2017-12-17   12:44:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nykredit Gentofte Open 2017 - langbane

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 44
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Gentofte Open 2017 - Langbane    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  08:49   
  Arrangør  Gentofte Svømme Klub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
 
Løb 44, 100m Rygsvømning Herrer  Finaler (7) 
Gruppe 5: 
Gruppe 4: Jens Sørensen (2001) 1:06.52 2015-03-27 
Gruppe 3: Frederik O. Møller (1999) 1:04.03 2015-03-27 
 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
448  Balder H. Mikkelsen  2007  0707AB  FR.SUND    50m  2:02.06 
475  August Emil K. Clausen  2006  0609AK  GENTOFTE    50m  1:41.86 
836  Jonathan Wesselhoff  2006  0691AC  VORDINGB    50m  1:44.79 
657  Xander Pontoppidan  2003  0353AD  HVIDOVRE    50m   
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
510  Phillip Maxmølris  2004  0463AO  GENTOFTE    50m  1:33.96 
489  Louie Hansen  2005  0521AK  GENTOFTE    50m  1:32.16 
535  August Sølvsteen  2005  0591AJ  GENTOFTE    50m  1:30.08 
494  William Hoffmann Hyldig  2004  0471AQ  GENTOFTE    50m  1:30.34 
491  Joakim Hjulmand-Lassen  2005  0599AJ  GENTOFTE    50m  1:32.37 
728  Mikkel Holm Pedersen  2004  0489AM  RINGSTED    50m  1:41.60 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
515  Christian Nimb  2006  0679AH  GENTOFTE    50m  1:28.05 
514  August Arup Neergaard  2005  0571AB  GENTOFTE    50m  1:27.34 
476  Oskar Clausen  2004  0461AQ  GENTOFTE    50m  1:25.90 
767  Frederik Bach Mindested  2003  0327AC  ALLERØD    50m  1:27.24 
487  Alexander Griffin  2004  0451AL  GENTOFTE    50m  1:27.36 
633  Bertram T. Aunsholm  2004  0499AJ  HVIDOVRE    50m  1:29.48 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
765  Jakob Legaard  2003  0317AC  ALLERØD    50m  1:16.52 
708  Benjamin Bodal  2003  0385AF  RINGSTED    50m  1:15.18 
665  Bertram Dalgas Frederikse  2003  0305AC  KØGE    50m  1:14.40 
681  Harald Franck  2003  0345AK  NÆSTVED    50m  1:14.59 
591  Erik Li  2003  0391AF  HERLEV    50m  1:16.49 
677  Mathias Clausen  2002  0237AO  NÆSTVED    50m  1:21.82 

 
Heat 5 (7) (Årg. 2004-2017) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
579  Jeppe Bayer Christensen  2005  0581AD  HERLEV    50m  1:24.12 
658  Oskar Bondo Siegumfeldt  2004  0417AA  HVIDOVRE    50m  1:15.84 
501  Oskar Luckow Larsen  2004  0443AA  GENTOFTE    50m  1:14.58 
582  Gabriel Elmedyb  2004  0485AG  HERLEV    50m  1:15.20 
714  Joakim Grøn-Henriksen  2004  0405AG  RINGSTED    50m  1:19.12 
565  Lauritz Johansen  2004  0411AG  GSK    50m  1:24.37 

 
Heat 6 (7) (Årg. 2003-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
576  Gustav Bendix Beiter  2003  0321AB  HERLEV    50m  1:12.31 
438  Nicolai Therkelsen  2003  0337AG  A6    50m  1:11.08 
756  Lucas Emil Christensen  2003  0349AC  ALLERØD    50m  1:08.24 
430  Rasmus Skarby Madsen  2003  0363AB  A6    50m  1:10.68 
843  Andreas Hoffmann  2003  0325ah  BIRKERØD    50m  1:11.11 
497  Leonard Steen Jensen  2003  0339AI  GENTOFTE    50m  1:13.82 

 
Heat 7 (7) (Årg. 2002-2002) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
640  Gustav Haugård Hansen  2002  0279AD  HVIDOVRE    50m  1:10.25 
721  Joakim Mortensen  2002  0271AH  RINGSTED    50m  1:08.59 
659  Anders Skousen  2002  0215AB  HVIDOVRE    50m  1:04.94 
790  Emil Kildahl Døssing  2002  0273AC  BIRKERØD    50m  1:07.05 
671  August Ryom  2002  0253AJ  KØGE    50m  1:09.83 
488  Thor Gudmand-Høyer  2002  0239AD  GENTOFTE    50m  1:13.79 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  08:49 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare