2019-07-20   07:19:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

43_S
Løb 43, 100m Rygsvømning Damer 
 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Clara Rybak-Andersen (2003) 1:12.00 2016-04-17 
Gruppe 3: Amalie Søby Mortensen (2001) 1:12.12 2015-03-27 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
669  Lorentzen Katja Skovdal  2003  KØGE  0338AQ  50 m  1:08.31   
524  Rybak-Andersen Clara  2003  GENTOFTE  0342AO  50 m  1:08.72   
483  Falk-List Frederikke  2004  GENTOFTE  0488AB  50 m  1:10.33   
672  Thomsen Naya Modin  2003  KØGE  0374AA  50 m  1:11.56   
546  Østergaard Astrid M.  2004  GENTOFTE  0412AS  50 m  1:13.65   
779  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  50 m  1:14.79   
771  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  50 m  1:14.80   
424  Husum Clara Sass  2004  A6  0474AM  50 m  1:15.09   
787  Christensen Kajsa G.  2004  BIRKERØD  0484AA  50 m  1:15.27   
10  545  Vinther Josephine Holst  2004  GENTOFTE  0432AC  50 m  1:15.28   
11  773  Rose Julie K  2003  ALLERØD  0324AL  50 m  1:15.86   
12  595  Thomsen Josephine  2005  HERLEV  0506AG  50 m  1:16.09   
13  844  Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314ab  50 m  1:16.14   
14  426  Jensen Pernille Elm  2003  A6  0302AI  50 m  1:17.20   
15  820  Mathiesen Mathilde  2004  VAT CPH  0432AD  50 m  1:17.95   
16  668  Jensen Kathrine Sofie  2003  KØGE  0352AC  50 m  1:18.30   
17  679  Duus Katrine  2003  NÆSTVED  0318AR  50 m  1:18.44   
18  584  Hebeltoft Ida  2003  HERLEV  0378AD  50 m  1:18.90   
19  465  Andersen Viola Demuth  2003  GENTOFTE  0316AI  50 m  1:19.11   
20  538  Toft Clara  2004  GENTOFTE  0406AA  50 m  1:19.33   
21  641  Hansen Mie Bidsted  2003  HVIDOVRE  0392AG  50 m  1:19.73   
22  650  Laugesen Nanna Udby  2004  HVIDOVRE  0458AL  50 m  1:20.47   
23  818  Madsen Anna Maria  2004  VAT CPH  0444AJ  50 m  1:20.72   
24  521  Permin Astrid  2003  GENTOFTE  0344AF  50 m  1:22.11   
25  432  Møller Freja  2004  A6  0442AF  50 m  1:22.72   
26  580  Eie Signe  2005  HERLEV  0582AP  50 m  1:22.85   
27  842  Dahl Louise  2003  A6  0362an  50 m  1:22.89   
28  534  Szczepanski Norah  2003  GENTOFTE  0354AY  50 m  1:23.18   
29  429  Larsen Isabella  2005  A6  0592AK  50 m  1:23.23   
30  731  Sahlberg Emilie Hostrup  2005  RINGSTED  0582AD  50 m  1:23.78   
31  570  Zafra Antoinette  2005  GSK  0518AA  50 m  1:24.43   
32  823  Dahl Julie  2004  VAT CPH  0418AN  50 m  1:25.26   
33  638  Dann-Nielsen Lærke  2005  HVIDOVRE  0552AL  50 m  1:25.67   
34  837  Hansen Emilie Pyndt  2004  FR.SUND  0466AP  50 m  1:25.85   
35  707  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  50 m  1:25.94   
36  835  Søndergaard Freja  2004  VORDINGB  0452AO  50 m  1:26.06   
37  594  Oest Ida  2003  HERLEV  0386AS  50 m  1:26.32   
38  645  Jensen Amalie  2005  HVIDOVRE  0594AI  50 m  1:26.51   
39  513  Mortensen Cecilie G.  2005  GENTOFTE  0552AF  50 m  1:26.61   
40  537  Thomsen Louisa Lykkesfelt  2004  GENTOFTE  0454AB  50 m  1:27.79   
41  740  Thielsen Helene  2004  RINGSTED  0474AB  50 m  1:27.99   
42  419  Andreasen Lucca  2004  A6  0422AN  50 m  1:28.12   
43  531  Strøbek Anna R.  2005  GENTOFTE  0586AJ  50 m  1:29.65   
44  695  Maar Gaya Josefine  2003  NÆSTVED  0318AQ  50 m  1:29.73   
45  683  Hansen Agnes Barner  2005  NÆSTVED  0522AL  50 m  1:31.54   
46  706  Andersen Emma M.  2003  RINGSTED  0392AJ  50 m  1:31.99   
47  484  Fischer Rebecca Chur  2005  GENTOFTE  0522AP  50 m  1:32.18   
48  496  Jacobsen Vilja Meinert  2005  GENTOFTE  0546AQ  50 m  1:33.09   
49  503  Lindberg Emilia Clara  2005  GENTOFTE  0574AO  50 m  1:34.94   
50  845  Petersen Patricia  2005  GENTOFTE  0526aa  50 m  1:37.00   
51  485  Frahm-Falkenberg Nanja  2006  GENTOFTE  0682AL  50 m  1:37.02   
52  464  Andersen Stella Demuth  2006  GENTOFTE  0694AE  50 m  1:37.89   
53  693  Mørkeberg Katrine  2004  NÆSTVED  0424AJ  50 m  1:38.94   
54  492  Hummelmose Johanne  2006  GENTOFTE  0628AK  50 m  1:39.28   
55  660  Steen Laura Sonne  2004  HVIDOVRE  0408AV  50 m  1:41.59   
56  568  Pedersen Line  2005  GSK  0562AO  50 m  1:42.58   
57  528  Sibbern Natascha  2007  GENTOFTE  0764AD  50 m  1:44.08   
58  477  Cour Liva la  2006  GENTOFTE  0642AQ  50 m     
59  646  Kragh Frida Hvirring  2004  HVIDOVRE  0474AF  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark