2018-12-14   06:19:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag aften - Stævnestart kl. 17.30

Seedede heat Løb 4
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  19 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:32   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer  Finaler (12) 
Gruppe 4: Lucas Bruun Strøbek (2001) 00:35.93 2015-03-27 
Gruppe 3: Lucas Bruun Strøbek (2001) 00:33.17 2016-04-15 
Junior: Riyan Salem (1998) 00:31.68 2016-04-15 
Senior: Jonas B. Sørensen (1993) 00:33.69 2016-04-17 
 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
444  Christian Hartmann  2003  0399AP  FR.SUND    50m   
724  Frederik Møller  2002  0263AL  RINGSTED    50m   
617  Simon Brixner  2000  0001AL  HOLBÆK    50m   
708  Benjamin Bodal  2003  0385AF  RINGSTED    50m   
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
709  Emil Carstensen  2002  0253AF  RINGSTED    50m   
699  James Sibbern-Larsen  2005  0503AM  NÆSTVED    50m  57.21 
442  Victor Enemark Cruse  2004    FR.SUND    50m  54.27 
728  Mikkel Holm Pedersen  2004  0489AM  RINGSTED    50m  55.73 
587  Mathias Jelshøj  2001  0127AR  HERLEV    50m  1:00.34 
736  Jakob Stærmose  2005  0583AD  RINGSTED    50m   

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
494  William Hoffmann Hyldig  2004  0471AQ  GENTOFTE    50m  51.21 
506  Frederik Stubbe Lundsby  2004  0417AE  GENTOFTE    50m  49.60 
711  Adam Bugge Frandsen  2005  0509AF  RINGSTED    50m  49.09 
579  Jeppe Bayer Christensen  2005  0581AD  HERLEV    50m  49.31 
510  Phillip Maxmølris  2004  0463AO  GENTOFTE    50m  50.83 
449  Bertram H. Mikkelsen  2004  0441AN  FR.SUND    50m  52.91 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
680  Malthe Foged  2005  0587AF  NÆSTVED    50m  48.10 
838  Mads Frost Sønderby  2004  0413AK  FR.SUND    50m  47.30 
722  Andreas Mølbak  2006  0631AI  RINGSTED    50m  46.64 
814  Samuel Risager  2003  0305AN  VAT CPH    50m  46.89 
581  Elias Elmedyb  2006  0601AC  HERLEV    50m  47.49 
473  Laurits Boserup  2005  0553AK  GENTOFTE    50m  48.35 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
812  Malte Hjalholt  2003  0355AG  VAT CPH    50m  43.12 
776  Nicholas Svane  2002  0213AF  ALLERØD    50m  41.32 
790  Emil Kildahl Døssing  2002  0273AC  BIRKERØD    50m  40.15 
664  Jonathan Eskildsen  2003  0381AA  KØGE    50m  40.55 
804  Christoffer Rekling  2003  0363AE  BIRKERØD    50m  41.64 
425  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  0359AN  A6    50m  43.66 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
600  Frederik Clausen  2001  0141AN  HILLERØD    50m  39.66 
469  Karl August B. Balle  2003  0385AB  GENTOFTE    50m  38.99 
794  Mathias Holm  2001  0165AF  BIRKERØD    50m  37.93 
795  Frederik Eg Ibsen  2002  0231AD  BIRKERØD    50m  38.75 
522  Harald Riisager  2003  0371AD  GENTOFTE    50m  39.41 
692  Kristian Mouridsen  2002  0261AR  NÆSTVED    50m  39.73 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
627  Mads Ottosen  1997  9745AH  HOLBÆK    50m  37.21 
529  Christian Skinhøj  2001  0165AG  GENTOFTE    50m  36.40 
577  Victor Bendix Beiter  2001  0113AG  HERLEV    50m  35.80 
557  William Matras  1998  9803AA  GLADSAXE    50m  35.83 
796  Mikkel Eg Ibsen  2002  0221AD  BIRKERØD    50m  36.78 
671  August Ryom  2002  0253AJ  KØGE    50m  37.70 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
598  Philip Agerskov  1998  9801AJ  HILLERØD    50m  34.73 
603  Jakob Bjerre Eriksen  2000  0077AN  HILLERØD    50m  34.01 
809  Sebastian Tullberg  2000  0073AC  BIRKERØD    50m  32.99 
806  Oliver Schiellerup  2000  0015AA  BIRKERØD    50m  33.95 
470  August Becktor  2001  0159AE  GENTOFTE    50m  34.58 
602  Sebastian Ejdesgaard  2001  0181AO  HILLERØD    50m  35.64 

 
Heat 9 (12) (Årg. 2003-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
828  Gustav B. Frederiksen  2004  0457AO  VORDINGB    50m  43.62 
564  Anton Skov Grell  2004  0469AE  GSK    50m  42.50 
714  Joakim Grøn-Henriksen  2004  0405AG  RINGSTED    50m  39.71 
504  Carl Emil Lundgaard  2005  0591AA  GENTOFTE    50m  40.25 
487  Alexander Griffin  2004  0451AL  GENTOFTE    50m  43.46 
536  August Taul  2006  0681AA  GENTOFTE    50m  45.29 

 
Heat 10 (12) (Årg. 2002-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
698  Lucas Jul Pedersen  2003  0387AJ  NÆSTVED    50m  37.43 
811  Asger Johansen  2003  0395AE  VAT CPH    50m  36.85 
763  Daniel Garne Larsen  2003  0373AA  ALLERØD    50m  34.53 
681  Harald Franck  2003  0345AK  NÆSTVED    50m  35.74 
808  Alexander Tullberg  2003  0377AA  BIRKERØD    50m  37.19 
767  Frederik Bach Mindested  2003  0327AC  ALLERØD    50m  38.10 

 
Heat 11 (12) (Årg. 1999-2001) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
651  Mads Lind  2002  0255AI  HVIDOVRE    50m  36.39 
440  Morten Østergaard  2002  0209AC  A6    50m  33.62 
739  Alexander Søgaard  2002  0293AE  RINGSTED    50m  31.87 
507  Carl Emil Lønborg  2002  0241AJ  GENTOFTE    50m  32.67 
721  Joakim Mortensen  2002  0271AH  RINGSTED    50m  36.02 
467  Leo Badaker  2002  0255AR  GENTOFTE    50m  36.41 

 
Heat 12 (12) (Årg. 1918-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
631  Emil Toft  1998  9807AI  HOLBÆK    50m  32.05 
552  Christian Crone  2001  0147AB  GLADSAXE    50m  31.41 
562  Rasmus Steenberg  2000  0021AB  GLADSAXE    50m  31.13 
791  Alexander Eggers  1999  9967AD  BIRKERØD    50m  31.16 
618  Joakim Brønnum  1997  9759AT  HOLBÆK    50m  32.01 
532  Lucas Bruun Strøbek  2001  0135AG  GENTOFTE    50m  32.68 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:32 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark