2019-11-22   17:22:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 48
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  08:49   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 48, 50m Frisvømning Herrer  Finaler (13) 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Victor Bjerre (2001) 00:28.30 2015-03-29 
Gruppe 3: Frederik Rindshøj (1999) 00:25.62 2015-03-29 
 
Heat 1 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
658  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004  0417AA  HVIDOVRE    50m   
716  Zacharias Houmann  2006  0615AG  RINGSTED    50m  40.39 
475  August Emil K. Clausen  2006  0609AK  GENTOFTE    50m  40.89 
               
               

 
Heat 2 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
491  Joakim Hjulmand-Lassen  2005  0599AJ  GENTOFTE    50m  39.32 
647  Kasper Kusk  2003  0327AD  HVIDOVRE    50m  38.79 
525  Oscar Rybak-Andersen  2005  0521AB  GENTOFTE    50m  39.04 
649  Villads Lund Larsen  2004  0441AK  HVIDOVRE    50m  39.61 
               

 
Heat 3 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
515  Christian Nimb  2006  0679AH  GENTOFTE    50m  37.88 
840  Mikkel Winther  2002  0285as  HVIDOVRE    50m  37.11 
506  Frederik Stubbe Lundsby  2004  0417AE  GENTOFTE    50m  36.45 
478  David Johannes Dahl  2006  0669AB  GENTOFTE    50m  37.07 
473  Laurits Boserup  2005  0553AK  GENTOFTE    50m  37.81 
728  Mikkel Holm Pedersen  2004  0489AM  RINGSTED    50m  38.43 

 
Heat 4 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
729  Kristian Slott Rasmussen  2004  0425AK  RINGSTED    50m  36.11 
836  Jonathan Wesselhoff  2006  0691AC  VORDINGB    50m  36.02 
487  Alexander Griffin  2004  0451AL  GENTOFTE    50m  35.51 
510  Phillip Maxmølris  2004  0463AO  GENTOFTE    50m  35.80 
441  Marcus Appel  2003  0371AQ  FR.SUND    50m  36.09 
504  Carl Emil Lundgaard  2005  0591AA  GENTOFTE    50m  36.11 

 
Heat 5 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
536  August Taul  2006  0681AA  GENTOFTE    50m  35.00 
828  Gustav B. Frederiksen  2004  0457AO  VORDINGB    50m  34.82 
633  Bertram T. Aunsholm  2004  0499AJ  HVIDOVRE    50m  34.48 
711  Adam Bugge Frandsen  2005  0509AF  RINGSTED    50m  34.58 
450  Bertram Olesen  2005  0509AK  FR.SUND    50m  34.83 
476  Oskar Clausen  2004  0461AQ  GENTOFTE    50m  35.24 

 
Heat 6 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
564  Anton Skov Grell  2004  0469AE  GSK    50m  33.70 
581  Elias Elmedyb  2006  0601AC  HERLEV    50m  33.38 
811  Asger Johansen  2003  0395AE  VAT CPH    50m  32.96 
677  Mathias Clausen  2002  0237AO  NÆSTVED    50m  33.19 
635  Anton Rytter Bech  2005  0515AK  HVIDOVRE    50m  33.43 
717  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  0495AJ  RINGSTED    50m  34.14 

 
Heat 7 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
439  Victor Toftehøj  2003  0309AG  A6    50m  32.30 
665  Bertram Dalgas Frederikse  2003  0305AC  KØGE    50m  31.95 
585  Peter Holm  2003  0393AF  HERLEV    50m  31.68 
497  Leonard Steen Jensen  2003  0339AI  GENTOFTE    50m  31.80 
685  Jacob Meisner Hansen  2003  0323AK  NÆSTVED    50m  31.96 
514  August Arup Neergaard  2005  0571AB  GENTOFTE    50m  32.68 

 
Heat 8 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
767  Frederik Bach Mindested  2003  0327AC  ALLERØD    50m  31.25 
829  Magnus Juul Hansen  2003  0389AN  VORDINGB    50m  30.85 
493  Anders Hvidt  2002  0271AN  GENTOFTE    50m  30.06 
591  Erik Li  2003  0391AF  HERLEV    50m  30.81 
530  Christoffer Skinhøj  2003  0313AD  GENTOFTE    50m  31.21 
776  Nicholas Svane  2002  0213AF  ALLERØD    50m  31.47 

 
Heat 9 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
637  Oscar Cleemann  2003  0349AH  HVIDOVRE    50m  29.77 
785  Christian Boutrup  2003  0337AA  BIRKERØD    50m  29.59 
425  Mikkel Bjellekjær Jensen  2003  0359AN  A6    50m  29.16 
777  Nicklas Taylor  2002  0295AA  ALLERØD    50m  29.22 
488  Thor Gudmand-Høyer  2002  0239AD  GENTOFTE    50m  29.76 
708  Benjamin Bodal  2003  0385AF  RINGSTED    50m  29.95 

 
Heat 10 (13) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
651  Mads Lind  2002  0255AI  HVIDOVRE    50m  28.83 
830  Jonathan F. K. Jensen  2002  0263AO  VORDINGB    50m  28.62 
479  Marcus Dessau  2002  0229AB  GENTOFTE    50m  27.94 
739  Alexander Søgaard  2002  0293AE  RINGSTED    50m  28.30 
709  Emil Carstensen  2002  0253AF  RINGSTED    50m  28.72 
804  Christoffer Rekling  2003  0363AE  BIRKERØD    50m  29.15 

 
Heat 11 (13) (Årg. 2004-2017) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
565  Lauritz Johansen  2004  0411AG  GSK    50m  31.89 
675  Sebastian N. Bentsen  2004  0437AL  NÆSTVED    50m  30.74 
501  Oskar Luckow Larsen  2004  0443AA  GENTOFTE    50m  29.89 
582  Gabriel Elmedyb  2004  0485AG  HERLEV    50m  29.97 
841  Lucas Nielsen  2004  0403ao  FR.SUND    50m  31.82 
579  Jeppe Bayer Christensen  2005  0581AD  HERLEV    50m  31.97 

 
Heat 12 (13) (Årg. 2003-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
438  Nicolai Therkelsen  2003  0337AG  A6    50m  28.84 
756  Lucas Emil Christensen  2003  0349AC  ALLERØD    50m  28.71 
576  Gustav Bendix Beiter  2003  0321AB  HERLEV    50m  28.37 
808  Alexander Tullberg  2003  0377AA  BIRKERØD    50m  28.63 
430  Rasmus Skarby Madsen  2003  0363AB  A6    50m  28.79 
681  Harald Franck  2003  0345AK  NÆSTVED    50m  28.91 

 
Heat 13 (13) (Årg. 2002-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
640  Gustav Haugård Hansen  2002  0279AD  HVIDOVRE    50m  27.41 
795  Frederik Eg Ibsen  2002  0231AD  BIRKERØD    50m  26.91 
467  Leo Badaker  2002  0255AR  GENTOFTE    50m  26.04 
671  August Ryom  2002  0253AJ  KØGE    50m  26.72 
420  Frederik Bojesen  2002  0281AB  A6    50m  27.03 
796  Mikkel Eg Ibsen  2002  0221AD  BIRKERØD    50m  27.68 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  08:49 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark