2017-12-14   05:24:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

2_S
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer 
 
Junior: Philip K. Brønnicke (2000) 4:16.64 2016-04-15 
Senior: Jacob Holst (1991) 4:14.02 2016-04-15 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
807  Thielemann Niklas Broch  1994  BIRKERØD  9423AE  50 m  3:59.55   
768  Mårtensson Andreas  1997  ALLERØD  9751AE  50 m  4:01.76   
801  Paulsen Frederik Dalhøj  1998  BIRKERØD  9833AK  50 m  4:02.47   
752  Andersen Anton Borring  1999  ALLERØD  9919AD  50 m  4:06.61   
543  Vangsgaard Peter  2000  GENTOFTE  0001AC  50 m  4:09.00   
761  Henriksen Emil Engels  1999  ALLERØD  9937AD  50 m  4:13.53   
561  Rindshøj Frederik  1999  GLADSAXE  9955AN  50 m  4:14.28   
734  Schytte Daniel  2000  RINGSTED  0067AM  50 m  4:17.17   
544  Weiss Christoffer  2001  GENTOFTE  0197AD  50 m  4:18.63   
10  644  Jacobsen Oliver  1997  HVIDOVRE  9781AQ  50 m  4:18.93   
11  725  Nielsen Anders  2001  RINGSTED  0123AF  50 m  4:19.08   
12  759  Hansen Jannick  2001  ALLERØD  0117AD  50 m  4:20.92   
13  532  Strøbek Lucas Bruun  2001  GENTOFTE  0135AG  50 m  4:22.26   
14  710  Carstensen Magnus  1999  RINGSTED  9903AH  50 m  4:23.37   
15  619  Bøjsen Markus  1999  HOLBÆK  9987AE  50 m  4:25.45   
16  632  Toft Mads  2001  HOLBÆK  0175AL  50 m  4:25.45   
17  554  Grubert Alfred August  2001  GLADSAXE  0197AI  50 m  4:26.17   
18  696  Maar Lauge Bastian  2001  NÆSTVED  0159AP  50 m  4:27.92   
19  755  Bornemann Frederik  2001  ALLERØD  0163AH  50 m  4:28.95   
20  806  Schiellerup Oliver  2000  BIRKERØD  0015AA  50 m  4:31.96   
21  802  Petersen Ulrik Blach  2001  BIRKERØD  0177AC  50 m  4:35.32   
22  621  Kristiansen William  2001  HOLBÆK  0129AC  50 m  4:38.64   
23  805  Røgind Frederik  2001  BIRKERØD  0127AG  50 m  4:44.09   
24  738  Szokody Martin  1999  RINGSTED  9915AN  50 m  4:44.19   
25  770  Nielsen Rasmus  2001  ALLERØD  0193AC  50 m  4:49.15   
26  447  Michaelsen William S.  2001  FR.SUND  0135AK  50 m  4:50.40   
27  778  Alexandersen Mathias Riff  2001  BIRKERØD  0131AD  50 m  5:08.93   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare