2018-12-11   08:40:29
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag aften - Stævnestart kl. 17.30

Seedede heat Løb 7
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  19 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:32   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 7, 100m Frisvømning Damer  Finaler (22) 
Gruppe 4: Kirstine Mørk Rasmussen (2003) 1:09.12 2015-03-28 
Gruppe 3: Elisabeth Sabroe Ebbesen (2002) 1:01.14 2015-03-28 
Junior: Sofie Kornbek (2000) 1:00.77 2016-04-15 
Senior: Lærke Viereck (1997) 1:02.58 2015-03-28 
 
Heat 1 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
528  Natascha Sibbern  2007  0764AD  GENTOFTE    50m  1:33.67 
682  Leonora Franck  2006  0658AH  NÆSTVED    50m  1:32.82 
485  Nanja Frahm-Falkenberg  2006  0682AL  GENTOFTE    50m  1:30.31 
683  Agnes Barner Hansen  2005  0522AL  NÆSTVED    50m  1:30.75 
694  Dicte Maar  2006  0672AK  NÆSTVED    50m  1:33.10 
686  Merle Holmgaard  2005  0538AO  NÆSTVED    50m  1:57.22 

 
Heat 2 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
527  Dikte Johanne Schrøder  2006  0614AG  GENTOFTE    50m  1:27.56 
643  Amalie Henriksen  2005    HVIDOVRE    50m  1:22.90 
693  Katrine Mørkeberg  2004  0424AJ  NÆSTVED    50m  1:22.45 
477  Liva la Cour  2006  0642AQ  GENTOFTE    50m  1:22.57 
571  Anna Østerby  2005  0554AJ  GSK    50m  1:26.37 
568  Line Pedersen  2005  0562AO  GSK    50m  1:30.00 

 
Heat 3 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
503  Emilia Clara Lindberg  2005  0574AO  GENTOFTE    50m  1:22.20 
660  Laura Sonne Steen  2004  0408AV  HVIDOVRE    50m  1:20.87 
673  Freja Arentsen  2005  0582AJ  NÆSTVED    50m  1:19.93 
740  Helene Thielsen  2004  0474AB  RINGSTED    50m  1:20.48 
826  Isabel Valsted Bavnbæk  2003  0334AZ  VORDINGB    50m  1:21.49 
464  Stella Demuth Andersen  2006  0694AE  GENTOFTE    50m  1:22.27 

 
Heat 4 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
688  Freja Juul  2006  0656AF  NÆSTVED    50m  1:19.51 
419  Lucca Andreasen  2004  0422AN  A6    50m  1:17.72 
695  Gaya Josefine Maar  2003  0318AQ  NÆSTVED    50m  1:16.71 
509  Alba Mantoni  2006  0632AK  GENTOFTE    50m  1:17.50 
498  Alberte Kreiser-Petersen  2005  0596AO  GENTOFTE    50m  1:19.00 
499  Emma S. Kristensen  2005  0526AO  GENTOFTE    50m  1:19.57 

 
Heat 5 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
824  Laura Thomadsen  2004  0412AH  VAT CPH    50m  1:16.12 
537  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  0454AB  GENTOFTE    50m  1:14.55 
645  Amalie Jensen  2005  0594AI  HVIDOVRE    50m  1:13.62 
421  Silja Brage  2005  0544AL  A6    50m  1:14.14 
823  Julie Dahl  2004  0418AN  VAT CPH    50m  1:14.86 
531  Anna R. Strøbek  2005  0586AJ  GENTOFTE    50m  1:16.18 

 
Heat 6 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
800  Camille Nørby  2004  0498AE  BIRKERØD    50m  1:12.91 
783  Katrine Bonefeld  2004  0456AA  BIRKERØD    50m  1:11.67 
422  Emma Ekman  2004  0494AG  A6    50m  1:11.35 
666  Benedicte Them Jensen  2004  0454AA  KØGE    50m  1:11.36 
771  Cassandra G. Nygaard  2003  0398AD  ALLERØD    50m  1:12.18 
646  Frida Hvirring Kragh  2004  0474AF  HVIDOVRE    50m  1:13.45 

 
Heat 7 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
634  Sofie Bak  2003  0336AN  HVIDOVRE    50m  1:11.10 
820  Mathilde Mathiesen  2004  0432AD  VAT CPH    50m  1:10.91 
517  Sara Emilie Nimb  2002  0272AZ  GENTOFTE    50m  1:10.72 
667  Elisabeth Them Jensen  2004  0464AA  KØGE    50m  1:10.91 
753  Signe Krag Andersen  2004  0434AP  ALLERØD    50m  1:10.95 
521  Astrid Permin  2003  0344AF  GENTOFTE    50m  1:11.33 

 
Heat 8 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
516  Isabella Victoria Nimb  2004  0428AK  GENTOFTE    50m  1:09.78 
606  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  0288AP  HILLERØD    50m  1:09.55 
546  Astrid M. Østergaard  2004  0412AS  GENTOFTE    50m  1:08.96 
827  Léa Zoé Bingler  2000  0082AX  VORDINGB    50m  1:09.40 
541  Caroline Vang-Jensen  2003  0392AB  GENTOFTE    50m  1:09.71 
534  Norah Szczepanski  2003  0354AY  GENTOFTE    50m  1:10.64 

 
Heat 9 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
465  Viola Demuth Andersen  2003  0316AI  GENTOFTE    50m  1:08.73 
663  Clara Dreier  2004  0438AC  KØGE    50m  1:08.49 
741  Cathrine Wismann  2002  0264AS  RINGSTED    50m  1:08.44 
545  Josephine Holst Vinther  2004  0432AC  GENTOFTE    50m  1:08.47 
622  Ida Larsen  2000  0008BA  HOLBÆK    50m  1:08.63 
626  Nynne Nørlem  2002  0268AF  HOLBÆK    50m  1:08.77 

 
Heat 10 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
793  Esther Marie Heunicke  2003  0344AE  BIRKERØD    50m  1:08.22 
844  Caroline Buhl Schrøder  2003  0314ab  ALLERØD    50m  1:07.99 
526  Amalie Schou  2003  0394AC  GENTOFTE    50m  1:07.73 
451  Camille Hvid Ravnholt  2003  0372AQ  FR.SUND    50m  1:07.82 
781  Andrea M. Lang Bolvig  2000  0048AE  BIRKERØD    50m  1:08.03 
668  Kathrine Sofie Jensen  2003  0352AC  KØGE    50m  1:08.36 

 
Heat 11 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
798  Maria Lund  2003  0334AH  BIRKERØD    50m  1:07.30 
842  Louise Dahl  2003  0362an  A6    50m  1:06.91 
786  Laura Boutrup  2003  0302AB  BIRKERØD    50m  1:06.90 
735  Karla Sejling  2001  0176AI  RINGSTED    50m  1:06.90 
423  Christine Henriksen  2003  0376AM  A6    50m  1:06.99 
742  Josephine Wismann  2002  0236AS  RINGSTED    50m  1:07.64 

 
Heat 12 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
719  Jasmin Larsen  2002  0264AZ  RINGSTED    50m  1:06.81 
611  Matilde Weibel  2002  0244AC  HILLERØD    50m  1:06.70 
652  Frederikke Mertins  2000  0014AE  HVIDOVRE    50m  1:06.40 
609  Clara Qvade Rasmusen  2001  0148AH  HILLERØD    50m  1:06.45 
832  Maya Nykjær  2001  0144AW  VORDINGB    50m  1:06.74 
679  Katrine Duus  2003  0318AR  NÆSTVED    50m  1:06.89 

 
Heat 13 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
816  Josephine B. U. Danielsen  2003  0326AD  VAT CPH    50m  1:06.01 
559  Michelle Mortensen  2002  0274AH  GLADSAXE    50m  1:05.80 
662  Caroline Gøttrup Bagge  2003  0322AB  KØGE    50m  1:05.70 
607  Emilie Trolle Pedersen  1999  9972AV  HILLERØD    50m  1:05.76 
712  Sophie Grandjean  2003  0346AR  RINGSTED    50m  1:05.80 
690  Nikoline Skovly Larsen  2003  0322AE  NÆSTVED    50m  1:06.25 

 
Heat 14 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
773  Julie K Rose  2003  0324AL  ALLERØD    50m  1:05.24 
616  Astrid Katrine Andersen  2002  0278AX  HOLBÆK    50m  1:05.15 
612  Ulrikke Veje  2002  0258AK  HILLERØD    50m  1:05.01 
758  Therese Sand Frederiksen  2003  0374AT  ALLERØD    50m  1:05.03 
474  Clara Carlquist  2003  0314AN  GENTOFTE    50m  1:05.24 
670  Line Nøhr Petersen  2003  0378AI  KØGE    50m  1:05.39 

 
Heat 15 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
737  Maria Szokody  2002  0252AE  RINGSTED    50m  1:04.80 
610  Sofia Qvade Rasmusen  2001  0138AH  HILLERØD    50m  1:04.76 
726  Katja Kjær Nielsen  2002  0268AU  RINGSTED    50m  1:04.56 
500  Emilie Holst Lange  2002  0218AL  GENTOFTE    50m  1:04.73 
779  Cornelia Bergqvist  2003  0346AE  BIRKERØD    50m  1:04.77 
608  Anna Haugsted Pihl  2003  0384AA  HILLERØD    50m  1:05.01 

 
Heat 16 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
624  Mikkeline Mentz  2001  0122AJ  HOLBÆK    50m  1:04.26 
782  Thit Bondo  2000  0068AE  BIRKERØD    50m  1:03.63 
639  Cecilie Elkjær  2001  0104AC  HVIDOVRE    50m  1:03.18 
780  Thea Blomsterberg  2002  0272AC  BIRKERØD    50m  1:03.52 
625  Ida Maria Nielsen  2000  0002AR  HOLBÆK    50m  1:04.12 
689  Viktoria Bæts Kristensen  2002  0286AP  NÆSTVED    50m  1:04.51 

 
Heat 17 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
642  Silja Nielsdóttir Hansen  2001  0104AT  HVIDOVRE    50m  1:03.03 
518  Sofie Louise Nimb  2001  0174AP  GENTOFTE    50m  1:02.46 
520  Caroline Waage Nowak  2001  0148AJ  GENTOFTE    50m  1:02.10 
769  Katharina Nekhorochko  2000  0014AH  ALLERØD    50m  1:02.38 
766  Amanda Egerod Lund  2000  0046AA  ALLERØD    50m  1:03.00 
764  Karina Garne Larsen  2000  0068AH  ALLERØD    50m  1:03.04 

 
Heat 18 (22) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
653  Kristine Mikkelsen  2000  0078AG  HVIDOVRE    50m  1:01.97 
558  Ida Just Mikkelsen  2001  0102AB  GLADSAXE    50m  1:01.61 
482  Emilie Falbe-Hansen  1999  9962AD  GENTOFTE    50m  1:00.73 
556  Emilie Hørlykke  1998  9886BD  GLADSAXE    50m  1:00.81 
774  Julie Stampe  2002  0276AB  ALLERØD    50m  1:01.77 
629  Mai Pallvi  2000  0072AS  HOLBÆK    50m  1:02.09 

 
Heat 19 (22) (Årg. 2004-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
567  Freya Ry Nielsen  2005  0544AJ  GSK    50m  1:11.26 
429  Isabella Larsen  2005  0592AK  A6    50m  1:10.13 
490  Cecilie C. Helmark  2005  0502AL  GENTOFTE    50m  1:05.57 
570  Antoinette Zafra  2005  0518AA  GSK    50m  1:09.48 
731  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  0582AD  RINGSTED    50m  1:11.15 
566  Thea Mikkelsen  2005  0576AG  GSK    50m  1:13.37 

 
Heat 20 (22) (Årg. 2003-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
817  Laura L. Hørning  2004  0456AC  VAT CPH    50m  1:07.53 
775  Emma Stoltz  2004  0448AE  ALLERØD    50m  1:07.30 
481  Anne Sofie Evald  2004  0486AC  GENTOFTE    50m  1:07.03 
483  Frederikke Falk-List  2004  0488AB  GENTOFTE    50m  1:07.06 
787  Kajsa G. Christensen  2004  0484AA  BIRKERØD    50m  1:07.48 
428  Mathilda Hyldal Jung  2004  0414AM  A6    50m  1:07.86 

 
Heat 21 (22) (Årg. 2000-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
523  Mia Rindshøj  2003  0306AC  GENTOFTE    50m  1:03.66 
772  Mille Pedersen  2003  0392AO  ALLERØD    50m  1:02.88 
672  Naya Modin Thomsen  2003  0374AA  KØGE    50m  1:01.22 
797  Ingrid Lindemann  2003  0312AE  BIRKERØD    50m  1:02.30 
669  Katja Skovdal Lorentzen  2003  0338AQ  KØGE    50m  1:03.02 
427  Liva Buchholt Johansen  2003  0306AA  A6    50m  1:04.19 

 
Heat 22 (22) (Årg. 1918-1999) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
789  Mia Steen Duus  2001  0114AE  BIRKERØD    50m  1:00.56 
718  Annabelle Grønbech Ladik  1997  9734BC  RINGSTED    50m  59.40 
553  Freja Gram  1999  9962AL  GLADSAXE    50m  57.97 
436  Lærke Toft Ruby  1999  9996AG  A6    50m  58.99 
434  Katja Korbo Petersson  2001  0134AA  A6    50m  1:00.05 
495  Caroline Hørlykke  2000  0032AH  GENTOFTE    50m  1:00.64 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:32 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark