2017-12-14   05:19:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 60
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  15:03   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 60, 50m Frisvømning Herrer  Finaler (6) 
Junior: Frederik Galving (1998) 00:25.42 2016-04-17 
Senior: Alexander Gilberg (1995) 00:25.97 2015-03-29 
 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
831  Andreas Østergaard Nielse  1997  9795AR  VORDINGB    50m  30.22 
770  Rasmus Nielsen  2001  0193AC  ALLERØD    50m  29.22 
587  Mathias Jelshøj  2001  0127AR  HERLEV    50m  30.00 
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
463  Mads Bjørn Andersen  2001  0143AL  GENTOFTE    50m  28.73 
725  Anders Nielsen  2001  0123AF  RINGSTED    50m  28.18 
755  Frederik Bornemann  2001  0163AH  ALLERØD    50m  28.19 
529  Christian Skinhøj  2001  0165AG  GENTOFTE    50m  28.85 
               

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
696  Lauge Bastian Maar  2001  0159AP  NÆSTVED    50m  27.68 
470  August Becktor  2001  0159AE  GENTOFTE    50m  27.37 
600  Frederik Clausen  2001  0141AN  HILLERØD    50m  27.22 
447  William S. Michaelsen  2001  0135AK  FR.SUND    50m  27.23 
794  Mathias Holm  2001  0165AF  BIRKERØD    50m  27.58 
805  Frederik Røgind  2001  0127AG  BIRKERØD    50m  27.86 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
759  Jannick Hansen  2001  0117AD  ALLERØD    50m  26.94 
630  Jakob Schmidt  1999  9913AO  HOLBÆK    50m  26.86 
806  Oliver Schiellerup  2000  0015AA  BIRKERØD    50m  26.39 
619  Markus Bøjsen  1999  9987AE  HOLBÆK    50m  26.81 
620  Mikkel Henriksen  1999  9975AJ  HOLBÆK    50m  26.92 
602  Sebastian Ejdesgaard  2001  0181AO  HILLERØD    50m  27.02 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
532  Lucas Bruun Strøbek  2001  0135AG  GENTOFTE    50m  26.12 
557  William Matras  1998  9803AA  GLADSAXE    50m  25.98 
738  Martin Szokody  1999  9915AN  RINGSTED    50m  25.78 
627  Mads Ottosen  1997  9745AH  HOLBÆK    50m  25.83 
734  Daniel Schytte  2000  0067AM  RINGSTED    50m  26.12 
502  Tomas Stensballe Larsen  2000  0035AK  GENTOFTE    50m  26.20 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
628  Niels Ottosen  1998  9801AF  HOLBÆK    50m  25.40 
713  Victor Grandjean  2001  0107AF  RINGSTED    50m  25.22 
543  Peter Vangsgaard  2000  0001AC  GENTOFTE    50m  24.33 
791  Alexander Eggers  1999  9967AD  BIRKERØD    50m  25.00 
435  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  A6    50m  25.22 
598  Philip Agerskov  1998  9801AJ  HILLERØD    50m  25.68 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:03 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare