2018-12-13   00:40:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag aften - Stævnestart kl. 17.30

7_S
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 
 
Gruppe 4: Kirstine Mørk Rasmussen (2003) 1:09.12 2015-03-28 
Gruppe 3: Elisabeth Sabroe Ebbesen (2002) 1:01.14 2015-03-28 
Junior: Sofie Kornbek (2000) 1:00.77 2016-04-15 
Senior: Lærke Viereck (1997) 1:02.58 2015-03-28 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
553  Gram Freja  1999  GLADSAXE  9962AL  50 m  57.97   
436  Ruby Lærke Toft  1999  A6  9996AG  50 m  58.99   
718  Ladik Annabelle Grønbech  1997  RINGSTED  9734BC  50 m  59.40   
434  Petersson Katja Korbo  2001  A6  0134AA  50 m  1:00.05   
789  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  50 m  1:00.56   
495  Hørlykke Caroline  2000  GENTOFTE  0032AH  50 m  1:00.64   
482  Falbe-Hansen Emilie  1999  GENTOFTE  9962AD  50 m  1:00.73   
556  Hørlykke Emilie  1998  GLADSAXE  9886BD  50 m  1:00.81   
672  Thomsen Naya Modin  2003  KØGE  0374AA  50 m  1:01.22   
10  558  Mikkelsen Ida Just  2001  GLADSAXE  0102AB  50 m  1:01.61   
11  774  Stampe Julie  2002  ALLERØD  0276AB  50 m  1:01.77   
12  653  Mikkelsen Kristine  2000  HVIDOVRE  0078AG  50 m  1:01.97   
13  629  Pallvi Mai  2000  HOLBÆK  0072AS  50 m  1:02.09   
14  520  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  50 m  1:02.10   
15  797  Lindemann Ingrid  2003  BIRKERØD  0312AE  50 m  1:02.30   
16  769  Nekhorochko Katharina  2000  ALLERØD  0014AH  50 m  1:02.38   
17  518  Nimb Sofie Louise  2001  GENTOFTE  0174AP  50 m  1:02.46   
18  772  Pedersen Mille  2003  ALLERØD  0392AO  50 m  1:02.88   
19  766  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  50 m  1:03.00   
20  669  Lorentzen Katja Skovdal  2003  KØGE  0338AQ  50 m  1:03.02   
21  642  Hansen Silja Nielsdóttir  2001  HVIDOVRE  0104AT  50 m  1:03.03   
22  764  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  50 m  1:03.04   
23  639  Elkjær Cecilie  2001  HVIDOVRE  0104AC  50 m  1:03.18   
24  780  Blomsterberg Thea  2002  BIRKERØD  0272AC  50 m  1:03.52   
25  782  Bondo Thit  2000  BIRKERØD  0068AE  50 m  1:03.63   
26  523  Rindshøj Mia  2003  GENTOFTE  0306AC  50 m  1:03.66   
27  625  Nielsen Ida Maria  2000  HOLBÆK  0002AR  50 m  1:04.12   
28  427  Johansen Liva Buchholt  2003  A6  0306AA  50 m  1:04.19   
29  624  Mentz Mikkeline  2001  HOLBÆK  0122AJ  50 m  1:04.26   
30  689  Kristensen Viktoria Bæts  2002  NÆSTVED  0286AP  50 m  1:04.51   
31  726  Nielsen Katja Kjær  2002  RINGSTED  0268AU  50 m  1:04.56   
32  500  Lange Emilie Holst  2002  GENTOFTE  0218AL  50 m  1:04.73   
33  610  Rasmusen Sofia Qvade  2001  HILLERØD  0138AH  50 m  1:04.76   
34  779  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  50 m  1:04.77   
35  737  Szokody Maria  2002  RINGSTED  0252AE  50 m  1:04.80   
36  608  Pihl Anna Haugsted  2003  HILLERØD  0384AA  50 m  1:05.01   
37  612  Veje Ulrikke  2002  HILLERØD  0258AK  50 m  1:05.01   
38  758  Frederiksen Therese Sand  2003  ALLERØD  0374AT  50 m  1:05.03   
39  616  Andersen Astrid Katrine  2002  HOLBÆK  0278AX  50 m  1:05.15   
40  474  Carlquist Clara  2003  GENTOFTE  0314AN  50 m  1:05.24   
41  773  Rose Julie K  2003  ALLERØD  0324AL  50 m  1:05.24   
42  670  Petersen Line Nøhr  2003  KØGE  0378AI  50 m  1:05.39   
43  490  Helmark Cecilie C.  2005  GENTOFTE  0502AL  50 m  1:05.57   
44  662  Bagge Caroline Gøttrup  2003  KØGE  0322AB  50 m  1:05.70   
45  607  Pedersen Emilie Trolle  1999  HILLERØD  9972AV  50 m  1:05.76   
46  559  Mortensen Michelle  2002  GLADSAXE  0274AH  50 m  1:05.80   
47  712  Grandjean Sophie  2003  RINGSTED  0346AR  50 m  1:05.80   
48  816  Danielsen Josephine B. U.  2003  VAT CPH  0326AD  50 m  1:06.01   
49  690  Larsen Nikoline Skovly  2003  NÆSTVED  0322AE  50 m  1:06.25   
50  652  Mertins Frederikke  2000  HVIDOVRE  0014AE  50 m  1:06.40   
51  609  Rasmusen Clara Qvade  2001  HILLERØD  0148AH  50 m  1:06.45   
52  611  Weibel Matilde  2002  HILLERØD  0244AC  50 m  1:06.70   
53  832  Nykjær Maya  2001  VORDINGB  0144AW  50 m  1:06.74   
54  719  Larsen Jasmin  2002  RINGSTED  0264AZ  50 m  1:06.81   
55  679  Duus Katrine  2003  NÆSTVED  0318AR  50 m  1:06.89   
56  735  Sejling Karla  2001  RINGSTED  0176AI  50 m  1:06.90   
57  786  Boutrup Laura  2003  BIRKERØD  0302AB  50 m  1:06.90   
58  842  Dahl Louise  2003  A6  0362an  50 m  1:06.91   
59  423  Henriksen Christine  2003  A6  0376AM  50 m  1:06.99   
60  481  Evald Anne Sofie  2004  GENTOFTE  0486AC  50 m  1:07.03   
61  483  Falk-List Frederikke  2004  GENTOFTE  0488AB  50 m  1:07.06   
62  775  Stoltz Emma  2004  ALLERØD  0448AE  50 m  1:07.30   
63  798  Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  50 m  1:07.30   
64  787  Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERØD  0484AA  50 m  1:07.48   
65  817  Hørning Laura L.  2004  VAT CPH  0456AC  50 m  1:07.53   
66  742  Wismann Josephine  2002  RINGSTED  0236AS  50 m  1:07.64   
67  526  Schou Amalie  2003  GENTOFTE  0394AC  50 m  1:07.73   
68  451  Ravnholt Camille Hvid  2003  FR.SUND  0372AQ  50 m  1:07.82   
69  428  Jung Mathilda Hyldal  2004  A6  0414AM  50 m  1:07.86   
70  844  Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314ab  50 m  1:07.99   
71  781  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  1:08.03   
72  793  Heunicke Esther Marie  2003  BIRKERØD  0344AE  50 m  1:08.22   
73  668  Jensen Kathrine Sofie  2003  KØGE  0352AC  50 m  1:08.36   
74  741  Wismann Cathrine  2002  RINGSTED  0264AS  50 m  1:08.44   
75  545  Vinther Josephine Holst  2004  GENTOFTE  0432AC  50 m  1:08.47   
76  663  Dreier Clara  2004  KØGE  0438AC  50 m  1:08.49   
77  622  Larsen Ida  2000  HOLBÆK  0008BA  50 m  1:08.63   
78  465  Andersen Viola Demuth  2003  GENTOFTE  0316AI  50 m  1:08.73   
79  626  Nørlem Nynne  2002  HOLBÆK  0268AF  50 m  1:08.77   
80  546  Østergaard Astrid M.  2004  GENTOFTE  0412AS  50 m  1:08.96   
81  827  Bingler Léa Zoé  2000  VORDINGB  0082AX  50 m  1:09.40   
82  570  Zafra Antoinette  2005  GSK  0518AA  50 m  1:09.48   
83  606  Larsen Mathilde Emilie K.  2002  HILLERØD  0288AP  50 m  1:09.55   
84  541  Vang-Jensen Caroline  2003  GENTOFTE  0392AB  50 m  1:09.71   
85  516  Nimb Isabella Victoria  2004  GENTOFTE  0428AK  50 m  1:09.78   
86  429  Larsen Isabella  2005  A6  0592AK  50 m  1:10.13   
87  534  Szczepanski Norah  2003  GENTOFTE  0354AY  50 m  1:10.64   
88  517  Nimb Sara Emilie  2002  GENTOFTE  0272AZ  50 m  1:10.72   
89  667  Jensen Elisabeth Them  2004  KØGE  0464AA  50 m  1:10.91   
90  820  Mathiesen Mathilde  2004  VAT CPH  0432AD  50 m  1:10.91   
91  753  Andersen Signe Krag  2004  ALLERØD  0434AP  50 m  1:10.95   
92  634  Bak Sofie  2003  HVIDOVRE  0336AN  50 m  1:11.10   
93  731  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  50 m  1:11.15   
94  567  Nielsen Freya Ry  2005  GSK  0544AJ  50 m  1:11.26   
95  521  Permin Astrid  2003  GENTOFTE  0344AF  50 m  1:11.33   
96  422  Ekman Emma  2004  A6  0494AG  50 m  1:11.35   
97  666  Jensen Benedicte Them  2004  KØGE  0454AA  50 m  1:11.36   
98  783  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERØD  0456AA  50 m  1:11.67   
99  771  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  50 m  1:12.18   
100  800  Nørby Camille  2004  BIRKERØD  0498AE  50 m  1:12.91   
101  566  Mikkelsen Thea  2005  GSK  0576AG  50 m  1:13.37   
102  646  Kragh Frida Hvirring  2004  HVIDOVRE  0474AF  50 m  1:13.45   
103  645  Jensen Amalie  2005  HVIDOVRE  0594AI  50 m  1:13.62   
104  421  Brage Silja  2005  A6  0544AL  50 m  1:14.14   
105  537  Thomsen Louisa Lykkesfelt  2004  GENTOFTE  0454AB  50 m  1:14.55   
106  823  Dahl Julie  2004  VAT CPH  0418AN  50 m  1:14.86   
107  824  Thomadsen Laura  2004  VAT CPH  0412AH  50 m  1:16.12   
108  531  Strøbek Anna R.  2005  GENTOFTE  0586AJ  50 m  1:16.18   
109  695  Maar Gaya Josefine  2003  NÆSTVED  0318AQ  50 m  1:16.71   
110  509  Mantoni Alba  2006  GENTOFTE  0632AK  50 m  1:17.50   
111  419  Andreasen Lucca  2004  A6  0422AN  50 m  1:17.72   
112  498  Kreiser-Petersen Alberte  2005  GENTOFTE  0596AO  50 m  1:19.00   
113  688  Juul Freja  2006  NÆSTVED  0656AF  50 m  1:19.51   
114  499  Kristensen Emma S.  2005  GENTOFTE  0526AO  50 m  1:19.57   
115  673  Arentsen Freja  2005  NÆSTVED  0582AJ  50 m  1:19.93   
116  740  Thielsen Helene  2004  RINGSTED  0474AB  50 m  1:20.48   
117  660  Steen Laura Sonne  2004  HVIDOVRE  0408AV  50 m  1:20.87   
118  826  Bavnbæk Isabel Valsted  2003  VORDINGB  0334AZ  50 m  1:21.49   
119  503  Lindberg Emilia Clara  2005  GENTOFTE  0574AO  50 m  1:22.20   
120  464  Andersen Stella Demuth  2006  GENTOFTE  0694AE  50 m  1:22.27   
121  693  Mørkeberg Katrine  2004  NÆSTVED  0424AJ  50 m  1:22.45   
122  477  Cour Liva la  2006  GENTOFTE  0642AQ  50 m  1:22.57   
123  643  Henriksen Amalie  2005  HVIDOVRE    50 m  1:22.90   
124  571  Østerby Anna  2005  GSK  0554AJ  50 m  1:26.37   
125  527  Schrøder Dikte Johanne  2006  GENTOFTE  0614AG  50 m  1:27.56   
126  568  Pedersen Line  2005  GSK  0562AO  50 m  1:30.00   
127  485  Frahm-Falkenberg Nanja  2006  GENTOFTE  0682AL  50 m  1:30.31   
128  569  Vestergaard Safira  2005  GSK  0516AJ  50 m  1:30.44   
129  683  Hansen Agnes Barner  2005  NÆSTVED  0522AL  50 m  1:30.75   
130  682  Franck Leonora  2006  NÆSTVED  0658AH  50 m  1:32.82   
131  694  Maar Dicte  2006  NÆSTVED  0672AK  50 m  1:33.10   
132  528  Sibbern Natascha  2007  GENTOFTE  0764AD  50 m  1:33.67   
133  686  Holmgaard Merle  2005  NÆSTVED  0538AO  50 m  1:57.22   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark