2017-12-12   18:51:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 52
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  15:03   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 52, 100m Butterfly Herrer  Finaler (4) 
Junior: Thomas Bech (1998) 00:59.22 2015-03-29 
Senior: Alexander Gilberg (1995) 00:59.18 2015-03-29 
 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
713  Victor Grandjean  2001  0107AF  RINGSTED    50m   
794  Mathias Holm  2001  0165AF  BIRKERØD    50m  1:11.58 
734  Daniel Schytte  2000  0067AM  RINGSTED    50m   
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
554  Alfred August Grubert  2001  0197AI  GLADSAXE    50m  1:10.66 
805  Frederik Røgind  2001  0127AG  BIRKERØD    50m  1:08.05 
578  Adar Benli  2001  0143AR  HERLEV    50m  1:09.34 
542  Christoffer Vang-Jensen  2001  0115AG  GENTOFTE    50m  1:10.88 
               

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
627  Mads Ottosen  1997  9745AH  HOLBÆK    50m  1:04.27 
630  Jakob Schmidt  1999  9913AO  HOLBÆK    50m  1:04.01 
562  Rasmus Steenberg  2000  0021AB  GLADSAXE    50m  1:01.93 
598  Philip Agerskov  1998  9801AJ  HILLERØD    50m  1:02.09 
543  Peter Vangsgaard  2000  0001AC  GENTOFTE    50m  1:04.18 
470  August Becktor  2001  0159AE  GENTOFTE    50m  1:05.81 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
738  Martin Szokody  1999  9915AN  RINGSTED    50m  1:00.70 
435  Mads Tornow Rasmussen  2000  0073AD  A6    50m  58.35 
809  Sebastian Tullberg  2000  0073AC  BIRKERØD    50m  57.24 
618  Joakim Brønnum  1997  9759AT  HOLBÆK    50m  58.04 
628  Niels Ottosen  1998  9801AF  HOLBÆK    50m  1:00.59 
791  Alexander Eggers  1999  9967AD  BIRKERØD    50m  1:00.80 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:03 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare