2019-05-20   13:51:41
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

59_S
Løb 59, 50m Frisvømning Damer 
 
Junior: Sofie Kornbek (2000) 00:28.41 2016-04-17 
Senior: Thea Hovmand Larsen (1997) 00:28.42 2015-03-29 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
718  Ladik Annabelle Grønbech  1997  RINGSTED  9734BC  50 m  27.53   
556  Hørlykke Emilie  1998  GLADSAXE  9886BD  50 m  27.55   
434  Petersson Katja Korbo  2001  A6  0134AA  50 m  27.75   
520  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  50 m  28.07   
762  Kruse Josephine  2002  ALLERØD  0242AQ  50 m  28.27   
482  Falbe-Hansen Emilie  1999  GENTOFTE  9962AD  50 m  28.33   
625  Nielsen Ida Maria  2000  HOLBÆK  0002AR  50 m  28.41   
558  Mikkelsen Ida Just  2001  GLADSAXE  0102AB  50 m  28.55   
782  Bondo Thit  2000  BIRKERØD  0068AE  50 m  28.67   
10  737  Szokody Maria  2002  RINGSTED  0252AE  50 m  28.81   
11  774  Stampe Julie  2002  ALLERØD  0276AB  50 m  28.84   
12  623  Lynæs Louise  1997  HOLBÆK  9782AQ  50 m  29.03   
13  769  Nekhorochko Katharina  2000  ALLERØD  0014AH  50 m  29.03   
14  431  Mass Isabel  1998  A6  9848AA  50 m  29.28   
15  689  Kristensen Viktoria Bæts  2002  NÆSTVED  0286AP  50 m  29.28   
16  604  Kjærsgaard Alberte  2001  HILLERØD  0102AA  50 m  29.40   
17  833  Petersen Freja  2000  VORDINGB  0018BE  50 m  29.54   
18  766  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  50 m  29.56   
19  539  Toft Nina  2000  GENTOFTE  0072AD  50 m  29.59   
20  612  Veje Ulrikke  2002  HILLERØD  0258AK  50 m  29.68   
21  518  Nimb Sofie Louise  2001  GENTOFTE  0174AP  50 m  29.69   
22  624  Mentz Mikkeline  2001  HOLBÆK  0122AJ  50 m  29.91   
23  608  Pihl Anna Haugsted  2003  HILLERØD  0384AA  50 m  29.92   
24  466  Andresen Josefine Søgaard  2000  GENTOFTE  0008AO  50 m  30.01   
25  610  Rasmusen Sofia Qvade  2001  HILLERØD  0138AH  50 m  30.04   
26  616  Andersen Astrid Katrine  2002  HOLBÆK  0278AX  50 m  30.06   
27  607  Pedersen Emilie Trolle  1999  HILLERØD  9972AV  50 m  30.25   
28  605  Laigaard Natascha  2002  HILLERØD  0246AR  50 m  30.39   
29  832  Nykjær Maya  2001  VORDINGB  0144AW  50 m  30.42   
30  742  Wismann Josephine  2002  RINGSTED  0236AS  50 m  30.44   
31  719  Larsen Jasmin  2002  RINGSTED  0264AZ  50 m  30.50   
32  500  Lange Emilie Holst  2002  GENTOFTE  0218AL  50 m  30.57   
33  726  Nielsen Katja Kjær  2002  RINGSTED  0268AU  50 m  30.57   
34  611  Weibel Matilde  2002  HILLERØD  0244AC  50 m  30.63   
35  764  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  50 m  30.67   
36  741  Wismann Cathrine  2002  RINGSTED  0264AS  50 m  30.68   
37  511  Meyer Silke  1998  GENTOFTE  9886AE  50 m  30.75   
38  609  Rasmusen Clara Qvade  2001  HILLERØD  0148AH  50 m  30.83   
39  622  Larsen Ida  2000  HOLBÆK  0008BA  50 m  31.31   
40  626  Nørlem Nynne  2002  HOLBÆK  0268AF  50 m  31.45   
41  827  Bingler Léa Zoé  2000  VORDINGB  0082AX  50 m  31.59   
42  781  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  31.63   
43  803  Porsdal Cecilie  2002  BIRKERØD  0254AH  50 m  31.63   
44  559  Mortensen Michelle  2002  GLADSAXE  0274AH  50 m  32.13   
45  517  Nimb Sara Emilie  2002  GENTOFTE  0272AZ  50 m  32.54   
46  684  Hansen Freja Zerbst  2001  NÆSTVED  0162BB  50 m  32.72   
47  674  Bendtsen Caroline  2002  NÆSTVED  0254AK  50 m  32.97   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:40 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark