2019-05-23   21:08:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 51
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  15:03   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 51, 100m Butterfly Damer  Finaler (4) 
Junior: Helena V. Elling (2000) 1:09.99 2016-04-17 
Senior: Frederikke Houen (1998) 1:11.65 2016-04-17 
 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
550  Zenia Aarestrup  2001  0104AS  GLADSAXE    50m  1:43.22 
827  Léa Zoé Bingler  2000  0082AX  VORDINGB    50m  1:29.37 
742  Josephine Wismann  2002  0236AS  RINGSTED    50m  1:29.64 
718  Annabelle Grønbech Ladik  1997  9734BC  RINGSTED    50m   
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
676  Anne-Sofie P. Clausen  2002  0202AB  NÆSTVED    50m  1:24.59 
741  Cathrine Wismann  2002  0264AS  RINGSTED    50m  1:21.15 
832  Maya Nykjær  2001  0144AW  VORDINGB    50m  1:14.81 
607  Emilie Trolle Pedersen  1999  9972AV  HILLERØD    50m  1:14.95 
737  Maria Szokody  2002  0252AE  RINGSTED    50m  1:22.32 
684  Freja Zerbst Hansen  2001  0162BB  NÆSTVED    50m  1:24.60 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
609  Clara Qvade Rasmusen  2001  0148AH  HILLERØD    50m  1:13.87 
466  Josefine Søgaard Andresen  2000  0008AO  GENTOFTE    50m  1:12.00 
611  Matilde Weibel  2002  0244AC  HILLERØD    50m  1:10.60 
539  Nina Toft  2000  0072AD  GENTOFTE    50m  1:10.84 
559  Michelle Mortensen  2002  0274AH  GLADSAXE    50m  1:13.48 
452  Ida Lykke Wennicke  2001  0118AU  FR.SUND    50m  1:14.33 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
780  Thea Blomsterberg  2002  0272AC  BIRKERØD    50m  1:07.77 
553  Freja Gram  1999  9962AL  GLADSAXE    50m  1:07.06 
789  Mia Steen Duus  2001  0114AE  BIRKERØD    50m  1:05.41 
625  Ida Maria Nielsen  2000  0002AR  HOLBÆK    50m  1:06.48 
551  Victoria Bierre  2000  0022AS  GLADSAXE    50m  1:07.13 
495  Caroline Hørlykke  2000  0032AH  GENTOFTE    50m  1:08.13 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:03 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark