2017-12-17   12:42:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

1_S
Løb 1, 400m Frisvømning Damer 
 
Junior: Sofie Nielsen (2001) 4:41.96 2016-04-15 
Senior: Lærke Viereck (1997) 4:49.95 2015-03-28 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
760  Hansen Marina Heller  1994  ALLERØD  9404AL  50 m  4:17.23   
784  Boutrup Anna  1998  BIRKERØD  9856AJ  50 m  4:21.31   
789  Duus Mia Steen  2001  BIRKERØD  0114AE  50 m  4:29.26   
436  Ruby Lærke Toft  1999  A6  9996AG  50 m  4:29.44   
792  Erichsen Caroline  1998  BIRKERØD  9814AC  50 m  4:29.51   
539  Toft Nina  2000  GENTOFTE  0072AD  50 m  4:30.64   
495  Hørlykke Caroline  2000  GENTOFTE  0032AH  50 m  4:33.26   
766  Lund Amanda Egerod  2000  ALLERØD  0046AA  50 m  4:35.47   
555  Højberg Amanda  1998  GLADSAXE  9868AP  50 m  4:36.78   
10  718  Ladik Annabelle Grønbech  1997  RINGSTED  9734BC  50 m  4:36.97   
11  762  Kruse Josephine  2002  ALLERØD  0242AQ  50 m  4:37.99   
12  629  Pallvi Mai  2000  HOLBÆK  0072AS  50 m  4:38.09   
13  518  Nimb Sofie Louise  2001  GENTOFTE  0174AP  50 m  4:38.43   
14  754  Bentin Lise-Lotte Larsen  1997  ALLERØD  9724AA  50 m  4:39.44   
15  482  Falbe-Hansen Emilie  1999  GENTOFTE  9962AD  50 m  4:40.70   
16  520  Nowak Caroline Waage  2001  GENTOFTE  0148AJ  50 m  4:41.03   
17  559  Mortensen Michelle  2002  GLADSAXE  0274AH  50 m  4:41.65   
18  726  Nielsen Katja Kjær  2002  RINGSTED  0268AU  50 m  4:45.40   
19  774  Stampe Julie  2002  ALLERØD  0276AB  50 m  4:47.37   
20  757  Dufour Camilla  1996  ALLERØD  9662AN  50 m  4:47.46   
21  605  Laigaard Natascha  2002  HILLERØD  0246AR  50 m  4:47.51   
22  764  Larsen Karina Garne  2000  ALLERØD  0068AH  50 m  4:51.99   
23  780  Blomsterberg Thea  2002  BIRKERØD  0272AC  50 m  4:52.16   
24  719  Larsen Jasmin  2002  RINGSTED  0264AZ  50 m  4:52.64   
25  551  Bierre Victoria  2000  GLADSAXE  0022AS  50 m  4:54.39   
26  466  Andresen Josefine Søgaard  2000  GENTOFTE  0008AO  50 m  4:55.00   
27  609  Rasmusen Clara Qvade  2001  HILLERØD  0148AH  50 m  4:56.26   
28  737  Szokody Maria  2002  RINGSTED  0252AE  50 m  4:57.58   
29  742  Wismann Josephine  2002  RINGSTED  0236AS  50 m  4:58.58   
30  611  Weibel Matilde  2002  HILLERØD  0244AC  50 m  4:58.71   
31  511  Meyer Silke  1998  GENTOFTE  9886AE  50 m  5:00.00   
32  803  Porsdal Cecilie  2002  BIRKERØD  0254AH  50 m  5:00.27   
33  735  Sejling Karla  2001  RINGSTED  0176AI  50 m  5:00.52   
34  741  Wismann Cathrine  2002  RINGSTED  0264AS  50 m  5:01.72   
35  769  Nekhorochko Katharina  2000  ALLERØD  0014AH  50 m  5:02.90   
36  452  Wennicke Ida Lykke  2001  FR.SUND  0118AU  50 m  5:11.38   
37  676  Clausen Anne-Sofie P.  2002  NÆSTVED  0202AB  50 m  5:13.80   
38  733  Schmidt Astrid Nørret  2002  RINGSTED  0232BC  50 m  6:14.38   
39  653  Mikkelsen Kristine  2000  HVIDOVRE  0078AG  50 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  18 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  22:39 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare