2019-08-24   17:57:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 8
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  19 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:32   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 8, 100m Frisvømning Herrer  Finaler (20) 
Gruppe 4: Malthe Letting (2001) 1:01.29 2015-03-27 
Gruppe 3: William Houen (2001) 00:56.37 2016-04-15 
Junior: Mathias Nielsen (1999) 00:55.97 2016-04-15 
Senior: Jacob Holst (1991) 00:54.58 2016-04-15 
 
Heat 1 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
442  Victor Enemark Cruse  2004    FR.SUND    50m  1:36.82 
446  Loui Krag  2007  0793AD  FR.SUND    50m  1:30.35 
475  August Emil K. Clausen  2006  0609AK  GENTOFTE    50m  1:34.30 
               
               

 
Heat 2 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
699  James Sibbern-Larsen  2005  0503AM  NÆSTVED    50m  1:28.30 
729  Kristian Slott Rasmussen  2004  0425AK  RINGSTED    50m  1:27.57 
525  Oscar Rybak-Andersen  2005  0521AB  GENTOFTE    50m  1:26.29 
448  Balder H. Mikkelsen  2007  0707AB  FR.SUND    50m  1:26.79 
444  Christian Hartmann  2003  0399AP  FR.SUND    50m  1:27.82 
               

 
Heat 3 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
489  Louie Hansen  2005  0521AK  GENTOFTE    50m  1:26.17 
649  Villads Lund Larsen  2004  0441AK  HVIDOVRE    50m  1:25.36 
715  Victor Hemmingsen  2006  0607AG  RINGSTED    50m  1:24.08 
515  Christian Nimb  2006  0679AH  GENTOFTE    50m  1:24.39 
478  David Johannes Dahl  2006  0669AB  GENTOFTE    50m  1:25.59 
491  Joakim Hjulmand-Lassen  2005  0599AJ  GENTOFTE    50m  1:26.27 

 
Heat 4 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
506  Frederik Stubbe Lundsby  2004  0417AE  GENTOFTE    50m  1:21.86 
728  Mikkel Holm Pedersen  2004  0489AM  RINGSTED    50m  1:21.08 
510  Phillip Maxmølris  2004  0463AO  GENTOFTE    50m  1:20.53 
441  Marcus Appel  2003  0371AQ  FR.SUND    50m  1:20.77 
736  Jakob Stærmose  2005  0583AD  RINGSTED    50m  1:21.84 
535  August Sølvsteen  2005  0591AJ  GENTOFTE    50m  1:21.92 

 
Heat 5 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
716  Zacharias Houmann  2006  0615AG  RINGSTED    50m  1:19.74 
647  Kasper Kusk  2003  0327AD  HVIDOVRE    50m  1:18.16 
504  Carl Emil Lundgaard  2005  0591AA  GENTOFTE    50m  1:17.41 
814  Samuel Risager  2003  0305AN  VAT CPH    50m  1:17.81 
476  Oskar Clausen  2004  0461AQ  GENTOFTE    50m  1:18.42 
487  Alexander Griffin  2004  0451AL  GENTOFTE    50m  1:20.18 

 
Heat 6 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
635  Anton Rytter Bech  2005  0515AK  HVIDOVRE    50m  1:16.50 
840  Mikkel Winther  2002  0285as  HVIDOVRE    50m  1:16.25 
717  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  0495AJ  RINGSTED    50m  1:14.44 
828  Gustav B. Frederiksen  2004  0457AO  VORDINGB    50m  1:14.80 
711  Adam Bugge Frandsen  2005  0509AF  RINGSTED    50m  1:16.36 
732  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  0395AJ  RINGSTED    50m  1:16.88 

 
Heat 7 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
514  August Arup Neergaard  2005  0571AB  GENTOFTE    50m  1:13.89 
439  Victor Toftehøj  2003  0309AG  A6    50m  1:11.99 
565  Lauritz Johansen  2004  0411AG  GSK    50m  1:11.18 
767  Frederik Bach Mindested  2003  0327AC  ALLERØD    50m  1:11.89 
680  Malthe Foged  2005  0587AF  NÆSTVED    50m  1:12.26 
765  Jakob Legaard  2003  0317AC  ALLERØD    50m  1:14.41 

 
Heat 8 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
812  Malte Hjalholt  2003  0355AG  VAT CPH    50m  1:08.48 
488  Thor Gudmand-Høyer  2002  0239AD  GENTOFTE    50m  1:06.93 
493  Anders Hvidt  2002  0271AN  GENTOFTE    50m  1:05.50 
811  Asger Johansen  2003  0395AE  VAT CPH    50m  1:06.64 
776  Nicholas Svane  2002  0213AF  ALLERØD    50m  1:08.28 
657  Xander Pontoppidan  2003  0353AD  HVIDOVRE    50m  1:09.86 

 
Heat 9 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
785  Christian Boutrup  2003  0337AA  BIRKERØD    50m  1:04.90 
637  Oscar Cleemann  2003  0349AH  HVIDOVRE    50m  1:04.26 
804  Christoffer Rekling  2003  0363AE  BIRKERØD    50m  1:03.61 
425  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  0359AN  A6    50m  1:03.93 
692  Kristian Mouridsen  2002  0261AR  NÆSTVED    50m  1:04.62 
843  Andreas Hoffmann  2003  0325ah  BIRKERØD    50m  1:05.12 

 
Heat 10 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
698  Lucas Jul Pedersen  2003  0387AJ  NÆSTVED    50m  1:03.47 
708  Benjamin Bodal  2003  0385AF  RINGSTED    50m  1:03.06 
463  Mads Bjørn Andersen  2001  0143AL  GENTOFTE    50m  1:03.03 
721  Joakim Mortensen  2002  0271AH  RINGSTED    50m  1:03.03 
770  Rasmus Nielsen  2001  0193AC  ALLERØD    50m  1:03.06 
830  Jonathan F. K. Jensen  2002  0263AO  VORDINGB    50m  1:03.47 

 
Heat 11 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
794  Mathias Holm  2001  0165AF  BIRKERØD    50m  1:02.81 
709  Emil Carstensen  2002  0253AF  RINGSTED    50m  1:01.93 
529  Christian Skinhøj  2001  0165AG  GENTOFTE    50m  1:01.71 
790  Emil Kildahl Døssing  2002  0273AC  BIRKERØD    50m  1:01.75 
777  Nicklas Taylor  2002  0295AA  ALLERØD    50m  1:02.64 
438  Nicolai Therkelsen  2003  0337AG  A6    50m  1:02.89 

 
Heat 12 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
440  Morten Østergaard  2002  0209AC  A6    50m  1:00.68 
479  Marcus Dessau  2002  0229AB  GENTOFTE    50m  1:00.41 
725  Anders Nielsen  2001  0123AF  RINGSTED    50m  59.70 
621  William Kristiansen  2001  0129AC  HOLBÆK    50m  59.80 
447  William S. Michaelsen  2001  0135AK  FR.SUND    50m  1:00.48 
739  Alexander Søgaard  2002  0293AE  RINGSTED    50m  1:00.72 

 
Heat 13 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
602  Sebastian Ejdesgaard  2001  0181AO  HILLERØD    50m  59.24 
600  Frederik Clausen  2001  0141AN  HILLERØD    50m  59.10 
696  Lauge Bastian Maar  2001  0159AP  NÆSTVED    50m  58.99 
630  Jakob Schmidt  1999  9913AO  HOLBÆK    50m  59.03 
620  Mikkel Henriksen  1999  9975AJ  HOLBÆK    50m  59.21 
796  Mikkel Eg Ibsen  2002  0221AD  BIRKERØD    50m  59.67 

 
Heat 14 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
734  Daniel Schytte  2000  0067AM  RINGSTED    50m  58.56 
806  Oliver Schiellerup  2000  0015AA  BIRKERØD    50m  57.82 
738  Martin Szokody  1999  9915AN  RINGSTED    50m  57.43 
755  Frederik Bornemann  2001  0163AH  ALLERØD    50m  57.81 
603  Jakob Bjerre Eriksen  2000  0077AN  HILLERØD    50m  58.36 
805  Frederik Røgind  2001  0127AG  BIRKERØD    50m  58.98 

 
Heat 15 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
631  Emil Toft  1998  9807AI  HOLBÆK    50m  57.11 
710  Magnus Carstensen  1999  9903AH  RINGSTED    50m  56.89 
563  Oliver Thor Sørensen  2000  0081AA  GLADSAXE    50m  56.54 
544  Christoffer Weiss  2001  0197AD  GENTOFTE    50m  56.85 
632  Mads Toft  2001  0175AL  HOLBÆK    50m  57.07 
759  Jannick Hansen  2001  0117AD  ALLERØD    50m  57.37 

 
Heat 16 (20) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
619  Markus Bøjsen  1999  9987AE  HOLBÆK    50m  56.12 
627  Mads Ottosen  1997  9745AH  HOLBÆK    50m  55.86 
617  Simon Brixner  2000  0001AL  HOLBÆK    50m  54.78 
713  Victor Grandjean  2001  0107AF  RINGSTED    50m  55.70 
552  Christian Crone  2001  0147AB  GLADSAXE    50m  55.93 
618  Joakim Brønnum  1997  9759AT  HOLBÆK    50m  56.36 

 
Heat 17 (20) (Årg. 2003-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
443  Victor Dyrhauge  2004  0407AJ  FR.SUND    50m  1:09.65 
714  Joakim Grøn-Henriksen  2004  0405AG  RINGSTED    50m  1:07.54 
658  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004  0417AA  HVIDOVRE    50m  1:06.38 
839  Marius Kjær Hoelgaard  2004  0445ad  HVIDOVRE    50m  1:07.12 
564  Anton Skov Grell  2004  0469AE  GSK    50m  1:09.10 
471  Valdemar Birn-Bringgaard  2004  0495AL  GENTOFTE    50m  1:11.10 

 
Heat 18 (20) (Årg. 2002-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
763  Daniel Garne Larsen  2003  0373AA  ALLERØD    50m  1:02.49 
681  Harald Franck  2003  0345AK  NÆSTVED    50m  1:01.90 
808  Alexander Tullberg  2003  0377AA  BIRKERØD    50m  58.18 
540  Christopher G. Trandum  2003  0313AI  GENTOFTE    50m  59.81 
756  Lucas Emil Christensen  2003  0349AC  ALLERØD    50m  1:02.41 
664  Jonathan Eskildsen  2003  0381AA  KØGE    50m  1:02.57 

 
Heat 19 (20) (Årg. 1999-2001) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
795  Frederik Eg Ibsen  2002  0231AD  BIRKERØD    50m  58.43 
420  Frederik Bojesen  2002  0281AB  A6    50m  57.44 
467  Leo Badaker  2002  0255AR  GENTOFTE    50m  55.17 
724  Frederik Møller  2002  0263AL  RINGSTED    50m  55.39 
671  August Ryom  2002  0253AJ  KØGE    50m  57.66 
659  Anders Skousen  2002  0215AB  HVIDOVRE    50m  59.36 

 
Heat 20 (20) (Årg. 1918-1998) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
435  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  A6    50m  54.29 
644  Oliver Jacobsen  1997  9781AQ  HVIDOVRE    50m  53.78 
543  Peter Vangsgaard  2000  0001AC  GENTOFTE    50m  52.40 
809  Sebastian Tullberg  2000  0073AC  BIRKERØD    50m  52.57 
562  Rasmus Steenberg  2000  0021AB  GLADSAXE    50m  53.88 
791  Alexander Eggers  1999  9967AD  BIRKERØD    50m  54.36 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:32 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark