2017-12-17   12:36:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

8_S
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer 
 
Gruppe 4: Malthe Letting (2001) 1:01.29 2015-03-27 
Gruppe 3: William Houen (2001) 00:56.37 2016-04-15 
Junior: Mathias Nielsen (1999) 00:55.97 2016-04-15 
Senior: Jacob Holst (1991) 00:54.58 2016-04-15 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
543  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  50 m  52.40   
809  Tullberg Sebastian  2000  BIRKERØD  0073AC  50 m  52.57   
644  Jacobsen Oliver  1997  HVIDOVRE  9781AQ  50 m  53.78   
562  Steenberg Rasmus  2000  GLADSAXE  0021AB  50 m  53.88   
435  Rasmussen Mads Tornow  2000  A6  0073AD  50 m  54.29   
791  Eggers Alexander  1999  BIRKERØD  9967AD  50 m  54.36   
617  Brixner Simon  2000  HOLBÆK  0001AL  50 m  54.78   
467  Badaker Leo  2002  GENTOFTE  0255AR  50 m  55.17   
724  Møller Frederik  2002  RINGSTED  0263AL  50 m  55.39   
10  713  Grandjean Victor  2001  RINGSTED  0107AF  50 m  55.70   
11  627  Ottosen Mads  1997  HOLBÆK  9745AH  50 m  55.86   
12  552  Crone Christian  2001  GLADSAXE  0147AB  50 m  55.93   
13  619  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  50 m  56.12   
14  618  Brønnum Joakim  1997  HOLBÆK  9759AT  50 m  56.36   
15  598  Agerskov Philip  1998  HILLERØD  9801AJ  50 m  56.46   
16  563  Sørensen Oliver Thor  2000  GLADSAXE  0081AA  50 m  56.54   
17  544  Weiss Christoffer  2001  GENTOFTE  0197AD  50 m  56.85   
18  710  Carstensen Magnus  1999  RINGSTED  9903AH  50 m  56.89   
19  632  Toft Mads  2001  HOLBÆK  0175AL  50 m  57.07   
20  631  Toft Emil  1998  HOLBÆK  9807AI  50 m  57.11   
21  759  Hansen Jannick  2001  ALLERØD  0117AD  50 m  57.37   
22  738  Szokody Martin  1999  RINGSTED  9915AN  50 m  57.43   
23  420  Bojesen Frederik  2002  A6  0281AB  50 m  57.44   
24  671  Ryom August  2002  KØGE  0253AJ  50 m  57.66   
25  755  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  50 m  57.81   
26  806  Schiellerup Oliver  2000  BIRKERØD  0015AA  50 m  57.82   
27  808  Tullberg Alexander  2003  BIRKERØD  0377AA  50 m  58.18   
28  603  Eriksen Jakob Bjerre  2000  HILLERØD  0077AN  50 m  58.36   
29  795  Ibsen Frederik Eg  2002  BIRKERØD  0231AD  50 m  58.43   
30  734  Schytte Daniel  2000  RINGSTED  0067AM  50 m  58.56   
31  805  Røgind Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  50 m  58.98   
32  696  Maar Lauge Bastian  2001  NÆSTVED  0159AP  50 m  58.99   
33  630  Schmidt Jakob  1999  HOLBÆK  9913AO  50 m  59.03   
34  600  Clausen Frederik  2001  HILLERØD  0141AN  50 m  59.10   
35  620  Henriksen Mikkel  1999  HOLBÆK  9975AJ  50 m  59.21   
36  602  Ejdesgaard Sebastian  2001  HILLERØD  0181AO  50 m  59.24   
37  659  Skousen Anders  2002  HVIDOVRE  0215AB  50 m  59.36   
38  796  Ibsen Mikkel Eg  2002  BIRKERØD  0221AD  50 m  59.67   
39  725  Nielsen Anders  2001  RINGSTED  0123AF  50 m  59.70   
40  621  Kristiansen William  2001  HOLBÆK  0129AC  50 m  59.80   
41  540  Trandum Christopher G.  2003  GENTOFTE  0313AI  50 m  59.81   
42  479  Dessau Marcus  2002  GENTOFTE  0229AB  50 m  1:00.41   
43  447  Michaelsen William S.  2001  FR.SUND  0135AK  50 m  1:00.48   
44  440  Østergaard Morten  2002  A6  0209AC  50 m  1:00.68   
45  739  Søgaard Alexander  2002  RINGSTED  0293AE  50 m  1:00.72   
46  529  Skinhøj Christian  2001  GENTOFTE  0165AG  50 m  1:01.71   
47  790  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  50 m  1:01.75   
48  681  Franck Harald  2003  NÆSTVED  0345AK  50 m  1:01.90   
49  709  Carstensen Emil  2002  RINGSTED  0253AF  50 m  1:01.93   
50  756  Christensen Lucas Emil  2003  ALLERØD  0349AC  50 m  1:02.41   
51  763  Larsen Daniel Garne  2003  ALLERØD  0373AA  50 m  1:02.49   
52  664  Eskildsen Jonathan  2003  KØGE  0381AA  50 m  1:02.57   
53  777  Taylor Nicklas  2002  ALLERØD  0295AA  50 m  1:02.64   
54  794  Holm Mathias  2001  BIRKERØD  0165AF  50 m  1:02.81   
55  438  Therkelsen Nicolai  2003  A6  0337AG  50 m  1:02.89   
56  463  Andersen Mads Bjørn  2001  GENTOFTE  0143AL  50 m  1:03.03   
57  721  Mortensen Joakim  2002  RINGSTED  0271AH  50 m  1:03.03   
58  708  Bodal Benjamin  2003  RINGSTED  0385AF  50 m  1:03.06   
59  770  Nielsen Rasmus  2001  ALLERØD  0193AC  50 m  1:03.06   
60  698  Pedersen Lucas Jul  2003  NÆSTVED  0387AJ  50 m  1:03.47   
61  830  Jensen Jonathan F. K.  2002  VORDINGB  0263AO  50 m  1:03.47   
62  804  Rekling Christoffer  2003  BIRKERØD  0363AE  50 m  1:03.61   
63  425  Jensen Mikkel Bjellekjær  2003  A6  0359AN  50 m  1:03.93   
64  637  Cleemann Oscar  2003  HVIDOVRE  0349AH  50 m  1:04.26   
65  692  Mouridsen Kristian  2002  NÆSTVED  0261AR  50 m  1:04.62   
66  785  Boutrup Christian  2003  BIRKERØD  0337AA  50 m  1:04.90   
67  843  Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325ah  50 m  1:05.12   
68  493  Hvidt Anders  2002  GENTOFTE  0271AN  50 m  1:05.50   
69  658  Siegumfeldt Oskar Bondo  2004  HVIDOVRE  0417AA  50 m  1:06.38   
70  811  Johansen Asger  2003  VAT CPH  0395AE  50 m  1:06.64   
71  488  Gudmand-Høyer Thor  2002  GENTOFTE  0239AD  50 m  1:06.93   
72  839  Hoelgaard Marius Kjær  2004  HVIDOVRE  0445ad  50 m  1:07.12   
73  714  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  50 m  1:07.54   
74  776  Svane Nicholas  2002  ALLERØD  0213AF  50 m  1:08.28   
75  812  Hjalholt Malte  2003  VAT CPH  0355AG  50 m  1:08.48   
76  564  Grell Anton Skov  2004  GSK  0469AE  50 m  1:09.10   
77  443  Dyrhauge Victor  2004  FR.SUND  0407AJ  50 m  1:09.65   
78  657  Pontoppidan Xander  2003  HVIDOVRE  0353AD  50 m  1:09.86   
79  813  Skadhauge Oliver  2002  VAT CPH  0297AG  50 m  1:11.02   
80  471  Birn-Bringgaard Valdemar  2004  GENTOFTE  0495AL  50 m  1:11.10   
81  565  Johansen Lauritz  2004  GSK  0411AG  50 m  1:11.18   
82  767  Mindested Frederik Bach  2003  ALLERØD  0327AC  50 m  1:11.89   
83  439  Toftehøj Victor  2003  A6  0309AG  50 m  1:11.99   
84  680  Foged Malthe  2005  NÆSTVED  0587AF  50 m  1:12.26   
85  514  Neergaard August Arup  2005  GENTOFTE  0571AB  50 m  1:13.89   
86  765  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  50 m  1:14.41   
87  717  Kiliç Emre Emil Tømmerby  2004  RINGSTED  0495AJ  50 m  1:14.44   
88  828  Frederiksen Gustav B.  2004  VORDINGB  0457AO  50 m  1:14.80   
89  840  Winther Mikkel  2002  HVIDOVRE  0285as  50 m  1:16.25   
90  633  Aunsholm Bertram T.  2004  HVIDOVRE  0499AJ  50 m  1:16.28   
91  711  Frandsen Adam Bugge  2005  RINGSTED  0509AF  50 m  1:16.36   
92  635  Bech Anton Rytter  2005  HVIDOVRE  0515AK  50 m  1:16.50   
93  732  Sahlberg Oliver Hostrup  2003  RINGSTED  0395AJ  50 m  1:16.88   
94  504  Lundgaard Carl Emil  2005  GENTOFTE  0591AA  50 m  1:17.41   
95  814  Risager Samuel  2003  VAT CPH  0305AN  50 m  1:17.81   
96  647  Kusk Kasper  2003  HVIDOVRE  0327AD  50 m  1:18.16   
97  476  Clausen Oskar  2004  GENTOFTE  0461AQ  50 m  1:18.42   
98  716  Houmann Zacharias  2006  RINGSTED  0615AG  50 m  1:19.74   
99  487  Griffin Alexander  2004  GENTOFTE  0451AL  50 m  1:20.18   
100  510  Maxmølris Phillip  2004  GENTOFTE  0463AO  50 m  1:20.53   
101  441  Appel Marcus  2003  FR.SUND  0371AQ  50 m  1:20.77   
102  728  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  50 m  1:21.08   
103  736  Stærmose Jakob  2005  RINGSTED  0583AD  50 m  1:21.84   
104  506  Lundsby Frederik Stubbe  2004  GENTOFTE  0417AE  50 m  1:21.86   
105  535  Sølvsteen August  2005  GENTOFTE  0591AJ  50 m  1:21.92   
106  715  Hemmingsen Victor  2006  RINGSTED  0607AG  50 m  1:24.08   
107  515  Nimb Christian  2006  GENTOFTE  0679AH  50 m  1:24.39   
108  649  Larsen Villads Lund  2004  HVIDOVRE  0441AK  50 m  1:25.36   
109  478  Dahl David Johannes  2006  GENTOFTE  0669AB  50 m  1:25.59   
110  489  Hansen Louie  2005  GENTOFTE  0521AK  50 m  1:26.17   
111  491  Hjulmand-Lassen Joakim  2005  GENTOFTE  0599AJ  50 m  1:26.27   
112  525  Rybak-Andersen Oscar  2005  GENTOFTE  0521AB  50 m  1:26.29   
113  448  Mikkelsen Balder H.  2007  FR.SUND  0707AB  50 m  1:26.79   
114  729  Rasmussen Kristian Slott  2004  RINGSTED  0425AK  50 m  1:27.57   
115  444  Hartmann Christian  2003  FR.SUND  0399AP  50 m  1:27.82   
116  699  Sibbern-Larsen James  2005  NÆSTVED  0503AM  50 m  1:28.30   
117  446  Krag Loui  2007  FR.SUND  0793AD  50 m  1:30.35   
118  475  Clausen August Emil K.  2006  GENTOFTE  0609AK  50 m  1:34.30   
119  442  Cruse Victor Enemark  2004  FR.SUND    50 m  1:36.82   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare