2018-09-21   14:07:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag aften - Stævnestart kl. 17.30

Seedede heat Løb 1
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  19 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:32   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer  Finaler (7) 
Junior: Sofie Nielsen (2001) 4:41.96 2016-04-15 
Senior: Lærke Viereck (1997) 4:49.95 2015-03-28 
 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
653  Kristine Mikkelsen  2000  0078AG  HVIDOVRE    50m   
676  Anne-Sofie P. Clausen  2002  0202AB  NÆSTVED    50m  5:13.80 
733  Astrid Nørret Schmidt  2002  0232BC  RINGSTED    50m  6:14.38 
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
452  Ida Lykke Wennicke  2001  0118AU  FR.SUND    50m  5:11.38 
741  Cathrine Wismann  2002  0264AS  RINGSTED    50m  5:01.72 
803  Cecilie Porsdal  2002  0254AH  BIRKERØD    50m  5:00.27 
735  Karla Sejling  2001  0176AI  RINGSTED    50m  5:00.52 
769  Katharina Nekhorochko  2000  0014AH  ALLERØD    50m  5:02.90 
               

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
742  Josephine Wismann  2002  0236AS  RINGSTED    50m  4:58.58 
609  Clara Qvade Rasmusen  2001  0148AH  HILLERØD    50m  4:56.26 
551  Victoria Bierre  2000  0022AS  GLADSAXE    50m  4:54.39 
466  Josefine Søgaard Andresen  2000  0008AO  GENTOFTE    50m  4:55.00 
737  Maria Szokody  2002  0252AE  RINGSTED    50m  4:57.58 
611  Matilde Weibel  2002  0244AC  HILLERØD    50m  4:58.71 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
780  Thea Blomsterberg  2002  0272AC  BIRKERØD    50m  4:52.16 
605  Natascha Laigaard  2002  0246AR  HILLERØD    50m  4:47.51 
774  Julie Stampe  2002  0276AB  ALLERØD    50m  4:47.37 
757  Camilla Dufour  1996  9662AN  ALLERØD    50m  4:47.46 
764  Karina Garne Larsen  2000  0068AH  ALLERØD    50m  4:51.99 
719  Jasmin Larsen  2002  0264AZ  RINGSTED    50m  4:52.64 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
559  Michelle Mortensen  2002  0274AH  GLADSAXE    50m  4:41.65 
482  Emilie Falbe-Hansen  1999  9962AD  GENTOFTE    50m  4:40.70 
518  Sofie Louise Nimb  2001  0174AP  GENTOFTE    50m  4:38.43 
754  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997  9724AA  ALLERØD    50m  4:39.44 
520  Caroline Waage Nowak  2001  0148AJ  GENTOFTE    50m  4:41.03 
726  Katja Kjær Nielsen  2002  0268AU  RINGSTED    50m  4:45.40 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
762  Josephine Kruse  2002  0242AQ  ALLERØD    50m  4:37.99 
555  Amanda Højberg  1998  9868AP  GLADSAXE    50m  4:36.78 
495  Caroline Hørlykke  2000  0032AH  GENTOFTE    50m  4:33.26 
766  Amanda Egerod Lund  2000  0046AA  ALLERØD    50m  4:35.47 
718  Annabelle Grønbech Ladik  1997  9734BC  RINGSTED    50m  4:36.97 
629  Mai Pallvi  2000  0072AS  HOLBÆK    50m  4:38.09 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
792  Caroline Erichsen  1998  9814AC  BIRKERØD    50m  4:29.51 
789  Mia Steen Duus  2001  0114AE  BIRKERØD    50m  4:29.26 
760  Marina Heller Hansen  1994  9404AL  ALLERØD    50m  4:17.23 
784  Anna Boutrup  1998  9856AJ  BIRKERØD    50m  4:21.31 
436  Lærke Toft Ruby  1999  9996AG  A6    50m  4:29.44 
539  Nina Toft  2000  0072AD  GENTOFTE    50m  4:30.64 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:32 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark