2019-08-24   18:18:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 59
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  15:03   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 59, 50m Frisvømning Damer  Finaler (7) 
Junior: Sofie Kornbek (2000) 00:28.41 2016-04-17 
Senior: Thea Hovmand Larsen (1997) 00:28.42 2015-03-29 
 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
674  Caroline Bendtsen  2002  0254AK  NÆSTVED    50m  32.97 
517  Sara Emilie Nimb  2002  0272AZ  GENTOFTE    50m  32.54 
803  Cecilie Porsdal  2002  0254AH  BIRKERØD    50m  31.63 
559  Michelle Mortensen  2002  0274AH  GLADSAXE    50m  32.13 
684  Freja Zerbst Hansen  2001  0162BB  NÆSTVED    50m  32.72 
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
626  Nynne Nørlem  2002  0268AF  HOLBÆK    50m  31.45 
609  Clara Qvade Rasmusen  2001  0148AH  HILLERØD    50m  30.83 
764  Karina Garne Larsen  2000  0068AH  ALLERØD    50m  30.67 
741  Cathrine Wismann  2002  0264AS  RINGSTED    50m  30.68 
622  Ida Larsen  2000  0008BA  HOLBÆK    50m  31.31 
827  Léa Zoé Bingler  2000  0082AX  VORDINGB    50m  31.59 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
726  Katja Kjær Nielsen  2002  0268AU  RINGSTED    50m  30.57 
719  Jasmin Larsen  2002  0264AZ  RINGSTED    50m  30.50 
832  Maya Nykjær  2001  0144AW  VORDINGB    50m  30.42 
742  Josephine Wismann  2002  0236AS  RINGSTED    50m  30.44 
500  Emilie Holst Lange  2002  0218AL  GENTOFTE    50m  30.57 
611  Matilde Weibel  2002  0244AC  HILLERØD    50m  30.63 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
607  Emilie Trolle Pedersen  1999  9972AV  HILLERØD    50m  30.25 
466  Josefine Søgaard Andresen  2000  0008AO  GENTOFTE    50m  30.01 
624  Mikkeline Mentz  2001  0122AJ  HOLBÆK    50m  29.91 
608  Anna Haugsted Pihl  2003  0384AA  HILLERØD    50m  29.92 
610  Sofia Qvade Rasmusen  2001  0138AH  HILLERØD    50m  30.04 
605  Natascha Laigaard  2002  0246AR  HILLERØD    50m  30.39 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
612  Ulrikke Veje  2002  0258AK  HILLERØD    50m  29.68 
766  Amanda Egerod Lund  2000  0046AA  ALLERØD    50m  29.56 
604  Alberte Kjærsgaard  2001  0102AA  HILLERØD    50m  29.40 
833  Freja Petersen  2000  0018BE  VORDINGB    50m  29.54 
539  Nina Toft  2000  0072AD  GENTOFTE    50m  29.59 
518  Sofie Louise Nimb  2001  0174AP  GENTOFTE    50m  29.69 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
431  Isabel Mass  1998  9848AA  A6    50m  29.28 
774  Julie Stampe  2002  0276AB  ALLERØD    50m  28.84 
782  Thit Bondo  2000  0068AE  BIRKERØD    50m  28.67 
737  Maria Szokody  2002  0252AE  RINGSTED    50m  28.81 
769  Katharina Nekhorochko  2000  0014AH  ALLERØD    50m  29.03 
689  Viktoria Bæts Kristensen  2002  0286AP  NÆSTVED    50m  29.28 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
625  Ida Maria Nielsen  2000  0002AR  HOLBÆK    50m  28.41 
520  Caroline Waage Nowak  2001  0148AJ  GENTOFTE    50m  28.07 
718  Annabelle Grønbech Ladik  1997  9734BC  RINGSTED    50m  27.53 
434  Katja Korbo Petersson  2001  0134AA  A6    50m  27.75 
762  Josephine Kruse  2002  0242AQ  ALLERØD    50m  28.27 
558  Ida Just Mikkelsen  2001  0102AB  GLADSAXE    50m  28.55 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:03 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark