2019-07-15   22:20:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 53
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  15:03   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 53, 200m Medley Damer  Finaler (5) 
Junior: Caroline Waage Nowak (2001) 2:33.63 2016-04-17 
Senior: Frederikke Houen (1998) 2:37.63 2016-04-17 
 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
733  Astrid Nørret Schmidt  2002  0232BC  RINGSTED    50m  3:10.38 
622  Ida Larsen  2000  0008BA  HOLBÆK    50m  2:56.08 
833  Freja Petersen  2000  0018BE  VORDINGB    50m  2:56.12 
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
606  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  0288AP  HILLERØD    50m  2:53.00 
626  Nynne Nørlem  2002  0268AF  HOLBÆK    50m  2:45.93 
719  Jasmin Larsen  2002  0264AZ  RINGSTED    50m  2:40.01 
610  Sofia Qvade Rasmusen  2001  0138AH  HILLERØD    50m  2:44.54 
612  Ulrikke Veje  2002  0258AK  HILLERØD    50m  2:51.19 
               

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
726  Katja Kjær Nielsen  2002  0268AU  RINGSTED    50m  2:38.26 
764  Karina Garne Larsen  2000  0068AH  ALLERØD    50m  2:35.59 
624  Mikkeline Mentz  2001  0122AJ  HOLBÆK    50m  2:35.35 
555  Amanda Højberg  1998  9868AP  GLADSAXE    50m  2:35.45 
689  Viktoria Bæts Kristensen  2002  0286AP  NÆSTVED    50m  2:37.94 
500  Emilie Holst Lange  2002  0218AL  GENTOFTE    50m  2:39.76 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
718  Annabelle Grønbech Ladik  1997  9734BC  RINGSTED    50m  2:34.67 
782  Thit Bondo  2000  0068AE  BIRKERØD    50m  2:33.06 
774  Julie Stampe  2002  0276AB  ALLERØD    50m  2:31.43 
466  Josefine Søgaard Andresen  2000  0008AO  GENTOFTE    50m  2:32.91 
434  Katja Korbo Petersson  2001  0134AA  A6    50m  2:34.42 
558  Ida Just Mikkelsen  2001  0102AB  GLADSAXE    50m  2:35.33 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
520  Caroline Waage Nowak  2001  0148AJ  GENTOFTE    50m  2:29.89 
762  Josephine Kruse  2002  0242AQ  ALLERØD    50m  2:27.48 
518  Sofie Louise Nimb  2001  0174AP  GENTOFTE    50m  2:26.90 
551  Victoria Bierre  2000  0022AS  GLADSAXE    50m  2:27.24 
769  Katharina Nekhorochko  2000  0014AH  ALLERØD    50m  2:28.26 
766  Amanda Egerod Lund  2000  0046AA  ALLERØD    50m  2:30.17 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:03 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark