2018-09-21   19:46:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag aften - Stævnestart kl. 17.30

Seedede heat Løb 2
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  19 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:32   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer  Finaler (5) 
Junior: Philip K. Brønnicke (2000) 4:16.64 2016-04-15 
Senior: Jacob Holst (1991) 4:14.02 2016-04-15 
 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
778  Mathias Riff Alexandersen  2001  0131AD  BIRKERØD    50m  5:08.93 
770  Rasmus Nielsen  2001  0193AC  ALLERØD    50m  4:49.15 
447  William S. Michaelsen  2001  0135AK  FR.SUND    50m  4:50.40 
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
805  Frederik Røgind  2001  0127AG  BIRKERØD    50m  4:44.09 
802  Ulrik Blach Petersen  2001  0177AC  BIRKERØD    50m  4:35.32 
755  Frederik Bornemann  2001  0163AH  ALLERØD    50m  4:28.95 
806  Oliver Schiellerup  2000  0015AA  BIRKERØD    50m  4:31.96 
621  William Kristiansen  2001  0129AC  HOLBÆK    50m  4:38.64 
738  Martin Szokody  1999  9915AN  RINGSTED    50m  4:44.19 

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
554  Alfred August Grubert  2001  0197AI  GLADSAXE    50m  4:26.17 
632  Mads Toft  2001  0175AL  HOLBÆK    50m  4:25.45 
532  Lucas Bruun Strøbek  2001  0135AG  GENTOFTE    50m  4:22.26 
710  Magnus Carstensen  1999  9903AH  RINGSTED    50m  4:23.37 
619  Markus Bøjsen  1999  9987AE  HOLBÆK    50m  4:25.45 
696  Lauge Bastian Maar  2001  0159AP  NÆSTVED    50m  4:27.92 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
725  Anders Nielsen  2001  0123AF  RINGSTED    50m  4:19.08 
544  Christoffer Weiss  2001  0197AD  GENTOFTE    50m  4:18.63 
561  Frederik Rindshøj  1999  9955AN  GLADSAXE    50m  4:14.28 
734  Daniel Schytte  2000  0067AM  RINGSTED    50m  4:17.17 
644  Oliver Jacobsen  1997  9781AQ  HVIDOVRE    50m  4:18.93 
759  Jannick Hansen  2001  0117AD  ALLERØD    50m  4:20.92 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
543  Peter Vangsgaard  2000  0001AC  GENTOFTE    50m  4:09.00 
801  Frederik Dalhøj Paulsen  1998  9833AK  BIRKERØD    50m  4:02.47 
807  Niklas Broch Thielemann  1994  9423AE  BIRKERØD    50m  3:59.55 
768  Andreas Mårtensson  1997  9751AE  ALLERØD    50m  4:01.76 
752  Anton Borring Andersen  1999  9919AD  ALLERØD    50m  4:06.61 
761  Emil Engels Henriksen  1999  9937AD  ALLERØD    50m  4:13.53 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:32 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark