2019-05-20   13:27:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  19 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:32   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer  Finaler (15) 
Gruppe 4: 
Gruppe 3: Clara Rybak-Andersen (2003) 00:36.92 2016-04-15 
Junior: Melanie Degner (2000) 00:35.84 2016-04-15 
Senior: Amalie H. Falck-Schmidt (1989) 00:35.55 2015-03-27 
 
Heat 1 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
642  Silja Nielsdóttir Hansen  2001  0104AT  HVIDOVRE    50m   
726  Katja Kjær Nielsen  2002  0268AU  RINGSTED    50m   
712  Sophie Grandjean  2003  0346AR  RINGSTED    50m   
               
               

 
Heat 2 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
682  Leonora Franck  2006  0658AH  NÆSTVED    50m  56.99 
826  Isabel Valsted Bavnbæk  2003  0334AZ  VORDINGB    50m  55.55 
694  Dicte Maar  2006  0672AK  NÆSTVED    50m  54.34 
686  Merle Holmgaard  2005  0538AO  NÆSTVED    50m  54.59 
727  Lara W. S. Olsen  2006  0696AA  RINGSTED    50m  55.95 
               

 
Heat 3 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
505  Christine Stubbe Lundsby  2006  0698AJ  GENTOFTE    50m  53.26 
464  Stella Demuth Andersen  2006  0694AE  GENTOFTE    50m  52.43 
533  Molly Szczepanski  2006  0662AJ  GENTOFTE    50m  50.82 
693  Katrine Mørkeberg  2004  0424AJ  NÆSTVED    50m  51.01 
558  Ida Just Mikkelsen  2001  0102AB  GLADSAXE    50m  52.52 
730  Malene Reynolds  2005  0558AN  RINGSTED    50m  53.91 

 
Heat 4 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
551  Victoria Bierre  2000  0022AS  GLADSAXE    50m  50.62 
571  Anna Østerby  2005  0554AJ  GSK    50m  48.33 
673  Freja Arentsen  2005  0582AJ  NÆSTVED    50m  48.04 
584  Ida Hebeltoft  2003  0378AD  HERLEV    50m  48.23 
781  Andrea M. Lang Bolvig  2000  0048AE  BIRKERØD    50m  48.57 
580  Signe Eie  2005  0582AP  HERLEV    50m  50.79 

 
Heat 5 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
688  Freja Juul  2006  0656AF  NÆSTVED    50m  47.90 
589  Kaja Waag Kallesøe  2005  0576AM  HERLEV    50m  47.15 
499  Emma S. Kristensen  2005  0526AO  GENTOFTE    50m  46.82 
845  Patricia Petersen  2005  0526aa  GENTOFTE    50m  46.99 
683  Agnes Barner Hansen  2005  0522AL  NÆSTVED    50m  47.81 
695  Gaya Josefine Maar  2003  0318AQ  NÆSTVED    50m  47.95 

 
Heat 6 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
655  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005  0552AK  HVIDOVRE    50m  46.55 
622  Ida Larsen  2000  0008BA  HOLBÆK    50m  45.79 
824  Laura Thomadsen  2004  0412AH  VAT CPH    50m  45.16 
706  Emma M. Andersen  2003  0392AJ  RINGSTED    50m  45.31 
835  Freja Søndergaard  2004  0452AO  VORDINGB    50m  46.47 
772  Mille Pedersen  2003  0392AO  ALLERØD    50m  46.76 

 
Heat 7 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
606  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  0288AP  HILLERØD    50m  43.68 
822  Astrid Høffer  2004  0438AB  VAT CPH    50m  43.33 
679  Katrine Duus  2003  0318AR  NÆSTVED    50m  42.27 
668  Kathrine Sofie Jensen  2003  0352AC  KØGE    50m  42.93 
797  Ingrid Lindemann  2003  0312AE  BIRKERØD    50m  43.58 
733  Astrid Nørret Schmidt  2002  0232BC  RINGSTED    50m  44.47 

 
Heat 8 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
575  Anja Xin Andersen  2004  0444AD  HERLEV    50m  41.91 
674  Caroline Bendtsen  2002  0254AK  NÆSTVED    50m  41.48 
783  Katrine Bonefeld  2004  0456AA  BIRKERØD    50m  41.21 
433  Luna Emilie Olsen  2003  0312AC  A6    50m  41.46 
541  Caroline Vang-Jensen  2003  0392AB  GENTOFTE    50m  41.52 
842  Louise Dahl  2003  0362an  A6    50m  42.25 

 
Heat 9 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
616  Astrid Katrine Andersen  2002  0278AX  HOLBÆK    50m  40.89 
434  Katja Korbo Petersson  2001  0134AA  A6    50m  40.44 
817  Laura L. Hørning  2004  0456AC  VAT CPH    50m  40.29 
626  Nynne Nørlem  2002  0268AF  HOLBÆK    50m  40.43 
798  Maria Lund  2003  0334AH  BIRKERØD    50m  40.58 
550  Zenia Aarestrup  2001  0104AS  GLADSAXE    50m  40.92 

 
Heat 10 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
670  Line Nøhr Petersen  2003  0378AI  KØGE    50m  40.15 
833  Freja Petersen  2000  0018BE  VORDINGB    50m  39.96 
690  Nikoline Skovly Larsen  2003  0322AE  NÆSTVED    50m  38.98 
816  Josephine B. U. Danielsen  2003  0326AD  VAT CPH    50m  39.13 
556  Emilie Hørlykke  1998  9886BD  GLADSAXE    50m  39.97 
779  Cornelia Bergqvist  2003  0346AE  BIRKERØD    50m  40.27 

 
Heat 11 (15) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
423  Christine Henriksen  2003  0376AM  A6    50m  38.48 
555  Amanda Højberg  1998  9868AP  GLADSAXE    50m  37.11 
624  Mikkeline Mentz  2001  0122AJ  HOLBÆK    50m  36.07 
793  Esther Marie Heunicke  2003  0344AE  BIRKERØD    50m  37.09 
465  Viola Demuth Andersen  2003  0316AI  GENTOFTE    50m  37.58 
539  Nina Toft  2000  0072AD  GENTOFTE    50m  38.50 

 
Heat 12 (15) (Årg. 2004-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
707  Emmeline S. Bertelsen  2005  0582AG  RINGSTED    50m  44.11 
421  Silja Brage  2005  0544AL  A6    50m  43.71 
437  Maya Hauerberg Terp  2005  0564AA  A6    50m  39.73 
567  Freya Ry Nielsen  2005  0544AJ  GSK    50m  41.90 
498  Alberte Kreiser-Petersen  2005  0596AO  GENTOFTE    50m  43.98 
484  Rebecca Chur Fischer  2005  0522AP  GENTOFTE    50m  45.24 

 
Heat 13 (15) (Årg. 2003-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
667  Elisabeth Them Jensen  2004  0464AA  KØGE    50m  40.08 
481  Anne Sofie Evald  2004  0486AC  GENTOFTE    50m  39.49 
666  Benedicte Them Jensen  2004  0454AA  KØGE    50m  37.23 
654  Anna Marie Nielsen  2004  0482AF  HVIDOVRE    50m  38.38 
818  Anna Maria Madsen  2004  0444AJ  VAT CPH    50m  39.95 
753  Signe Krag Andersen  2004  0434AP  ALLERØD    50m  40.16 

 
Heat 14 (15) (Årg. 2000-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
662  Caroline Gøttrup Bagge  2003  0322AB  KØGE    50m  36.43 
773  Julie K Rose  2003  0324AL  ALLERØD    50m  36.13 
427  Liva Buchholt Johansen  2003  0306AA  A6    50m  34.72 
426  Pernille Elm Jensen  2003  0302AI  A6    50m  35.53 
524  Clara Rybak-Andersen  2003  0342AO  GENTOFTE    50m  36.17 
523  Mia Rindshøj  2003  0306AC  GENTOFTE    50m  36.62 

 
Heat 15 (15) (Årg. 1918-1999) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
799  Sara Fogh Myrup  1997  9798AF  BIRKERØD    50m  35.32 
652  Frederikke Mertins  2000  0014AE  HVIDOVRE    50m  34.93 
762  Josephine Kruse  2002  0242AQ  ALLERØD    50m  33.05 
788  Sara Krog Christoffersen  1996  9682AF  BIRKERØD    50m  33.15 
604  Alberte Kjærsgaard  2001  0102AA  HILLERØD    50m  35.07 
431  Isabel Mass  1998  9848AA  A6    50m  35.83 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:32 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark