2018-09-24   20:06:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag aften - Stævnestart kl. 17.30

Seedede heat Løb 6
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  19 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:32   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer  Finaler (9) 
Gruppe 4: Lucas Bruun Strøbek (2001) 00:32.71 2015-03-29 
Gruppe 3: Frederik O. Møller (1999) 00:30.05 2015-03-29 
Junior: Phillip Riis (1998) 00:29.80 2015-03-29 
Senior: 
 
Heat 1 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
715  Victor Hemmingsen  2006  0607AG  RINGSTED    50m  49.70 
699  James Sibbern-Larsen  2005  0503AM  NÆSTVED    50m  47.38 
448  Balder H. Mikkelsen  2007  0707AB  FR.SUND    50m  49.18 
708  Benjamin Bodal  2003  0385AF  RINGSTED    50m   
               

 
Heat 2 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
729  Kristian Slott Rasmussen  2004  0425AK  RINGSTED    50m  44.38 
838  Mads Frost Sønderby  2004  0413AK  FR.SUND    50m  42.06 
720  Jeremy William Millard  2005  0571AI  RINGSTED    50m  41.90 
814  Samuel Risager  2003  0305AN  VAT CPH    50m  42.00 
441  Marcus Appel  2003  0371AQ  FR.SUND    50m  44.00 
446  Loui Krag  2007  0793AD  FR.SUND    50m  45.91 

 
Heat 3 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
494  William Hoffmann Hyldig  2004  0471AQ  GENTOFTE    50m  41.24 
722  Andreas Mølbak  2006  0631AI  RINGSTED    50m  40.90 
449  Bertram H. Mikkelsen  2004  0441AN  FR.SUND    50m  40.33 
717  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  0495AJ  RINGSTED    50m  40.87 
692  Kristian Mouridsen  2002  0261AR  NÆSTVED    50m  41.09 
476  Oskar Clausen  2004  0461AQ  GENTOFTE    50m  41.46 

 
Heat 4 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
439  Victor Toftehøj  2003  0309AG  A6    50m  38.74 
777  Nicklas Taylor  2002  0295AA  ALLERØD    50m  37.39 
765  Jakob Legaard  2003  0317AC  ALLERØD    50m  37.00 
785  Christian Boutrup  2003  0337AA  BIRKERØD    50m  37.13 
585  Peter Holm  2003  0393AF  HERLEV    50m  37.72 
471  Valdemar Birn-Bringgaard  2004  0495AL  GENTOFTE    50m  40.28 

 
Heat 5 (9) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
587  Mathias Jelshøj  2001  0127AR  HERLEV    50m  35.79 
802  Ulrik Blach Petersen  2001  0177AC  BIRKERØD    50m  33.98 
470  August Becktor  2001  0159AE  GENTOFTE    50m  29.92 
542  Christoffer Vang-Jensen  2001  0115AG  GENTOFTE    50m  29.97 
778  Mathias Riff Alexandersen  2001  0131AD  BIRKERØD    50m  34.56 
698  Lucas Jul Pedersen  2003  0387AJ  NÆSTVED    50m  36.73 

 
Heat 6 (9) (Årg. 2003-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
565  Lauritz Johansen  2004  0411AG  GSK    50m  38.97 
443  Victor Dyrhauge  2004  0407AJ  FR.SUND    50m  38.19 
582  Gabriel Elmedyb  2004  0485AG  HERLEV    50m  36.36 
723  Tobias Mølbak  2004  0481AP  RINGSTED    50m  37.64 
716  Zacharias Houmann  2006  0615AG  RINGSTED    50m  38.77 
680  Malthe Foged  2005  0587AF  NÆSTVED    50m  40.00 

 
Heat 7 (9) (Årg. 2002-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
591  Erik Li  2003  0391AF  HERLEV    50m  34.87 
430  Rasmus Skarby Madsen  2003  0363AB  A6    50m  33.75 
540  Christopher G. Trandum  2003  0313AI  GENTOFTE    50m  31.14 
756  Lucas Emil Christensen  2003  0349AC  ALLERØD    50m  32.83 
843  Andreas Hoffmann  2003  0325ah  BIRKERØD    50m  34.57 
497  Leonard Steen Jensen  2003  0339AI  GENTOFTE    50m  35.61 

 
Heat 8 (9) (Årg. 1999-2001) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
640  Gustav Haugård Hansen  2002  0279AD  HVIDOVRE    50m  33.03 
724  Frederik Møller  2002  0263AL  RINGSTED    50m  31.86 
709  Emil Carstensen  2002  0253AF  RINGSTED    50m  31.47 
583  Peter Eskjær-Køppen  2002  0203AD  HERLEV    50m  31.77 
721  Joakim Mortensen  2002  0271AH  RINGSTED    50m  32.10 
739  Alexander Søgaard  2002  0293AE  RINGSTED    50m  34.05 

 
Heat 9 (9) (Årg. 1918-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
713  Victor Grandjean  2001  0107AF  RINGSTED    50m  29.02 
620  Mikkel Henriksen  1999  9975AJ  HOLBÆK    50m  28.62 
557  William Matras  1998  9803AA  GLADSAXE    50m  28.25 
561  Frederik Rindshøj  1999  9955AN  GLADSAXE    50m  28.56 
630  Jakob Schmidt  1999  9913AO  HOLBÆK    50m  28.91 
554  Alfred August Grubert  2001  0197AI  GLADSAXE    50m  29.62 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:32 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark