2019-08-24   17:56:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

44_S
Løb 44, 100m Rygsvømning Herrer 
 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Jens Sørensen (2001) 1:06.52 2015-03-27 
Gruppe 3: Frederik O. Møller (1999) 1:04.03 2015-03-27 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
659  Skousen Anders  2002  HVIDOVRE  0215AB  50 m  1:04.94   
790  Døssing Emil Kildahl  2002  BIRKERØD  0273AC  50 m  1:07.05   
756  Christensen Lucas Emil  2003  ALLERØD  0349AC  50 m  1:08.24   
721  Mortensen Joakim  2002  RINGSTED  0271AH  50 m  1:08.59   
583  Eskjær-Køppen Peter  2002  HERLEV  0203AD  50 m  1:09.36   
671  Ryom August  2002  KØGE  0253AJ  50 m  1:09.83   
640  Hansen Gustav Haugård  2002  HVIDOVRE  0279AD  50 m  1:10.25   
430  Madsen Rasmus Skarby  2003  A6  0363AB  50 m  1:10.68   
438  Therkelsen Nicolai  2003  A6  0337AG  50 m  1:11.08   
10  843  Hoffmann Andreas  2003  BIRKERØD  0325ah  50 m  1:11.11   
11  576  Beiter Gustav Bendix  2003  HERLEV  0321AB  50 m  1:12.31   
12  488  Gudmand-Høyer Thor  2002  GENTOFTE  0239AD  50 m  1:13.79   
13  497  Jensen Leonard Steen  2003  GENTOFTE  0339AI  50 m  1:13.82   
14  665  Frederikse Bertram Dalgas  2003  KØGE  0305AC  50 m  1:14.40   
15  501  Larsen Oskar Luckow  2004  GENTOFTE  0443AA  50 m  1:14.58   
16  681  Franck Harald  2003  NÆSTVED  0345AK  50 m  1:14.59   
17  813  Skadhauge Oliver  2002  VAT CPH  0297AG  50 m  1:15.11   
18  708  Bodal Benjamin  2003  RINGSTED  0385AF  50 m  1:15.18   
19  582  Elmedyb Gabriel  2004  HERLEV  0485AG  50 m  1:15.20   
20  658  Siegumfeldt Oskar Bondo  2004  HVIDOVRE  0417AA  50 m  1:15.84   
21  591  Li Erik  2003  HERLEV  0391AF  50 m  1:16.49   
22  765  Legaard Jakob  2003  ALLERØD  0317AC  50 m  1:16.52   
23  714  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  50 m  1:19.12   
24  677  Clausen Mathias  2002  NÆSTVED  0237AO  50 m  1:21.82   
25  579  Christensen Jeppe Bayer  2005  HERLEV  0581AD  50 m  1:24.12   
26  565  Johansen Lauritz  2004  GSK  0411AG  50 m  1:24.37   
27  476  Clausen Oskar  2004  GENTOFTE  0461AQ  50 m  1:25.90   
28  471  Birn-Bringgaard Valdemar  2004  GENTOFTE  0495AL  50 m  1:26.33   
29  767  Mindested Frederik Bach  2003  ALLERØD  0327AC  50 m  1:27.24   
30  514  Neergaard August Arup  2005  GENTOFTE  0571AB  50 m  1:27.34   
31  487  Griffin Alexander  2004  GENTOFTE  0451AL  50 m  1:27.36   
32  814  Risager Samuel  2003  VAT CPH  0305AN  50 m  1:27.59   
33  515  Nimb Christian  2006  GENTOFTE  0679AH  50 m  1:28.05   
34  633  Aunsholm Bertram T.  2004  HVIDOVRE  0499AJ  50 m  1:29.48   
35  535  Sølvsteen August  2005  GENTOFTE  0591AJ  50 m  1:30.08   
36  494  Hyldig William Hoffmann  2004  GENTOFTE  0471AQ  50 m  1:30.34   
37  489  Hansen Louie  2005  GENTOFTE  0521AK  50 m  1:32.16   
38  491  Hjulmand-Lassen Joakim  2005  GENTOFTE  0599AJ  50 m  1:32.37   
39  510  Maxmølris Phillip  2004  GENTOFTE  0463AO  50 m  1:33.96   
40  728  Pedersen Mikkel Holm  2004  RINGSTED  0489AM  50 m  1:41.60   
41  475  Clausen August Emil K.  2006  GENTOFTE  0609AK  50 m  1:41.86   
42  836  Wesselhoff Jonathan  2006  VORDINGB  0691AC  50 m  1:44.79   
43  448  Mikkelsen Balder H.  2007  FR.SUND  0707AB  50 m  2:02.06   
44  657  Pontoppidan Xander  2003  HVIDOVRE  0353AD  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:40 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark