Startliste for SB-Cup 2017
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Søndag
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
SB Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
18 marts 2017 |
|
|
Stævne by |
Korsør |
|
Udskriftstidspunkt |
09:09 |
|
|
Arrangør |
SVØM Korsør |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 marts 2017 |
|
|
|
|
Løb 33, 100m Medley Damer |
Finaler (13) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
72 |
2 |
Sara Juul-Andersen |
2004 |
0448AY |
RINGSTED |
|
25m |
|
245 |
3 |
Frida Karoline Ikkala |
2005 |
0508AK |
FR.VÆRK |
|
25m |
2:11.49 |
99 |
4 |
Line Stærmose |
2006 |
0622AM |
RINGSTED |
|
25m |
2:16.96 |
392 |
5 |
Laura Kroman |
2004 |
0444AW |
KORSØR |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
352 |
1 |
Frederikke Vesth |
2007 |
0766AL |
VEST |
|
25m |
2:07.42 |
247 |
2 |
Anine Munch Kofoed |
2005 |
0576AK |
FR.VÆRK |
|
25m |
2:01.58 |
85 |
3 |
Cecilie Møller |
2005 |
0588AR |
RINGSTED |
|
25m |
1:59.73 |
238 |
4 |
Natasja Boesgaard |
2007 |
0728AC |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:59.94 |
337 |
5 |
Philippa Mitchell |
2006 |
0638AG |
VEST |
|
25m |
2:02.55 |
84 |
6 |
Anna Møller |
2007 |
0792AG |
RINGSTED |
|
25m |
2:08.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
101 |
1 |
Emma Skjold Sørensen |
2004 |
0406AX |
RINGSTED |
|
25m |
1:56.37 |
340 |
2 |
Wilma Nørgaard |
2006 |
0666AG |
VEST |
|
25m |
1:50.89 |
252 |
3 |
Astrid Nørgaard |
2007 |
0784AA |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:49.68 |
328 |
4 |
Sandra Bünsov Frederiksen |
2007 |
0766AC |
VEST |
|
25m |
1:49.97 |
66 |
5 |
Sascha Haste |
2007 |
0706AC |
RINGSTED |
|
25m |
1:51.56 |
90 |
6 |
Sofia Broskov Pedersen |
2007 |
0732AC |
RINGSTED |
|
25m |
1:58.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
350 |
1 |
Mathilde U. Thorborg |
2005 |
0596AU |
VEST |
|
25m |
1:47.42 |
190 |
2 |
Silje Kjærsgaard |
2005 |
0576AO |
KØGE |
|
25m |
1:44.36 |
324 |
3 |
Anna Blom Bygum |
2006 |
0682AI |
VEST |
|
25m |
1:42.97 |
349 |
4 |
Rikke Therp |
2006 |
0628AF |
VEST |
|
25m |
1:43.20 |
345 |
5 |
Maya Amstrup Riis |
2007 |
0708AA |
VEST |
|
25m |
1:47.11 |
77 |
6 |
Astrid Kruuse |
2005 |
0554AQ |
RINGSTED |
|
25m |
1:47.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
231 |
1 |
Ella Rasmussen |
2004 |
0472AL |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:40.11 |
155 |
2 |
Tilde-Sofie Qwist |
2005 |
0568AH |
SLAGELSE |
|
25m |
1:39.81 |
87 |
3 |
Lara W. S. Olsen |
2006 |
0696AA |
RINGSTED |
|
25m |
1:36.83 |
230 |
4 |
Frederikke Poulsen |
2006 |
0624AG |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:39.51 |
320 |
5 |
Alberte K. Andersen |
2006 |
0606AB |
VEST |
|
25m |
1:40.01 |
75 |
6 |
Mathilde Klintby |
2004 |
0492AZ |
RINGSTED |
|
25m |
1:42.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
374 |
1 |
Mathilde Mørk Hansen |
2004 |
0488AU |
KORSØR |
|
25m |
1:34.59 |
102 |
2 |
Helene Thielsen |
2004 |
0474AB |
RINGSTED |
|
25m |
1:33.68 |
235 |
3 |
Freja Threms |
2005 |
0586AN |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:31.62 |
364 |
4 |
Signe Holm Hansen |
2005 |
0598ak |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:33.14 |
396 |
5 |
Silje Mathiasen |
2006 |
0628AG |
KORSØR |
|
25m |
1:33.69 |
251 |
6 |
Josefine Nielsen |
2005 |
0564AI |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:35.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
437 |
1 |
Aliyah Savannah Rasmussen |
2005 |
0564AN |
VORDINGB |
|
25m |
1:29.19 |
107 |
2 |
Clara Nyborg-Vedsted |
2002 |
0294AE |
TRITON B |
|
25m |
1:28.38 |
182 |
3 |
Olivia Mai Gustafson |
2005 |
0596AC |
KØGE |
|
25m |
1:27.97 |
427 |
4 |
Isabel Valsted Bavnbæk |
2003 |
0334AZ |
VORDINGB |
|
25m |
1:28.02 |
233 |
5 |
Alberte Holst Schilling |
2003 |
0368AW |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:28.88 |
92 |
6 |
Malene Reynolds |
2005 |
0558AN |
RINGSTED |
|
25m |
1:31.10 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
193 |
1 |
Emma Olivia Nymand |
2003 |
0312BD |
KØGE |
|
25m |
1:27.77 |
120 |
2 |
Marie Louise B Andersen |
2005 |
0552AJ |
SLAGELSE |
|
25m |
1:27.52 |
382 |
3 |
Isabella Jacobsen |
2004 |
0486AO |
KORSØR |
|
25m |
1:26.97 |
254 |
4 |
Luna Trojlsgaard |
2004 |
0482AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:26.99 |
210 |
5 |
Sille Bachmann |
2004 |
0424AX |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:27.60 |
95 |
6 |
Astrid Nørret Schmidt |
2002 |
0232BC |
RINGSTED |
|
25m |
1:27.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
381 |
1 |
Caroline Bjørn Hvilsom |
2005 |
0588AA |
KORSØR |
|
25m |
1:26.61 |
60 |
2 |
Emmeline S. Bertelsen |
2005 |
0582AG |
RINGSTED |
|
25m |
1:25.27 |
58 |
3 |
Emma M. Andersen |
2003 |
0392AJ |
RINGSTED |
|
25m |
1:24.72 |
222 |
4 |
Camille Neess |
2003 |
0324BA |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:24.78 |
253 |
5 |
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
0596AG |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:26.58 |
181 |
6 |
Agnes Dalgas Frederiksen |
2005 |
0508AA |
KØGE |
|
25m |
1:26.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
93 |
1 |
Emilie Hostrup Sahlberg |
2005 |
0582AD |
RINGSTED |
|
25m |
1:24.03 |
373 |
2 |
Maja Wiegaard Hansen |
2002 |
0256AV |
KORSØR |
|
25m |
1:22.55 |
106 |
3 |
Sofie Mosegaard |
2002 |
0206AE |
TRITON B |
|
25m |
1:21.58 |
360 |
4 |
Johanne Brown Marloth |
2003 |
0396aj |
VÆRLØSE |
|
25m |
1:21.80 |
234 |
5 |
Laura Sørensen |
2001 |
0102BC |
DRAGSHOLM |
|
25m |
1:22.94 |
439 |
6 |
Freja Søndergaard |
2004 |
0452AO |
VORDINGB |
|
25m |
1:24.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
63 |
1 |
Sophie Grandjean |
2003 |
0346AR |
RINGSTED |
|
25m |
1:20.20 |
148 |
2 |
Karoline Nielsen |
2004 |
0422AB |
SLAGELSE |
|
25m |
1:19.05 |
178 |
3 |
Clara Dreier |
2004 |
0438AC |
KØGE |
|
25m |
1:18.13 |
375 |
4 |
Sofie Ølgaard Hansen |
2004 |
0422AE |
KORSØR |
|
25m |
1:18.47 |
156 |
5 |
Mathilde Rasmussen |
2002 |
0296AI |
SLAGELSE |
|
25m |
1:19.62 |
108 |
6 |
Emma Fie Holck Sørensen |
1999 |
9926AR |
TRITON B |
|
25m |
1:20.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
436 |
1 |
Freja Petersen |
2000 |
0018BE |
VORDINGB |
|
25m |
1:16.83 |
184 |
2 |
Benedicte Them Jensen |
2004 |
0454AA |
KØGE |
|
25m |
1:15.58 |
196 |
3 |
Line Nøhr Petersen |
2003 |
0378AI |
KØGE |
|
25m |
1:14.32 |
430 |
4 |
Volena Dimitrova |
1999 |
9942BE |
VORDINGB |
|
25m |
1:14.62 |
169 |
5 |
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
0508AB |
KØGE |
|
25m |
1:16.65 |
429 |
6 |
Emilie Ferslev Christians |
2002 |
0296BA |
VORDINGB |
|
25m |
1:18.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
144 |
1 |
Matilde Mantzius Mosegård |
2003 |
0378AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:12.98 |
201 |
2 |
Naya Modin Thomsen |
2003 |
0374AA |
KØGE |
|
25m |
1:11.72 |
177 |
3 |
Melanie Degner |
2000 |
0098AC |
KØGE |
|
25m |
1:09.66 |
194 |
4 |
Pernille Pedersen |
2001 |
0134AC |
KØGE |
|
25m |
1:10.24 |
126 |
5 |
Amalie Gotthard |
1999 |
9928AC |
SLAGELSE |
|
25m |
1:12.13 |
399 |
6 |
Farah Mohamed Nabil |
1999 |
9968BE |
KORSØR |
|
25m |
1:13.02 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
18 marts 2017 |
Licens til SVØM Korsør |
Udskriftstidspunkt |
09:09 |
|