2017-12-14   14:21:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

14_S
Løb 14, 200m Frisvømning Herrer 
 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Jens Sørensen (2001) 2:03.63 2015-03-29 
Gruppe 3: William Houen (2001) 2:00.91 2016-04-16 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
796  Ibsen Mikkel Eg  2002  BIRKERØD  0221AD  50 m  2:08.76   
808  Tullberg Alexander  2003  BIRKERØD  0377AA  50 m  2:09.46   
659  Skousen Anders  2002  HVIDOVRE  0215AB  50 m  2:11.48   
651  Lind Mads  2002  HVIDOVRE  0255AI  50 m  2:11.56   
756  Christensen Lucas Emil  2003  ALLERØD  0349AC  50 m  2:13.79   
721  Mortensen Joakim  2002  RINGSTED  0271AH  50 m  2:15.77   
785  Boutrup Christian  2003  BIRKERØD  0337AA  50 m  2:16.37   
777  Taylor Nicklas  2002  ALLERØD  0295AA  50 m  2:16.71   
430  Madsen Rasmus Skarby  2003  A6  0363AB  50 m  2:18.29   
10  839  Hoelgaard Marius Kjær  2004  HVIDOVRE  0445ad  50 m  2:25.80   
11  501  Larsen Oskar Luckow  2004  GENTOFTE  0443AA  50 m  2:27.29   
12  776  Svane Nicholas  2002  ALLERØD  0213AF  50 m  2:28.02   
13  493  Hvidt Anders  2002  GENTOFTE  0271AN  50 m  2:28.26   
14  714  Grøn-Henriksen Joakim  2004  RINGSTED  0405AG  50 m  2:28.62   
15  812  Hjalholt Malte  2003  VAT CPH  0355AG  50 m  2:28.62   
16  657  Pontoppidan Xander  2003  HVIDOVRE  0353AD  50 m  2:31.76   
17  471  Birn-Bringgaard Valdemar  2004  GENTOFTE  0495AL  50 m  2:32.09   
18  530  Skinhøj Christoffer  2003  GENTOFTE  0313AD  50 m  2:32.50   
19  443  Dyrhauge Victor  2004  FR.SUND  0407AJ  50 m  2:33.89   
20  497  Jensen Leonard Steen  2003  GENTOFTE  0339AI  50 m  2:35.04   
21  675  Bentsen Sebastian N.  2004  NÆSTVED  0437AL  50 m  2:39.33   
22  828  Frederiksen Gustav B.  2004  VORDINGB  0457AO  50 m  2:39.71   
23  736  Stærmose Jakob  2005  RINGSTED  0583AD  50 m  2:42.10   
24  633  Aunsholm Bertram T.  2004  HVIDOVRE  0499AJ  50 m  2:43.30   
25  732  Sahlberg Oliver Hostrup  2003  RINGSTED  0395AJ  50 m  2:45.19   
26  476  Clausen Oskar  2004  GENTOFTE  0461AQ  50 m  2:46.67   
27  836  Wesselhoff Jonathan  2006  VORDINGB  0691AC  50 m  2:55.93   
28  715  Hemmingsen Victor  2006  RINGSTED  0607AG  50 m  2:57.65   
29  441  Appel Marcus  2003  FR.SUND  0371AQ  50 m  3:00.47   
30  491  Hjulmand-Lassen Joakim  2005  GENTOFTE  0599AJ  50 m  3:02.36   
31  649  Larsen Villads Lund  2004  HVIDOVRE  0441AK  50 m  3:08.26   
32  729  Rasmussen Kristian Slott  2004  RINGSTED  0425AK  50 m  3:08.37   
33  448  Mikkelsen Balder H.  2007  FR.SUND  0707AB  50 m  3:08.87   
34  446  Krag Loui  2007  FR.SUND  0793AD  50 m  3:09.69   
35  450  Olesen Bertram  2005  FR.SUND  0509AK  50 m     
36  489  Hansen Louie  2005  GENTOFTE  0521AK  50 m     
37  514  Neergaard August Arup  2005  GENTOFTE  0571AB  50 m     
38  525  Rybak-Andersen Oscar  2005  GENTOFTE  0521AB  50 m     
39  535  Sølvsteen August  2005  GENTOFTE  0591AJ  50 m     
40  536  Taul August  2006  GENTOFTE  0681AA  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare