2019-07-20   07:19:54
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

3_S
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer 
 
Gruppe 4: 
Gruppe 3: Clara Rybak-Andersen (2003) 00:36.92 2016-04-15 
Junior: Melanie Degner (2000) 00:35.84 2016-04-15 
Senior: Amalie H. Falck-Schmidt (1989) 00:35.55 2015-03-27 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
762  Kruse Josephine  2002  ALLERØD  0242AQ  50 m  33.05   
788  Christoffersen Sara Krog  1996  BIRKERØD  9682AF  50 m  33.15   
427  Johansen Liva Buchholt  2003  A6  0306AA  50 m  34.72   
652  Mertins Frederikke  2000  HVIDOVRE  0014AE  50 m  34.93   
604  Kjærsgaard Alberte  2001  HILLERØD  0102AA  50 m  35.07   
799  Myrup Sara Fogh  1997  BIRKERØD  9798AF  50 m  35.32   
426  Jensen Pernille Elm  2003  A6  0302AI  50 m  35.53   
431  Mass Isabel  1998  A6  9848AA  50 m  35.83   
624  Mentz Mikkeline  2001  HOLBÆK  0122AJ  50 m  36.07   
10  773  Rose Julie K  2003  ALLERØD  0324AL  50 m  36.13   
11  524  Rybak-Andersen Clara  2003  GENTOFTE  0342AO  50 m  36.17   
12  662  Bagge Caroline Gøttrup  2003  KØGE  0322AB  50 m  36.43   
13  523  Rindshøj Mia  2003  GENTOFTE  0306AC  50 m  36.62   
14  793  Heunicke Esther Marie  2003  BIRKERØD  0344AE  50 m  37.09   
15  555  Højberg Amanda  1998  GLADSAXE  9868AP  50 m  37.11   
16  666  Jensen Benedicte Them  2004  KØGE  0454AA  50 m  37.23   
17  465  Andersen Viola Demuth  2003  GENTOFTE  0316AI  50 m  37.58   
18  819  Tabor Schastine Skifter  2005  VAT CPH  0598AB  50 m  37.88   
19  654  Nielsen Anna Marie  2004  HVIDOVRE  0482AF  50 m  38.38   
20  423  Henriksen Christine  2003  A6  0376AM  50 m  38.48   
21  539  Toft Nina  2000  GENTOFTE  0072AD  50 m  38.50   
22  690  Larsen Nikoline Skovly  2003  NÆSTVED  0322AE  50 m  38.98   
23  816  Danielsen Josephine B. U.  2003  VAT CPH  0326AD  50 m  39.13   
24  481  Evald Anne Sofie  2004  GENTOFTE  0486AC  50 m  39.49   
25  437  Terp Maya Hauerberg  2005  A6  0564AA  50 m  39.73   
26  818  Madsen Anna Maria  2004  VAT CPH  0444AJ  50 m  39.95   
27  833  Petersen Freja  2000  VORDINGB  0018BE  50 m  39.96   
28  556  Hørlykke Emilie  1998  GLADSAXE  9886BD  50 m  39.97   
29  667  Jensen Elisabeth Them  2004  KØGE  0464AA  50 m  40.08   
30  670  Petersen Line Nøhr  2003  KØGE  0378AI  50 m  40.15   
31  753  Andersen Signe Krag  2004  ALLERØD  0434AP  50 m  40.16   
32  779  Bergqvist Cornelia  2003  BIRKERØD  0346AE  50 m  40.27   
33  817  Hørning Laura L.  2004  VAT CPH  0456AC  50 m  40.29   
34  626  Nørlem Nynne  2002  HOLBÆK  0268AF  50 m  40.43   
35  434  Petersson Katja Korbo  2001  A6  0134AA  50 m  40.44   
36  798  Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  50 m  40.58   
37  616  Andersen Astrid Katrine  2002  HOLBÆK  0278AX  50 m  40.89   
38  550  Aarestrup Zenia  2001  GLADSAXE  0104AS  50 m  40.92   
39  783  Bonefeld Katrine  2004  BIRKERØD  0456AA  50 m  41.21   
40  433  Olsen Luna Emilie  2003  A6  0312AC  50 m  41.46   
41  674  Bendtsen Caroline  2002  NÆSTVED  0254AK  50 m  41.48   
42  541  Vang-Jensen Caroline  2003  GENTOFTE  0392AB  50 m  41.52   
43  567  Nielsen Freya Ry  2005  GSK  0544AJ  50 m  41.90   
44  575  Andersen Anja Xin  2004  HERLEV  0444AD  50 m  41.91   
45  842  Dahl Louise  2003  A6  0362an  50 m  42.25   
46  679  Duus Katrine  2003  NÆSTVED  0318AR  50 m  42.27   
47  668  Jensen Kathrine Sofie  2003  KØGE  0352AC  50 m  42.93   
48  822  Høffer Astrid  2004  VAT CPH  0438AB  50 m  43.33   
49  797  Lindemann Ingrid  2003  BIRKERØD  0312AE  50 m  43.58   
50  606  Larsen Mathilde Emilie K.  2002  HILLERØD  0288AP  50 m  43.68   
51  421  Brage Silja  2005  A6  0544AL  50 m  43.71   
52  498  Kreiser-Petersen Alberte  2005  GENTOFTE  0596AO  50 m  43.98   
53  707  Bertelsen Emmeline S.  2005  RINGSTED  0582AG  50 m  44.11   
54  733  Schmidt Astrid Nørret  2002  RINGSTED  0232BC  50 m  44.47   
55  824  Thomadsen Laura  2004  VAT CPH  0412AH  50 m  45.16   
56  484  Fischer Rebecca Chur  2005  GENTOFTE  0522AP  50 m  45.24   
57  706  Andersen Emma M.  2003  RINGSTED  0392AJ  50 m  45.31   
58  622  Larsen Ida  2000  HOLBÆK  0008BA  50 m  45.79   
59  835  Søndergaard Freja  2004  VORDINGB  0452AO  50 m  46.47   
60  655  Olsen Gry Emilie Kudsk  2005  HVIDOVRE  0552AK  50 m  46.55   
61  772  Pedersen Mille  2003  ALLERØD  0392AO  50 m  46.76   
62  499  Kristensen Emma S.  2005  GENTOFTE  0526AO  50 m  46.82   
63  845  Petersen Patricia  2005  GENTOFTE  0526aa  50 m  46.99   
64  589  Kallesøe Kaja Waag  2005  HERLEV  0576AM  50 m  47.15   
65  683  Hansen Agnes Barner  2005  NÆSTVED  0522AL  50 m  47.81   
66  688  Juul Freja  2006  NÆSTVED  0656AF  50 m  47.90   
67  695  Maar Gaya Josefine  2003  NÆSTVED  0318AQ  50 m  47.95   
68  673  Arentsen Freja  2005  NÆSTVED  0582AJ  50 m  48.04   
69  584  Hebeltoft Ida  2003  HERLEV  0378AD  50 m  48.23   
70  571  Østerby Anna  2005  GSK  0554AJ  50 m  48.33   
71  781  Bolvig Andrea M. Lang  2000  BIRKERØD  0048AE  50 m  48.57   
72  569  Vestergaard Safira  2005  GSK  0516AJ  50 m  49.26   
73  551  Bierre Victoria  2000  GLADSAXE  0022AS  50 m  50.62   
74  580  Eie Signe  2005  HERLEV  0582AP  50 m  50.79   
75  533  Szczepanski Molly  2006  GENTOFTE  0662AJ  50 m  50.82   
76  693  Mørkeberg Katrine  2004  NÆSTVED  0424AJ  50 m  51.01   
77  464  Andersen Stella Demuth  2006  GENTOFTE  0694AE  50 m  52.43   
78  558  Mikkelsen Ida Just  2001  GLADSAXE  0102AB  50 m  52.52   
79  505  Lundsby Christine Stubbe  2006  GENTOFTE  0698AJ  50 m  53.26   
80  730  Reynolds Malene  2005  RINGSTED  0558AN  50 m  53.91   
81  496  Jacobsen Vilja Meinert  2005  GENTOFTE  0546AQ  50 m  54.03   
82  694  Maar Dicte  2006  NÆSTVED  0672AK  50 m  54.34   
83  686  Holmgaard Merle  2005  NÆSTVED  0538AO  50 m  54.59   
84  826  Bavnbæk Isabel Valsted  2003  VORDINGB  0334AZ  50 m  55.55   
85  727  Olsen Lara W. S.  2006  RINGSTED  0696AA  50 m  55.95   
86  682  Franck Leonora  2006  NÆSTVED  0658AH  50 m  56.99   
87  642  Hansen Silja Nielsdóttir  2001  HVIDOVRE  0104AT  50 m     
88  712  Grandjean Sophie  2003  RINGSTED  0346AR  50 m     
89  726  Nielsen Katja Kjær  2002  RINGSTED  0268AU  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark