Startliste for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Fredag aften - Stævnestart kl. 17.30
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Gentofte Open 2017 - Langbane |
|
Udskriftsdato |
19 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
17:32 |
|
|
Arrangør |
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 maj 2017 |
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer |
Finaler (7) |
Junior: Sofie Nielsen (2001) 4:41.96 2016-04-15 |
Senior: Lærke Viereck (1997) 4:49.95 2015-03-28 |
|
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
653 |
2 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
50m |
|
676 |
3 |
Anne-Sofie P. Clausen |
2002 |
0202AB |
NÆSTVED |
|
50m |
5:13.80 |
733 |
4 |
Astrid Nørret Schmidt |
2002 |
0232BC |
RINGSTED |
|
50m |
6:14.38 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
452 |
1 |
Ida Lykke Wennicke |
2001 |
0118AU |
FR.SUND |
|
50m |
5:11.38 |
741 |
2 |
Cathrine Wismann |
2002 |
0264AS |
RINGSTED |
|
50m |
5:01.72 |
803 |
3 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
0254AH |
BIRKERØD |
|
50m |
5:00.27 |
735 |
4 |
Karla Sejling |
2001 |
0176AI |
RINGSTED |
|
50m |
5:00.52 |
769 |
5 |
Katharina Nekhorochko |
2000 |
0014AH |
ALLERØD |
|
50m |
5:02.90 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
742 |
1 |
Josephine Wismann |
2002 |
0236AS |
RINGSTED |
|
50m |
4:58.58 |
609 |
2 |
Clara Qvade Rasmusen |
2001 |
0148AH |
HILLERØD |
|
50m |
4:56.26 |
551 |
3 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
GLADSAXE |
|
50m |
4:54.39 |
466 |
4 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
0008AO |
GENTOFTE |
|
50m |
4:55.00 |
737 |
5 |
Maria Szokody |
2002 |
0252AE |
RINGSTED |
|
50m |
4:57.58 |
611 |
6 |
Matilde Weibel |
2002 |
0244AC |
HILLERØD |
|
50m |
4:58.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
780 |
1 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
BIRKERØD |
|
50m |
4:52.16 |
605 |
2 |
Natascha Laigaard |
2002 |
0246AR |
HILLERØD |
|
50m |
4:47.51 |
774 |
3 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
50m |
4:47.37 |
757 |
4 |
Camilla Dufour |
1996 |
9662AN |
ALLERØD |
|
50m |
4:47.46 |
764 |
5 |
Karina Garne Larsen |
2000 |
0068AH |
ALLERØD |
|
50m |
4:51.99 |
719 |
6 |
Jasmin Larsen |
2002 |
0264AZ |
RINGSTED |
|
50m |
4:52.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
559 |
1 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
50m |
4:41.65 |
482 |
2 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
9962AD |
GENTOFTE |
|
50m |
4:40.70 |
518 |
3 |
Sofie Louise Nimb |
2001 |
0174AP |
GENTOFTE |
|
50m |
4:38.43 |
754 |
4 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
9724AA |
ALLERØD |
|
50m |
4:39.44 |
520 |
5 |
Caroline Waage Nowak |
2001 |
0148AJ |
GENTOFTE |
|
50m |
4:41.03 |
726 |
6 |
Katja Kjær Nielsen |
2002 |
0268AU |
RINGSTED |
|
50m |
4:45.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
762 |
1 |
Josephine Kruse |
2002 |
0242AQ |
ALLERØD |
|
50m |
4:37.99 |
555 |
2 |
Amanda Højberg |
1998 |
9868AP |
GLADSAXE |
|
50m |
4:36.78 |
495 |
3 |
Caroline Hørlykke |
2000 |
0032AH |
GENTOFTE |
|
50m |
4:33.26 |
766 |
4 |
Amanda Egerod Lund |
2000 |
0046AA |
ALLERØD |
|
50m |
4:35.47 |
718 |
5 |
Annabelle Grønbech Ladik |
1997 |
9734BC |
RINGSTED |
|
50m |
4:36.97 |
629 |
6 |
Mai Pallvi |
2000 |
0072AS |
HOLBÆK |
|
50m |
4:38.09 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
792 |
1 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
50m |
4:29.51 |
789 |
2 |
Mia Steen Duus |
2001 |
0114AE |
BIRKERØD |
|
50m |
4:29.26 |
760 |
3 |
Marina Heller Hansen |
1994 |
9404AL |
ALLERØD |
|
50m |
4:17.23 |
784 |
4 |
Anna Boutrup |
1998 |
9856AJ |
BIRKERØD |
|
50m |
4:21.31 |
436 |
5 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
9996AG |
A6 |
|
50m |
4:29.44 |
539 |
6 |
Nina Toft |
2000 |
0072AD |
GENTOFTE |
|
50m |
4:30.64 |
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
19 maj 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
17:32 |
|