2017-12-17   13:01:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 5
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  19 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  17:32   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 5, 50m Rygsvømning Damer  Finaler (14) 
Gruppe 4: 
Gruppe 3: Liva Palmund (2002) 00:32.25 2016-04-15 
Junior: Emma Maagøe (1999) 00:32.01 2015-03-29 
Senior: Cecilie Christensen (1997) 00:33.22 2015-03-29 
 
Heat 1 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
731  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  0582AD  RINGSTED    50m   
706  Emma M. Andersen  2003  0392AJ  RINGSTED    50m   
452  Ida Lykke Wennicke  2001  0118AU  FR.SUND    50m   
               
               

 
Heat 2 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
818  Anna Maria Madsen  2004  0444AJ  VAT CPH    50m  50.62 
468  Anna E.e. Balle  2006  0628AL  GENTOFTE    50m  46.90 
445  Tilde Rytz Jørgensen  2007  0724AE  FR.SUND    50m  46.63 
492  Johanne Hummelmose  2006  0628AK  GENTOFTE    50m  46.69 
568  Line Pedersen  2005  0562AO  GSK    50m  47.46 
686  Merle Holmgaard  2005  0538AO  NÆSTVED    50m  52.55 

 
Heat 3 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
727  Lara W. S. Olsen  2006  0696AA  RINGSTED    50m  45.26 
503  Emilia Clara Lindberg  2005  0574AO  GENTOFTE    50m  42.77 
693  Katrine Mørkeberg  2004  0424AJ  NÆSTVED    50m  42.65 
730  Malene Reynolds  2005  0558AN  RINGSTED    50m  42.65 
485  Nanja Frahm-Falkenberg  2006  0682AL  GENTOFTE    50m  45.20 
694  Dicte Maar  2006  0672AK  NÆSTVED    50m  46.23 

 
Heat 4 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
740  Helene Thielsen  2004  0474AB  RINGSTED    50m  42.44 
537  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  0454AB  GENTOFTE    50m  42.24 
688  Freja Juul  2006  0656AF  NÆSTVED    50m  41.89 
589  Kaja Waag Kallesøe  2005  0576AM  HERLEV    50m  41.98 
566  Thea Mikkelsen  2005  0576AG  GSK    50m  42.39 
674  Caroline Bendtsen  2002  0254AK  NÆSTVED    50m  42.60 

 
Heat 5 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
419  Lucca Andreasen  2004  0422AN  A6    50m  41.72 
823  Julie Dahl  2004  0418AN  VAT CPH    50m  41.47 
590  Clara Kongsfelt  2003  0354AX  HERLEV    50m  41.13 
683  Agnes Barner Hansen  2005  0522AL  NÆSTVED    50m  41.39 
513  Cecilie G. Mortensen  2005  0552AF  GENTOFTE    50m  41.48 
516  Isabella Victoria Nimb  2004  0428AK  GENTOFTE    50m  41.84 

 
Heat 6 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
593  Emmanuella Nygaard  2003  0392AV  HERLEV    50m  41.07 
570  Antoinette Zafra  2005  0518AA  GSK    50m  40.74 
707  Emmeline S. Bertelsen  2005  0582AG  RINGSTED    50m  40.11 
800  Camille Nørby  2004  0498AE  BIRKERØD    50m  40.50 
509  Alba Mantoni  2006  0632AK  GENTOFTE    50m  40.75 
803  Cecilie Porsdal  2002  0254AH  BIRKERØD    50m  41.11 

 
Heat 7 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
822  Astrid Høffer  2004  0438AB  VAT CPH    50m  39.93 
835  Freja Søndergaard  2004  0452AO  VORDINGB    50m  39.70 
534  Norah Szczepanski  2003  0354AY  GENTOFTE    50m  39.28 
695  Gaya Josefine Maar  2003  0318AQ  NÆSTVED    50m  39.39 
517  Sara Emilie Nimb  2002  0272AZ  GENTOFTE    50m  39.82 
588  Laura Thorlund Jensen  2004  0436AJ  HERLEV    50m  40.08 

 
Heat 8 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
650  Nanna Udby Laugesen  2004  0458AL  HVIDOVRE    50m  38.11 
538  Clara Toft  2004  0406AA  GENTOFTE    50m  37.37 
641  Mie Bidsted Hansen  2003  0392AG  HVIDOVRE    50m  36.53 
712  Sophie Grandjean  2003  0346AR  RINGSTED    50m  37.02 
612  Ulrikke Veje  2002  0258AK  HILLERØD    50m  37.42 
775  Emma Stoltz  2004  0448AE  ALLERØD    50m  38.41 

 
Heat 9 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
771  Cassandra G. Nygaard  2003  0398AD  ALLERØD    50m  36.34 
676  Anne-Sofie P. Clausen  2002  0202AB  NÆSTVED    50m  36.25 
832  Maya Nykjær  2001  0144AW  VORDINGB    50m  35.48 
451  Camille Hvid Ravnholt  2003  0372AQ  FR.SUND    50m  36.10 
610  Sofia Qvade Rasmusen  2001  0138AH  HILLERØD    50m  36.29 
426  Pernille Elm Jensen  2003  0302AI  A6    50m  36.38 

 
Heat 10 (14) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
584  Ida Hebeltoft  2003  0378AD  HERLEV    50m  35.24 
625  Ida Maria Nielsen  2000  0002AR  HOLBÆK    50m  35.08 
466  Josefine Søgaard Andresen  2000  0008AO  GENTOFTE    50m  33.54 
844  Caroline Buhl Schrøder  2003  0314ab  ALLERØD    50m  35.03 
607  Emilie Trolle Pedersen  1999  9972AV  HILLERØD    50m  35.20 
735  Karla Sejling  2001  0176AI  RINGSTED    50m  35.43 

 
Heat 11 (14) (Årg. 2004-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
429  Isabella Larsen  2005  0592AK  A6    50m  39.82 
592  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  0554AB  HERLEV    50m  39.00 
595  Josephine Thomsen  2005  0506AG  HERLEV    50m  34.54 
519  Kristine Nilsson Norby  2005  0534AC  GENTOFTE    50m  35.49 
638  Lærke Dann-Nielsen  2005  0552AL  HVIDOVRE    50m  39.63 
531  Anna R. Strøbek  2005  0586AJ  GENTOFTE    50m  39.91 

 
Heat 12 (14) (Årg. 2003-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
820  Mathilde Mathiesen  2004  0432AD  VAT CPH    50m  36.92 
428  Mathilda Hyldal Jung  2004  0414AM  A6    50m  36.15 
480  Asta Poulsen Dolan  2004  0414AH  GENTOFTE    50m  34.57 
424  Clara Sass Husum  2004  0474AM  A6    50m  35.09 
787  Kajsa G. Christensen  2004  0484AA  BIRKERØD    50m  36.32 
575  Anja Xin Andersen  2004  0444AD  HERLEV    50m  37.36 

 
Heat 13 (14) (Årg. 2000-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
758  Therese Sand Frederiksen  2003  0374AT  ALLERØD    50m  34.67 
433  Luna Emilie Olsen  2003  0312AC  A6    50m  33.03 
472  Alberte V. Bisgaard  2003  0336AK  GENTOFTE    50m  31.59 
669  Katja Skovdal Lorentzen  2003  0338AQ  KØGE    50m  32.01 
608  Anna Haugsted Pihl  2003  0384AA  HILLERØD    50m  33.06 
474  Clara Carlquist  2003  0314AN  GENTOFTE    50m  34.68 

 
Heat 14 (14) (Årg. 1918-1999) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
605  Natascha Laigaard  2002  0246AR  HILLERØD    50m  32.85 
550  Zenia Aarestrup  2001  0104AS  GLADSAXE    50m  32.13 
551  Victoria Bierre  2000  0022AS  GLADSAXE    50m  29.17 
639  Cecilie Elkjær  2001  0104AC  HVIDOVRE    50m  31.95 
604  Alberte Kjærsgaard  2001  0102AA  HILLERØD    50m  32.52 
553  Freja Gram  1999  9962AL  GLADSAXE    50m  33.05 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  17:32 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare