

 
Heat 12 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
344  Philip Rosvall  2001  AP2501  UPSALA S    25m  1:07.42 
407  Mattias Kvist  2003  AB5503  ÖSMO SS    25m  1:06.07 
171  Edwin Nystrand  2002  AE8902  SALA SS    25m  1:05.40 
538  Jonas Johansen  2002    VESTBYEN T    50m  31.84 
39  Henrik Bransell  1999  AG2599  FALUN    25m  1:05.15 
311  Alexander Almasi  2000  AB0300  UPSALA S    25m  1:05.95 
395  Anton Boström  2001  AK0501  Ö-VIKS ASS    25m  1:06.08 
214  Alexis Camacho  2001  AE5301  SÖDERTÖRN    25m  1:07.97 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  30 juni 2017 
Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF  Utskriftstid  14:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner