2019-05-20   12:43:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 11
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  09:10   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 11, 50m Butterfly Damer  Finaler (11) 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Molly Ibsen (2003) 00:35.48 2015-03-28 
Gruppe 3: Mathilde Menck Nielsen (2002) 00:30.97 2016-03-16 
 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
419  Lucca Andreasen  2004  0422AN  A6    50m   
646  Frida Hvirring Kragh  2004  0474AF  HVIDOVRE    50m   
571  Anna Østerby  2005  0554AJ  GSK    50m  50.52 
687  Thea Torndal Jensen  2004  0456AJ  NÆSTVED    50m   
643  Amalie Henriksen  2005    HVIDOVRE    50m   
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
464  Stella Demuth Andersen  2006  0694AE  GENTOFTE    50m  46.31 
727  Lara W. S. Olsen  2006  0696AA  RINGSTED    50m  45.14 
691  Liva Mayland  2006  0622AK  NÆSTVED    50m  43.86 
678  Victoria Dinesen  2005  0692AN  NÆSTVED    50m  43.93 
533  Molly Szczepanski  2006  0662AJ  GENTOFTE    50m  46.01 
468  Anna E.e. Balle  2006  0628AL  GENTOFTE    50m  46.38 

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
499  Emma S. Kristensen  2005  0526AO  GENTOFTE    50m  43.56 
683  Agnes Barner Hansen  2005  0522AL  NÆSTVED    50m  42.10 
513  Cecilie G. Mortensen  2005  0552AF  GENTOFTE    50m  41.94 
650  Nanna Udby Laugesen  2004  0458AL  HVIDOVRE    50m  42.10 
730  Malene Reynolds  2005  0558AN  RINGSTED    50m  42.72 
503  Emilia Clara Lindberg  2005  0574AO  GENTOFTE    50m  43.57 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
531  Anna R. Strøbek  2005  0586AJ  GENTOFTE    50m  40.50 
826  Isabel Valsted Bavnbæk  2003  0334AZ  VORDINGB    50m  40.43 
645  Amalie Jensen  2005  0594AI  HVIDOVRE    50m  40.11 
477  Liva la Cour  2006  0642AQ  GENTOFTE    50m  40.20 
509  Alba Mantoni  2006  0632AK  GENTOFTE    50m  40.44 
706  Emma M. Andersen  2003  0392AJ  RINGSTED    50m  41.65 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
593  Emmanuella Nygaard  2003  0392AV  HERLEV    50m  39.87 
824  Laura Thomadsen  2004  0412AH  VAT CPH    50m  38.53 
567  Freya Ry Nielsen  2005  0544AJ  GSK    50m  38.26 
590  Clara Kongsfelt  2003  0354AX  HERLEV    50m  38.45 
594  Ida Oest  2003  0386AS  HERLEV    50m  39.39 
586  Thea Jacobsen  2003  0338AC  HERLEV    50m  39.99 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
835  Freja Søndergaard  2004  0452AO  VORDINGB    50m  38.08 
516  Isabella Victoria Nimb  2004  0428AK  GENTOFTE    50m  37.69 
421  Silja Brage  2005  0544AL  A6    50m  37.37 
465  Viola Demuth Andersen  2003  0316AI  GENTOFTE    50m  37.51 
731  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  0582AD  RINGSTED    50m  37.87 
634  Sofie Bak  2003  0336AN  HVIDOVRE    50m  38.23 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
823  Julie Dahl  2004  0418AN  VAT CPH    50m  36.99 
822  Astrid Høffer  2004  0438AB  VAT CPH    50m  36.53 
800  Camille Nørby  2004  0498AE  BIRKERØD    50m  36.24 
690  Nikoline Skovly Larsen  2003  0322AE  NÆSTVED    50m  36.24 
820  Mathilde Mathiesen  2004  0432AD  VAT CPH    50m  36.69 
695  Gaya Josefine Maar  2003  0318AQ  NÆSTVED    50m  37.34 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
481  Anne Sofie Evald  2004  0486AC  GENTOFTE    50m  34.39 
793  Esther Marie Heunicke  2003  0344AE  BIRKERØD    50m  33.89 
427  Liva Buchholt Johansen  2003  0306AA  A6    50m  33.59 
712  Sophie Grandjean  2003  0346AR  RINGSTED    50m  33.62 
428  Mathilda Hyldal Jung  2004  0414AM  A6    50m  34.31 
422  Emma Ekman  2004  0494AG  A6    50m  36.09 

 
Heat 9 (11) (Årg. 2005-2017) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
429  Isabella Larsen  2005  0592AK  A6    50m  34.87 
819  Schastine Skifter Tabor  2005  0598AB  VAT CPH    50m  32.43 
845  Patricia Petersen  2005  0526aa  GENTOFTE    50m  45 
490  Cecilie C. Helmark  2005  0502AL  GENTOFTE    50m  31.59 
437  Maya Hauerberg Terp  2005  0564AA  A6    50m  33.59 
566  Thea Mikkelsen  2005  0576AG  GSK    50m  36.84 

 
Heat 10 (11) (Årg. 2004-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
818  Anna Maria Madsen  2004  0444AJ  VAT CPH    50m  33.91 
575  Anja Xin Andersen  2004  0444AD  HERLEV    50m  33.44 
480  Asta Poulsen Dolan  2004  0414AH  GENTOFTE    50m  30.98 
483  Frederikke Falk-List  2004  0488AB  GENTOFTE    50m  31.89 
753  Signe Krag Andersen  2004  0434AP  ALLERØD    50m  33.68 
663  Clara Dreier  2004  0438AC  KØGE    50m  34.30 

 
Heat 11 (11) (Årg. 2003-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
772  Mille Pedersen  2003  0392AO  ALLERØD    50m  32.00 
474  Clara Carlquist  2003  0314AN  GENTOFTE    50m  31.97 
472  Alberte V. Bisgaard  2003  0336AK  GENTOFTE    50m  31.05 
426  Pernille Elm Jensen  2003  0302AI  A6    50m  31.36 
524  Clara Rybak-Andersen  2003  0342AO  GENTOFTE    50m  31.97 
669  Katja Skovdal Lorentzen  2003  0338AQ  KØGE    50m  32.24 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  09:10 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark