2017-12-14   05:20:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 47
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  08:49   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 47, 50m Frisvømning Damer  Finaler (17) 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Kirstine Mørk Rasmussen (2003) 00:31.33 2015-03-29 
Gruppe 3: Mathilde Hager (2001) 00:28.46 2015-03-29 
 
Heat 1 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
643  Amalie Henriksen  2005    HVIDOVRE    50m   
571  Anna Østerby  2005  0554AJ  GSK    50m  43.01 
837  Emilie Pyndt Hansen  2004  0466AP  FR.SUND    50m   
               
               

 
Heat 2 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
505  Christine Stubbe Lundsby  2006  0698AJ  GENTOFTE    50m  41.26 
730  Malene Reynolds  2005  0558AN  RINGSTED    50m  40.91 
468  Anna E.e. Balle  2006  0628AL  GENTOFTE    50m  41.02 
568  Line Pedersen  2005  0562AO  GSK    50m  41.74 
               

 
Heat 3 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
485  Nanja Frahm-Falkenberg  2006  0682AL  GENTOFTE    50m  40.35 
527  Dikte Johanne Schrøder  2006  0614AG  GENTOFTE    50m  39.66 
678  Victoria Dinesen  2005  0692AN  NÆSTVED    50m  38.76 
683  Agnes Barner Hansen  2005  0522AL  NÆSTVED    50m  39.42 
655  Gry Emilie Kudsk Olsen  2005  0552AK  HVIDOVRE    50m  40.26 
528  Natascha Sibbern  2007  0764AD  GENTOFTE    50m  40.43 

 
Heat 4 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
533  Molly Szczepanski  2006  0662AJ  GENTOFTE    50m  38.53 
566  Thea Mikkelsen  2005  0576AG  GSK    50m  37.85 
638  Lærke Dann-Nielsen  2005  0552AL  HVIDOVRE    50m  37.07 
464  Stella Demuth Andersen  2006  0694AE  GENTOFTE    50m  37.34 
697  Olivia My Nielsen  2004  0446AT  NÆSTVED    50m  38.47 
727  Lara W. S. Olsen  2006  0696AA  RINGSTED    50m  38.74 

 
Heat 5 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
660  Laura Sonne Steen  2004  0408AV  HVIDOVRE    50m  36.84 
499  Emma S. Kristensen  2005  0526AO  GENTOFTE    50m  36.79 
492  Johanne Hummelmose  2006  0628AK  GENTOFTE    50m  36.01 
513  Cecilie G. Mortensen  2005  0552AF  GENTOFTE    50m  36.39 
484  Rebecca Chur Fischer  2005  0522AP  GENTOFTE    50m  36.84 
845  Patricia Petersen  2005  0526aa  GENTOFTE    50m  36.99 

 
Heat 6 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
503  Emilia Clara Lindberg  2005  0574AO  GENTOFTE    50m  35.87 
826  Isabel Valsted Bavnbæk  2003  0334AZ  VORDINGB    50m  35.73 
593  Emmanuella Nygaard  2003  0392AV  HERLEV    50m  35.36 
498  Alberte Kreiser-Petersen  2005  0596AO  GENTOFTE    50m  35.46 
693  Katrine Mørkeberg  2004  0424AJ  NÆSTVED    50m  35.80 
673  Freja Arentsen  2005  0582AJ  NÆSTVED    50m  35.97 

 
Heat 7 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
688  Freja Juul  2006  0656AF  NÆSTVED    50m  35.29 
537  Louisa Lykkesfelt Thomsen  2004  0454AB  GENTOFTE    50m  35.06 
531  Anna R. Strøbek  2005  0586AJ  GENTOFTE    50m  34.96 
666  Benedicte Them Jensen  2004  0454AA  KØGE    50m  35.06 
594  Ida Oest  2003  0386AS  HERLEV    50m  35.12 
419  Lucca Andreasen  2004  0422AN  A6    50m  35.35 

 
Heat 8 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
731  Emilie Hostrup Sahlberg  2005  0582AD  RINGSTED    50m  34.81 
567  Freya Ry Nielsen  2005  0544AJ  GSK    50m  34.63 
835  Freja Søndergaard  2004  0452AO  VORDINGB    50m  34.42 
589  Kaja Waag Kallesøe  2005  0576AM  HERLEV    50m  34.55 
824  Laura Thomadsen  2004  0412AH  VAT CPH    50m  34.67 
695  Gaya Josefine Maar  2003  0318AQ  NÆSTVED    50m  34.87 

 
Heat 9 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
538  Clara Toft  2004  0406AA  GENTOFTE    50m  33.80 
521  Astrid Permin  2003  0344AF  GENTOFTE    50m  33.25 
800  Camille Nørby  2004  0498AE  BIRKERØD    50m  33.17 
590  Clara Kongsfelt  2003  0354AX  HERLEV    50m  33.18 
516  Isabella Victoria Nimb  2004  0428AK  GENTOFTE    50m  33.68 
707  Emmeline S. Bertelsen  2005  0582AG  RINGSTED    50m  34.30 

 
Heat 10 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
421  Silja Brage  2005  0544AL  A6    50m  33.09 
818  Anna Maria Madsen  2004  0444AJ  VAT CPH    50m  32.65 
646  Frida Hvirring Kragh  2004  0474AF  HVIDOVRE    50m  32.40 
541  Caroline Vang-Jensen  2003  0392AB  GENTOFTE    50m  32.60 
534  Norah Szczepanski  2003  0354AY  GENTOFTE    50m  32.94 
645  Amalie Jensen  2005  0594AI  HVIDOVRE    50m  33.13 

 
Heat 11 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
668  Kathrine Sofie Jensen  2003  0352AC  KØGE    50m  31.97 
786  Laura Boutrup  2003  0302AB  BIRKERØD    50m  31.66 
481  Anne Sofie Evald  2004  0486AC  GENTOFTE    50m  31.39 
712  Sophie Grandjean  2003  0346AR  RINGSTED    50m  31.41 
526  Amalie Schou  2003  0394AC  GENTOFTE    50m  31.86 
422  Emma Ekman  2004  0494AG  A6    50m  32.37 

 
Heat 12 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
474  Clara Carlquist  2003  0314AN  GENTOFTE    50m  31.35 
669  Katja Skovdal Lorentzen  2003  0338AQ  KØGE    50m  31.28 
690  Nikoline Skovly Larsen  2003  0322AE  NÆSTVED    50m  31.20 
584  Ida Hebeltoft  2003  0378AD  HERLEV    50m  31.23 
663  Clara Dreier  2004  0438AC  KØGE    50m  31.35 
667  Elisabeth Them Jensen  2004  0464AA  KØGE    50m  31.36 

 
Heat 13 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
679  Katrine Duus  2003  0318AR  NÆSTVED    50m  31.08 
793  Esther Marie Heunicke  2003  0344AE  BIRKERØD    50m  30.93 
465  Viola Demuth Andersen  2003  0316AI  GENTOFTE    50m  30.74 
844  Caroline Buhl Schrøder  2003  0314ab  ALLERØD    50m  30.82 
775  Emma Stoltz  2004  0448AE  ALLERØD    50m  30.96 
842  Louise Dahl  2003  0362an  A6    50m  31.12 

 
Heat 14 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
427  Liva Buchholt Johansen  2003  0306AA  A6    50m  29.86 
662  Caroline Gøttrup Bagge  2003  0322AB  KØGE    50m  29.54 
672  Naya Modin Thomsen  2003  0374AA  KØGE    50m  29.34 
524  Clara Rybak-Andersen  2003  0342AO  GENTOFTE    50m  29.36 
641  Mie Bidsted Hansen  2003  0392AG  HVIDOVRE    50m  29.83 
426  Pernille Elm Jensen  2003  0302AI  A6    50m  29.91 

 
Heat 15 (17) (Årg. 2005-2017) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
570  Antoinette Zafra  2005  0518AA  GSK    50m  32.27 
519  Kristine Nilsson Norby  2005  0534AC  GENTOFTE    50m  31.52 
429  Isabella Larsen  2005  0592AK  A6    50m  30.82 
490  Cecilie C. Helmark  2005  0502AL  GENTOFTE    50m  31.32 
580  Signe Eie  2005  0582AP  HERLEV    50m  31.82 
592  Amanda Da Silva B. Madsen  2005  0554AB  HERLEV    50m  32.54 

 
Heat 16 (17) (Årg. 2004-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
483  Frederikke Falk-List  2004  0488AB  GENTOFTE    50m  30.49 
787  Kajsa G. Christensen  2004  0484AA  BIRKERØD    50m  30.42 
480  Asta Poulsen Dolan  2004  0414AH  GENTOFTE    50m  29.95 
817  Laura L. Hørning  2004  0456AC  VAT CPH    50m  30.29 
753  Signe Krag Andersen  2004  0434AP  ALLERØD    50m  30.49 
654  Anna Marie Nielsen  2004  0482AF  HVIDOVRE    50m  30.58 

 
Heat 17 (17) (Årg. 2003-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
797  Ingrid Lindemann  2003  0312AE  BIRKERØD    50m  29.27 
523  Mia Rindshøj  2003  0306AC  GENTOFTE    50m  28.97 
472  Alberte V. Bisgaard  2003  0336AK  GENTOFTE    50m  28.43 
433  Luna Emilie Olsen  2003  0312AC  A6    50m  28.58 
772  Mille Pedersen  2003  0392AO  ALLERØD    50m  29.17 
758  Therese Sand Frederiksen  2003  0374AT  ALLERØD    50m  29.27 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  08:49 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare