2019-07-20   22:10:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

1_S
Løb 1, 400m Frisvømning Damer 
 
Junior: Sofie Nielsen (2001) 4:41.96 2016-04-15 
Senior: Lærke Viereck (1997) 4:49.95 2015-03-28 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
760  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  4:17.23   
784  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  50 m  4:21.31   
789  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  50 m  4:29.26   
436  Ruby Lærke Toft  1999  A6  9996AG  50 m  4:29.44   
792  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  50 m  4:29.51   
539  Toft Nina  2000  GENTOFTE  0072AD  50 m  4:30.64   
495  Hørlykke Caroline  2000  GENTOFTE  0032AH  50 m  4:33.26   
766  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  50 m  4:35.47   
555  Højberg Amanda  1998  GLADSAXE  9868AP  50 m  4:36.78   
10  718  Ladik Annabelle Grønbech  1997  RINGSTED  9734BC  50 m  4:36.97   
11  762  Kruse Josephine  2002  ALLERØD  0242AQ  50 m  4:37.99   
12  629  Pallvi Mai  2000  HOLBÆK  0072AS  50 m  4:38.09   
13  518  Nimb Sofie Louise  2001  GENTOFTE  0174AP  50 m  4:38.43   
14  754  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  50 m  4:39.44   
15  482  Falbe-Hansen Emilie  1999  GENTOFTE  9962AD  50 m  4:40.70   
16  520  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  50 m  4:41.03   
17  559  Mortensen Michelle  2002  GLADSAXE  0274AH  50 m  4:41.65   
18  726  Nielsen Katja Kjær  2002  RINGSTED  0268AU  50 m  4:45.40   
19  774  Stampe Julie  2002  ALLERØD  0276AB  50 m  4:47.37   
20  757  Dufour Camilla  1996  ALLERØD  9662AN  50 m  4:47.46   
21  605  Laigaard Natascha  2002  HILLERØD  0246AR  50 m  4:47.51   
22  764  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  50 m  4:51.99   
23  780  Blomsterberg Thea  2002  BIRKERØD  0272AC  50 m  4:52.16   
24  719  Larsen Jasmin  2002  RINGSTED  0264AZ  50 m  4:52.64   
25  551  Bierre Victoria  2000  GLADSAXE  0022AS  50 m  4:54.39   
26  466  Andresen Josefine Søgaard  2000  GENTOFTE  0008AO  50 m  4:55.00   
27  609  Rasmusen Clara Qvade  2001  HILLERØD  0148AH  50 m  4:56.26   
28  737  Szokody Maria  2002  RINGSTED  0252AE  50 m  4:57.58   
29  742  Wismann Josephine  2002  RINGSTED  0236AS  50 m  4:58.58   
30  611  Weibel Matilde  2002  HILLERØD  0244AC  50 m  4:58.71   
31  511  Meyer Silke  1998  GENTOFTE  9886AE  50 m  5:00.00   
32  803  Porsdal Cecilie  2002  BIRKERØD  0254AH  50 m  5:00.27   
33  735  Sejling Karla  2001  RINGSTED  0176AI  50 m  5:00.52   
34  741  Wismann Cathrine  2002  RINGSTED  0264AS  50 m  5:01.72   
35  769  Nekhorochko Katharina  2000  ALLERØD  0014AH  50 m  5:02.90   
36  452  Wennicke Ida Lykke  2001  FR.SUND  0118AU  50 m  5:11.38   
37  676  Clausen Anne-Sofie P.  2002  NÆSTVED  0202AB  50 m  5:13.80   
38  733  Schmidt Astrid Nørret  2002  RINGSTED  0232BC  50 m  6:14.38   
39  653  Mikkelsen Kristine  2000  HVIDOVRE  0078AG  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
2_S
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 
 
Junior: Philip K. Brønnicke (2000) 4:16.64 2016-04-15 
Senior: Jacob Holst (1991) 4:14.02 2016-04-15 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
807  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  50 m  3:59.55   
768  Mårtensson Andreas  1997  ALLERØD  9751AE  50 m  4:01.76   
801  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  50 m  4:02.47   
752  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  50 m  4:06.61   
543  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  50 m  4:09.00   
761  Henriksen Emil Engels  1999  ALLERØD  9937AD  50 m  4:13.53   
561  Rindshøj Frederik  1999  GLADSAXE  9955AN  50 m  4:14.28   
734  Schytte Daniel  2000  RINGSTED  0067AM  50 m  4:17.17   
544  Weiss Christoffer  2001  GENTOFTE  0197AD  50 m  4:18.63   
10  644  Jacobsen Oliver  1997  HVIDOVRE  9781AQ  50 m  4:18.93   
11  725  Nielsen Anders  2001  RINGSTED  0123AF  50 m  4:19.08   
12  759  Hansen Jannick  2001  ALLERØD  0117AD  50 m  4:20.92   
13  532  Strøbek Lucas Bruun  2001  GENTOFTE  0135AG  50 m  4:22.26   
14  710  Carstensen Magnus  1999  RINGSTED  9903AH  50 m  4:23.37   
15  619  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  50 m  4:25.45   
16  632  Toft Mads  2001  HOLBÆK  0175AL  50 m  4:25.45   
17  554  Grubert Alfred August  2001  GLADSAXE  0197AI  50 m  4:26.17   
18  696  Maar Lauge Bastian  2001  NÆSTVED  0159AP  50 m  4:27.92   
19  755  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  50 m  4:28.95   
20  806  Schiellerup Oliver  2000  BIRKERØD  0015AA  50 m  4:31.96   
21  802  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  50 m  4:35.32   
22  621  Kristiansen William  2001  HOLBÆK  0129AC  50 m  4:38.64   
23  805  Røgind Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  50 m  4:44.09   
24  738  Szokody Martin  1999  RINGSTED  9915AN  50 m  4:44.19   
25  770  Nielsen Rasmus  2001  ALLERØD  0193AC  50 m  4:49.15   
26  447  Michaelsen William S.  2001  FR.SUND  0135AK  50 m  4:50.40   
27  778  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  50 m  5:08.93   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
3_S
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 
 
Gruppe 4: 
Gruppe 3: Clara Rybak-Andersen (2003) 00:36.92 2016-04-15 
Junior: Melanie Degner (2000) 00:35.84 2016-04-15 
Senior: Amalie H. Falck-Schmidt (1989) 00:35.55 2015-03-27 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
762  Kruse Josephine  2002  ALLERØD  0242AQ  50 m  33.05   
788  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  50 m  33.15   
427  Johansen Liva Buchholt  2003  A6  0306AA  50 m  34.72   
652  Mertins Frederikke  2000  HVIDOVRE  0014AE  50 m  34.93   
604  Kjærsgaard Alberte  2001  HILLERØD  0102AA  50 m  35.07   
799  Myrup Sara Fogh  1997  BIRKERØD  9798AF  50 m  35.32   
426  Jensen Pernille Elm  2003  A6  0302AI  50 m  35.53   
431  Mass Isabel  1998  A6  9848AA  50 m  35.83   
624  Mentz Mikkeline  2001  HOLBÆK  0122AJ  50 m  36.07   
10  773  Rose Julie K  2003  ALLERØD  0324AL  50 m  36.13   
11  524  Rybak-Andersen Clara  2003  GENTOFTE  0342AO  50 m  36.17   
12  662  Bagge Caroline Gøttrup  2003  KØGE  0322AB  50 m  36.43   
13  523  Rindshøj Mia  2003  GENTOFTE  0306AC  50 m  36.62   
14  793  Heunicke Esther Marie  2003  BIRKERØD  0344AE  50 m  37.09   
15  555  Højberg Amanda  1998  GLADSAXE  9868AP  50 m  37.11   
16  666  Jensen Benedicte Them  2004  KØGE  0454AA  50 m  37.23   
17  465  Andersen Viola Demuth  2003  GENTOFTE  0316AI  50 m  37.58   
18  819  Tabor Schastine Skifter  2005  VAT CPH  0598AB  50 m  37.88   
19  654  Nielsen Anna Marie  2004  HVIDOVRE  0482AF  50 m  38.38   
20  423  Henriksen Christine  2003  A6  0376AM  50 m  38.48   
21  539  Toft Nina  2000  GENTOFTE  0072AD  50 m  38.50   
22  690  Larsen Nikoline Skovly  2003  NÆSTVED  0322AE  50 m  38.98   
23  816  Danielsen Josephine B. U.  2003  VAT CPH  0326AD  50 m  39.13   
24  481  Evald Anne Sofie  2004  GENTOFTE  0486AC  50 m  39.49   
25  437  Terp Maya Hauerberg  2005  A6  0564AA  50 m  39.73   
26  818  Madsen Anna Maria  2004  VAT CPH  0444AJ  50 m  39.95   
27  833  Petersen Freja  2000  VORDINGB  0018BE  50 m  39.96   
28  556  Hørlykke Emilie  1998  GLADSAXE  9886BD  50 m  39.97   
29  667  Jensen Elisabeth Them  2004  KØGE  0464AA  50 m  40.08   
30  670  Petersen Line Nøhr  2003  KØGE  0378AI  50 m  40.15   
31  753  Andersen Signe Krag  2004  ALLERØD  0434AP  50 m  40.16   
32  779  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  50 m  40.27   
33  817  Hørning Laura L.  2004  VAT CPH  0456AC  50 m  40.29   
34  626  Nørlem Nynne  2002  HOLBÆK  0268AF  50 m  40.43   
35  434  Petersson Katja Korbo  2001  A6  0134AA  50 m  40.44   
36  798  Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  50 m  40.58   
37  616  Andersen Astrid Katrine  2002  HOLBÆK  0278AX  50 m  40.89   
38  550  Aarestrup Zenia  2001  GLADSAXE  0104AS  50 m  40.92   
39  783  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERØD  0456AA  50 m  41.21   
40  433  Olsen Luna Emilie  2003  A6  0312AC  50 m  41.46   
41  674  Bendtsen Caroline  2002  NÆSTVED  0254AK  50 m  41.48   
42  541  Vang-Jensen Caroline  2003  GENTOFTE  0392AB  50 m  41.52   
43  567  Nielsen Freya Ry  2005  GSK  0544AJ  50 m  41.90   
44  575  Andersen Anja Xin  2004  HERLEV  0444AD  50 m  41.91   
45  842  Dahl Louise  2003  A6  0362an  50 m  42.25   
46  679  Duus Katrine  2003  NÆSTVED  0318AR  50 m  42.27   
47  668  Jensen Kathrine Sofie  2003  KØGE  0352AC  50 m  42.93   
48  822  Høffer Astrid  2004  VAT CPH  0438AB  50 m  43.33   
49  797  Lindemann Ingrid  2003  BIRKERØD  0312AE  50 m  43.58   
50  606  Larsen Mathilde Emilie K.  2002  HILLERØD  0288AP  50 m  43.68   
51  421  Brage Silja  2005  A6  0544AL  50 m  43.71   
52  498  Kreiser-Petersen Alberte  2005  GENTOFTE  0596AO  50 m  43.98   
53  707  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  50 m  44.11   
54  733  Schmidt Astrid Nørret  2002  RINGSTED  0232BC  50 m  44.47   
55  824  Thomadsen Laura  2004  VAT CPH  0412AH  50 m  45.16   
56  484  Fischer Rebecca Chur  2005  GENTOFTE  0522AP  50 m  45.24   
57  706  Andersen Emma M.  2003  RINGSTED  0392AJ  50 m  45.31   
58  622  Larsen Ida  2000  HOLBÆK  0008BA  50 m  45.79   
59  835  Søndergaard Freja  2004  VORDINGB  0452AO  50 m  46.47   
60  655  Olsen Gry Emilie Kudsk  2005  HVIDOVRE  0552AK  50 m  46.55   
61  772  Pedersen Mille  2003  ALLERØD  0392AO  50 m  46.76   
62  499  Kristensen Emma S.  2005  GENTOFTE  0526AO  50 m  46.82   
63  845  Petersen Patricia  2005  GENTOFTE  0526aa  50 m  46.99   
64  589  Kallesøe Kaja Waag  2005  HERLEV  0576AM  50 m  47.15   
65  683  Hansen Agnes Barner  2005  NÆSTVED  0522AL  50 m  47.81   
66  688  Juul Freja  2006  NÆSTVED  0656AF  50 m  47.90   
67  695  Maar Gaya Josefine  2003  NÆSTVED  0318AQ  50 m  47.95   
68  673  Arentsen Freja  2005  NÆSTVED  0582AJ  50 m  48.04   
69  584  Hebeltoft Ida  2003  HERLEV  0378AD  50 m  48.23   
70  571  Østerby Anna  2005  GSK  0554AJ  50 m  48.33   
71  781  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  48.57   
72  569  Vestergaard Safira  2005  GSK  0516AJ  50 m  49.26   
73  551  Bierre Victoria  2000  GLADSAXE  0022AS  50 m  50.62   
74  580  Eie Signe  2005  HERLEV  0582AP  50 m  50.79   
75  533  Szczepanski Molly  2006  GENTOFTE  0662AJ  50 m  50.82   
76  693  Mørkeberg Katrine  2004  NÆSTVED  0424AJ  50 m  51.01   
77  464  Andersen Stella Demuth  2006  GENTOFTE  0694AE  50 m  52.43   
78  558  Mikkelsen Ida Just  2001  GLADSAXE  0102AB  50 m  52.52   
79  505  Lundsby Christine Stubbe  2006  GENTOFTE  0698AJ  50 m  53.26   
80  730  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  50 m  53.91   
81  496  Jacobsen Vilja Meinert  2005  GENTOFTE  0546AQ  50 m  54.03   
82  694  Maar Dicte  2006  NÆSTVED  0672AK  50 m  54.34   
83  686  Holmgaard Merle  2005  NÆSTVED  0538AO  50 m  54.59   
84  826  Bavnbæk Isabel Valsted  2003  VORDINGB  0334AZ  50 m  55.55   
85  727  Olsen Lara W. S.  2006  RINGSTED  0696AA  50 m  55.95   
86  682  Franck Leonora  2006  NÆSTVED  0658AH  50 m  56.99   
87  642  Hansen Silja Nielsdóttir  2001  HVIDOVRE  0104AT  50 m     
88  712  Grandjean Sophie  2003  RINGSTED  0346AR  50 m     
89  726  Nielsen Katja Kjær  2002  RINGSTED  0268AU  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
4_S
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer 
 
Gruppe 4: Lucas Bruun Strøbek (2001) 00:35.93 2015-03-27 
Gruppe 3: Lucas Bruun Strøbek (2001) 00:33.17 2016-04-15 
Junior: Riyan Salem (1998) 00:31.68 2016-04-15 
Senior: Jonas B. Sørensen (1993) 00:33.69 2016-04-17 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
562  Steenberg Rasmus  2000  GLADSAXE  0021AB  50 m  31.13   
791  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  50 m  31.16   
552  Crone Christian  2001  GLADSAXE  0147AB  50 m  31.41   
739  Søgaard Alexander  2002  RINGSTED  0293AE  50 m  31.87   
618  Brønnum Joakim  1997  HOLBÆK  9759AT  50 m  32.01   
631  Toft Emil  1998  HOLBÆK  9807AI  50 m  32.05   
507  Lønborg Carl Emil  2002  GENTOFTE  0241AJ  50 m  32.67   
532  Strøbek Lucas Bruun  2001  GENTOFTE  0135AG  50 m  32.68   
809  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  50 m  32.99   
10  440  Østergaard Morten  2002  A6  0209AC  50 m  33.62   
11  806  Schiellerup Oliver  2000  BIRKERØD  0015AA  50 m  33.95   
12  603  Eriksen Jakob Bjerre  2000  HILLERØD  0077AN  50 m  34.01   
13  763  Larsen Daniel Garne  2003  ALLERØD  0373AA  50 m  34.53   
14  470  Becktor August  2001  GENTOFTE  0159AE  50 m  34.58   
15  598  Agerskov Philip  1998  HILLERØD  9801AJ  50 m  34.73   
16  602  Ejdesgaard Sebastian  2001  HILLERØD  0181AO  50 m  35.64   
17  681  Franck Harald  2003  NÆSTVED  0345AK  50 m  35.74   
18  577  Beiter Victor Bendix  2001  HERLEV  0113AG  50 m  35.80   
19  557  Matras William  1998  GLADSAXE  9803AA  50 m  35.83   
20  721  Mortensen Joakim  2002  RINGSTED  0271AH  50 m  36.02   
21  651  Lind Mads  2002  HVIDOVRE  0255AI  50 m  36.39   
22  529  Skinhøj Christian  2001  GENTOFTE  0165AG  50 m  36.40   
23  467  Badaker Leo  2002  GENTOFTE  0255AR  50 m  36.41   
24  796  Ibsen Mikkel Eg  2002  BIRKERØD  0221AD  50 m  36.78   
25  811  Johansen Asger  2003  VAT CPH  0395AE  50 m  36.85   
26  808  Tullberg Alexander  2003  BIRKERØD  0377AA  50 m  37.19   
27  627  Ottosen Mads  1997  HOLBÆK  9745AH  50 m  37.21   
28  698  Pedersen Lucas Jul  2003  NÆSTVED  0387AJ  50 m  37.43   
29  671  Ryom August  2002  KØGE  0253AJ  50 m  37.70   
30  794  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  50 m  37.93   
31  767  Mindested Frederik Bach  2003  ALLERØD  0327AC  50 m  38.10   
32  795  Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  50 m  38.75   
33  469  Balle Karl August B.  2003  GENTOFTE  0385AB  50 m  38.99   
34  522  Riisager Harald  2003  GENTOFTE  0371AD  50 m  39.41   
35  600  Clausen Frederik  2001  HILLERØD  0141AN  50 m  39.66   
36  714  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  50 m  39.71   
37  692  Mouridsen Kristian  2002  NÆSTVED  0261AR  50 m  39.73   
38  576  Beiter Gustav Bendix  2003  HERLEV  0321AB  50 m  40.11   
39  790  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  50 m  40.15   
40  504  Lundgaard Carl Emil  2005  GENTOFTE  0591AA  50 m  40.25   
41  664  Eskildsen Jonathan  2003  KØGE  0381AA  50 m  40.55   
42  776  Svane Nicholas  2002  ALLERØD  0213AF  50 m  41.32   
43  804  Rekling Christoffer  2003  BIRKERØD  0363AE  50 m  41.64   
44  564  Grell Anton Skov  2004  GSK  0469AE  50 m  42.50   
45  812  Hjalholt Malte  2003  VAT CPH  0355AG  50 m  43.12   
46  487  Griffin Alexander  2004  GENTOFTE  0451AL  50 m  43.46   
47  828  Frederiksen Gustav B.  2004  VORDINGB  0457AO  50 m  43.62   
48  425  Jensen Mikkel Bjellekjær  2003  A6  0359AN  50 m  43.66   
49  536  Taul August  2006  GENTOFTE  0681AA  50 m  45.29   
50  722  Mølbak Andreas  2006  RINGSTED  0631AI  50 m  46.64   
51  814  Risager Samuel  2003  VAT CPH  0305AN  50 m  46.89   
52  838  Sønderby Mads Frost  2004  FR.SUND  0413AK  50 m  47.30   
53  581  Elmedyb Elias  2006  HERLEV  0601AC  50 m  47.49   
54  680  Foged Malthe  2005  NÆSTVED  0587AF  50 m  48.10   
55  473  Boserup Laurits  2005  GENTOFTE  0553AK  50 m  48.35   
56  711  Frandsen Adam Bugge  2005  RINGSTED  0509AF  50 m  49.09   
57  579  Christensen Jeppe Bayer  2005  HERLEV  0581AD  50 m  49.31   
58  506  Lundsby Frederik Stubbe  2004  GENTOFTE  0417AE  50 m  49.60   
59  510  Maxmølris Phillip  2004  GENTOFTE  0463AO  50 m  50.83   
60  494  Hyldig William Hoffmann  2004  GENTOFTE  0471AQ  50 m  51.21   
61  449  Mikkelsen Bertram H.  2004  FR.SUND  0441AN  50 m  52.91   
62  442  Cruse Victor Enemark  2004  FR.SUND    50 m  54.27   
63  728  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  50 m  55.73   
64  699  Sibbern-Larsen James  2005  NÆSTVED  0503AM  50 m  57.21   
65  587  Jelshøj Mathias  2001  HERLEV  0127AR  50 m  1:00.34   
66  444  Hartmann Christian  2003  FR.SUND  0399AP  50 m     
67  617  Brixner Simon  2000  HOLBÆK  0001AL  50 m     
68  708  Bodal Benjamin  2003  RINGSTED  0385AF  50 m     
69  709  Carstensen Emil  2002  RINGSTED  0253AF  50 m     
70  724  Møller Frederik  2002  RINGSTED  0263AL  50 m     
71  736  Stærmose Jakob  2005  RINGSTED  0583AD  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
5_S
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer 
 
Gruppe 4: 
Gruppe 3: Liva Palmund (2002) 00:32.25 2016-04-15 
Junior: Emma Maagøe (1999) 00:32.01 2015-03-29 
Senior: Cecilie Christensen (1997) 00:33.22 2015-03-29 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
551  Bierre Victoria  2000  GLADSAXE  0022AS  50 m  29.17   
472  Bisgaard Alberte V.  2003  GENTOFTE  0336AK  50 m  31.59   
639  Elkjær Cecilie  2001  HVIDOVRE  0104AC  50 m  31.95   
669  Lorentzen Katja Skovdal  2003  KØGE  0338AQ  50 m  32.01   
550  Aarestrup Zenia  2001  GLADSAXE  0104AS  50 m  32.13   
604  Kjærsgaard Alberte  2001  HILLERØD  0102AA  50 m  32.52   
605  Laigaard Natascha  2002  HILLERØD  0246AR  50 m  32.85   
433  Olsen Luna Emilie  2003  A6  0312AC  50 m  33.03   
553  Gram Freja  1999  GLADSAXE  9962AL  50 m  33.05   
10  608  Pihl Anna Haugsted  2003  HILLERØD  0384AA  50 m  33.06   
11  466  Andresen Josefine Søgaard  2000  GENTOFTE  0008AO  50 m  33.54   
12  511  Meyer Silke  1998  GENTOFTE  9886AE  50 m  33.75   
13  819  Tabor Schastine Skifter  2005  VAT CPH  0598AB  50 m  33.97   
14  595  Thomsen Josephine  2005  HERLEV  0506AG  50 m  34.54   
15  480  Dolan Asta Poulsen  2004  GENTOFTE  0414AH  50 m  34.57   
16  758  Frederiksen Therese Sand  2003  ALLERØD  0374AT  50 m  34.67   
17  474  Carlquist Clara  2003  GENTOFTE  0314AN  50 m  34.68   
18  844  Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314ab  50 m  35.03   
19  625  Nielsen Ida Maria  2000  HOLBÆK  0002AR  50 m  35.08   
20  424  Husum Clara Sass  2004  A6  0474AM  50 m  35.09   
21  607  Pedersen Emilie Trolle  1999  HILLERØD  9972AV  50 m  35.20   
22  584  Hebeltoft Ida  2003  HERLEV  0378AD  50 m  35.24   
23  735  Sejling Karla  2001  RINGSTED  0176AI  50 m  35.43   
24  832  Nykjær Maya  2001  VORDINGB  0144AW  50 m  35.48   
25  519  Norby Kristine Nilsson  2005  GENTOFTE  0534AC  50 m  35.49   
26  451  Ravnholt Camille Hvid  2003  FR.SUND  0372AQ  50 m  36.10   
27  428  Jung Mathilda Hyldal  2004  A6  0414AM  50 m  36.15   
28  676  Clausen Anne-Sofie P.  2002  NÆSTVED  0202AB  50 m  36.25   
29  610  Rasmusen Sofia Qvade  2001  HILLERØD  0138AH  50 m  36.29   
30  787  Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERØD  0484AA  50 m  36.32   
31  771  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  50 m  36.34   
32  426  Jensen Pernille Elm  2003  A6  0302AI  50 m  36.38   
33  641  Hansen Mie Bidsted  2003  HVIDOVRE  0392AG  50 m  36.53   
34  820  Mathiesen Mathilde  2004  VAT CPH  0432AD  50 m  36.92   
35  712  Grandjean Sophie  2003  RINGSTED  0346AR  50 m  37.02   
36  575  Andersen Anja Xin  2004  HERLEV  0444AD  50 m  37.36   
37  538  Toft Clara  2004  GENTOFTE  0406AA  50 m  37.37   
38  612  Veje Ulrikke  2002  HILLERØD  0258AK  50 m  37.42   
39  650  Laugesen Nanna Udby  2004  HVIDOVRE  0458AL  50 m  38.11   
40  775  Stoltz Emma  2004  ALLERØD  0448AE  50 m  38.41   
41  592  Madsen Amanda Da Silva B.  2005  HERLEV  0554AB  50 m  39.00   
42  534  Szczepanski Norah  2003  GENTOFTE  0354AY  50 m  39.28   
43  695  Maar Gaya Josefine  2003  NÆSTVED  0318AQ  50 m  39.39   
44  638  Dann-Nielsen Lærke  2005  HVIDOVRE  0552AL  50 m  39.63   
45  835  Søndergaard Freja  2004  VORDINGB  0452AO  50 m  39.70   
46  429  Larsen Isabella  2005  A6  0592AK  50 m  39.82   
47  517  Nimb Sara Emilie  2002  GENTOFTE  0272AZ  50 m  39.82   
48  531  Strøbek Anna R.  2005  GENTOFTE  0586AJ  50 m  39.91   
49  822  Høffer Astrid  2004  VAT CPH  0438AB  50 m  39.93   
50  588  Jensen Laura Thorlund  2004  HERLEV  0436AJ  50 m  40.08   
51  707  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  50 m  40.11   
52  800  Nørby Camille  2004  BIRKERØD  0498AE  50 m  40.50   
53  570  Zafra Antoinette  2005  GSK  0518AA  50 m  40.74   
54  509  Mantoni Alba  2006  GENTOFTE  0632AK  50 m  40.75   
55  593  Nygaard Emmanuella  2003  HERLEV  0392AV  50 m  41.07   
56  803  Porsdal Cecilie  2002  BIRKERØD  0254AH  50 m  41.11   
57  590  Kongsfelt Clara  2003  HERLEV  0354AX  50 m  41.13   
58  683  Hansen Agnes Barner  2005  NÆSTVED  0522AL  50 m  41.39   
59  823  Dahl Julie  2004  VAT CPH  0418AN  50 m  41.47   
60  513  Mortensen Cecilie G.  2005  GENTOFTE  0552AF  50 m  41.48   
61  419  Andreasen Lucca  2004  A6  0422AN  50 m  41.72   
62  516  Nimb Isabella Victoria  2004  GENTOFTE  0428AK  50 m  41.84   
63  688  Juul Freja  2006  NÆSTVED  0656AF  50 m  41.89   
64  589  Kallesøe Kaja Waag  2005  HERLEV  0576AM  50 m  41.98   
65  537  Thomsen Louisa Lykkesfelt  2004  GENTOFTE  0454AB  50 m  42.24   
66  566  Mikkelsen Thea  2005  GSK  0576AG  50 m  42.39   
67  740  Thielsen Helene  2004  RINGSTED  0474AB  50 m  42.44   
68  674  Bendtsen Caroline  2002  NÆSTVED  0254AK  50 m  42.60   
69  693  Mørkeberg Katrine  2004  NÆSTVED  0424AJ  50 m  42.65   
70  730  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  50 m  42.65   
71  503  Lindberg Emilia Clara  2005  GENTOFTE  0574AO  50 m  42.77   
72  496  Jacobsen Vilja Meinert  2005  GENTOFTE  0546AQ  50 m  44.33   
73  485  Frahm-Falkenberg Nanja  2006  GENTOFTE  0682AL  50 m  45.20   
74  727  Olsen Lara W. S.  2006  RINGSTED  0696AA  50 m  45.26   
75  694  Maar Dicte  2006  NÆSTVED  0672AK  50 m  46.23   
76  445  Jørgensen Tilde Rytz  2007  FR.SUND  0724AE  50 m  46.63   
77  492  Hummelmose Johanne  2006  GENTOFTE  0628AK  50 m  46.69   
78  468  Balle Anna E.e.  2006  GENTOFTE  0628AL  50 m  46.90   
79  568  Pedersen Line  2005  GSK  0562AO  50 m  47.46   
80  818  Madsen Anna Maria  2004  VAT CPH  0444AJ  50 m  50.62   
81  686  Holmgaard Merle  2005  NÆSTVED  0538AO  50 m  52.55   
82  452  Wennicke Ida Lykke  2001  FR.SUND  0118AU  50 m     
83  706  Andersen Emma M.  2003  RINGSTED  0392AJ  50 m     
84  731  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
6_S
Løb 6, 50m Rygsvømning Herrer 
 
Gruppe 4: Lucas Bruun Strøbek (2001) 00:32.71 2015-03-29 
Gruppe 3: Frederik O. Møller (1999) 00:30.05 2015-03-29 
Junior: Phillip Riis (1998) 00:29.80 2015-03-29 
Senior: 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
557  Matras William  1998  GLADSAXE  9803AA  50 m  28.25   
561  Rindshøj Frederik  1999  GLADSAXE  9955AN  50 m  28.56   
620  Henriksen Mikkel  1999  HOLBÆK  9975AJ  50 m  28.62   
630  Schmidt Jakob  1999  HOLBÆK  9913AO  50 m  28.91   
713  Grandjean Victor  2001  RINGSTED  0107AF  50 m  29.02   
554  Grubert Alfred August  2001  GLADSAXE  0197AI  50 m  29.62   
470  Becktor August  2001  GENTOFTE  0159AE  50 m  29.92   
542  Vang-Jensen Christoffer  2001  GENTOFTE  0115AG  50 m  29.97   
540  Trandum Christopher G.  2003  GENTOFTE  0313AI  50 m  31.14   
10  709  Carstensen Emil  2002  RINGSTED  0253AF  50 m  31.47   
11  583  Eskjær-Køppen Peter  2002  HERLEV  0203AD  50 m  31.77   
12  724  Møller Frederik  2002  RINGSTED  0263AL  50 m  31.86   
13  721  Mortensen Joakim  2002  RINGSTED  0271AH  50 m  32.10   
14  601  Daugbjerg Christoffer  2001  HILLERØD  0183AC  50 m  32.48   
15  756  Christensen Lucas Emil  2003  ALLERØD  0349AC  50 m  32.83   
16  640  Hansen Gustav Haugård  2002  HVIDOVRE  0279AD  50 m  33.03   
17  430  Madsen Rasmus Skarby  2003  A6  0363AB  50 m  33.75   
18  802  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  50 m  33.98   
19  739  Søgaard Alexander  2002  RINGSTED  0293AE  50 m  34.05   
20  778  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  50 m  34.56   
21  843  Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325ah  50 m  34.57   
22  591  Li Erik  2003  HERLEV  0391AF  50 m  34.87   
23  497  Jensen Leonard Steen  2003  GENTOFTE  0339AI  50 m  35.61   
24  587  Jelshøj Mathias  2001  HERLEV  0127AR  50 m  35.79   
25  813  Skadhauge Oliver  2002  VAT CPH  0297AG  50 m  36.23   
26  582  Elmedyb Gabriel  2004  HERLEV  0485AG  50 m  36.36   
27  698  Pedersen Lucas Jul  2003  NÆSTVED  0387AJ  50 m  36.73   
28  765  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  50 m  37.00   
29  785  Boutrup Christian  2003  BIRKERØD  0337AA  50 m  37.13   
30  777  Taylor Nicklas  2002  ALLERØD  0295AA  50 m  37.39   
31  723  Mølbak Tobias  2004  RINGSTED  0481AP  50 m  37.64   
32  585  Holm Peter  2003  HERLEV  0393AF  50 m  37.72   
33  443  Dyrhauge Victor  2004  FR.SUND  0407AJ  50 m  38.19   
34  439  Toftehøj Victor  2003  A6  0309AG  50 m  38.74   
35  716  Houmann Zacharias  2006  RINGSTED  0615AG  50 m  38.77   
36  565  Johansen Lauritz  2004  GSK  0411AG  50 m  38.97   
37  680  Foged Malthe  2005  NÆSTVED  0587AF  50 m  40.00   
38  471  Birn-Bringgaard Valdemar  2004  GENTOFTE  0495AL  50 m  40.28   
39  449  Mikkelsen Bertram H.  2004  FR.SUND  0441AN  50 m  40.33   
40  717  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  50 m  40.87   
41  722  Mølbak Andreas  2006  RINGSTED  0631AI  50 m  40.90   
42  692  Mouridsen Kristian  2002  NÆSTVED  0261AR  50 m  41.09   
43  494  Hyldig William Hoffmann  2004  GENTOFTE  0471AQ  50 m  41.24   
44  476  Clausen Oskar  2004  GENTOFTE  0461AQ  50 m  41.46   
45  720  Millard Jeremy William  2005  RINGSTED  0571AI  50 m  41.90   
46  814  Risager Samuel  2003  VAT CPH  0305AN  50 m  42.00   
47  838  Sønderby Mads Frost  2004  FR.SUND  0413AK  50 m  42.06   
48  441  Appel Marcus  2003  FR.SUND  0371AQ  50 m  44.00   
49  729  Rasmussen Kristian Slott  2004  RINGSTED  0425AK  50 m  44.38   
50  446  Krag Loui  2007  FR.SUND  0793AD  50 m  45.91   
51  699  Sibbern-Larsen James  2005  NÆSTVED  0503AM  50 m  47.38   
52  448  Mikkelsen Balder H.  2007  FR.SUND  0707AB  50 m  49.18   
53  715  Hemmingsen Victor  2006  RINGSTED  0607AG  50 m  49.70   
54  708  Bodal Benjamin  2003  RINGSTED  0385AF  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
7_S
Løb 7, 100m Frisvømning Damer 
 
Gruppe 4: Kirstine Mørk Rasmussen (2003) 1:09.12 2015-03-28 
Gruppe 3: Elisabeth Sabroe Ebbesen (2002) 1:01.14 2015-03-28 
Junior: Sofie Kornbek (2000) 1:00.77 2016-04-15 
Senior: Lærke Viereck (1997) 1:02.58 2015-03-28 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
553  Gram Freja  1999  GLADSAXE  9962AL  50 m  57.97   
436  Ruby Lærke Toft  1999  A6  9996AG  50 m  58.99   
718  Ladik Annabelle Grønbech  1997  RINGSTED  9734BC  50 m  59.40   
434  Petersson Katja Korbo  2001  A6  0134AA  50 m  1:00.05   
789  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  50 m  1:00.56   
495  Hørlykke Caroline  2000  GENTOFTE  0032AH  50 m  1:00.64   
482  Falbe-Hansen Emilie  1999  GENTOFTE  9962AD  50 m  1:00.73   
556  Hørlykke Emilie  1998  GLADSAXE  9886BD  50 m  1:00.81   
672  Thomsen Naya Modin  2003  KØGE  0374AA  50 m  1:01.22   
10  558  Mikkelsen Ida Just  2001  GLADSAXE  0102AB  50 m  1:01.61   
11  774  Stampe Julie  2002  ALLERØD  0276AB  50 m  1:01.77   
12  653  Mikkelsen Kristine  2000  HVIDOVRE  0078AG  50 m  1:01.97   
13  629  Pallvi Mai  2000  HOLBÆK  0072AS  50 m  1:02.09   
14  520  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  50 m  1:02.10   
15  797  Lindemann Ingrid  2003  BIRKERØD  0312AE  50 m  1:02.30   
16  769  Nekhorochko Katharina  2000  ALLERØD  0014AH  50 m  1:02.38   
17  518  Nimb Sofie Louise  2001  GENTOFTE  0174AP  50 m  1:02.46   
18  772  Pedersen Mille  2003  ALLERØD  0392AO  50 m  1:02.88   
19  766  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  50 m  1:03.00   
20  669  Lorentzen Katja Skovdal  2003  KØGE  0338AQ  50 m  1:03.02   
21  642  Hansen Silja Nielsdóttir  2001  HVIDOVRE  0104AT  50 m  1:03.03   
22  764  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  50 m  1:03.04   
23  639  Elkjær Cecilie  2001  HVIDOVRE  0104AC  50 m  1:03.18   
24  780  Blomsterberg Thea  2002  BIRKERØD  0272AC  50 m  1:03.52   
25  782  Bondo Thit  2000  BIRKERØD  0068AE  50 m  1:03.63   
26  523  Rindshøj Mia  2003  GENTOFTE  0306AC  50 m  1:03.66   
27  625  Nielsen Ida Maria  2000  HOLBÆK  0002AR  50 m  1:04.12   
28  427  Johansen Liva Buchholt  2003  A6  0306AA  50 m  1:04.19   
29  624  Mentz Mikkeline  2001  HOLBÆK  0122AJ  50 m  1:04.26   
30  689  Kristensen Viktoria Bæts  2002  NÆSTVED  0286AP  50 m  1:04.51   
31  726  Nielsen Katja Kjær  2002  RINGSTED  0268AU  50 m  1:04.56   
32  500  Lange Emilie Holst  2002  GENTOFTE  0218AL  50 m  1:04.73   
33  610  Rasmusen Sofia Qvade  2001  HILLERØD  0138AH  50 m  1:04.76   
34  779  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  50 m  1:04.77   
35  737  Szokody Maria  2002  RINGSTED  0252AE  50 m  1:04.80   
36  608  Pihl Anna Haugsted  2003  HILLERØD  0384AA  50 m  1:05.01   
37  612  Veje Ulrikke  2002  HILLERØD  0258AK  50 m  1:05.01   
38  758  Frederiksen Therese Sand  2003  ALLERØD  0374AT  50 m  1:05.03   
39  616  Andersen Astrid Katrine  2002  HOLBÆK  0278AX  50 m  1:05.15   
40  474  Carlquist Clara  2003  GENTOFTE  0314AN  50 m  1:05.24   
41  773  Rose Julie K  2003  ALLERØD  0324AL  50 m  1:05.24   
42  670  Petersen Line Nøhr  2003  KØGE  0378AI  50 m  1:05.39   
43  490  Helmark Cecilie C.  2005  GENTOFTE  0502AL  50 m  1:05.57   
44  662  Bagge Caroline Gøttrup  2003  KØGE  0322AB  50 m  1:05.70   
45  607  Pedersen Emilie Trolle  1999  HILLERØD  9972AV  50 m  1:05.76   
46  559  Mortensen Michelle  2002  GLADSAXE  0274AH  50 m  1:05.80   
47  712  Grandjean Sophie  2003  RINGSTED  0346AR  50 m  1:05.80   
48  816  Danielsen Josephine B. U.  2003  VAT CPH  0326AD  50 m  1:06.01   
49  690  Larsen Nikoline Skovly  2003  NÆSTVED  0322AE  50 m  1:06.25   
50  652  Mertins Frederikke  2000  HVIDOVRE  0014AE  50 m  1:06.40   
51  609  Rasmusen Clara Qvade  2001  HILLERØD  0148AH  50 m  1:06.45   
52  611  Weibel Matilde  2002  HILLERØD  0244AC  50 m  1:06.70   
53  832  Nykjær Maya  2001  VORDINGB  0144AW  50 m  1:06.74   
54  719  Larsen Jasmin  2002  RINGSTED  0264AZ  50 m  1:06.81   
55  679  Duus Katrine  2003  NÆSTVED  0318AR  50 m  1:06.89   
56  735  Sejling Karla  2001  RINGSTED  0176AI  50 m  1:06.90   
57  786  Boutrup Laura  2003  BIRKERØD  0302AB  50 m  1:06.90   
58  842  Dahl Louise  2003  A6  0362an  50 m  1:06.91   
59  423  Henriksen Christine  2003  A6  0376AM  50 m  1:06.99   
60  481  Evald Anne Sofie  2004  GENTOFTE  0486AC  50 m  1:07.03   
61  483  Falk-List Frederikke  2004  GENTOFTE  0488AB  50 m  1:07.06   
62  775  Stoltz Emma  2004  ALLERØD  0448AE  50 m  1:07.30   
63  798  Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  50 m  1:07.30   
64  787  Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERØD  0484AA  50 m  1:07.48   
65  817  Hørning Laura L.  2004  VAT CPH  0456AC  50 m  1:07.53   
66  742  Wismann Josephine  2002  RINGSTED  0236AS  50 m  1:07.64   
67  526  Schou Amalie  2003  GENTOFTE  0394AC  50 m  1:07.73   
68  451  Ravnholt Camille Hvid  2003  FR.SUND  0372AQ  50 m  1:07.82   
69  428  Jung Mathilda Hyldal  2004  A6  0414AM  50 m  1:07.86   
70  844  Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314ab  50 m  1:07.99   
71  781  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  1:08.03   
72  793  Heunicke Esther Marie  2003  BIRKERØD  0344AE  50 m  1:08.22   
73  668  Jensen Kathrine Sofie  2003  KØGE  0352AC  50 m  1:08.36   
74  741  Wismann Cathrine  2002  RINGSTED  0264AS  50 m  1:08.44   
75  545  Vinther Josephine Holst  2004  GENTOFTE  0432AC  50 m  1:08.47   
76  663  Dreier Clara  2004  KØGE  0438AC  50 m  1:08.49   
77  622  Larsen Ida  2000  HOLBÆK  0008BA  50 m  1:08.63   
78  465  Andersen Viola Demuth  2003  GENTOFTE  0316AI  50 m  1:08.73   
79  626  Nørlem Nynne  2002  HOLBÆK  0268AF  50 m  1:08.77   
80  546  Østergaard Astrid M.  2004  GENTOFTE  0412AS  50 m  1:08.96   
81  827  Bingler Léa Zoé  2000  VORDINGB  0082AX  50 m  1:09.40   
82  570  Zafra Antoinette  2005  GSK  0518AA  50 m  1:09.48   
83  606  Larsen Mathilde Emilie K.  2002  HILLERØD  0288AP  50 m  1:09.55   
84  541  Vang-Jensen Caroline  2003  GENTOFTE  0392AB  50 m  1:09.71   
85  516  Nimb Isabella Victoria  2004  GENTOFTE  0428AK  50 m  1:09.78   
86  429  Larsen Isabella  2005  A6  0592AK  50 m  1:10.13   
87  534  Szczepanski Norah  2003  GENTOFTE  0354AY  50 m  1:10.64   
88  517  Nimb Sara Emilie  2002  GENTOFTE  0272AZ  50 m  1:10.72   
89  667  Jensen Elisabeth Them  2004  KØGE  0464AA  50 m  1:10.91   
90  820  Mathiesen Mathilde  2004  VAT CPH  0432AD  50 m  1:10.91   
91  753  Andersen Signe Krag  2004  ALLERØD  0434AP  50 m  1:10.95   
92  634  Bak Sofie  2003  HVIDOVRE  0336AN  50 m  1:11.10   
93  731  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  50 m  1:11.15   
94  567  Nielsen Freya Ry  2005  GSK  0544AJ  50 m  1:11.26   
95  521  Permin Astrid  2003  GENTOFTE  0344AF  50 m  1:11.33   
96  422  Ekman Emma  2004  A6  0494AG  50 m  1:11.35   
97  666  Jensen Benedicte Them  2004  KØGE  0454AA  50 m  1:11.36   
98  783  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERØD  0456AA  50 m  1:11.67   
99  771  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  50 m  1:12.18   
100  800  Nørby Camille  2004  BIRKERØD  0498AE  50 m  1:12.91   
101  566  Mikkelsen Thea  2005  GSK  0576AG  50 m  1:13.37   
102  646  Kragh Frida Hvirring  2004  HVIDOVRE  0474AF  50 m  1:13.45   
103  645  Jensen Amalie  2005  HVIDOVRE  0594AI  50 m  1:13.62   
104  421  Brage Silja  2005  A6  0544AL  50 m  1:14.14   
105  537  Thomsen Louisa Lykkesfelt  2004  GENTOFTE  0454AB  50 m  1:14.55   
106  823  Dahl Julie  2004  VAT CPH  0418AN  50 m  1:14.86   
107  824  Thomadsen Laura  2004  VAT CPH  0412AH  50 m  1:16.12   
108  531  Strøbek Anna R.  2005  GENTOFTE  0586AJ  50 m  1:16.18   
109  695  Maar Gaya Josefine  2003  NÆSTVED  0318AQ  50 m  1:16.71   
110  509  Mantoni Alba  2006  GENTOFTE  0632AK  50 m  1:17.50   
111  419  Andreasen Lucca  2004  A6  0422AN  50 m  1:17.72   
112  498  Kreiser-Petersen Alberte  2005  GENTOFTE  0596AO  50 m  1:19.00   
113  688  Juul Freja  2006  NÆSTVED  0656AF  50 m  1:19.51   
114  499  Kristensen Emma S.  2005  GENTOFTE  0526AO  50 m  1:19.57   
115  673  Arentsen Freja  2005  NÆSTVED  0582AJ  50 m  1:19.93   
116  740  Thielsen Helene  2004  RINGSTED  0474AB  50 m  1:20.48   
117  660  Steen Laura Sonne  2004  HVIDOVRE  0408AV  50 m  1:20.87   
118  826  Bavnbæk Isabel Valsted  2003  VORDINGB  0334AZ  50 m  1:21.49   
119  503  Lindberg Emilia Clara  2005  GENTOFTE  0574AO  50 m  1:22.20   
120  464  Andersen Stella Demuth  2006  GENTOFTE  0694AE  50 m  1:22.27   
121  693  Mørkeberg Katrine  2004  NÆSTVED  0424AJ  50 m  1:22.45   
122  477  Cour Liva la  2006  GENTOFTE  0642AQ  50 m  1:22.57   
123  643  Henriksen Amalie  2005  HVIDOVRE    50 m  1:22.90   
124  571  Østerby Anna  2005  GSK  0554AJ  50 m  1:26.37   
125  527  Schrøder Dikte Johanne  2006  GENTOFTE  0614AG  50 m  1:27.56   
126  568  Pedersen Line  2005  GSK  0562AO  50 m  1:30.00   
127  485  Frahm-Falkenberg Nanja  2006  GENTOFTE  0682AL  50 m  1:30.31   
128  569  Vestergaard Safira  2005  GSK  0516AJ  50 m  1:30.44   
129  683  Hansen Agnes Barner  2005  NÆSTVED  0522AL  50 m  1:30.75   
130  682  Franck Leonora  2006  NÆSTVED  0658AH  50 m  1:32.82   
131  694  Maar Dicte  2006  NÆSTVED  0672AK  50 m  1:33.10   
132  528  Sibbern Natascha  2007  GENTOFTE  0764AD  50 m  1:33.67   
133  686  Holmgaard Merle  2005  NÆSTVED  0538AO  50 m  1:57.22   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
8_S
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 
 
Gruppe 4: Malthe Letting (2001) 1:01.29 2015-03-27 
Gruppe 3: William Houen (2001) 00:56.37 2016-04-15 
Junior: Mathias Nielsen (1999) 00:55.97 2016-04-15 
Senior: Jacob Holst (1991) 00:54.58 2016-04-15 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
543  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  50 m  52.40   
809  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  50 m  52.57   
644  Jacobsen Oliver  1997  HVIDOVRE  9781AQ  50 m  53.78   
562  Steenberg Rasmus  2000  GLADSAXE  0021AB  50 m  53.88   
435  Rasmussen Mads Tornow  2000  A6  0073AD  50 m  54.29   
791  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  50 m  54.36   
617  Brixner Simon  2000  HOLBÆK  0001AL  50 m  54.78   
467  Badaker Leo  2002  GENTOFTE  0255AR  50 m  55.17   
724  Møller Frederik  2002  RINGSTED  0263AL  50 m  55.39   
10  713  Grandjean Victor  2001  RINGSTED  0107AF  50 m  55.70   
11  627  Ottosen Mads  1997  HOLBÆK  9745AH  50 m  55.86   
12  552  Crone Christian  2001  GLADSAXE  0147AB  50 m  55.93   
13  619  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  50 m  56.12   
14  618  Brønnum Joakim  1997  HOLBÆK  9759AT  50 m  56.36   
15  598  Agerskov Philip  1998  HILLERØD  9801AJ  50 m  56.46   
16  563  Sørensen Oliver Thor  2000  GLADSAXE  0081AA  50 m  56.54   
17  544  Weiss Christoffer  2001  GENTOFTE  0197AD  50 m  56.85   
18  710  Carstensen Magnus  1999  RINGSTED  9903AH  50 m  56.89   
19  632  Toft Mads  2001  HOLBÆK  0175AL  50 m  57.07   
20  631  Toft Emil  1998  HOLBÆK  9807AI  50 m  57.11   
21  759  Hansen Jannick  2001  ALLERØD  0117AD  50 m  57.37   
22  738  Szokody Martin  1999  RINGSTED  9915AN  50 m  57.43   
23  420  Bojesen Frederik  2002  A6  0281AB  50 m  57.44   
24  671  Ryom August  2002  KØGE  0253AJ  50 m  57.66   
25  755  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  50 m  57.81   
26  806  Schiellerup Oliver  2000  BIRKERØD  0015AA  50 m  57.82   
27  808  Tullberg Alexander  2003  BIRKERØD  0377AA  50 m  58.18   
28  603  Eriksen Jakob Bjerre  2000  HILLERØD  0077AN  50 m  58.36   
29  795  Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  50 m  58.43   
30  734  Schytte Daniel  2000  RINGSTED  0067AM  50 m  58.56   
31  805  Røgind Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  50 m  58.98   
32  696  Maar Lauge Bastian  2001  NÆSTVED  0159AP  50 m  58.99   
33  630  Schmidt Jakob  1999  HOLBÆK  9913AO  50 m  59.03   
34  600  Clausen Frederik  2001  HILLERØD  0141AN  50 m  59.10   
35  620  Henriksen Mikkel  1999  HOLBÆK  9975AJ  50 m  59.21   
36  602  Ejdesgaard Sebastian  2001  HILLERØD  0181AO  50 m  59.24   
37  659  Skousen Anders  2002  HVIDOVRE  0215AB  50 m  59.36   
38  796  Ibsen Mikkel Eg  2002  BIRKERØD  0221AD  50 m  59.67   
39  725  Nielsen Anders  2001  RINGSTED  0123AF  50 m  59.70   
40  621  Kristiansen William  2001  HOLBÆK  0129AC  50 m  59.80   
41  540  Trandum Christopher G.  2003  GENTOFTE  0313AI  50 m  59.81   
42  479  Dessau Marcus  2002  GENTOFTE  0229AB  50 m  1:00.41   
43  447  Michaelsen William S.  2001  FR.SUND  0135AK  50 m  1:00.48   
44  440  Østergaard Morten  2002  A6  0209AC  50 m  1:00.68   
45  739  Søgaard Alexander  2002  RINGSTED  0293AE  50 m  1:00.72   
46  529  Skinhøj Christian  2001  GENTOFTE  0165AG  50 m  1:01.71   
47  790  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  50 m  1:01.75   
48  681  Franck Harald  2003  NÆSTVED  0345AK  50 m  1:01.90   
49  709  Carstensen Emil  2002  RINGSTED  0253AF  50 m  1:01.93   
50  756  Christensen Lucas Emil  2003  ALLERØD  0349AC  50 m  1:02.41   
51  763  Larsen Daniel Garne  2003  ALLERØD  0373AA  50 m  1:02.49   
52  664  Eskildsen Jonathan  2003  KØGE  0381AA  50 m  1:02.57   
53  777  Taylor Nicklas  2002  ALLERØD  0295AA  50 m  1:02.64   
54  794  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  50 m  1:02.81   
55  438  Therkelsen Nicolai  2003  A6  0337AG  50 m  1:02.89   
56  463  Andersen Mads Bjørn  2001  GENTOFTE  0143AL  50 m  1:03.03   
57  721  Mortensen Joakim  2002  RINGSTED  0271AH  50 m  1:03.03   
58  708  Bodal Benjamin  2003  RINGSTED  0385AF  50 m  1:03.06   
59  770  Nielsen Rasmus  2001  ALLERØD  0193AC  50 m  1:03.06   
60  698  Pedersen Lucas Jul  2003  NÆSTVED  0387AJ  50 m  1:03.47   
61  830  Jensen Jonathan F. K.  2002  VORDINGB  0263AO  50 m  1:03.47   
62  804  Rekling Christoffer  2003  BIRKERØD  0363AE  50 m  1:03.61   
63  425  Jensen Mikkel Bjellekjær  2003  A6  0359AN  50 m  1:03.93   
64  637  Cleemann Oscar  2003  HVIDOVRE  0349AH  50 m  1:04.26   
65  692  Mouridsen Kristian  2002  NÆSTVED  0261AR  50 m  1:04.62   
66  785  Boutrup Christian  2003  BIRKERØD  0337AA  50 m  1:04.90   
67  843  Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325ah  50 m  1:05.12   
68  493  Hvidt Anders  2002  GENTOFTE  0271AN  50 m  1:05.50   
69  658  Siegumfeldt Oskar Bondo  2004  HVIDOVRE  0417AA  50 m  1:06.38   
70  811  Johansen Asger  2003  VAT CPH  0395AE  50 m  1:06.64   
71  488  Gudmand-Høyer Thor  2002  GENTOFTE  0239AD  50 m  1:06.93   
72  839  Hoelgaard Marius Kjær  2004  HVIDOVRE  0445ad  50 m  1:07.12   
73  714  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  50 m  1:07.54   
74  776  Svane Nicholas  2002  ALLERØD  0213AF  50 m  1:08.28   
75  812  Hjalholt Malte  2003  VAT CPH  0355AG  50 m  1:08.48   
76  564  Grell Anton Skov  2004  GSK  0469AE  50 m  1:09.10   
77  443  Dyrhauge Victor  2004  FR.SUND  0407AJ  50 m  1:09.65   
78  657  Pontoppidan Xander  2003  HVIDOVRE  0353AD  50 m  1:09.86   
79  813  Skadhauge Oliver  2002  VAT CPH  0297AG  50 m  1:11.02   
80  471  Birn-Bringgaard Valdemar  2004  GENTOFTE  0495AL  50 m  1:11.10   
81  565  Johansen Lauritz  2004  GSK  0411AG  50 m  1:11.18   
82  767  Mindested Frederik Bach  2003  ALLERØD  0327AC  50 m  1:11.89   
83  439  Toftehøj Victor  2003  A6  0309AG  50 m  1:11.99   
84  680  Foged Malthe  2005  NÆSTVED  0587AF  50 m  1:12.26   
85  514  Neergaard August Arup  2005  GENTOFTE  0571AB  50 m  1:13.89   
86  765  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  50 m  1:14.41   
87  717  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  50 m  1:14.44   
88  828  Frederiksen Gustav B.  2004  VORDINGB  0457AO  50 m  1:14.80   
89  840  Winther Mikkel  2002  HVIDOVRE  0285as  50 m  1:16.25   
90  633  Aunsholm Bertram T.  2004  HVIDOVRE  0499AJ  50 m  1:16.28   
91  711  Frandsen Adam Bugge  2005  RINGSTED  0509AF  50 m  1:16.36   
92  635  Bech Anton Rytter  2005  HVIDOVRE  0515AK  50 m  1:16.50   
93  732  Sahlberg Oliver Hostrup  2003  RINGSTED  0395AJ  50 m  1:16.88   
94  504  Lundgaard Carl Emil  2005  GENTOFTE  0591AA  50 m  1:17.41   
95  814  Risager Samuel  2003  VAT CPH  0305AN  50 m  1:17.81   
96  647  Kusk Kasper  2003  HVIDOVRE  0327AD  50 m  1:18.16   
97  476  Clausen Oskar  2004  GENTOFTE  0461AQ  50 m  1:18.42   
98  716  Houmann Zacharias  2006  RINGSTED  0615AG  50 m  1:19.74   
99  487  Griffin Alexander  2004  GENTOFTE  0451AL  50 m  1:20.18   
100  510  Maxmølris Phillip  2004  GENTOFTE  0463AO  50 m  1:20.53   
101  441  Appel Marcus  2003  FR.SUND  0371AQ  50 m  1:20.77   
102  728  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  50 m  1:21.08   
103  736  Stærmose Jakob  2005  RINGSTED  0583AD  50 m  1:21.84   
104  506  Lundsby Frederik Stubbe  2004  GENTOFTE  0417AE  50 m  1:21.86   
105  535  Sølvsteen August  2005  GENTOFTE  0591AJ  50 m  1:21.92   
106  715  Hemmingsen Victor  2006  RINGSTED  0607AG  50 m  1:24.08   
107  515  Nimb Christian  2006  GENTOFTE  0679AH  50 m  1:24.39   
108  649  Larsen Villads Lund  2004  HVIDOVRE  0441AK  50 m  1:25.36   
109  478  Dahl David Johannes  2006  GENTOFTE  0669AB  50 m  1:25.59   
110  489  Hansen Louie  2005  GENTOFTE  0521AK  50 m  1:26.17   
111  491  Hjulmand-Lassen Joakim  2005  GENTOFTE  0599AJ  50 m  1:26.27   
112  525  Rybak-Andersen Oscar  2005  GENTOFTE  0521AB  50 m  1:26.29   
113  448  Mikkelsen Balder H.  2007  FR.SUND  0707AB  50 m  1:26.79   
114  729  Rasmussen Kristian Slott  2004  RINGSTED  0425AK  50 m  1:27.57   
115  444  Hartmann Christian  2003  FR.SUND  0399AP  50 m  1:27.82   
116  699  Sibbern-Larsen James  2005  NÆSTVED  0503AM  50 m  1:28.30   
117  446  Krag Loui  2007  FR.SUND  0793AD  50 m  1:30.35   
118  475  Clausen August Emil K.  2006  GENTOFTE  0609AK  50 m  1:34.30   
119  442  Cruse Victor Enemark  2004  FR.SUND    50 m  1:36.82   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
9_S
Løb 9, 400m Medley Damer 
 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Amalie Kristensen (2003) 6:38.55 2015-03-29 
Gruppe 3: Clara Rybak-Andersen (2003) 5:28.17 2016-04-16 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
672  Thomsen Naya Modin  2003  KØGE  0374AA  50 m  5:15.74   
523  Rindshøj Mia  2003  GENTOFTE  0306AC  50 m  5:19.65   
662  Bagge Caroline Gøttrup  2003  KØGE  0322AB  50 m  5:35.46   
670  Petersen Line Nøhr  2003  KØGE  0378AI  50 m  5:37.77   
712  Grandjean Sophie  2003  RINGSTED  0346AR  50 m  5:42.13   
771  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  50 m  5:43.96   
783  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERØD  0456AA  50 m  5:45.11   
773  Rose Julie K  2003  ALLERØD  0324AL  50 m  5:45.65   
666  Jensen Benedicte Them  2004  KØGE  0454AA  50 m  5:46.94   
10  668  Jensen Kathrine Sofie  2003  KØGE  0352AC  50 m  5:48.36   
11  816  Danielsen Josephine B. U.  2003  VAT CPH  0326AD  50 m  5:51.61   
12  786  Boutrup Laura  2003  BIRKERØD  0302AB  50 m  5:53.42   
13  667  Jensen Elisabeth Them  2004  KØGE  0464AA  50 m  5:59.03   
14  775  Stoltz Emma  2004  ALLERØD  0448AE  50 m  6:19.84   
15  683  Hansen Agnes Barner  2005  NÆSTVED  0522AL  50 m  7:10.33   
16  688  Juul Freja  2006  NÆSTVED  0656AF  50 m  7:17.90   
17  730  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  50 m  7:22.72   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
10_S
Løb 10, 400m Medley Herrer 
 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Jens Sørensen (2001) 5:07.00 2015-03-29 
Gruppe 3: Magnus B. Høgild (1999) 4:47.22 2015-03-29 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
724  Møller Frederik  2002  RINGSTED  0263AL  50 m  4:55.70   
440  Østergaard Morten  2002  A6  0209AC  50 m  4:58.06   
467  Badaker Leo  2002  GENTOFTE  0255AR  50 m  5:02.58   
739  Søgaard Alexander  2002  RINGSTED  0293AE  50 m  5:07.25   
790  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  50 m  5:20.20   
763  Larsen Daniel Garne  2003  ALLERØD  0373AA  50 m  5:26.59   
664  Eskildsen Jonathan  2003  KØGE  0381AA  50 m  5:31.74   
765  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  50 m  5:42.02   
698  Pedersen Lucas Jul  2003  NÆSTVED  0387AJ  50 m  5:42.77   
10  656  Parkhøi Mathias  2003  HVIDOVRE  0383AD  50 m  5:48.87   
11  665  Frederikse Bertram Dalgas  2003  KØGE  0305AC  50 m  5:50.34   
12  843  Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325ah  50 m  5:51.93   
13  685  Hansen Jacob Meisner  2003  NÆSTVED  0323AK  50 m     
14  708  Bodal Benjamin  2003  RINGSTED  0385AF  50 m     
15  715  Hemmingsen Victor  2006  RINGSTED  0607AG  50 m     
16  728  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
11_S
Løb 11, 50m Butterfly Damer 
 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Molly Ibsen (2003) 00:35.48 2015-03-28 
Gruppe 3: Mathilde Menck Nielsen (2002) 00:30.97 2016-03-16 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
845  Petersen Patricia  2005  GENTOFTE  0526aa  50 m  45   
480  Dolan Asta Poulsen  2004  GENTOFTE  0414AH  50 m  30.98   
472  Bisgaard Alberte V.  2003  GENTOFTE  0336AK  50 m  31.05   
426  Jensen Pernille Elm  2003  A6  0302AI  50 m  31.36   
490  Helmark Cecilie C.  2005  GENTOFTE  0502AL  50 m  31.59   
483  Falk-List Frederikke  2004  GENTOFTE  0488AB  50 m  31.89   
474  Carlquist Clara  2003  GENTOFTE  0314AN  50 m  31.97   
524  Rybak-Andersen Clara  2003  GENTOFTE  0342AO  50 m  31.97   
772  Pedersen Mille  2003  ALLERØD  0392AO  50 m  32.00   
10  669  Lorentzen Katja Skovdal  2003  KØGE  0338AQ  50 m  32.24   
11  819  Tabor Schastine Skifter  2005  VAT CPH  0598AB  50 m  32.43   
12  575  Andersen Anja Xin  2004  HERLEV  0444AD  50 m  33.44   
13  427  Johansen Liva Buchholt  2003  A6  0306AA  50 m  33.59   
14  437  Terp Maya Hauerberg  2005  A6  0564AA  50 m  33.59   
15  712  Grandjean Sophie  2003  RINGSTED  0346AR  50 m  33.62   
16  753  Andersen Signe Krag  2004  ALLERØD  0434AP  50 m  33.68   
17  793  Heunicke Esther Marie  2003  BIRKERØD  0344AE  50 m  33.89   
18  818  Madsen Anna Maria  2004  VAT CPH  0444AJ  50 m  33.91   
19  663  Dreier Clara  2004  KØGE  0438AC  50 m  34.30   
20  428  Jung Mathilda Hyldal  2004  A6  0414AM  50 m  34.31   
21  481  Evald Anne Sofie  2004  GENTOFTE  0486AC  50 m  34.39   
22  429  Larsen Isabella  2005  A6  0592AK  50 m  34.87   
23  422  Ekman Emma  2004  A6  0494AG  50 m  36.09   
24  690  Larsen Nikoline Skovly  2003  NÆSTVED  0322AE  50 m  36.24   
25  800  Nørby Camille  2004  BIRKERØD  0498AE  50 m  36.24   
26  822  Høffer Astrid  2004  VAT CPH  0438AB  50 m  36.53   
27  820  Mathiesen Mathilde  2004  VAT CPH  0432AD  50 m  36.69   
28  566  Mikkelsen Thea  2005  GSK  0576AG  50 m  36.84   
29  823  Dahl Julie  2004  VAT CPH  0418AN  50 m  36.99   
30  695  Maar Gaya Josefine  2003  NÆSTVED  0318AQ  50 m  37.34   
31  421  Brage Silja  2005  A6  0544AL  50 m  37.37   
32  465  Andersen Viola Demuth  2003  GENTOFTE  0316AI  50 m  37.51   
33  516  Nimb Isabella Victoria  2004  GENTOFTE  0428AK  50 m  37.69   
34  731  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  50 m  37.87   
35  835  Søndergaard Freja  2004  VORDINGB  0452AO  50 m  38.08   
36  634  Bak Sofie  2003  HVIDOVRE  0336AN  50 m  38.23   
37  567  Nielsen Freya Ry  2005  GSK  0544AJ  50 m  38.26   
38  590  Kongsfelt Clara  2003  HERLEV  0354AX  50 m  38.45   
39  824  Thomadsen Laura  2004  VAT CPH  0412AH  50 m  38.53   
40  594  Oest Ida  2003  HERLEV  0386AS  50 m  39.39   
41  589  Kallesøe Kaja Waag  2005  HERLEV  0576AM  50 m  39.65   
42  593  Nygaard Emmanuella  2003  HERLEV  0392AV  50 m  39.87   
43  586  Jacobsen Thea  2003  HERLEV  0338AC  50 m  39.99   
44  645  Jensen Amalie  2005  HVIDOVRE  0594AI  50 m  40.11   
45  477  Cour Liva la  2006  GENTOFTE  0642AQ  50 m  40.20   
46  826  Bavnbæk Isabel Valsted  2003  VORDINGB  0334AZ  50 m  40.43   
47  509  Mantoni Alba  2006  GENTOFTE  0632AK  50 m  40.44   
48  531  Strøbek Anna R.  2005  GENTOFTE  0586AJ  50 m  40.50   
49  706  Andersen Emma M.  2003  RINGSTED  0392AJ  50 m  41.65   
50  513  Mortensen Cecilie G.  2005  GENTOFTE  0552AF  50 m  41.94   
51  650  Laugesen Nanna Udby  2004  HVIDOVRE  0458AL  50 m  42.10   
52  683  Hansen Agnes Barner  2005  NÆSTVED  0522AL  50 m  42.10   
53  730  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  50 m  42.72   
54  499  Kristensen Emma S.  2005  GENTOFTE  0526AO  50 m  43.56   
55  503  Lindberg Emilia Clara  2005  GENTOFTE  0574AO  50 m  43.57   
56  691  Mayland Liva  2006  NÆSTVED  0622AK  50 m  43.86   
57  678  Dinesen Victoria  2005  NÆSTVED  0692AN  50 m  43.93   
58  727  Olsen Lara W. S.  2006  RINGSTED  0696AA  50 m  45.14   
59  533  Szczepanski Molly  2006  GENTOFTE  0662AJ  50 m  46.01   
60  464  Andersen Stella Demuth  2006  GENTOFTE  0694AE  50 m  46.31   
61  468  Balle Anna E.e.  2006  GENTOFTE  0628AL  50 m  46.38   
62  571  Østerby Anna  2005  GSK  0554AJ  50 m  50.52   
63  569  Vestergaard Safira  2005  GSK  0516AJ  50 m  55.38   
64  419  Andreasen Lucca  2004  A6  0422AN  50 m     
65  643  Henriksen Amalie  2005  HVIDOVRE    50 m     
66  646  Kragh Frida Hvirring  2004  HVIDOVRE  0474AF  50 m     
67  687  Jensen Thea Torndal  2004  NÆSTVED  0456AJ  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
12_S
Løb 12, 50m Butterfly Herrer 
 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Leo Badakar (2002) 00:30.55 2015-03-28 
Gruppe 3: Frederik Rindshøj (1999) 00:26.81 2015-03-28 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
640  Hansen Gustav Haugård  2002  HVIDOVRE  0279AD  50 m  28.64   
795  Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  50 m  28.76   
540  Trandum Christopher G.  2003  GENTOFTE  0313AI  50 m  28.86   
438  Therkelsen Nicolai  2003  A6  0337AG  50 m  30.41   
664  Eskildsen Jonathan  2003  KØGE  0381AA  50 m  30.65   
830  Jensen Jonathan F. K.  2002  VORDINGB  0263AO  50 m  31.20   
479  Dessau Marcus  2002  GENTOFTE  0229AB  50 m  31.37   
804  Rekling Christoffer  2003  BIRKERØD  0363AE  50 m  31.48   
583  Eskjær-Køppen Peter  2002  HERLEV  0203AD  50 m  31.63   
10  591  Li Erik  2003  HERLEV  0391AF  50 m  32.22   
11  582  Elmedyb Gabriel  2004  HERLEV  0485AG  50 m  32.91   
12  488  Gudmand-Høyer Thor  2002  GENTOFTE  0239AD  50 m  33.12   
13  767  Mindested Frederik Bach  2003  ALLERØD  0327AC  50 m  33.44   
14  425  Jensen Mikkel Bjellekjær  2003  A6  0359AN  50 m  33.55   
15  813  Skadhauge Oliver  2002  VAT CPH  0297AG  50 m  33.88   
16  565  Johansen Lauritz  2004  GSK  0411AG  50 m  34.18   
17  700  Stæcker Nicklas  2003  NÆSTVED  0395AP  50 m  34.20   
18  469  Balle Karl August B.  2003  GENTOFTE  0385AB  50 m  34.23   
19  811  Johansen Asger  2003  VAT CPH  0395AE  50 m  34.39   
20  439  Toftehøj Victor  2003  A6  0309AG  50 m  34.45   
21  576  Beiter Gustav Bendix  2003  HERLEV  0321AB  50 m  34.49   
22  530  Skinhøj Christoffer  2003  GENTOFTE  0313AD  50 m  34.71   
23  829  Hansen Magnus Juul  2003  VORDINGB  0389AN  50 m  34.79   
24  564  Grell Anton Skov  2004  GSK  0469AE  50 m  34.87   
25  581  Elmedyb Elias  2006  HERLEV  0601AC  50 m  35.63   
26  692  Mouridsen Kristian  2002  NÆSTVED  0261AR  50 m  35.93   
27  471  Birn-Bringgaard Valdemar  2004  GENTOFTE  0495AL  50 m  37.11   
28  585  Holm Peter  2003  HERLEV  0393AF  50 m  38.99   
29  579  Christensen Jeppe Bayer  2005  HERLEV  0581AD  50 m  39.27   
30  717  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  50 m  39.36   
31  476  Clausen Oskar  2004  GENTOFTE  0461AQ  50 m  39.85   
32  677  Clausen Mathias  2002  NÆSTVED  0237AO  50 m  39.98   
33  680  Foged Malthe  2005  NÆSTVED  0587AF  50 m  40.30   
34  711  Frandsen Adam Bugge  2005  RINGSTED  0509AF  50 m  40.47   
35  487  Griffin Alexander  2004  GENTOFTE  0451AL  50 m  40.62   
36  635  Bech Anton Rytter  2005  HVIDOVRE  0515AK  50 m  40.82   
37  504  Lundgaard Carl Emil  2005  GENTOFTE  0591AA  50 m  40.94   
38  478  Dahl David Johannes  2006  GENTOFTE  0669AB  50 m  41.12   
39  675  Bentsen Sebastian N.  2004  NÆSTVED  0437AL  50 m  41.33   
40  720  Millard Jeremy William  2005  RINGSTED  0571AI  50 m  41.45   
41  729  Rasmussen Kristian Slott  2004  RINGSTED  0425AK  50 m  41.58   
42  510  Maxmølris Phillip  2004  GENTOFTE  0463AO  50 m  41.65   
43  535  Sølvsteen August  2005  GENTOFTE  0591AJ  50 m  41.98   
44  716  Houmann Zacharias  2006  RINGSTED  0615AG  50 m  42.94   
45  494  Hyldig William Hoffmann  2004  GENTOFTE  0471AQ  50 m  43.83   
46  448  Mikkelsen Balder H.  2007  FR.SUND  0707AB  50 m  45.62   
47  491  Hjulmand-Lassen Joakim  2005  GENTOFTE  0599AJ  50 m  45.83   
48  441  Appel Marcus  2003  FR.SUND  0371AQ  50 m  46.00   
49  506  Lundsby Frederik Stubbe  2004  GENTOFTE  0417AE  50 m  47.55   
50  489  Hansen Louie  2005  GENTOFTE  0521AK  50 m  48.04   
51  473  Boserup Laurits  2005  GENTOFTE  0553AK  50 m  48.13   
52  446  Krag Loui  2007  FR.SUND  0793AD  50 m  48.30   
53  515  Nimb Christian  2006  GENTOFTE  0679AH  50 m  49.79   
54  449  Mikkelsen Bertram H.  2004  FR.SUND  0441AN  50 m  50.72   
55  838  Sønderby Mads Frost  2004  FR.SUND  0413AK  50 m  55.82   
56  475  Clausen August Emil K.  2006  GENTOFTE  0609AK  50 m  59.61   
57  442  Cruse Victor Enemark  2004  FR.SUND    50 m  1:00.56   
58  709  Carstensen Emil  2002  RINGSTED  0253AF  50 m     
59  732  Sahlberg Oliver Hostrup  2003  RINGSTED  0395AJ  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
13_S
Løb 13, 200m Frisvømning Damer 
 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Amalie Kristensen (2003) 2:47.09 2015-03-29 
Gruppe 3: Amalie Søby Mortensen (2001) 2:09.76 2015-03-29 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
672  Thomsen Naya Modin  2003  KØGE  0374AA  50 m  2:10.61   
472  Bisgaard Alberte V.  2003  GENTOFTE  0336AK  50 m  2:14.53   
797  Lindemann Ingrid  2003  BIRKERØD  0312AE  50 m  2:15.37   
779  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  50 m  2:15.40   
641  Hansen Mie Bidsted  2003  HVIDOVRE  0392AG  50 m  2:17.01   
712  Grandjean Sophie  2003  RINGSTED  0346AR  50 m  2:17.22   
786  Boutrup Laura  2003  BIRKERØD  0302AB  50 m  2:21.10   
433  Olsen Luna Emilie  2003  A6  0312AC  50 m  2:21.93   
817  Hørning Laura L.  2004  VAT CPH  0456AC  50 m  2:22.10   
10  526  Schou Amalie  2003  GENTOFTE  0394AC  50 m  2:23.18   
11  654  Nielsen Anna Marie  2004  HVIDOVRE  0482AF  50 m  2:23.87   
12  679  Duus Katrine  2003  NÆSTVED  0318AR  50 m  2:24.68   
13  545  Vinther Josephine Holst  2004  GENTOFTE  0432AC  50 m  2:25.80   
14  758  Frederiksen Therese Sand  2003  ALLERØD  0374AT  50 m  2:25.88   
15  516  Nimb Isabella Victoria  2004  GENTOFTE  0428AK  50 m  2:26.20   
16  546  Østergaard Astrid M.  2004  GENTOFTE  0412AS  50 m  2:28.12   
17  584  Hebeltoft Ida  2003  HERLEV  0378AD  50 m  2:30.64   
18  519  Norby Kristine Nilsson  2005  GENTOFTE  0534AC  50 m  2:32.35   
19  595  Thomsen Josephine  2005  HERLEV  0506AG  50 m  2:32.50   
20  538  Toft Clara  2004  GENTOFTE  0406AA  50 m  2:35.03   
21  731  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  50 m  2:36.00   
22  521  Permin Astrid  2003  GENTOFTE  0344AF  50 m  2:36.14   
23  534  Szczepanski Norah  2003  GENTOFTE  0354AY  50 m  2:37.63   
24  570  Zafra Antoinette  2005  GSK  0518AA  50 m  2:38.75   
25  592  Madsen Amanda Da Silva B.  2005  HERLEV  0554AB  50 m  2:39.66   
26  663  Dreier Clara  2004  KØGE  0438AC  50 m  2:40.07   
27  580  Eie Signe  2005  HERLEV  0582AP  50 m  2:40.31   
28  645  Jensen Amalie  2005  HVIDOVRE  0594AI  50 m  2:41.24   
29  537  Thomsen Louisa Lykkesfelt  2004  GENTOFTE  0454AB  50 m  2:41.75   
30  588  Jensen Laura Thorlund  2004  HERLEV  0436AJ  50 m  2:42.97   
31  695  Maar Gaya Josefine  2003  NÆSTVED  0318AQ  50 m  2:44.41   
32  707  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  50 m  2:44.78   
33  824  Thomadsen Laura  2004  VAT CPH  0412AH  50 m  2:48.95   
34  823  Dahl Julie  2004  VAT CPH  0418AN  50 m  2:52.91   
35  740  Thielsen Helene  2004  RINGSTED  0474AB  50 m  2:55.61   
36  533  Szczepanski Molly  2006  GENTOFTE  0662AJ  50 m  2:57.19   
37  687  Jensen Thea Torndal  2004  NÆSTVED  0456AJ  50 m  2:58.56   
38  693  Mørkeberg Katrine  2004  NÆSTVED  0424AJ  50 m  3:03.15   
39  527  Schrøder Dikte Johanne  2006  GENTOFTE  0614AG  50 m  3:06.93   
40  528  Sibbern Natascha  2007  GENTOFTE  0764AD  50 m  3:08.93   
41  503  Lindberg Emilia Clara  2005  GENTOFTE  0574AO  50 m  3:11.11   
42  660  Steen Laura Sonne  2004  HVIDOVRE  0408AV  50 m  3:17.96   
43  568  Pedersen Line  2005  GSK  0562AO  50 m  3:23.72   
44  678  Dinesen Victoria  2005  NÆSTVED  0692AN  50 m  3:25.19   
45  451  Ravnholt Camille Hvid  2003  FR.SUND  0372AQ  50 m     
46  492  Hummelmose Johanne  2006  GENTOFTE  0628AK  50 m     
47  505  Lundsby Christine Stubbe  2006  GENTOFTE  0698AJ  50 m     
48  655  Olsen Gry Emilie Kudsk  2005  HVIDOVRE  0552AK  50 m     
49  691  Mayland Liva  2006  NÆSTVED  0622AK  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
14_S
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer 
 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Jens Sørensen (2001) 2:03.63 2015-03-29 
Gruppe 3: William Houen (2001) 2:00.91 2016-04-16 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
796  Ibsen Mikkel Eg  2002  BIRKERØD  0221AD  50 m  2:08.76   
808  Tullberg Alexander  2003  BIRKERØD  0377AA  50 m  2:09.46   
659  Skousen Anders  2002  HVIDOVRE  0215AB  50 m  2:11.48   
651  Lind Mads  2002  HVIDOVRE  0255AI  50 m  2:11.56   
756  Christensen Lucas Emil  2003  ALLERØD  0349AC  50 m  2:13.79   
721  Mortensen Joakim  2002  RINGSTED  0271AH  50 m  2:15.77   
785  Boutrup Christian  2003  BIRKERØD  0337AA  50 m  2:16.37   
777  Taylor Nicklas  2002  ALLERØD  0295AA  50 m  2:16.71   
430  Madsen Rasmus Skarby  2003  A6  0363AB  50 m  2:18.29   
10  839  Hoelgaard Marius Kjær  2004  HVIDOVRE  0445ad  50 m  2:25.80   
11  501  Larsen Oskar Luckow  2004  GENTOFTE  0443AA  50 m  2:27.29   
12  776  Svane Nicholas  2002  ALLERØD  0213AF  50 m  2:28.02   
13  493  Hvidt Anders  2002  GENTOFTE  0271AN  50 m  2:28.26   
14  714  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  50 m  2:28.62   
15  812  Hjalholt Malte  2003  VAT CPH  0355AG  50 m  2:28.62   
16  657  Pontoppidan Xander  2003  HVIDOVRE  0353AD  50 m  2:31.76   
17  471  Birn-Bringgaard Valdemar  2004  GENTOFTE  0495AL  50 m  2:32.09   
18  530  Skinhøj Christoffer  2003  GENTOFTE  0313AD  50 m  2:32.50   
19  443  Dyrhauge Victor  2004  FR.SUND  0407AJ  50 m  2:33.89   
20  497  Jensen Leonard Steen  2003  GENTOFTE  0339AI  50 m  2:35.04   
21  675  Bentsen Sebastian N.  2004  NÆSTVED  0437AL  50 m  2:39.33   
22  828  Frederiksen Gustav B.  2004  VORDINGB  0457AO  50 m  2:39.71   
23  736  Stærmose Jakob  2005  RINGSTED  0583AD  50 m  2:42.10   
24  633  Aunsholm Bertram T.  2004  HVIDOVRE  0499AJ  50 m  2:43.30   
25  732  Sahlberg Oliver Hostrup  2003  RINGSTED  0395AJ  50 m  2:45.19   
26  476  Clausen Oskar  2004  GENTOFTE  0461AQ  50 m  2:46.67   
27  836  Wesselhoff Jonathan  2006  VORDINGB  0691AC  50 m  2:55.93   
28  715  Hemmingsen Victor  2006  RINGSTED  0607AG  50 m  2:57.65   
29  441  Appel Marcus  2003  FR.SUND  0371AQ  50 m  3:00.47   
30  491  Hjulmand-Lassen Joakim  2005  GENTOFTE  0599AJ  50 m  3:02.36   
31  649  Larsen Villads Lund  2004  HVIDOVRE  0441AK  50 m  3:08.26   
32  729  Rasmussen Kristian Slott  2004  RINGSTED  0425AK  50 m  3:08.37   
33  448  Mikkelsen Balder H.  2007  FR.SUND  0707AB  50 m  3:08.87   
34  446  Krag Loui  2007  FR.SUND  0793AD  50 m  3:09.69   
35  450  Olesen Bertram  2005  FR.SUND  0509AK  50 m     
36  489  Hansen Louie  2005  GENTOFTE  0521AK  50 m     
37  514  Neergaard August Arup  2005  GENTOFTE  0571AB  50 m     
38  525  Rybak-Andersen Oscar  2005  GENTOFTE  0521AB  50 m     
39  535  Sølvsteen August  2005  GENTOFTE  0591AJ  50 m     
40  536  Taul August  2006  GENTOFTE  0681AA  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
15_S
Løb 15, 100m Brystsvømning Damer 
 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Kirstine Mørk Rasmussen (2003) 1:29.22 2015-03-28 
Gruppe 3: Clara Rybak-Andersen (2003) 1:18.16 2016-04-16 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
524  Rybak-Andersen Clara  2003  GENTOFTE  0342AO  50 m  1:15.49   
427  Johansen Liva Buchholt  2003  A6  0306AA  50 m  1:16.90   
662  Bagge Caroline Gøttrup  2003  KØGE  0322AB  50 m  1:19.70   
670  Petersen Line Nøhr  2003  KØGE  0378AI  50 m  1:20.66   
634  Bak Sofie  2003  HVIDOVRE  0336AN  50 m  1:21.37   
465  Andersen Viola Demuth  2003  GENTOFTE  0316AI  50 m  1:22.26   
690  Larsen Nikoline Skovly  2003  NÆSTVED  0322AE  50 m  1:22.59   
672  Thomsen Naya Modin  2003  KØGE  0374AA  50 m  1:22.77   
819  Tabor Schastine Skifter  2005  VAT CPH  0598AB  50 m  1:23.78   
10  481  Evald Anne Sofie  2004  GENTOFTE  0486AC  50 m  1:25.10   
11  654  Nielsen Anna Marie  2004  HVIDOVRE  0482AF  50 m  1:25.88   
12  667  Jensen Elisabeth Them  2004  KØGE  0464AA  50 m  1:26.01   
13  771  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  50 m  1:27.42   
14  541  Vang-Jensen Caroline  2003  GENTOFTE  0392AB  50 m  1:27.75   
15  437  Terp Maya Hauerberg  2005  A6  0564AA  50 m  1:29.25   
16  586  Jacobsen Thea  2003  HERLEV  0338AC  50 m  1:30.24   
17  538  Toft Clara  2004  GENTOFTE  0406AA  50 m  1:30.90   
18  575  Andersen Anja Xin  2004  HERLEV  0444AD  50 m  1:32.05   
19  668  Jensen Kathrine Sofie  2003  KØGE  0352AC  50 m  1:32.58   
20  822  Høffer Astrid  2004  VAT CPH  0438AB  50 m  1:32.67   
21  567  Nielsen Freya Ry  2005  GSK  0544AJ  50 m  1:32.96   
22  531  Strøbek Anna R.  2005  GENTOFTE  0586AJ  50 m  1:34.60   
23  498  Kreiser-Petersen Alberte  2005  GENTOFTE  0596AO  50 m  1:35.13   
24  570  Zafra Antoinette  2005  GSK  0518AA  50 m  1:35.90   
25  484  Fischer Rebecca Chur  2005  GENTOFTE  0522AP  50 m  1:37.25   
26  594  Oest Ida  2003  HERLEV  0386AS  50 m  1:37.27   
27  688  Juul Freja  2006  NÆSTVED  0656AF  50 m  1:38.37   
28  707  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  50 m  1:38.52   
29  695  Maar Gaya Josefine  2003  NÆSTVED  0318AQ  50 m  1:39.38   
30  499  Kristensen Emma S.  2005  GENTOFTE  0526AO  50 m  1:40.00   
31  845  Petersen Patricia  2005  GENTOFTE  0526aa  50 m  1:40.00   
32  571  Østerby Anna  2005  GSK  0554AJ  50 m  1:40.09   
33  589  Kallesøe Kaja Waag  2005  HERLEV  0576AM  50 m  1:42.88   
34  655  Olsen Gry Emilie Kudsk  2005  HVIDOVRE  0552AK  50 m  1:42.94   
35  513  Mortensen Cecilie G.  2005  GENTOFTE  0552AF  50 m  1:43.51   
36  678  Dinesen Victoria  2005  NÆSTVED  0692AN  50 m  1:45.43   
37  492  Hummelmose Johanne  2006  GENTOFTE  0628AK  50 m  1:47.67   
38  509  Mantoni Alba  2006  GENTOFTE  0632AK  50 m  1:48.65   
39  496  Jacobsen Vilja Meinert  2005  GENTOFTE  0546AQ  50 m  1:49.31   
40  569  Vestergaard Safira  2005  GSK  0516AJ  50 m  1:50.33   
41  693  Mørkeberg Katrine  2004  NÆSTVED  0424AJ  50 m  1:52.09   
42  691  Mayland Liva  2006  NÆSTVED  0622AK  50 m  1:52.56   
43  727  Olsen Lara W. S.  2006  RINGSTED  0696AA  50 m  1:53.98   
44  505  Lundsby Christine Stubbe  2006  GENTOFTE  0698AJ  50 m  1:54.70   
45  468  Balle Anna E.e.  2006  GENTOFTE  0628AL  50 m  2:00.30   
46  528  Sibbern Natascha  2007  GENTOFTE  0764AD  50 m  2:03.41   
47  477  Cour Liva la  2006  GENTOFTE  0642AQ  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
16_S
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer 
 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Lucas Bruun Strøbek (2001) 1:17.15 2015-03-28 
Gruppe 3: Magnus B. Høgild (1999) 1:10.98 2015-03-28 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
507  Lønborg Carl Emil  2002  GENTOFTE  0241AJ  50 m  1:10.39   
440  Østergaard Morten  2002  A6  0209AC  50 m  1:13.09   
763  Larsen Daniel Garne  2003  ALLERØD  0373AA  50 m  1:14.23   
467  Badaker Leo  2002  GENTOFTE  0255AR  50 m  1:18.37   
438  Therkelsen Nicolai  2003  A6  0337AG  50 m  1:18.38   
724  Møller Frederik  2002  RINGSTED  0263AL  50 m  1:18.93   
698  Pedersen Lucas Jul  2003  NÆSTVED  0387AJ  50 m  1:19.78   
637  Cleemann Oscar  2003  HVIDOVRE  0349AH  50 m  1:20.79   
811  Johansen Asger  2003  VAT CPH  0395AE  50 m  1:20.79   
10  692  Mouridsen Kristian  2002  NÆSTVED  0261AR  50 m  1:21.98   
11  665  Frederikse Bertram Dalgas  2003  KØGE  0305AC  50 m  1:23.65   
12  767  Mindested Frederik Bach  2003  ALLERØD  0327AC  50 m  1:23.89   
13  479  Dessau Marcus  2002  GENTOFTE  0229AB  50 m  1:24.63   
14  439  Toftehøj Victor  2003  A6  0309AG  50 m  1:25.27   
15  522  Riisager Harald  2003  GENTOFTE  0371AD  50 m  1:26.83   
16  582  Elmedyb Gabriel  2004  HERLEV  0485AG  50 m  1:30.33   
17  840  Winther Mikkel  2002  HVIDOVRE  0285as  50 m  1:30.79   
18  658  Siegumfeldt Oskar Bondo  2004  HVIDOVRE  0417AA  50 m  1:31.43   
19  504  Lundgaard Carl Emil  2005  GENTOFTE  0591AA  50 m  1:31.82   
20  700  Stæcker Nicklas  2003  NÆSTVED  0395AP  50 m  1:31.97   
21  677  Clausen Mathias  2002  NÆSTVED  0237AO  50 m  1:32.69   
22  487  Griffin Alexander  2004  GENTOFTE  0451AL  50 m  1:33.08   
23  828  Frederiksen Gustav B.  2004  VORDINGB  0457AO  50 m  1:35.10   
24  585  Holm Peter  2003  HERLEV  0393AF  50 m  1:35.52   
25  714  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  50 m  1:39.40   
26  536  Taul August  2006  GENTOFTE  0681AA  50 m  1:41.64   
27  565  Johansen Lauritz  2004  GSK  0411AG  50 m  1:41.64   
28  838  Sønderby Mads Frost  2004  FR.SUND  0413AK  50 m  1:41.89   
29  564  Grell Anton Skov  2004  GSK  0469AE  50 m  1:42.38   
30  450  Olesen Bertram  2005  FR.SUND  0509AK  50 m  1:44.36   
31  711  Frandsen Adam Bugge  2005  RINGSTED  0509AF  50 m  1:44.66   
32  579  Christensen Jeppe Bayer  2005  HERLEV  0581AD  50 m  1:45.75   
33  506  Lundsby Frederik Stubbe  2004  GENTOFTE  0417AE  50 m  1:46.20   
34  473  Boserup Laurits  2005  GENTOFTE  0553AK  50 m  1:46.33   
35  680  Foged Malthe  2005  NÆSTVED  0587AF  50 m  1:46.43   
36  514  Neergaard August Arup  2005  GENTOFTE  0571AB  50 m  1:47.00   
37  685  Hansen Jacob Meisner  2003  NÆSTVED  0323AK  50 m  1:47.59   
38  510  Maxmølris Phillip  2004  GENTOFTE  0463AO  50 m  1:48.72   
39  717  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  50 m  1:50.95   
40  494  Hyldig William Hoffmann  2004  GENTOFTE  0471AQ  50 m  1:51.68   
41  716  Houmann Zacharias  2006  RINGSTED  0615AG  50 m  1:55.18   
42  525  Rybak-Andersen Oscar  2005  GENTOFTE  0521AB  50 m  1:55.63   
43  442  Cruse Victor Enemark  2004  FR.SUND    50 m  1:56.29   
44  475  Clausen August Emil K.  2006  GENTOFTE  0609AK  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
17_S
Løb 17, 200m Rygsvømning Damer 
 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Clara Rybak-Andersen (2003) 2:47.94 2015-03-28 
Gruppe 3: Alberte V. Bisgaard (2003) 2:32.13 2016-04-16 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
669  Lorentzen Katja Skovdal  2003  KØGE  0338AQ  50 m  2:25.82   
523  Rindshøj Mia  2003  GENTOFTE  0306AC  50 m  2:28.92   
483  Falk-List Frederikke  2004  GENTOFTE  0488AB  50 m  2:34.31   
779  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  50 m  2:36.26   
545  Vinther Josephine Holst  2004  GENTOFTE  0432AC  50 m  2:38.61   
772  Pedersen Mille  2003  ALLERØD  0392AO  50 m  2:40.00   
797  Lindemann Ingrid  2003  BIRKERØD  0312AE  50 m  2:40.09   
773  Rose Julie K  2003  ALLERØD  0324AL  50 m  2:40.96   
670  Petersen Line Nøhr  2003  KØGE  0378AI  50 m  2:41.15   
10  817  Hørning Laura L.  2004  VAT CPH  0456AC  50 m  2:42.00   
11  783  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERØD  0456AA  50 m  2:42.46   
12  690  Larsen Nikoline Skovly  2003  NÆSTVED  0322AE  50 m  2:44.06   
13  679  Duus Katrine  2003  NÆSTVED  0318AR  50 m  2:44.31   
14  666  Jensen Benedicte Them  2004  KØGE  0454AA  50 m  2:44.53   
15  584  Hebeltoft Ida  2003  HERLEV  0378AD  50 m  2:45.06   
16  546  Østergaard Astrid M.  2004  GENTOFTE  0412AS  50 m  2:45.15   
17  519  Norby Kristine Nilsson  2005  GENTOFTE  0534AC  50 m  2:45.30   
18  668  Jensen Kathrine Sofie  2003  KØGE  0352AC  50 m  2:45.55   
19  451  Ravnholt Camille Hvid  2003  FR.SUND  0372AQ  50 m  2:47.16   
20  422  Ekman Emma  2004  A6  0494AG  50 m  2:49.01   
21  820  Mathiesen Mathilde  2004  VAT CPH  0432AD  50 m  2:49.08   
22  595  Thomsen Josephine  2005  HERLEV  0506AG  50 m  2:49.36   
23  775  Stoltz Emma  2004  ALLERØD  0448AE  50 m  2:49.51   
24  521  Permin Astrid  2003  GENTOFTE  0344AF  50 m  2:50.00   
25  667  Jensen Elisabeth Them  2004  KØGE  0464AA  50 m  2:50.17   
26  793  Heunicke Esther Marie  2003  BIRKERØD  0344AE  50 m  2:50.40   
27  650  Laugesen Nanna Udby  2004  HVIDOVRE  0458AL  50 m  2:51.76   
28  816  Danielsen Josephine B. U.  2003  VAT CPH  0326AD  50 m  2:52.13   
29  490  Helmark Cecilie C.  2005  GENTOFTE  0502AL  50 m  2:53.73   
30  638  Dann-Nielsen Lærke  2005  HVIDOVRE  0552AL  50 m  2:57.82   
31  800  Nørby Camille  2004  BIRKERØD  0498AE  50 m  2:58.00   
32  429  Larsen Isabella  2005  A6  0592AK  50 m  2:59.95   
33  421  Brage Silja  2005  A6  0544AL  50 m  3:00.54   
34  534  Szczepanski Norah  2003  GENTOFTE  0354AY  50 m  3:00.82   
35  580  Eie Signe  2005  HERLEV  0582AP  50 m  3:01.29   
36  428  Jung Mathilda Hyldal  2004  A6  0414AM  50 m  3:03.18   
37  835  Søndergaard Freja  2004  VORDINGB  0452AO  50 m  3:04.44   
38  419  Andreasen Lucca  2004  A6  0422AN  50 m  3:06.50   
39  537  Thomsen Louisa Lykkesfelt  2004  GENTOFTE  0454AB  50 m  3:08.98   
40  740  Thielsen Helene  2004  RINGSTED  0474AB  50 m  3:09.93   
41  687  Jensen Thea Torndal  2004  NÆSTVED  0456AJ  50 m  3:12.32   
42  593  Nygaard Emmanuella  2003  HERLEV  0392AV  50 m  3:12.48   
43  683  Hansen Agnes Barner  2005  NÆSTVED  0522AL  50 m  3:13.88   
44  818  Madsen Anna Maria  2004  VAT CPH  0444AJ  50 m  3:14.75   
45  527  Schrøder Dikte Johanne  2006  GENTOFTE  0614AG  50 m  3:17.46   
46  753  Andersen Signe Krag  2004  ALLERØD  0434AP  50 m  3:17.59   
47  826  Bavnbæk Isabel Valsted  2003  VORDINGB  0334AZ  50 m  3:25.00   
48  588  Jensen Laura Thorlund  2004  HERLEV  0436AJ  50 m  4:05.90   
49  590  Kongsfelt Clara  2003  HERLEV  0354AX  50 m  4:09.57   
50  509  Mantoni Alba  2006  GENTOFTE  0632AK  50 m     
51  568  Pedersen Line  2005  GSK  0562AO  50 m     
52  688  Juul Freja  2006  NÆSTVED  0656AF  50 m     
53  693  Mørkeberg Katrine  2004  NÆSTVED  0424AJ  50 m     
54  706  Andersen Emma M.  2003  RINGSTED  0392AJ  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
18_S
Løb 18, 200m Rygsvømning Herrer 
 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Malthe Letting (2001) 2:30.34 2015-03-28 
Gruppe 3: Peter Vangsgaard (2000) 2:20.10 2015-03-28 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
790  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  50 m  2:22.13   
583  Eskjær-Køppen Peter  2002  HERLEV  0203AD  50 m  2:27.93   
795  Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  50 m  2:30.62   
709  Carstensen Emil  2002  RINGSTED  0253AF  50 m  2:30.99   
843  Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325ah  50 m  2:31.17   
430  Madsen Rasmus Skarby  2003  A6  0363AB  50 m  2:31.67   
497  Jensen Leonard Steen  2003  GENTOFTE  0339AI  50 m  2:36.71   
488  Gudmand-Høyer Thor  2002  GENTOFTE  0239AD  50 m  2:37.78   
765  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  50 m  2:38.14   
10  813  Skadhauge Oliver  2002  VAT CPH  0297AG  50 m  2:38.48   
11  777  Taylor Nicklas  2002  ALLERØD  0295AA  50 m  2:38.82   
12  698  Pedersen Lucas Jul  2003  NÆSTVED  0387AJ  50 m  2:40.22   
13  665  Frederikse Bertram Dalgas  2003  KØGE  0305AC  50 m  2:41.36   
14  576  Beiter Gustav Bendix  2003  HERLEV  0321AB  50 m  2:42.16   
15  708  Bodal Benjamin  2003  RINGSTED  0385AF  50 m  2:45.76   
16  582  Elmedyb Gabriel  2004  HERLEV  0485AG  50 m  2:47.00   
17  677  Clausen Mathias  2002  NÆSTVED  0237AO  50 m  2:52.86   
18  522  Riisager Harald  2003  GENTOFTE  0371AD  50 m  2:53.91   
19  469  Balle Karl August B.  2003  GENTOFTE  0385AB  50 m  2:55.36   
20  591  Li Erik  2003  HERLEV  0391AF  50 m  2:55.81   
21  812  Hjalholt Malte  2003  VAT CPH  0355AG  50 m  3:00.60   
22  425  Jensen Mikkel Bjellekjær  2003  A6  0359AN  50 m  3:01.30   
23  680  Foged Malthe  2005  NÆSTVED  0587AF  50 m  3:01.50   
24  720  Millard Jeremy William  2005  RINGSTED  0571AI  50 m  3:15.78   
25  581  Elmedyb Elias  2006  HERLEV  0601AC  50 m  3:24.34   
26  446  Krag Loui  2007  FR.SUND  0793AD  50 m  3:25.07   
27  736  Stærmose Jakob  2005  RINGSTED  0583AD  50 m  3:26.38   
28  579  Christensen Jeppe Bayer  2005  HERLEV  0581AD  50 m  3:32.54   
29  515  Nimb Christian  2006  GENTOFTE  0679AH  50 m  3:33.74   
30  728  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  50 m  3:41.82   
31  449  Mikkelsen Bertram H.  2004  FR.SUND  0441AN  50 m     
32  478  Dahl David Johannes  2006  GENTOFTE  0669AB  50 m     
33  675  Bentsen Sebastian N.  2004  NÆSTVED  0437AL  50 m     
34  692  Mouridsen Kristian  2002  NÆSTVED  0261AR  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
19_S
Løb 19, 200m Butterfly Damer 
 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Amalie Kristensen (2003) 3:29.89 2015-03-28 
Gruppe 3: Ingrid Bo Andersen (2001) 2:35.45 2015-03-28 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
669  Lorentzen Katja Skovdal  2003  KØGE  0338AQ  50 m  2:31.03   
758  Frederiksen Therese Sand  2003  ALLERØD  0374AT  50 m  2:37.47   
480  Dolan Asta Poulsen  2004  GENTOFTE  0414AH  50 m  2:40.91   
662  Bagge Caroline Gøttrup  2003  KØGE  0322AB  50 m  2:47.56   
786  Boutrup Laura  2003  BIRKERØD  0302AB  50 m  2:49.66   
566  Mikkelsen Thea  2005  GSK  0576AG  50 m  3:34.71   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
20_S
Løb 20, 200m Butterfly Herrer 
 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Jens Sørensen (2001) 2:24.23 2015-03-28 
Gruppe 3: Søren B. Jeppesen (1999) 2:23.43 2015-03-28 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
724  Møller Frederik  2002  RINGSTED  0263AL  50 m  2:18.86   
540  Trandum Christopher G.  2003  GENTOFTE  0313AI  50 m  2:26.17   
739  Søgaard Alexander  2002  RINGSTED  0293AE  50 m  2:29.42   
640  Hansen Gustav Haugård  2002  HVIDOVRE  0279AD  50 m  2:33.35   
804  Rekling Christoffer  2003  BIRKERØD  0363AE  50 m  2:35.12   
664  Eskildsen Jonathan  2003  KØGE  0381AA  50 m  2:36.64   
796  Ibsen Mikkel Eg  2002  BIRKERØD  0221AD  50 m  2:40.77   
721  Mortensen Joakim  2002  RINGSTED  0271AH  50 m  2:48.37   
443  Dyrhauge Victor  2004  FR.SUND  0407AJ  50 m  3:02.19   
10  830  Jensen Jonathan F. K.  2002  VORDINGB  0263AO  50 m  3:02.67   
11  656  Parkhøi Mathias  2003  HVIDOVRE  0383AD  50 m  3:09.79   
12  829  Hansen Magnus Juul  2003  VORDINGB  0389AN  50 m  3:12.00   
13  776  Svane Nicholas  2002  ALLERØD  0213AF  50 m  3:13.10   
14  685  Hansen Jacob Meisner  2003  NÆSTVED  0323AK  50 m  3:21.53   
15  504  Lundgaard Carl Emil  2005  GENTOFTE  0591AA  50 m  3:35.00   
16  448  Mikkelsen Balder H.  2007  FR.SUND  0707AB  50 m     
17  530  Skinhøj Christoffer  2003  GENTOFTE  0313AD  50 m     
18  647  Kusk Kasper  2003  HVIDOVRE  0327AD  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
21_S
Løb 21, 4X100m Frisvømning Damer 
 
Årg. 2003-2017: 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
744  Sigma Swim Ag1 A  2003  SIGMA    50 m  4:12.00   
661  Køge Piger 1  2003  KØGE    50 m  4:12.51   
460  Gentofte Piger 1  GENTOFTE    50 m  4:15.25   
815  Vat Piger 1  2003  VAT CPH    50 m  4:18.00   
746  Sigma Swim Ag1 B  2003  SIGMA    50 m  4:22.00   
461  Gentofte Piger 2  GENTOFTE    50 m  4:28.83   
462  Gentofte Piger 3  GENTOFTE    50 m  4:29.00   
573  Herlev Piger 1  2003  HERLEV    50 m  4:35.67   
821  Vat Piger 2  2003  VAT CPH    50 m  4:42.00   
10  705  Ringsted Piger  2003  RINGSTED    50 m  4:46.66   
11  574  Herlev Piger 2  2003  HERLEV    50 m  4:49.67   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
22_S
Løb 22, 4X100m Frisvømning Herrer 
 
Årg. 2002-2017: 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
456  Gentofte Drenge 1  GENTOFTE    50 m  3:53.28   
743  Sigma Swim Ag1 A  2002  SIGMA    50 m  3:57.00   
745  Sigma Swim Ag1 B  2002  SIGMA    50 m  4:03.00   
702  Ringsted Drenge  2002  RINGSTED    50 m  4:03.26   
457  Gentofte Drenge 2  GENTOFTE    50 m  4:15.00   
458  Gentofte Drenge 3  GENTOFTE    50 m  4:25.00   
572  Herlev Knægte 1  2003  HERLEV    50 m  4:25.67   
810  Vat Drenge 1  2002  VAT CPH    50 m  4:29.00   
703  Ringsted Drenge 2  2002  RINGSTED    50 m  4:41.42   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
23_S
Løb 23, 400m Medley Damer 
 
Junior: Sofie Nielsen (2001) 5:23.80 2016-04-16 
Senior: 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
784  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  50 m  4:52.71   
788  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  50 m  4:59.09   
760  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  5:00.82   
754  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  50 m  5:01.80   
792  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  50 m  5:06.98   
766  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  50 m  5:09.80   
539  Toft Nina  2000  GENTOFTE  0072AD  50 m  5:12.00   
757  Dufour Camilla  1996  ALLERØD  9662AN  50 m  5:15.22   
799  Myrup Sara Fogh  1997  BIRKERØD  9798AF  50 m  5:16.55   
10  780  Blomsterberg Thea  2002  BIRKERØD  0272AC  50 m  5:22.92   
11  466  Andresen Josefine Søgaard  2000  GENTOFTE  0008AO  50 m  5:25.00   
12  550  Aarestrup Zenia  2001  GLADSAXE  0104AS  50 m  5:25.58   
13  520  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  50 m  5:30.37   
14  726  Nielsen Katja Kjær  2002  RINGSTED  0268AU  50 m  5:32.17   
15  719  Larsen Jasmin  2002  RINGSTED  0264AZ  50 m  5:42.40   
16  737  Szokody Maria  2002  RINGSTED  0252AE  50 m  5:54.81   
17  676  Clausen Anne-Sofie P.  2002  NÆSTVED  0202AB  50 m  5:55.04   
18  626  Nørlem Nynne  2002  HOLBÆK  0268AF  50 m  5:57.54   
19  606  Larsen Mathilde Emilie K.  2002  HILLERØD  0288AP  50 m  6:16.83   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
24_S
Løb 24, 400m Medley Herrer 
 
Junior: Philip K. Brønnicke (2000) 4:51.93 2016-04-16 
Senior: 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
807  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  50 m  4:35.52   
752  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  50 m  4:36.06   
801  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  50 m  4:38.01   
561  Rindshøj Frederik  1999  GLADSAXE  9955AN  50 m  4:38.59   
761  Henriksen Emil Engels  1999  ALLERØD  9937AD  50 m  4:41.42   
768  Mårtensson Andreas  1997  ALLERØD  9751AE  50 m  4:42.11   
532  Strøbek Lucas Bruun  2001  GENTOFTE  0135AG  50 m  4:43.12   
557  Matras William  1998  GLADSAXE  9803AA  50 m  4:48.91   
755  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  50 m  4:54.59   
10  710  Carstensen Magnus  1999  RINGSTED  9903AH  50 m  4:56.92   
11  543  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  50 m  5:00.07   
12  544  Weiss Christoffer  2001  GENTOFTE  0197AD  50 m  5:01.00   
13  562  Steenberg Rasmus  2000  GLADSAXE  0021AB  50 m  5:01.39   
14  725  Nielsen Anders  2001  RINGSTED  0123AF  50 m  5:03.77   
15  759  Hansen Jannick  2001  ALLERØD  0117AD  50 m  5:17.17   
16  778  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  50 m  5:39.28   
17  636  Borch Mikkel Samsøe  1997  HVIDOVRE  9771AD  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
25_S
Løb 25, 50m Butterfly Damer 
 
Junior: Amalie Frederiksen (2001) 00:30.70 2016-04-16 
Senior: Cecilie Christensen (1997) 00:30.43 2015-03-28 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
625  Nielsen Ida Maria  2000  HOLBÆK  0002AR  50 m  29.09   
553  Gram Freja  1999  GLADSAXE  9962AL  50 m  30.02   
495  Hørlykke Caroline  2000  GENTOFTE  0032AH  50 m  30.05   
482  Falbe-Hansen Emilie  1999  GENTOFTE  9962AD  50 m  30.34   
718  Ladik Annabelle Grønbech  1997  RINGSTED  9734BC  50 m  30.47   
558  Mikkelsen Ida Just  2001  GLADSAXE  0102AB  50 m  30.90   
769  Nekhorochko Katharina  2000  ALLERØD  0014AH  50 m  31.32   
623  Lynæs Louise  1997  HOLBÆK  9782AQ  50 m  31.38   
555  Højberg Amanda  1998  GLADSAXE  9868AP  50 m  31.39   
10  648  Lange Laura  2001  HVIDOVRE  0132AT  50 m  31.42   
11  511  Meyer Silke  1998  GENTOFTE  9886AE  50 m  31.50   
12  762  Kruse Josephine  2002  ALLERØD  0242AQ  50 m  31.55   
13  611  Weibel Matilde  2002  HILLERØD  0244AC  50 m  31.74   
14  782  Bondo Thit  2000  BIRKERØD  0068AE  50 m  32.34   
15  689  Kristensen Viktoria Bæts  2002  NÆSTVED  0286AP  50 m  32.40   
16  609  Rasmusen Clara Qvade  2001  HILLERØD  0148AH  50 m  32.99   
17  832  Nykjær Maya  2001  VORDINGB  0144AW  50 m  32.99   
18  605  Laigaard Natascha  2002  HILLERØD  0246AR  50 m  33.13   
19  607  Pedersen Emilie Trolle  1999  HILLERØD  9972AV  50 m  33.16   
20  608  Pihl Anna Haugsted  2003  HILLERØD  0384AA  50 m  33.29   
21  452  Wennicke Ida Lykke  2001  FR.SUND  0118AU  50 m  33.35   
22  612  Veje Ulrikke  2002  HILLERØD  0258AK  50 m  34.04   
23  622  Larsen Ida  2000  HOLBÆK  0008BA  50 m  34.28   
24  624  Mentz Mikkeline  2001  HOLBÆK  0122AJ  50 m  34.55   
25  652  Mertins Frederikke  2000  HVIDOVRE  0014AE  50 m  34.73   
26  827  Bingler Léa Zoé  2000  VORDINGB  0082AX  50 m  35.15   
27  616  Andersen Astrid Katrine  2002  HOLBÆK  0278AX  50 m  36.25   
28  684  Hansen Freja Zerbst  2001  NÆSTVED  0162BB  50 m  36.82   
29  674  Bendtsen Caroline  2002  NÆSTVED  0254AK  50 m  37.15   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
26_S
Løb 26, 50m Butterfly Herrer 
 
Junior: Mathias Nielsen (1999) 00:27.32 2016-04-16 
Senior: Alexander Gilberg (1995) 00:26.77 2015-03-28 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
809  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  50 m  25.87   
618  Brønnum Joakim  1997  HOLBÆK  9759AT  50 m  26.03   
710  Carstensen Magnus  1999  RINGSTED  9903AH  50 m  26.08   
628  Ottosen Niels  1998  HOLBÆK  9801AF  50 m  26.72   
738  Szokody Martin  1999  RINGSTED  9915AN  50 m  27.37   
791  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  50 m  27.43   
598  Agerskov Philip  1998  HILLERØD  9801AJ  50 m  27.77   
617  Brixner Simon  2000  HOLBÆK  0001AL  50 m  28.38   
502  Larsen Tomas Stensballe  2000  GENTOFTE  0035AK  50 m  28.50   
10  620  Henriksen Mikkel  1999  HOLBÆK  9975AJ  50 m  28.57   
11  470  Becktor August  2001  GENTOFTE  0159AE  50 m  28.74   
12  557  Matras William  1998  GLADSAXE  9803AA  50 m  28.79   
13  636  Borch Mikkel Samsøe  1997  HVIDOVRE  9771AD  50 m  28.87   
14  552  Crone Christian  2001  GLADSAXE  0147AB  50 m  29.01   
15  805  Røgind Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  50 m  29.29   
16  627  Ottosen Mads  1997  HOLBÆK  9745AH  50 m  29.43   
17  631  Toft Emil  1998  HOLBÆK  9807AI  50 m  29.74   
18  806  Schiellerup Oliver  2000  BIRKERØD  0015AA  50 m  30.58   
19  696  Maar Lauge Bastian  2001  NÆSTVED  0159AP  50 m  31.27   
20  578  Benli Adar  2001  HERLEV  0143AR  50 m  31.79   
21  601  Daugbjerg Christoffer  2001  HILLERØD  0183AC  50 m  32.39   
22  602  Ejdesgaard Sebastian  2001  HILLERØD  0181AO  50 m  33.26   
23  621  Kristiansen William  2001  HOLBÆK  0129AC  50 m  33.52   
24  831  Nielse Andreas Østergaard  1997  VORDINGB  9795AR  50 m  34.77   
25  554  Grubert Alfred August  2001  GLADSAXE  0197AI  50 m  37.31   
26  447  Michaelsen William S.  2001  FR.SUND  0135AK  50 m     
27  734  Schytte Daniel  2000  RINGSTED  0067AM  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
27_S
Løb 27, 200m Frisvømning Damer 
 
Junior: Sofie Kornbek (2000) 2:10.64 2016-04-16 
Senior: Matilde Zaggai (1998) 2:13.73 2015-03-29 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
760  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  2:01.90   
784  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  50 m  2:06.47   
539  Toft Nina  2000  GENTOFTE  0072AD  50 m  2:06.77   
718  Ladik Annabelle Grønbech  1997  RINGSTED  9734BC  50 m  2:07.35   
792  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  50 m  2:07.80   
789  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  50 m  2:08.32   
754  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  50 m  2:11.25   
757  Dufour Camilla  1996  ALLERØD  9662AN  50 m  2:11.90   
629  Pallvi Mai  2000  HOLBÆK  0072AS  50 m  2:13.40   
10  642  Hansen Silja Nielsdóttir  2001  HVIDOVRE  0104AT  50 m  2:13.79   
11  774  Stampe Julie  2002  ALLERØD  0276AB  50 m  2:14.08   
12  556  Hørlykke Emilie  1998  GLADSAXE  9886BD  50 m  2:14.24   
13  766  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  50 m  2:14.29   
14  782  Bondo Thit  2000  BIRKERØD  0068AE  50 m  2:15.58   
15  764  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  50 m  2:15.60   
16  726  Nielsen Katja Kjær  2002  RINGSTED  0268AU  50 m  2:17.01   
17  559  Mortensen Michelle  2002  GLADSAXE  0274AH  50 m  2:17.06   
18  623  Lynæs Louise  1997  HOLBÆK  9782AQ  50 m  2:17.07   
19  518  Nimb Sofie Louise  2001  GENTOFTE  0174AP  50 m  2:17.54   
20  610  Rasmusen Sofia Qvade  2001  HILLERØD  0138AH  50 m  2:17.56   
21  605  Laigaard Natascha  2002  HILLERØD  0246AR  50 m  2:21.81   
22  609  Rasmusen Clara Qvade  2001  HILLERØD  0148AH  50 m  2:23.14   
23  742  Wismann Josephine  2002  RINGSTED  0236AS  50 m  2:23.20   
24  612  Veje Ulrikke  2002  HILLERØD  0258AK  50 m  2:23.51   
25  803  Porsdal Cecilie  2002  BIRKERØD  0254AH  50 m  2:24.29   
26  741  Wismann Cathrine  2002  RINGSTED  0264AS  50 m  2:25.32   
27  626  Nørlem Nynne  2002  HOLBÆK  0268AF  50 m  2:25.83   
28  607  Pedersen Emilie Trolle  1999  HILLERØD  9972AV  50 m  2:25.98   
29  781  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  2:27.09   
30  616  Andersen Astrid Katrine  2002  HOLBÆK  0278AX  50 m  2:28.23   
31  676  Clausen Anne-Sofie P.  2002  NÆSTVED  0202AB  50 m  2:32.36   
32  606  Larsen Mathilde Emilie K.  2002  HILLERØD  0288AP  50 m  2:34.12   
33  622  Larsen Ida  2000  HOLBÆK  0008BA  50 m  2:34.17   
34  517  Nimb Sara Emilie  2002  GENTOFTE  0272AZ  50 m  2:42.48   
35  733  Schmidt Astrid Nørret  2002  RINGSTED  0232BC  50 m  2:48.85   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
28_S
Løb 28, 200m Frisvømning Herrer 
 
Junior: Mathias Nielsen (1999) 2:00.43 2016-04-16 
Senior: Jacob Holst (1991) 1:57.27 2016-04-16 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
801  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  50 m  1:52.52   
807  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  50 m  1:55.28   
768  Mårtensson Andreas  1997  ALLERØD  9751AE  50 m  1:55.72   
752  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  50 m  1:56.02   
644  Jacobsen Oliver  1997  HVIDOVRE  9781AQ  50 m  1:58.36   
617  Brixner Simon  2000  HOLBÆK  0001AL  50 m  1:59.86   
619  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  50 m  2:01.47   
618  Brønnum Joakim  1997  HOLBÆK  9759AT  50 m  2:01.87   
761  Henriksen Emil Engels  1999  ALLERØD  9937AD  50 m  2:03.19   
10  632  Toft Mads  2001  HOLBÆK  0175AL  50 m  2:03.23   
11  563  Sørensen Oliver Thor  2000  GLADSAXE  0081AA  50 m  2:03.56   
12  627  Ottosen Mads  1997  HOLBÆK  9745AH  50 m  2:03.64   
13  710  Carstensen Magnus  1999  RINGSTED  9903AH  50 m  2:03.95   
14  734  Schytte Daniel  2000  RINGSTED  0067AM  50 m  2:04.24   
15  696  Maar Lauge Bastian  2001  NÆSTVED  0159AP  50 m  2:05.98   
16  738  Szokody Martin  1999  RINGSTED  9915AN  50 m  2:07.41   
17  621  Kristiansen William  2001  HOLBÆK  0129AC  50 m  2:11.10   
18  603  Eriksen Jakob Bjerre  2000  HILLERØD  0077AN  50 m  2:11.31   
19  463  Andersen Mads Bjørn  2001  GENTOFTE  0143AL  50 m  2:12.08   
20  802  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  50 m  2:13.09   
21  600  Clausen Frederik  2001  HILLERØD  0141AN  50 m  2:14.04   
22  794  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  50 m  2:16.68   
23  770  Nielsen Rasmus  2001  ALLERØD  0193AC  50 m  2:16.87   
24  542  Vang-Jensen Christoffer  2001  GENTOFTE  0115AG  50 m  2:18.69   
25  529  Skinhøj Christian  2001  GENTOFTE  0165AG  50 m  2:23.74   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
29_S
Løb 29, 100m Brystsvømning Damer 
 
Junior: Melanie Degner (2000) 1:17.42 2016-04-16 
Senior: Amalie H. Falck-Schmidt (1989) 1:17.92 2015-03-28 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
788  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  50 m  1:10.37   
762  Kruse Josephine  2002  ALLERØD  0242AQ  50 m  1:10.40   
604  Kjærsgaard Alberte  2001  HILLERØD  0102AA  50 m  1:15.30   
799  Myrup Sara Fogh  1997  BIRKERØD  9798AF  50 m  1:15.52   
466  Andresen Josefine Søgaard  2000  GENTOFTE  0008AO  50 m  1:16.14   
511  Meyer Silke  1998  GENTOFTE  9886AE  50 m  1:19.75   
624  Mentz Mikkeline  2001  HOLBÆK  0122AJ  50 m  1:20.51   
495  Hørlykke Caroline  2000  GENTOFTE  0032AH  50 m  1:21.30   
689  Kristensen Viktoria Bæts  2002  NÆSTVED  0286AP  50 m  1:22.54   
10  555  Højberg Amanda  1998  GLADSAXE  9868AP  50 m  1:25.15   
11  674  Bendtsen Caroline  2002  NÆSTVED  0254AK  50 m  1:25.24   
12  626  Nørlem Nynne  2002  HOLBÆK  0268AF  50 m  1:26.56   
13  550  Aarestrup Zenia  2001  GLADSAXE  0104AS  50 m  1:27.93   
14  827  Bingler Léa Zoé  2000  VORDINGB  0082AX  50 m  1:30.65   
15  625  Nielsen Ida Maria  2000  HOLBÆK  0002AR  50 m  1:34.38   
16  733  Schmidt Astrid Nørret  2002  RINGSTED  0232BC  50 m  1:34.71   
17  719  Larsen Jasmin  2002  RINGSTED  0264AZ  50 m  1:35.67   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
30_S
Løb 30, 100m Brystsvømning Herrer 
 
Junior: Lucas Hoffmann (2000) 1:12.63 2016-04-16 
Senior: Jacob Holst (1991) 1:16.53 2016-04-16 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
628  Ottosen Niels  1998  HOLBÆK  9801AF  50 m  1:05.35   
710  Carstensen Magnus  1999  RINGSTED  9903AH  50 m  1:06.82   
791  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  50 m  1:07.59   
543  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  50 m  1:09.05   
562  Steenberg Rasmus  2000  GLADSAXE  0021AB  50 m  1:09.92   
631  Toft Emil  1998  HOLBÆK  9807AI  50 m  1:10.51   
809  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  50 m  1:10.64   
552  Crone Christian  2001  GLADSAXE  0147AB  50 m  1:10.82   
618  Brønnum Joakim  1997  HOLBÆK  9759AT  50 m  1:11.01   
10  805  Røgind Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  50 m  1:12.71   
11  447  Michaelsen William S.  2001  FR.SUND  0135AK  50 m  1:13.53   
12  577  Beiter Victor Bendix  2001  HERLEV  0113AG  50 m  1:14.88   
13  602  Ejdesgaard Sebastian  2001  HILLERØD  0181AO  50 m  1:19.37   
14  529  Skinhøj Christian  2001  GENTOFTE  0165AG  50 m  1:21.17   
15  831  Nielse Andreas Østergaard  1997  VORDINGB  9795AR  50 m  1:29.03   
16  725  Nielsen Anders  2001  RINGSTED  0123AF  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
31_S
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer 
 
Junior: Mia Wennecke (1999) 2:30.87 2016-04-16 
Senior: Veronika Storm (1998) 2:43.14 2015-03-28 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
482  Falbe-Hansen Emilie  1999  GENTOFTE  9962AD  50 m  2:16.04   
769  Nekhorochko Katharina  2000  ALLERØD  0014AH  50 m  2:18.26   
495  Hørlykke Caroline  2000  GENTOFTE  0032AH  50 m  2:27.68   
789  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  50 m  2:30.03   
652  Mertins Frederikke  2000  HVIDOVRE  0014AE  50 m  2:31.29   
556  Hørlykke Emilie  1998  GLADSAXE  9886BD  50 m  2:32.16   
553  Gram Freja  1999  GLADSAXE  9962AL  50 m  2:34.18   
520  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  50 m  2:35.20   
608  Pihl Anna Haugsted  2003  HILLERØD  0384AA  50 m  2:35.38   
10  518  Nimb Sofie Louise  2001  GENTOFTE  0174AP  50 m  2:36.20   
11  803  Porsdal Cecilie  2002  BIRKERØD  0254AH  50 m  2:36.20   
12  780  Blomsterberg Thea  2002  BIRKERØD  0272AC  50 m  2:36.42   
13  605  Laigaard Natascha  2002  HILLERØD  0246AR  50 m  2:38.66   
14  737  Szokody Maria  2002  RINGSTED  0252AE  50 m  2:38.77   
15  629  Pallvi Mai  2000  HOLBÆK  0072AS  50 m  2:39.70   
16  676  Clausen Anne-Sofie P.  2002  NÆSTVED  0202AB  50 m  2:40.01   
17  452  Wennicke Ida Lykke  2001  FR.SUND  0118AU  50 m  2:42.99   
18  741  Wismann Cathrine  2002  RINGSTED  0264AS  50 m  2:43.45   
19  726  Nielsen Katja Kjær  2002  RINGSTED  0268AU  50 m  2:48.14   
20  684  Hansen Freja Zerbst  2001  NÆSTVED  0162BB  50 m  2:48.25   
21  742  Wismann Josephine  2002  RINGSTED  0236AS  50 m  2:53.68   
22  558  Mikkelsen Ida Just  2001  GLADSAXE  0102AB  50 m  2:56.28   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
32_S
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer 
 
Junior: Martin Grønning (1997) 2:16.81 2015-03-28 
Senior: Maxemillian Pedersen (1996) 2:19.51 2015-03-28 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
620  Henriksen Mikkel  1999  HOLBÆK  9975AJ  50 m  2:11.21   
532  Strøbek Lucas Bruun  2001  GENTOFTE  0135AG  50 m  2:12.10   
543  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  50 m  2:13.27   
603  Eriksen Jakob Bjerre  2000  HILLERØD  0077AN  50 m  2:17.11   
755  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  50 m  2:20.01   
696  Maar Lauge Bastian  2001  NÆSTVED  0159AP  50 m  2:22.46   
806  Schiellerup Oliver  2000  BIRKERØD  0015AA  50 m  2:22.98   
770  Nielsen Rasmus  2001  ALLERØD  0193AC  50 m  2:23.13   
710  Carstensen Magnus  1999  RINGSTED  9903AH  50 m  2:23.26   
10  759  Hansen Jannick  2001  ALLERØD  0117AD  50 m  2:26.32   
11  778  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  50 m  2:31.72   
12  600  Clausen Frederik  2001  HILLERØD  0141AN  50 m  2:39.93   
13  738  Szokody Martin  1999  RINGSTED  9915AN  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
33_S
Løb 33, 200m Butterfly Damer 
 
Junior: Anna Aavang Brendstrup (2000) 2:34.74 2016-04-16 
Senior: Kamma Bruun Fejfer (1998) 2:54.79 2015-03-28 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
760  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  2:15.26   
792  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  50 m  2:15.62   
754  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  50 m  2:20.42   
757  Dufour Camilla  1996  ALLERØD  9662AN  50 m  2:25.62   
784  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  50 m  2:27.55   
648  Lange Laura  2001  HVIDOVRE  0132AT  50 m  2:28.24   
642  Hansen Silja Nielsdóttir  2001  HVIDOVRE  0104AT  50 m  2:29.89   
774  Stampe Julie  2002  ALLERØD  0276AB  50 m  2:34.39   
559  Mortensen Michelle  2002  GLADSAXE  0274AH  50 m  2:37.39   
10  788  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  50 m  2:40.52   
11  611  Weibel Matilde  2002  HILLERØD  0244AC  50 m  2:44.07   
12  832  Nykjær Maya  2001  VORDINGB  0144AW  50 m  2:50.52   
13  781  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  2:51.38   
14  674  Bendtsen Caroline  2002  NÆSTVED  0254AK  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
34_S
Løb 34, 200m Butterfly Herrer 
 
Junior: Julius Munk (2000) 2:15.53 2016-04-16 
Senior: 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
801  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  50 m  2:04.50   
752  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  50 m  2:06.38   
710  Carstensen Magnus  1999  RINGSTED  9903AH  50 m  2:07.16   
761  Henriksen Emil Engels  1999  ALLERØD  9937AD  50 m  2:10.25   
561  Rindshøj Frederik  1999  GLADSAXE  9955AN  50 m  2:12.03   
807  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  50 m  2:20.29   
802  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  50 m  2:23.58   
768  Mårtensson Andreas  1997  ALLERØD  9751AE  50 m  2:23.72   
644  Jacobsen Oliver  1997  HVIDOVRE  9781AQ  50 m  2:23.80   
10  544  Weiss Christoffer  2001  GENTOFTE  0197AD  50 m  2:27.38   
11  554  Grubert Alfred August  2001  GLADSAXE  0197AI  50 m  2:28.66   
12  598  Agerskov Philip  1998  HILLERØD  9801AJ  50 m  2:28.97   
13  632  Toft Mads  2001  HOLBÆK  0175AL  50 m  2:52.33   
14  725  Nielsen Anders  2001  RINGSTED  0123AF  50 m  2:53.51   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
35_S
Løb 35, 4X100m Frisvømning Damer 
 
Årg.: 1918-2002: STV 1 Damer (XXXX) 4:14.47 2016-04-16 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
548  Gsc Piger 1  GLADSAXE    50 m  3:56.00   
747  Sigma Swim Damer A  1997  SIGMA    50 m  3:58.00   
750  Sigma Swim Junior  2000  SIGMA    50 m  4:00.00   
748  Sigma Swim Damer B  1997  SIGMA    50 m  4:04.00   
454  Gentofte Damer 1  1999  GENTOFTE    50 m  4:06.83   
613  Holbæk Damer  HOLBÆK    50 m  4:07.87   
597  Hils Piger  HILLERØD    50 m  4:12.01   
701  Ringsted Damer  2000  RINGSTED    50 m  4:19.03   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
36_S
Løb 36, 4X100m Frisvømning Herrer 
 
Årg.: 1918-2001: Køge Drenge 1 (XXXX) 3:39.08 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
614  Holbæk Herrer  HOLBÆK    50 m  3:39.89   
749  Sigma Swim Herrer  1994  SIGMA    50 m  3:40.00   
547  Gsc Drenge 1  GLADSAXE    50 m  3:40.50   
615  Holbæk Herrer 2  HOLBÆK    50 m  3:44.67   
750  Sigma Swim Junior  2000  SIGMA    50 m  3:48.00   
704  Ringsted Herrer  2000  RINGSTED    50 m  3:49.30   
455  Gentofte Drenge 1  1998  GENTOFTE    50 m  3:49.79   
596  Hils Drenge  HILLERØD    50 m  3:52.01   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
37_S
Løb 37, 400m Frisvømning Damer 
 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: 
Gruppe 3: Andrea Paaske (2001) 4:47.48 2015-03-28 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
712  Grandjean Sophie  2003  RINGSTED  0346AR  50 m  4:44.38   
779  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  50 m  4:46.31   
672  Thomsen Naya Modin  2003  KØGE  0374AA  50 m  4:48.87   
669  Lorentzen Katja Skovdal  2003  KØGE  0338AQ  50 m  4:52.13   
773  Rose Julie K  2003  ALLERØD  0324AL  50 m  4:53.43   
797  Lindemann Ingrid  2003  BIRKERØD  0312AE  50 m  4:53.85   
662  Bagge Caroline Gøttrup  2003  KØGE  0322AB  50 m  4:56.37   
670  Petersen Line Nøhr  2003  KØGE  0378AI  50 m  4:57.04   
786  Boutrup Laura  2003  BIRKERØD  0302AB  50 m  4:57.31   
10  526  Schou Amalie  2003  GENTOFTE  0394AC  50 m  4:58.95   
11  842  Dahl Louise  2003  A6  0362an  50 m  4:59.31   
12  787  Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERØD  0484AA  50 m  5:03.09   
13  679  Duus Katrine  2003  NÆSTVED  0318AR  50 m  5:03.94   
14  798  Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  50 m  5:05.67   
15  771  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  50 m  5:06.83   
16  521  Permin Astrid  2003  GENTOFTE  0344AF  50 m  5:10.00   
17  534  Szczepanski Norah  2003  GENTOFTE  0354AY  50 m  5:10.00   
18  516  Nimb Isabella Victoria  2004  GENTOFTE  0428AK  50 m  5:10.49   
19  538  Toft Clara  2004  GENTOFTE  0406AA  50 m  5:13.32   
20  783  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERØD  0456AA  50 m  5:13.74   
21  428  Jung Mathilda Hyldal  2004  A6  0414AM  50 m  5:14.81   
22  537  Thomsen Louisa Lykkesfelt  2004  GENTOFTE  0454AB  50 m  5:15.00   
23  817  Hørning Laura L.  2004  VAT CPH  0456AC  50 m  5:16.56   
24  663  Dreier Clara  2004  KØGE  0438AC  50 m  5:21.39   
25  592  Madsen Amanda Da Silva B.  2005  HERLEV  0554AB  50 m  5:25.26   
26  451  Ravnholt Camille Hvid  2003  FR.SUND  0372AQ  50 m  5:34.26   
27  693  Mørkeberg Katrine  2004  NÆSTVED  0424AJ  50 m  6:31.54   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 
38_S
Løb 38, 400m Frisvømning Herrer 
 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Jens Sørensen (2001) 4:22.43 2015-03-28 
Gruppe 3: Frederik Rindshøj (1999) 4:20.70 2015-03-28 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
724  Møller Frederik  2002  RINGSTED  0263AL  50 m  4:24.30   
420  Bojesen Frederik  2002  A6  0281AB  50 m  4:24.88   
790  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  50 m  4:36.71   
708  Bodal Benjamin  2003  RINGSTED  0385AF  50 m  4:39.50   
785  Boutrup Christian  2003  BIRKERØD  0337AA  50 m  4:40.57   
808  Tullberg Alexander  2003  BIRKERØD  0377AA  50 m  4:42.17   
777  Taylor Nicklas  2002  ALLERØD  0295AA  50 m  4:45.89   
756  Christensen Lucas Emil  2003  ALLERØD  0349AC  50 m  4:45.98   
804